SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

Jaunākās ziņasSporta ziņasKultūras ziņasVidusskolas ziņasPII Dārta ziņas

Pasākumi novadāPasākumi sportāPasākumi kultūrāPasākumi vidusskolāPasākumi PII Dārta

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

bullet

Mērsraga novada dome

bullet

SIA "Mērsraga ūdens"

bullet

Mērsraga ostas pārvalde

bullet

Izglītības iestādes

bullet

Kultūras iestādes

bullet

Informācijas centrs

bullet

Pašvaldības policija

bullet

Bāriņtiesa 

bullet

Sociālais dienests 

bullet

Brīvā laika pavadīšanas centrs

 

 

Iestādes

 
bullet

Izglītības iestādes

 

Mērsraga vidusskola

Skolas iela 8, Mērsrags,
Mērsraga novads,
LV-3284
Tel/fax: 63237841 (administrācija)
Mob.tel 29143015
e-pasts: vidusskola@mersrags.lv

Skolas administrācija
Direktore Ilze Indruškeviča, e-pasts: ilze.indruskevica@mersrags.lv
Dir. vietn.  mācību darbā- Laila Linde, Dace Kviese
Dir. vietn.  audzināšanas jomā-  Dace Matroze
Dir. vietn. saimn. darbā-  Inta Jankevica
 

 

bullet

Jaunumi un aktualitātes

bullet

Pasākumi

bullet

Pašpārvalde

bullet

Avīze

bullet

Vēsture

bullet

Absolventi

bullet

Fotogalerija

bullet

Autobusa kursēšanas laiki

bullet

Mācību stundu zvani

Jaunumi un aktualitātes Mērsraga vidusskolā

 

bullet

Rakstu arhīvs

 


 

Priecīgi notikumi Mērsraga skolā

Mērsraga vidusskolas Gada Lepnums, pēc raksta autores domām, ir Tomasa Toma Dārziņa uzvara ASV valdības sponsorētajā apmaiņas programmas konkursā Latvijas skolu 9. – 10. klašu skolēnu konkurencē (8-10 uzvarētāji valstī), kur viņš ieguva ceļazīmi uz Rosevilli Kansas štatā Amerikas Savienotajās Valstīs.

 Šo programmu atbalsta Izglītības ministrija un Amerikas vēstniecība Latvijā, un tā paredz labākajiem 10.kl. skolēniem no Latvijas mācības ASV 2016./2017. mācību gadā pilnīgi bez maksas. Programma FLEX iedvesmo izglītojamos skatīties uz pasauli plašāk, iemāca kļūt ambicioziem, rada optimismu un ticību saviem spēkiem.

 

 

 /lasīt vairāk/ >

09.06.2016

Sadraudzībai ar Hvalso skolu jau 15 gadi

Jau 15. gadu norit sadraudzība starp Mērsraga vidusskolu un Hvalso skolu. Tā arī šogad nedēļu aprīļa sākumā 14 astotās klases skolēni un trīs pedagogi viesojās Hvalso skolā Dānijā.

Sākumā mēs visi bijām drusku uztraukušies par šo braucienu. Daži pat beigās negribēja braukt. Bet, kas bija, tas bija. Lidojot visi bija sajūsmā un domājām par dāņu draudziņiem. Atbraucot mūs sagaidīja ar atplestām rokām un ar plakātu. Skolā mūs ATKAL gaidīja draudzīgi sveicieni un plakāts. Tur ēdām dažādus ēdienus un paspējam iedraudzēties, kā arī spēlējām spēles, kur varējām viens otru labāk iepazīt.

 /lasīt vairāk/ >

02.05.2016

Uzvarētājs ir sapņotājs, kas nekad nepadodas

Vienmēr esmu sajutusi iekšēju spēku un vēlēšanos piesaistīt ES finansējumu un uzrakstīt projektu kultūras, izglītības vai sporta jomā Mērsraga novada pašvaldībā, jo redzu, cik ļoti braucieni uz Dāniju vai citām Eiropas valstīm, kur bijuši mūsu skolēni, iedvesmojuši, pilnveidojuši un iedrošinājuši jauniešus. Gandrīz kā paceldami spārnos, lai lidotu plašākā apvārsnī.

Tā arī nokļuvu Briselē ERASMUS + SPORT Infoday seminārā, kur uzzināju pilnīgi visu par Eiropas Parlamenta projektu piedāvājumu un ES naudas apgūšanas iespējām 2016. – 2022.

/lasīt vairāk/ >

09.03.2016

(At) Ieskats pagātnē

Gribas teikt paldies cilvēkiem, kuri uzskata par svarīgu dot jauniešiem šādu iespēju – jau vairākus gadus, pateicoties domes finansiālajam atbalstam, vecāko klašu skolēniem ir iespēja reizi gadā, neuztraucoties par transporta izmaksām, doties mācību ekskursijā uz Rīgu, lai uzzinātu vairāk. Ne tikai par vēsturi, kā Čekas pagrabiem vai seno Rīgu, bet arī, piemēram, par Eduardu Smiļģi, Gaismas pili, Dzejas dienām vai Dainu skapi. Vienkārši – vairāk… pieredzes, emociju, dzīves gudrības, arī laba teātra. Visa tā, kas mūs padara par cilvēkiem un latviešiem.

/lasīt vairāk/ >

07.03.2016

Iespēja MAN

Cilvēki jau no mazotnes domā par savu nākotnes profesiju. Ja bērnam jautāsi, par  ko viņš vēlas nākotnē strādāt, tad viņa atbilde būs mainīga: te vienu dienu policists, te citā dienā– kasieris. Bērna fantāzija ir nepārspējama un domas neizdibināmas. Taču tāda ir dzīve, un bērni ir mūžīgos sevis meklējumos, tāpēc sevis izzināšana ir viena no svarīgākajām zinātnēm skolas gados.

Jā, Ēnu diena ir tā diena, kad tiek dota iespēja būt TUR, darīt tieši TO, ko izvēlas skolēns,  kad nav tikai jānoskatās pa gabalu, bet var iejusties kādā no izvēlētajām profesijām un pabūt cieši klāt šī darba darītājam.  Tā teikt - mīt viņam  uz papēžiem – būt par  ĒNU. Šāda iespēja ir tikai reizi gadā, tā jāizmanto!

/lasīt vairāk/ >

01.03.2016

Deportācijas. Vēstures lapaspuse, kuru vajadzētu atcerēties

Es nebiju par to domājusi, vispār nevarēju iedomāties, ka ir bijis tik grūti…

Es sapratu, mums ir jānovērtē tas, ka mums ir ko ēst, jo toreiz tā nebija…

Es ceru, ka mums tas nekad nebūs jāpiedzīvo…

Tās ir tikai dažas no atziņām, kuras pauda Mērsraga vidusskolas skolēni pēc sarunas ar mērsradznieci Ināru Neilandi.

Ināras kundze tika izsūtīta 1949. gadā, būdama pavisam maziņa. Viņa atceras, kā mamma, braucot vilcienā, šuva maisiņus, kuros sadalīt līdzi esošo naudu, ja nu ģimene tiktu izšķirta. Par laimi, tas nenotika, tomēr deportācijas šķīra no citiem radiem un jaunākās māsas. Ināras kundze dalījās gan sāpīgās atmiņās, gan izstāstīja dažādus kuriozus gadījumus, piemēram, kā tika izēstas ogas, kuras mamma bija salasījusi, lai izvārītu ievārījumu nākamajam gadam.

 

 

 

 

/lasīt vairāk/ >

10.02.2016

Pie atceres ugunskura

20. janvāra rīts Mērsraga vidusskolā mūs sasildīja ar pārdomātu un sirsnīgu Barikāžu atceres pasākumu. Kāju pirkstus durstošais sals torīt nenokļuva līdz sirdij, jo atmiņu ugunskurs gaiši tika iededzināts ne tikai skolas pagalmā. Šis bija viens no sirsnīgākajiem pēdējā laika brīžiem. Manuprāt, ļoti samērīgi šajā pasākumā bija apvienoti gan 1991. gada janvāra fakti, gan emocionāli priekšnesumi. Kopā visu cieši saturēja 9. klases audzēkņi un viņu skolotāja Eva.

/lasīt vairāk/ >

10.02.2016

Toreiz + tagad = vienmēr? 

Cik tad mēs patiesībā zinām par dzīvi pirms mums? Mūsu pasaule sākas ar mūsu piedzimšanu un nereti ap mums pašiem tikai vien riņķo. Tāpēc ļoti vajadzīga ir katra iespēja paplašināt loku ap sevi: ne tikai redzesloku, bet sajūtu, atziņu, interešu apvārsni. Katra šāda reize ļauj mums pakāpties augstāk savas dzīves pieredzes kalnā un nonākt tuvāk gan Patiesībai un Iecietībai, gan izpratnei, ka šajā dzīvē mainās ļoti maz. Arī pirms mums bērni mācījās un reizēm nemaz negribēja mācīties skolā, arī senāk vecāki centās viņus audzināt par labiem cilvēkiem, paši savam darbam atdodami gan spēku, gan, cerams, arī sirdi.

 /lasīt vairāk/ >

04.12.2015

Esmu lepns dzīvot Latvijā

Tāds nosaukums laikam pirms Valsts svētkiem bija dots Mērsraga vidusskolas “mazajā galā”. Lai ar kaut ko patiesi lepotos, tas jāiepazīst, tāpēc jau kuro gadu sākumskolas skolotājas saviem audzēkņiem bija sagatavojušas ļoti dažādas un radošas iespējas, kā iepazīt savu zemi tuvāk.

Nedēļa pirms Lāčplēša dienas mazajiem sākās ar skatuves runas konkursu katrā klasē “Mana dzimtene, mana Latvija”, kura laikā ikviens skolēns skandēja kādu paša izvēlētu patriotisku dzejoli. Primārā nebija sacensība, bet iespēja piedalīties katram.

 

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

04.12.2015

Lekcija "Lifta prezentācija"

Šoreiz Mērsraga vidusskolas audzēkņiem notika pamācoša lekcija par produktu pārdošanu ļoti īsā laikā.

Šo lekciju pasniedza Dr Ph Claudio Rivera, par Rīgas Biznesa Augstskolas darbību pastāstīja Rolands Indruškevičs. Lekcijā skolēniem tika paskaidrots, kas īsti ir lifta prezentācija un pašiem bija iespēja izmēģināt pārliecināt citus, kā 2 minūšu laikā (atrodoties liftā) var pārliecināt investoru ieguldīt naudu skolēna biznesa idejas finansiālā atbalstīšanā.

 /lasīt vairāk/ >

30.11.2015

Zaļais karogs

Par panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē, starptautisko zaļo karogu saņem Mērsraga vidusskola. Tagad zaļais karogs plīvos pie skolas.

 

Paldies skolotājām

IVETAI GRĪNBERGAI- ZAĻKALNEI, INGAI KAULIŅAI, ekopadomei, skolēniem, pedagogiem un darbiniekiem.

03.09.2015

Aktīvs, saulains un neaizmirstams projekts „Mellene”

 Viss, kas ir par velti, ir visvērtīgākais un skaistākais. Tā arī mellenes jūlijā vari iet un lasīt mežā, cik tik uziet: vari tās saēsties ar zilu muti, vari sasaldēt un ēst ziemā kā karamelizētas konfektes, vari cept kēksus un kūkas, vari vārīt zapti vai melleņu klimpas, pagatavot debesmannu: tik daudz iespēju no vienkāršās zili lillā ogas. Mellenes ir veselīgas: tās satur vitamīnus, uzlabo redzi, tās satur vienu no ogās visretāk sastopamajām skābēm - dzintarskābi, kam ir svarīga loma procesos, kuri nodrošina asinsvadu sieniņu elastību. Tumšajās ogās ir arī augsts šķiedrvielu un aminoskābju saturs. Mellenes novērš acu nogurumu un uzlabo redzi naktī. Un pats galvenais, ka mellene ir garšīga!

 /lasīt vairāk/ >

28.08.2015

Piedzīvojumi Dānijā

Kā jau katru vasaru, arī šogad viena no Mērsraga vidusskolas klasēm lidoja uz Dāniju, lai satiktu savus vēstuļu draugus, šogad to darīja 8. klase, un ir gatavi dalīties pieredzē par šo ceļojumu, kas notika no 15. līdz 19. jūnijam.

Skolēni Dānija pavadīja 5 dienas,dzīvoja kopā ar saviem dāņu draugiem viņu mājās, kur viņus sagaidīja jauni piedzīvojumi, jo nācās iepazīties ar vēstuļu drauga ģimeni un pašu vēstuļu draugu, kas sagādāja mazas neērtības, jo bija jāsarunājas tikai angļu valodā, kur noderēja katra skolēna ilgu gadu garumā skolā iegūtās zināšanas, un, pateicoties tām, skolēni varēja ļoti labi un prasmīgi komunicēt ar dāņiem.

 /lasīt vairāk/ >

30.06.2015

Ekoskola aicina – nāc un piedalies

Ir pienācis pavasaris, un Mērsraga Ekoskolai noslēdzas 2. darbības gads. Domāju, ka mūsu darbības laikā esam jau pamanīti: par mums runā un raksta arī medijos, esam aicinājuši balsot par mūsu aktivitātēm un tajās arī aktīvi piedalīties. Esam ļoti lepni par iegūto Zaļo diplomu un Latvijas Ekoskolas nosaukumu, mērķis mums ir doties tālāk – vēlamies iegūt Zaļo karogu.  

Galvenais Ekoskolu programmas darbības mērķis ir iesaistīt pasākumos, kuri saistīti ar vides izglītību un zaļo domāšanu, pēc iespējas lielāku sabiedrības daļu. Vēlamies panākt, lai katrs atsevišķi apzinātos to, kādas sekas šodienas rīcība un attieksme pret vides jautājumiem var radīt nākotnē. Cenšamies par to runāt un stāstīt mūsu skolēniem, kuri šo vēsti tālāk aiznes savām ģimenēm, un nākotnē mums būs zinošāka un vides jautājumus izprotošāka sabiedrība.

 /lasīt vairāk/ >

27.05.2015

Mirklis pirms…

 Kā ierasts maija vidus ir laiks, kad visa skola uz brīdi ievelk elpu, jo nākamajiem absolventiem izskan pēdējais skolas zvans. Tā vairs nebūs nekad. Pēdējais…

Īpaši spēcīgi šo sajūtu atblāzmu varēja lasīt divpadsmito sejās. Arī skolai šo skolēnu, liela daļa no kuriem vienmēr ir bijusi atsaucīga dažādu pasākumu rīkošanā un apmeklēšanā, ļoti pietrūks. Tagad priekšā saspringtais eksāmenu laiks, tāpēc abas izlaiduma klases sveica “Dārtas” pārstāve, atraktīvā Pepija, kuras aizrautīgā darbošanās izsmīdināja ikvienu gan zālē, gan uz improvizētās skatuves. Paši 12tie bija sagatavojuši asprātīgu pateicības un atvainošanās runu kā skolotājiem, tā skolas saimniecei un māsiņai, kurai īpaši tika lūgta piedošana par iztērētajiem “Ibumetīna” krājumiem. .

 /lasīt vairāk/ >

22.05.2015

Fiziskās  sagatavotības testēšana  1. - 4. klašu audzēkņiem

 Mazos Pīlādzīšus es iepazinu jan

18. maijā Mērsraga vidusskolā fizioterapeita Anša Roderta vadībā notika 1. - 4. klašu audzēkņu fiziskās sagatavotības vienkāršota testēšana ar nolūku popularizēt koriģējošās un vispār attīstošās vingrošanas nepieciešamību.

Uz nodarbību vienlaikus ieradās divas klases, un, aptuveni 25 bērni tika sadalīti 4 komandās. Katra komanda cīnījās par punktiem, kurus varēja saņemt par vingrojuma atkārtošanas skaitu vai pozas izturēšanas ilgumu.

 /lasīt vairāk/ >

22.05.2015

Viens par visiem un visi par vienu

6. maijā mēs, 5. klase, braucām uz ZZ čempionātu.

Sākumā mums bija jāiet gājienā, kuram bija sagatavojušās visas klases. To varēja redzēt, jo visiem bija krāšņi karogi, talismani un vienādi krekli. Arī mums bija skaists, liels karogs, kuru bija izšuvusi Lauras Elizabetes Ķiršakmenes mamma. Mūsu talismans bija gaiši brūns zirgs, kuru atveda Guntis. Arī krekli mums bija vienādi. Priekšā tiem bija Mērsraga ģerbonis, bet aizmugurē uzraksts Mērsrags.

 /lasīt vairāk/ >

13.05.2015

Saulaini muzikāla pēcpusdiena

Šotrešdien, 3. decembra jaukā pēcpusdienā Mērsraga vidusskolas telpās tika aizsākta jauna tradīcija – Draudzības koncerts ar Tukuma Mūzikas skolas audzēkņiem un pedagogiem.

Pasākums izvērās ļoti gaišs, un  ikviens klātesošais izjuta labi izpildītas mūzikas spēku un skaistumu.

Sadraudzības ideju izlolojušas bija Mērsraga Mūzikas skolas skolotājas Inguna Augsne (klavieres, koncertmeistare gan mūsu, gan Tukuma M. skolā) un Juta Frēliha (flauta).

 /lasīt vairāk/ >>

05.12.2014

Muzejs – un jautri?

Valsts svētku nedēļā 5., 6., un 7. klases skolēni devās iepazīt savu zemi citādi – uz Talsu novada muzeju. Šoreiz mūsu mērķis bija apskatīt seno barona pili, kur šobrīd atrodas muzejs, un atraktīvā veidā iepazīties ar senajiem priekšmetiem, kas ir muzeja krājumā. Nākamreiz ceram doties uz šo krātuvi, jau lai uzzinātu vairāk par jaunlatviešiem vai 20. gs. vēstures satricinājumiem.

Daudzi skolēni atsaucās latviešu valodas skolotāju aicinājumam un – nevīlās. Par to mums ļoti liels gandarījums.

 /lasīt vairāk/ >>

24.11.2014

Ekoskolu Globālās Rīcības dienas Mērsragā

Jau trešo gadu jaunieši un izglītības iestādes visā Latvijā īstenoja aktivitātes Ekoskolu Globālās rīcības dienu ietvaros, kas norisinājās no 3. līdz 9.novembrim. Tā ir akcija, kurā ik gadu piedalās vairāk kā desmit miljoni skolēnu visā pasaulē. Arī Latvijā izglītības iestādes un skolēni piedalās pasākumos un akcijās, ko sagatavojušas katras skolas ekopadomes, tā apliecinot savas rūpes par vidi un iedvesmojot savus līdzcilvēkus rīkoties videi draudzīgi. Rīcības dienas mūsu skolā norisinās jau otro gadu, un arī šogad tās tika plānotas, pakārtojot pasākumus skolas gada tēmai “Veselīgs dzīvesveids”.

 /lasīt vairāk/ >>

24.11.2014

Mērsraga skola – Ekoskola

1. oktobris  mūsu skolai  bija vēsturisks  brīdis, jo pirmo reizi tās pastāvēšanas laikā tā ieguva  Zaļo diplomu un Latvijas Ekoskolas nosaukumu. 

Lai  iegūtu šo prestižo balvu, visa iepriekšējā mācību gada laikā  skolēni, skolotāji   un skolas darbinieki   aktīvi darbojās, domājot par  savu veselību, drošu  un tīru vidi gan  skolā, gan  ārpus tās. 

 

 

/lasīt vairāk/ >>

14.10.2014

Olimpiskā diena Mērsraga vidusskolā

Lai popularizētu Olimpisko kustību, veselīgu dzīvesveidu un godīgas spēles principus sportā, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) katru gadu rīko Olimpisko dienu.

Mērsraga vidusskolā Olimpiskās dienas rīts iesākās ar atklāšanas parādi, kurā katra klase marša pavadībā iesoļoja skolas sporta laukumā.

 

 

 /lasīt vairāk/ >>

02.10.2014

Dzejas dienas J. Petera zīmē

Šogad Dzejas dienu pasākumi skolā tika veltītas dzejniekam Jānim Peteram, jo viņam šovasar bija 75 gadu jubileja.  Dzejas dienas notiek katru gadu par godu dzejniekam Rainim. Skolā  tās notika no 4. līdz 12. septembrim.

Dzejas dienās piedalijās visi skolēni no 1. līdz 12. klasei. Katrai klasei tika uzdots atšķirīgs uzdevums, tāpat  katram skolēnam bija jāiemācās no galvas kāds Jāņa Petera dzejolis.

 

/lasīt vairāk/ >>

29.09.2014

Iestādi kociņu – vairo mieru

Lai  arī pirmdienas, 22. septembra  rīts  bija  apmācies un līņāja  lietus,  mūsu skolā notika Pasaules miera  dienai  veltīti  pasākumi, kurus  rīkoja  Ekoskola.

1.- 4. klašu  audzēkņi  un viņu skolotājas  savās klasēs  puķu podos  iestādīja  pa  istabas augam, kuri tagad ne tikai rotās klašu telpas, bet  būs  arī pašiem jāaprūpē.

5.- 7. klašu  skolēni   iemācījās  pareizi sagatavot  augsni  puķu podiem  un  tajos iesēja dažādu augu sēkliņas, kā arī iestādīja  neparastus  „bumbuļus”. Interesanti  - vai kādā  podā  izaugs  citronkociņš, valriekstiņš vai vēl  kas neparasts? Skolēniem pašiem  šie augi būs jāaprūpē.  Daudzi  ko tādu darīja pirmo reizi.

/lasīt vairāk/ >>

29.09.2014

Apbalvos Latvijas panākumiem bagātākās Ekoskolas

Jau 1. oktobrī, Latvijas Universitātes Lielajā aulā, no 11:00-15:00 notiks ikgadējais Ekoskolu apbalvošanas pasākums. Šogad jau 98 izglītības iestādes iegūs starptautisko Ekoskolu statusu un Zaļā Karoga balvu, tā apliecinot savus panākumus vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā.

Arī Mērsraga vidusskola, pateicoties aivadītajā mācību gadā ieguldītajam darbam, iegūs Ekoskolas nosaukumu un diplomu. Nākamais dabaszinātņu skolotāju mērķis ir nopelnīt Zaļā karoga balvu, tāpēc ar vidi un veselību saistītas aktivitātes turpināsies.

/lasīt vairāk/ >>

12.09.2014

1.septembris Mērsraga novada izglītības iestādēs

Šogad 1. septembris lutināja ar siltu saulīti, kā minēja arī izglītības iestāžu vadītāji, tad šādi laikapstākļi bija īsta Zinību dienas dāvana. PII „Dārta” kā pirmā iesāka Zinību dienas atzīmēšanu. Plkst. 9.00 gan mazie ķipari, gan viņu vecāki un vecvecāki pulcējās uz svinīgo Zinību dienas pasākumu. Bērnudārzā neiztikt bez dažādiem brīnumiem un pārsteigumiem. Tāpēc gluži saprotams, ka nez no kurienes ciemos ieradās rūķis, kas nolēmis uzsākt mācību gaitas, bet mazliet baidījās no visām piedāvātajam iespējām PII „Dārtā”, kā arī zīmulis, kam bija piemirsies savu vārdu un nodarbošanos. Kopīgiem spēkiem viss tika atrisināts

 /lasīt vairāk/ >>

 

 

02.09.2014

9. klases absolventu izlaidums

Ir 2014.gada 13.jūnija vēla pēcpusdiena, un Mērsraga Tautas namā atkal smaržo meijas - ir mūsu 9. klases absolventu izlaidums.

Šogad 9. klasi beidz 14 audzēkņi. Tā ieies skolas vēsturē kā klase, kurā mācās zinātkāri, lasīt griboši, mākslinieciski, muzikāli, sportiski un radoši jaunieši.

Kā jau šādā svētku reizē izskanēja gan pateicības vārdi, gan vēlējumi.

 /lasīt vairāk/ >>

19.06.2014

Taisni iekšā pavasarī un jaunā draudzībā

Aprīļa otrajā pusē trīs mūsu skolas zēni – Jānis Kaļiņičenko un Juris Baņģis (12. kl.), kā arī Rolands Indruškēvičs (11. kl.) – jau atkal metās uz galvas iekšā jaunā piedzīvojumā. Ar angļu valodas skolotājas Zanes Alkšbirzes gādību viņiem bija iespēja 2 nedēļu garumā paviesoties mums tik noslēpumainajā Melnkalnē. Šajā asiņaino Dienvidslāvijas sadalīšanos pārcietušajā valstī notika Eiropas Savienības jauniešiem domāta nometne pret vardarbību „Peers, Let’s Spread Culture of Non-violence”.

 /lasīt vairāk/ >>

27.05.2014

Pēdējais zvans

Mērsraga Vidusskolā 16. maijā notika pēdējais zvans mūsu beidzējiem: devītajai un divpadsmitajai klasei.

Pašpārvalde bija sagatavojusi uzdevumu, lai pārbaudītu, cik labi šie skolēni ir mācījušies šo gadu laikā. Skolēniem bija jānosauc alfabēts, ar diezgan lielu domāšanu tomēr abas klases izturēja šo pārbaudījumu. Beidzēji arī vēlējas apsveikt citas klases. Mazākie, kuri tik ļoti viņus nepazina, tik un tā veltīja sirsnīgas dziesmas, kas iepriecināja katru. Lielākas klases arī vēlējās viņus apsveikt un deklamēja skaistus dzejoļus.

 /lasīt vairāk/ >>

27.05.2014

Diena dabā

Aprīļa beigās visā skolā notika dabaszinībām veltītas nodarbības. Kā ierasts sākumskolas skolotāji bija padomājuši par radošām, interesantām un izzinošām aktivitātēm.

26. aprīlī sākumskolas skolēni 4 jauktās grupās savu skolotāju pavadībā devās taisni iekšā piedzīvojumā — uz Abrinckalnu.

Visu turpceļu skolēni, strādājot ar izdalītajām 4 darba lapām, vēroja, pētīja, smaržoja, garšoja un, cerams, arī iemīlēja dabu.

 /lasīt vairāk/ >>

09.05.2014

Dabaszinību nedēļa "Veselīgs dzīvesveids" Mērsraga vidusskolā

No 22. līdz 26. aprīlim Mērsraga vidusskolā norisinājās Dabaszinību nedēļa „Veselīgs dzīvesveids”. Jau tradicionāli 5. – 12. klasēm plānotie pasākumi notika dabaszinību, ķīmijas, fizikas, bioloģijas un matemātikas stundās, kā arī pēc stundām.

Nedēļas iesākumā pie ziņojumu dēļa parādījās intriģējoša afiša – uzmanīgam vērotājam kļuva skaidrs, ka vērību pievērsīsim veselīga dzīvesveida principiem: nepieciešamībai nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, pārdomāt savus ēšanas paradumus, saglabāt sakoptu un tīru vidi utt. Katrā mācību priekšmetā skolotāji sagatavoja informējošu plakātu, kurš vēstīja par to, kas tiks darīts katrā no dabaszinību jomām.

 /lasīt vairāk/ >>

09.05.2014

Lieldienu pasākums sākumskolai

21.aprīlī ārā pie skolas notika Lieldienu pasākums sākumskolas audzēkņiem.

Bērni kopā piedalījās četrās tradicionālās Lieldienu aktivitātēs. Skolniekiem bija iespēja ņemt dalību olu ripināšanā, kā arī varēja pārbaudīt savu atjautību mīklu minēšanā. Vismākslinieciskākā aktivitāte bija Lieldienu olas krāsošana uz A-3 formāta lapām.

 /lasīt vairāk/ >>

09.05.2014

Brauciens uz Roju

Aprīlī 5. klases skolnieki devās uz Roju, lai piedalītos matemātikas pēcpusdienā.

Tur bija 6 komandas. Visu komandu nosaukumi bija interesanti. Mūsējo nosaukums bija “Citroniņi”. Uz Roju bija atbraukuši skolēni no Valdemārpils, Talsiem, Mērsraga. Šajā konkursā piedalījās komanda arī no Rojas skolas.

 /lasīt vairāk/ >>

 

09.05.2014

Mums savs olimpiskais medaļnieks

 Mūsu skolā mācās daudz zinātkāru un apdāvinātu skolēnu. Daļa no viņiem piedalās arī ar mācību priekšmetiem saistītās olimpiādēs un konkursos. Šogad jo īpaši veiksmīgi mūsējie ir bijuši matemātikas, angļu valodas un vizuālās mākslas olimpiādēs. Taču jau otro gadu pēc kārtas viņu vidū īpaši izceļas septītklasnieks Arnolds Luksis, kurš šajā semestrī ar atzīstamiem panākumiem startējis jau trīsreiz.

Februāra otrajā pusē Arnolds piedalījās matemātikas olimpiādē, kur kārtējo reizi apliecināja savas plašās zināšanas un spēju domāt netradicionāli. Matemātikas skolotāja Inga zēnu raksturo: „Ar Arnoldu pirmoreiz tikos 5. klasē, kad sāku mācīt viņa klasei matemātiku.

 /lasīt vairāk/ >>

09.05.2014

Ciemos pie kandavniekiem

11. aprīlī skolēni no Mērsraga vidusskolas devās uz Kandavu, lai apmeklētu draugus, ar kuriem mēs braucām kopā uz Dāniju.

Kandavnieki mūs sagaidīja ļoti jauki, bet, mums par pārsteigumu, viņi bija ne tikai ceļabiedri braucienā uz Dāniju - mēs ieguvām jaunus draugus.

 /lasīt vairāk/ >>

 

16.04.2014

Jauniešu diena „Iekāp citās kedās”

Kur gan izlikt savus spēkus? Kur likt lietā savas komunikācijas  prasmes? Kur visam notiekošajam pieiet radoši? To var izdarīt Jauniešu dienās, kuras šogad notika 22. martā Talsu sporta hallē. Jauniešu apvienība „TAS.ES”  jau 11 gadu organizē šo aizraujošo pasākumu. Viņi gatavojas Talsu, Rojas, Mērsraga un Dundagas novadu jauniešu dienai, jo tā ir viena diena gadā, kur pulcēties aktīviem jauniešiem, šī ir iespēja satikt draugus un tādus iegūt.

 /lasīt vairāk/ >>

03.04.2014

Piekto klašu viktorīna

Mūsu piektie 20. februārī piedalījās mutes veselībai veltītā konkursā “Esi gudrs—būsu vesels!”, ko Talsos organizēja Talsu novada Bērnu un jauniešu centrs, jauniešu apvienība „TAS.ES” un Talsu novada mutes veselības centrs.

Konkursā piedalījās 16 komandas no visiem bijušā Talsu rajona novadiem. Skolēni pildīja uzdevumus par piecām tēmām: zobu kopšanas līdzekļi, zobu grupas un uzdevumi, kaitīgie ieradumi, zobu traumas un mutes veselība un uzturs.

 /lasīt vairāk/ >>

03.03.2014

Zaļā patruļa

Kā katru gadu, arī šogad no 11. – 13. februārim skolā norisinājās Projektu dienas, kuru laikā skolēniem tiek dota iespēju izpausties un iegūt zināšanas viņam pieņemamā formā, ļaujot izvēlēties savu projektu tēmas. Tā kā tuvojas skolas salidojums un šis ir jubilejas gads, daļa skolēnu strādāja ar tematiku, kura saistās ar skolas vēsturi. Daļa skolēnu izvēlējās strādāt ar citiem projektiem, un viens no tiem ir projekts „Zaļā patruļa”, kuru vadīja skolotāja Inga Kauliņa un konsultēja ekoskolu kustības koordinatore skolā Iveta Grīnberga-Zaļkalne.

 /lasīt vairāk/ >>

21.02.2014

Mērsraga vidusskolas žetonu vakars „12tie uz viļņa”

Kā jau katru gadu, arī šogad neizpalika šis īpašais pasākums. 7. februārī plkst.18.00 Mērsraga Tautas namā pulcējās šī vakara „vaininieku” ģimenes locekļi, radinieki, draugi, skolotāji, kā arī iedzīvotāji no citām pilsētām. Žetonu vakara pamatdoma bija jūra: kā tā mūs iešūpo dzīves vijumā un nes pa tās līkločiem. Tomēr galvenais - viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no mums pašiem.

 /lasīt vairāk/ >>

13.02.2014

Barikādes pieminot

Barikāžu dalībnieku atceres diena notiek katru gadu skolas priekšā pie ugunskuriem un siltas tējas.

Tāpat katru gadu mēs dzirdam dažādus nostāstus par 1991. gada liktenīgajām dienām, kurās Latvija apvienojās un cīnījās par savu valsti. Protams, vairāki cīnītāji gāja bojā, bet viņus atceras arī pēc divdesmit trim gariem gadiem.   /lasīt vairāk/ >>

24.01.2014

Jau otrais filmu vakars skolā

Pagājušās nedēļas nogalē visi bija laipni gaidīti filmu vakarā, kuru rīko Jauniešu dome.

Filmu vakars ir ļoti aizraujošs pasākums, kur lieliski var pavadīt brīvo laiku, it īpaši tagad, ziemā, kad ārā ir auksts. Filmas parasti tiek demonstrētas sporta zālē: uz lielā ekrāna tiek atskaņota filma un brīvajā zāles daļā iekārtojas skatītāji. Protams, līdzi tiek ņemti visādi našķi, lai filmu skatīšanās būtu daudz interesantāka.  /lasīt vairāk/ >>

24.01.2014

Jauniešu domei apritējis nepilns gads

Jaunais gads ir laiks, kad izvērtējam iepriekš izdarīto visās savas dzīves jomās, izvirzām sev jaunus mērķus, lai izgaismotos tālāk ejamais ceļš. Līdzīgi tas ir arī dažādām organizācijām. Šoreiz aicināju uz sarunu Jauniešu domes pārstāvjus: nu jau bijušo prezidenti Rebeku Rožkalni un viņas vietnieku, Rolandu Indruškeviču.

Sākoties jaunajam gadam, ir mazliet izmainījies domes sastāvs, jo kāds no dalībniekiem ir aizgājis studēt, kāds gatavojas izlaiduma eksāmeniem vidusskolā, vēl kāds varbūt kļuvis kūtrāks un vairs tik aktīvi neiesaistās plānotajās aktivitātēs.  /lasīt vairāk/ >>

21.01.2014.

Lekcija par Baltijas jūru

Trešdien, 27. novembrī, Mērsraga vidusskolā viesojās pārstāvji no Pasaules Dabas Fonda (WWF), lai sniegtu lekciju 11. klases skolēniem, kuri ir pieteikuši savu dalību zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konkursā „Cik € maksā Baltijas jūra?”

Akcents lekcijā tika likts uz saimnieciskajām nozarēm. Jūrā jau gadiem saimnieko daudz un dažādu nozaru darbinieki: zvejnieki, ostu pārstāvji, kuģniecības, naftas transportēšanas un ieguves uzņēmumi, alternatīvās enerģijas ieguves pārstāvji un citi.   /lasīt vairāk/ >>

10.12.2013.

Patriotiskā nedēļa skolā

Kas gan var būt labāks par patriotisma nedēļas sajūtu! Šīs piecas svētku pilnās dienas norisinājās no 11. līdz 15. novembrim. Pirmdien mēs visi kopīgi skatījāmies latviešu filmu „Sapņu komanda 1935”, kas šķita aizraujoša gan maziem, gan lieliem. Savukārt citās dienās mācību stundās rakstījām poēmas,kurās izklāstījām, cik ļoti mēs mīlam Latviju.

Lieki piebilst,ka nedēļas beigās norisinājās viktorīna, kurā nenoliedzami uzvarēja gudrākie un stiprākie - 10.klase.

  /lasīt vairāk/ >>

25.11.2013.

Patriotisma atskaņas sākumskolā

Vēl pēc valsts svētkiem sarkanbaltsarkanās noskaņas nebūt nav beigušās, un ne visi ar skubu metas pirmsziemassvētku iepirkšanās drudzī. Arī sākumskolā šonedēļ Valodas nedēļa pēc būtības turpina aizgājušās Patriotiskās nedēļas idejas. Šogad skolotājas ir centušās savienot latvisko ar valodas un mākslas izjūtu. Tomēr netiek aizmirsts pārbaudīt skolēnu zināšanas par Latviju arī citās jomās.

  /lasīt vairāk/ >>

 

25.11.2013.

10. klases iesvētības

24.oktobrī, Mērsraga vidusskolā norisinājās 10. klases iesvētības, kas saistītas ar šo skolēnu iesoļošanu vidusskolas dzīvē. Pasākumu organizēja 11. klases skolēni un to klases audzinātāja.

Iesvētības notika gandrīz visu mācību dienu starpbrīžu laikā. 10. klases audzēkņiem tika izstrādāts interesants uzdevumu komplekts ar dažādām aktivitātēm.  /lasīt vairāk/ >>

08.11.2013.

Nedēļa Rumānijā

No 16.-25. oktobrim mēs, Mērsraga vidusskolas skolnieki Anda Ezeriņa un Rolands Juris Zibins, bijām pieredzes apmaiņas braucienā uz Rumāniju.

Projekta ''Rethink Employment'', kas tika sponsorēts no ''Oamenii Deltei'' asociācijas, galvenā tēma bija jauniešu nodarbinātība un bezdarbs Eiropā.
Projektā kopā piedalījās 22 cilvēki no dažādām valstīm: Rumānijas, Austrijas, Polijas, Latvijas, Horvātijas, Spānijas, Turcijas un Bulgārijas.

  /lasīt vairāk/ >>

07.11.2013.

Kandavnieki Mērsragā

22.oktobrī, Mērsraga vidusskolā viesojās Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas skolnieki un skolotāji. Jaunieši gatavojās vasaras nometnei CAMP 34, lai bez problēmām uzņemtu dāņu draugus, kuri iepazīti pērnajā vasarā.  /lasīt vairāk/ >>

 

03.11.2013.

 

Diena skolotājiem

Sirsnīga un katru personīgi uzrunājoša mūsu skolā izritējusi Skolotāju diena oktobra sākumā.

Skolēnu pašpārvaldes dalībnieki atkal bija parūpējušies par jauku pārsteigumu saviem skolotājiem 3. oktobra garajā starpbrīdī. 12. klases skolēni Elvis un Anete bija sacerējuši asprātīgus un trāpīgus pantiņus par katru skolotāju. Skanot smiekliem, tika pasniegti ziedi un tradicionāli dāvināta garda kūka. /lasīt vairāk/ >>

 

17.10.2013.

Jauno fiziķu skola

 Vienreiz mēnesī, sestdien, skolēniem, kuri apgūst fiziku ir iespēja padziļināt savas zināšanas un piedalīties Latvijas Universitātes fizikas fakultātes studentu organizētajās nodarbībās jeb jauno fiziķu skolā, kur ir iespēja gan dzirdēt, gan redzēt, gan arī praktiski darboties. Tēmas ir mainīgas. Šajā mācību gadā jau ir aplūkotas 2 tēmas: „Lejam ūdeni” - šķidrumu un gāzu plūsmas, „Divkosīgā gaisma” - gaismas duālā daba. /lasīt vairāk/ >>

17.10.2013.

Veselības nedēļā

Arī mūsu skola šonedēļ iesaistījās Veselības nedēļas pasākumos. Tematiskās aktivitātes piedāvāja LTSA (Latvijas Tautas sporta asociācija), tā visa centrā bija sporta skolotājs, bet līdzdarbojās gandrīz visa skola.

Skolotāji tika aicināti stundās iekļaut vingrošanas pauzes, ko labprāt arī ikdienā izmanto sākumskolas skolotāji.  /lasīt vairāk/ >>

 

 

17.10.2013.

Braucam

1.oktobrī uz Mērsragu bija atbraucis Latvijas robežsardzes kuģis ar visu komandu uz klāja. To varēja apskatīt Mērsraga vidusskolas skolēni.

Skolēniem kuģa kapteinis un kuģa pārējā komanda sniedza informāciju par kuģa ierīcēm un demonstrēja, kā ar tām darbojas. Tāpat mēs uzzinājām, ko robežsardzes kuģis dara? Kādi ir tā komandas pienākumi.

  /lasīt vairāk/ >>

10.10.2013.

Kosmosa diena

23. septembrī Mērsraga vidusskolā notika Kosmosa diena. Kas tajā notika un kāpēc diena tika veltīta tieši kosmosam? Un visbeidzot – kurš pie tā vainīgs, ka skolu ir apciemojusi pat citplanētiešu delegācija?!

21. septembrī Priekuļu lidlaukā pie Cēsīm, Kosmosa Festivāla laikā, notika otrās Latvijas kosmiskās zondes Zinoo-2 palaišana. Festivāla gaitā norisinājās dažādas izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes. Organizēt savas Kosmosa dienas šī notikuma ietvaros tika aicinātas arī izglītības iestādes visā Latvijā.

 /lasīt vairāk/ >>

10.10.2013.

Dzejas dienās

Katru gadu Mērsraga vidusskolā tiek svinētas Dzejas dienas, un šogad mēs tās atzīmējām no 10. līdz 13. septembrim.         

Šogad Dzejas dienu mērķis bija dzejas lasīšana, rakstīšana, runāšana, dziedāšana, uzzīmēšana, un tās tika veltītas dzejniekam O. Vācietim.

/lasīt vairāk/ >>

 

 

23.09.2013.

Vasaras akadēmija

No 26. līdz 28. augustam mācību centrā „Mežmāja” notika jauniešu  vasaras seminārs „Vasaras Akadēmija”, kurā piedalījās jaunieši no Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadiem. Mērsraga novadu pārstāvēja Anete Āboliņa-Ābola un Karlīna Ansberga.

Satraukums, neziņa un interese par to, kādas būs nākamās trīs dienas. Ar šiem vārdiem varētu raksturot satraukumu, kas valdīja jauniešos, kuri pirmdienas rītā pulcējās pie Talsu novada Bērnu un jauniešu centra. Priekšā bija trīs aktivitātēm un lekcijām pilnas dienas./lasīt vairāk/ >>

23.09.2013.

Sadraudzības nometne par īsu

No 19. līdz 23. augustam 50 jaunieši no Latvijas (Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas un Mērsraga vidusskolas) un Dānijas (no septiņām Lejre novada pamatskolām) satikās sadraudzības nometnē „Camp 34”, svinot svētkus un daloties atšķirīgajā.

Nometnes mērķis bija veicināt latviešu un dāņu jauniešu sadarbību un draudzību gan novadu starpā, gan starptautiskā mērogā ar sporta un kultūras aktivitāšu palīdzību, tādējādi vairojot ne vien jauniešu zināšanas, bet arī izpratni par Dānijas un Latvijas kultūru un tradīcijām.   /lasīt vairāk/ >>

01.09.2013.

Krāsains, kā vēl nekad

15. jūnijā plkst. 16.00 Tautas namā notika Mērsraga vidusskolas 9. klases absolventu izlaiduma svinīgais pasākums.

Jau pie nama ārdurvīm visus sveicināja kupls ziedu birums, zālē virmoja jasmīnu, bērza meiju un dažādo vasaras ziedu smaržas. Skatuvi piepildīja taureņi, ziedi un varavīksne.

 /lasīt vairāk/ >>

 

18.06.2013.

31. maijs – pēdējā skolas diena

Ir pienākusi pēdējā skolas diena pirms brīvlaika, un var redzēt, ka bērni jau priecājas. Šodien visi skolēni dodas uz skolu pēc savas liecības, lai varētu atpūsties vasarā, bet devītajiem  un divpadsmitajiem  vēl daži eksāmeni priekšā, un izlaidums tos gaida.

Kā katru gadu pēdējā skolas dienā atskan skolas himna un jaukus vārdus saka skolas direktore,  /lasīt vairāk/ >>

03.06.2013.

Jauniešu domē viss notiek

Ir pagājis vairāk nekā mēnesis, kopš Mērsragā dibināta Jauniešu dome. Vidusskolēni visu šo laiku ir aktīvi tikušies un apsprieduši savas idejas. Gāju lūkot, kā viņiem klājas.

Uz maniem jautājumiem labprāt atbildēja JD prezidente Rebeka Rožkalne, un viņas teikto papildināja viceprezidents Rolands Indruškevičs.  /lasīt vairāk/ >>

03.06.2013.

Skolā Valdis Valters

Piektdien mūsu skolā bija negaidīts pārsteigums: Rīgas brīvostas pārvaldnieks, Mērsraga iedzīvotājs un patriots L. Loginovs uz skolu bija uzaicinājis izcilo Latvijas basketbolistu un TV seju Valdi Valteru.

Par tikšanos visi bijām ļoti priecīgi un atvērti uzklausīt veiksmīga cilvēka stāstu, bet pasākums izvērsās vēl labāk - ar mazu pārsteigumu. /lasīt vairāk/ >>

29.05.2013.

Izskanējis Pēdējais zvans

Pagājušās nedēļas nogalē, 17. maijā, Mērsraga vidusskolā atkal atskanēja skolas zvana skaņas – tās pašas, kas bērnus reiz ievadīja savā dzimtajā skolā. Dažiem  - pēdējoreiz. Un arī tāpat kā  pirms vairākiem gadiem  1. septembrī  lielajiem pie rokas droši turējās mazie. Tikai šoreiz pirmklasnieki aizvadīja divpadsmitos no viņu skolas gadiem uz grūto eksāmenu laiku un uz jaunu, daudz atbildīgāku pieaugušo dzīvi.

 /lasīt vairāk/ >>

 

23.05.2013.

Zaļai Latvijai

Mēs 5. klase kopā ar audzinātāju Alitu 8. maijā devāmies stādīt mazos kociņus – priedītes. Daudzi no mums nebija dzirdējuši un nezināja kā stāda mežu, tas bija interesanti. Jaunums mums bija arī stādāmais stobrs un darbs ar to. Mūs sagaidīja ļoti jauki cilvēki, kuri palīdzēja un visu ļoti skaidri izstāstīja. Kopīgi iestādījām ~ 1300 jauno priedīšu.  /lasīt vairāk/ >>

 

13.05.2013

Dabaszinību nedēļā

Katru gadu pat vairākkārt skolā norisinās dažādu mācību priekšmetu nedēļas. Viena no visvairāk gaidītajām ir Dabaszinību nedēļa aprīlī. Pat tie, kuriem matemātika vai ķīmijas formulas sagādā grūtības ikdienā, ar lielāko prieku piedalās eksperimentos tad.

Arī šogad 22. – 26. aprīlī skolas „lielajā galā” norisinājās Dabaszinību nedēļa. Šī tradīcija atkārtojas ik gadu līdzīgi pavasarim, un to jau varētu nodēvēt par piekto gadalaiku – radošuma laiku.  /lasīt vairāk/ >>

09.05.2013

Vēlos, lai kļūst interesantāk

No 5. līdz 7. aprīlim divi mūsu vidusskolēni Rebeka Rožkalne un Rolands Indruškevičs piedalījās Latvijas – Šveices sadarbības projekta ietvaros rīkotajās „Apmācībās par aktīvu līdzdalību pašvaldības darbā Kurzemē”. Viņus pavadīja novada domes izpilddirektors Ivo Tīkums. Apmācības notika Virkas muižā Kuldīgā, un kopumā tajās piedalījās 19 dalībnieku no dažādiem Kurzemes novadiem, piemēram, no Liepājas, Kuldīgas, Ventspils puses. /lasīt vairāk/ >>

 

23.04.2013.

Nupat atgriezies no Briseles

12. aprīlī Elvis Ruža atgriezās no apbalvošanas ceremonijas Briselē, kur viņu sveica kā vienīgo uzvarētāju no Latvijas starptautiskajā jauno tulkotāju konkursā Juvenes Translatores. Kā savā ievadrunā uzsvēra EK komisāre A. Vasiliu: „Valoda ir atvērtas durvis starp dažādām kultūrām, tā uzceļ tiltus starp ļaudīm un ir demokrātijas pamats.” Komisāre uzteica jauniešus par vispusību, labo valodas izjūtu un zinātkāri. Viņa arī aicināja tos iegūt jaunus draugus un iegūt jaunus iespaidus par Briseli, EK un tulka profesiju. Lai noskaidrotu, vai tas izdevies, es aicināju uz sarunu Elvi. /lasīt vairāk/ >>

 

 

 

 

23.04.2013.

23.04.2013.

18.04.2013.

 

Ziedonis un Visums

14. aprīlī Mērsraga vidusskolas skolēni devās mācību ekskursijā - apskatīt Krišjāņa Barona, mūsu dainu tēva, muzeju un apmeklēt teātra izrādi „Ziedonis un Visums”.

Ekskursiju sākām, apmeklējot Krišjāna Barona muzeju, kurā daudz vairāk iepazināmies ar mūsu Dainu tēva dzīvi un darbiem.  /lasīt vairāk/ >>

 

 

18.04.2013.

1. godalga informātikas olimpiādē atceļo uz Mērsragu

8. aprīlī Talsu 2. vidusskolā norisinājās Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadu informātikas olimpiāde 5. – 7. klasēm. No mūsu skolas tajā piedalījās Arnolds Luksis (6. kl.). Mājās viņš atgriezās ar uzvaru savā klašu grupā.

Tas ir nopietns panākums, jo liecina ne tikai par sistemātisku, apzinīgu un ilgstošu darbu, bet arī norāda, cik talantīgs šajā jomā ir Arnolds – pagājušajā mācību gadā, pirmoreiz piedaloties šādā olimpiādē, viņš ieguva 2. vietu.  /lasīt vairāk/ >>

13.04.2013.

Paldies par āboliem

Es vēlos sirsnīgi pateikties SIA „Malum”par to, ka, neskatoties uz laika apstākļiem un gripu, no 1.oktobra līdz 28.februārim SIA „Malum” trīs reizes nedēļā apgādāja Mērsraga vidusskolas 1. līdz 9.klasi ar gardiem, sulīgiem un kārdinošiem āboliem.  /lasīt vairāk/ >>

 

 

 

13.04.2013.

Olainākās olas šomēnes ir Mērsraga vidusskolā

Tūlīt pēc brīvlaika, 2. aprīlī, 1. – 5. klases skolēni sacentās savdabīgā olu skaistumkonkursā. Ar vecāku gādību katra klase bija sagatavojusi krāsoto olu izstādi, kurā garastāvokli ikvienam uzlaboja īsts krāsu prieks.   /lasīt vairāk/ >>

 

 

 

13.04.2013.

JUVENES TRANSLATORES apbalvošana

Ceturtdien, 11. aprīlī Briselē 27 jauno tulkotāju konkursa “Juvenes Translatores” uzvarētāji saņems balvas no Izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāres Andrulas Vasiliu. Viens no viņiem būs Latvijas uzvarētājs — Elvis Ruža no Mērsraga vidusskolas.

Elvis no piedalīšanās konkursā negaidīja vairāk par savas skolotājas Zanes Alkšbirzes atzinību,  /lasīt vairāk/ >>

 

 

10.04.2013.

“Too Mainstream” Jauniešu diena 2013

 

Agrs 22. marta rīts, otrā diena pavasarī, pirmā brīvlaika diena. Aktīvie jaunieši no Kurzemes, Vidzemes un  Zemgales tikās Talsos, lai kopīgi pavadītu laiku un dzēstu valdošos stereotipus par dažādu subkultūru pārstāvjiem un viņu dzīves uzskatiem. /lasīt vairāk/ >>

 

 

05.04.2013.

Mērsraga vidusskolas 1.-4.klašu koris plūc laurus koru skatē Talsu ģimnāzijā 

 

21.martā, tieši pirms pašām pavasara brīvdienām un  Lieldienu sagaidīšanas, Mērsraga vidusskolas  1.- 4.klašu koris devās uz Talsu ģimnāziju, lai piedalītos koru skatē.

Piedalīšanās skatē bērniem bija liels piedzīvojums un notikums, jo aiz muguras bija cītīgs sagatavošanās process  - tika mēģināts un cītīgi strādāts pie skatuves repertuāra. /lasīt vairāk/ >>

03.04.2013.

Sākusies pieteikšanās ZZ Čempionātam 2013

   

13. martā atklāja jau septītās Latvijā vērienīgākās skolēnu prāta un sporta spēles ZZ Čempionāts 2013. Šogad sacensības tiks veltītas Spēkam un Prātam – diviem elementiem, kuru mijiedarbība ir svarīga skolēnu vispusīgai attīstībai.  /lasīt vairāk/ >>

 

 

14.03.2013.

Matemātikas pēcpusdiena

 

   7. martā Mērsraga vidusskolas 5. klases drosmīgākie un aktīvākie matemātiķi devās uz Rojas vidusskolu, lai piedalītos piekto klašu matemātikas pēcpusdienā. Pasākumā piedalījās 5 komandas no dažādām skolām.   /lasīt vairāk/ >>

 

 

14.03.2013.

Projektu diena

 

2013.gada 14.februārī mēs, 5.klases skolēni Ernests Paegle, Rebeka Birzniece un Klinta Brinkmane  kopā  ar skolotāju Alitu Ozoliņu, projektu dienu ietvaros   devāmies uz Talsu dzīvnieku patversmi ‘’Ausma’’ , jo mūsu projekta tēma ir saistīta ar brīvprātīgo darbu dzīvnieku patversmē. Tā nav mūsu pirmā saskarsme ar dzīvnieku patversmi, bet mēs nebijām darījuši brīvprātīgo darbu./lasīt vairāk/ >>

05.03.2013.

Dzimtās valodas diena

 

   21. februārī par godu Dzimtās valodas dienai Mērsraga vidusskolā notika viktorīna, kurā piedalījās piekto, sesto, septīto un astoto klašu skolēni.

Pasākumā no šīm klasēm bija izveidotas četras komandas, un viktorīna varēja sākties. Sākumā visi iepazinās ar noteikumiem un to, kas vispār ir Dzimtās valodas diena, un gandrīz visi skolēni nemaz nezināja šo dienu. /lasīt vairāk/ >>

 

 

25.02.2013.

Projektu dienas skolā

 

  Ko tikai nevar projektēt? Visapkārt par plāniem un projektiem vien dzird. Lai pie mājas sakārtotu ietvi, nepieciešams projekts. No televīzijas ekrāniem virsū bāžas eiro ieviešanas projekti un pat ģimenes plānošanas projekti. It kā sirsnību un mīļumu varētu ieplānot un izsniegt pa devām kā vitamīnus tumšajā ziemas laikā! /lasīt vairāk/ >>

 

14.02.2013.

„Tumsā negribu būt

Tāpēc es svinu gaismu...”

(M. Laukmane)

 

  Sveču mēnesī sākumskolā notiek īsta „svečošanās”. Tumšajā ziemas laikā skolā un, cerams, arī  sirdī tiek ienesta gaisma – svinam Sveču dienu (2. februāri).

Sākumskolas  klasēs ir izveidota sveču izstāde no skolēnu atnestajām svecēm, kas turpināsies 4. – 8. februārim.  /lasīt vairāk/ >>

 

 

 

10.02.2013.

Raibs kā dzeņa vēders ir mūsu skolas laiks...

1.semestris Mērsraga vidusskolā

 

 Ieskandinām 1. septembri, lai gan patiesībā  šajā gadā tas bija 3.septembris. Taču lietas būtību tas nemainīja, jo kā allaž tas bija jauns darba cēliens skolotājiem, atkalredzēšanās prieks skolēniem un patīkama satraukuma pilna neziņa mazajiem pirmklasniekiem un viņu vecākiem.    /lasīt vairāk/ >>

 

 

07.02.2013

Apsveicu, tu uzvarēji!

 

    Ar šiem vārdiem vienu no saviem talantīgākajiem skolēniem Elvi Ružu (11. klase, attēlā 2. no labās puses) sveica mūsu skolas angļu un vācu valodas skolotāja Zane Alkšbirze.

Pagājušā gada 27. novembrī Elvis piedalījās un uzvarēja Eiropas Komisijas izsludinātajā jauno tulkotāju konkursā Juvenes Translatores, kurš tiek rīkots katru gadu kopš 2007. gada. /lasīt vairāk/ >>

 

 

 31.01.2013. 

 

Bravo ES jaunajiem tulkotājiem!

 

    28. janvārī tika paziņoti 27 uzvarētāji Eiropas Komisijas rīkotajā gadskārtējā jauno tulkotāju vidusskolēnu konkursā “Juvenes Translatores” jeb tulkojumā no latīņu valodas „Jaunie Tulkotāji”. Konkursu ik gadu rīko Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāts. Tā mērķis ir veicināt valodu mācīšanos skolās un dot jauniešiem iespēju izmēģināt tulkotāja profesiju. /lasīt vairāk/ >>

30.01.201

Barikāžu atceres laiks mūsu skolā

 

    20. janvārī visā Latvijā tika iedegti barikāžu piemiņas ugunskuri. Mērsraga vidusskolas skolēni šo atceres dienu atzīmēja 21. janvāra rītā. Pasākums notika ārā pie skolas, kur par brīnišķīgu atmosfēru bija gādājusi pašpārvalde.  /lasīt vairāk/ >>

 

 

 24.01.2013. 

„Multenītes sniegā”

 

   11.janvārī Mērsraga vidusskolas skolēni devās uz Tautas namu, kur skatījās Latvijā ražotu animāciju filmu programmu „Multenītes sniegā.”

Pavisam kopā tika parādītas sešas multenītes. Skolēni ar aizrautību skatījās un smējās, un mazie bērndārznieki bija tik priecīgi, ka aplaudēja pēc katras multfilmas./lasīt vairāk/ >>

 

 

 

 

21.01.2013.

 

Ēnu diena – iepazīsti savu nākotnes profesiju

 

   No 7. – 23.janvārim uzņēmumi, organizācijas un pašvaldības ir aicināti pieteikt vakances ikgadējai karjeras izglītības akcijai „Ēnu diena”, kas šogad notiks 13. februārī. Akciju ar Swedbank atbalstu organizē biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Young Enterprise Latvija. /lasīt vairāk/ >>

19.01.2013

 

 

 19.12.2012.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

   

 

 19.12.2012.

Mērsraga vidusskolā ,,Dzīvo Veselīgi”

 

    23. novembrī Mērsraga vidusskolā ciemojās ,, Dzīvo Veselīgi” komanda, kura mūs no rīta sagaidīja ar veselīgām brokastīm – auzu pārslu putru ar ievārījumu. Pēc kārtīgas maltītes, iegūstot spēku un enerģiju, mēs devāmies uz sporta aktivitātēm, kur iemācījāmies rīta pamata vingrojumus. /lasīt vairāk/ >>

 29.11.2012. 

 

„Valoda ir tā laipa, pa kuru sastopas gars ar garu, prāts ar prātu, cilvēks ar cilvēku, lai tie mājotu diezin cik tālu cits no cita.”/A. Kronvalds/

 

    2012. gada 27. novembrī plkst. 10: 00 pēc Briseles laika notika ES valstu jauno tulkotāju konkurss. 17 gadīgi jaunieši vienojās sauklī visā Eiropā: „Vienoti daudzveidībā” un pēc izvēles no 23 oficiālajām ES valodām un 506 valodu kombinācijām 2 stundu laikā tulkoja 1 lpp. garu tekstu savā izvēlētajā ES valstu valodu pārī. /lasīt vairāk/ >>

 

 

 

 28.11.2012. 

Vācijas vēstniecības Latvijā pārstāvji Mērsragā

 

    17. oktobrī Mērsraga novadā ieradās Vācijas vēstniecības Latvijā pārstāvji. Vācijas vēstniece Latvijā ir Andrea Viktorīna (Andrea Wiktorin), taču viņu pārstāvēt Mērsragā ieradās Hennings Simons (Henning Simon). Henninga kungs viesojās Mērsraga vidusskolā, kur tika sagaidīts ar vidusskolas un Mūzikas un mākslas skolas izglītojamo sagatavotiem priekšnesumiem. Kā īpaša dāvana tika pasniegta Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu veidots kopdarbs glezna- kolāža ar Mērsragam raksturīgo ainavu - jūru un simbolu - bāku.

 /lasīt vairāk/ >>

 19.10.2012. 

Olimpiskā diena Mērsraga vidusskolā

 

Pievienojoties Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotajai Olimpiskajai dienai, 28.septembri - Mērsraga vidusskolas skolēni pavadīja aktīvi sportojot. Lai izjustu olimpisko garu, pasākums tika atklāts ar svinīgu ceremoniju – olimpisko lāpu un visu klašu kopīgu gājienu. Tālāk sekoja stafete, kurā piedalījās 2 ātrākie skrējēji no katras klases. Stafetē uzvarēja draudzība! Pēc tam katrai klasei bija jāiziet noteikts staciju skaits , piemēram, bumbiņas mešana, tāllēkšana, virves vilkšana, florbols, futbols, kross. Par spīti nepatīkamajiem laikapstākļiem Olimpiskā diena tika aizvadīta jautri un aktīvi.

02.10.2012.

Mērsraga vidusskolas izglītojamie klātiene vēro Operatīvi – taktisko mācību „RONIS 2012”

      

   2012. gada 26.septembrī Mērsraga vidusskolas 10., 11., 12. klašu skolēni ar skolotājiem devās uz Mērsraga ostu, kur viesojās Latvijas Robežsardzes kuģi un helikopters. Uz lielāko un iespaidīgāko kuģi tikām uzaicināti arī mēs.

  Viens no robežsargiem sagādāja ekskursiju pa kuģi, drīkstēja apskatīt kuģa telpas un iepazīties ar atmosfēru. Protams, tika atbildēts uz jautājumiem, ko varēja uzdot ikkatrs. Īsts pārsteigums izrādījās simulācijas spēle, kas turpinājās, kuģim piestājot krastā. Neviltotu prieku izpelnījās arī helikoptera apskatīšana un izpētīšana.

Lieki piebilst, ka pasākums bija izdevies. Citiem tāpēc, ka nenotika stundas, citiem, jo tika iegūta jauna pieredze un zināšanas.

          11.klases skolniece Anete Ābola – Āboliņa

27.09.2012.

Bērnu un jauniešu vēlējumi savai valstij aizsāks jaunu tradīciju Likteņdārzā

 

Sākoties jaunajam mācību gadam, Latvijas vispārizglītojošās dienas un profesionālās skolas tiek aicinātas piedalīties sociālajā projektā „Dāvini savai Latvijai”, izgatavojot koka vēlējumu plāksnītes, kuras tiks izvietotas Likteņdārzā kā dāvana Latvijai.

Projektu organizē Likteņdārza īstenotājs „Kokneses fonds” sadarbībā ar AS „Latvijas valsts meži” (LVM), VAS „Latvijas Pasts”, Valsts izglītības satura centru (VISC) un hokeja komandu „Dinamo Rīga” lasīt vairāk/ >>

 

 

12.09.2012.

Draudzība ir vienlīdzība

 

Mērsraga vidusskolā no 20.augusta līdz 24. augustam notika sadraudzības nedēļa, kuras ietvaros jaunieši no Mērsraga vidusskolas un Hvalsø skolas Dānijā stiprināja draudzības saites! Šī sadraudzība ir kļuvusi par kaut ko vairāk kā tikai parunāšanu, vai kopīgu pasēdēšanu pie pusdienu galda, vai atrašanos vienuviet. Šajā gadījumā sadraudzība nozīmē, ka tu mācies uzticēties, rūpēties, uzklausīt, dalīties, kā arī domāt un gādāt vienam par otru. Pierādījies, ka būtiski ir dalīties pieredzē, un pret viesmīlību atbildēt ar viesmīlību. Nenoliedzami, nav nekā labāka un brīnišķīgāka par to, ka mēs varam mācīties, komunicēt un vairāk iepazīt dažādus cilvēkus un viņu kultūru lasīt vairāk/ >>

 

 

03.09.2012.

Bez piecām minūtēm absolventi

   22.jūnijā Mērsraga Tautas namā notika 12.klases izlaidums. Tas bija jau 37. izlaidums Mērsraga vidusskolā. Kā teica Mērsraga vidusskolas direktore Ilze Indruškēviča, seši 12.klases skolnieki par absolventiem kļūs tikai pēc kāda laiciņa, kad tiks saņemti atestāti. Jaukus un sirsnīgus vārdus ikvienam vēlēja pamatskolas gadu skolotāja Aija Misiķe un skolotāja Inga Kauliņa, kas kopā ar jauniešiem aizvadīja vidusskolas gadus. Skolotāja Aija katru noraksturoja, vadoties pēc horoskopa zīmei atbilstošā koka, bet skolotāja Inga pēc saviem novērojumiem un izjūtām. lasīt vairāk/ >>

 

28.06.2012.

Dzejas dienas Mērsraga vidusskolā

 

Šogad Dzejas dienas mums, vidusskolēniem, noslēdzās ar Raiņa un Aspazijas muzeja apskati Jūrmalā un Dzejas dienu pasākumu Rīgā Esplanādē pie Raiņa pieminekļa.

Dienu sākām ar Raiņa un Aspazijas muzeja apskati. Šī ēka bija Raiņa un Aspazijas vasaras māja. Bija interesanti uzzināt daudz ko jaunu par Raiņa un Aspazijas dzīvi, par viņu rakstīšanas paradumiem un dzeju. Manuprāt, šajā muzejā ir padomāts par visa vecuma apmeklētājiem. Mums bija jāpiedalās mīklu minēšanā un attēlu atpazīšanā muzejā, uzzinājām stāstu par Raiņa priedēm lasīt vairāk/ >>

24.09.2012.

Dzejas dienas Mērsraga vidusskolā

 

Radošums, fantāzija, iedvesma - tā mēs varētu mūžīgi turpināt, lai uzskaitītu īpašības, kas nepieciešamas, lai dzejotu. Daudziem no Mērsraga vidusskolas skolēniem šīs īpašības piemīt, un ik gadu mūsu skolā notiek Dzejas dienām veltītas aktivitātes, kas nu jau kļuvušas kā tradīcijas. Smelties gana daudz prieka mēs varējām no 10. līdz 14. septembrim, pateicoties mūsu skolotāju kreativitātei lasīt vairāk/ >>

24.09.2012.

 

Apsveicam konkursa 1.vietas ieguvēju – Aneti Āboliņu - Ābolu!

 

 

Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar LU filozofijas un socioloģijas institūtu uzaicināja 15 – 29 gadus vecus jauniešus piedalīties foto stāstu radošajā konkursā „Manas iespējas un mani riski”.

Konkursa dalībniekiem bija jāiesūta 3 – 5 fotogrāfiju sērija (foto stāsts) kopā ar īsu eseju par tēmu, kas aktuāla jauniešiem personīgajā dzīvē vai jaunatne kā sabiedrības grupa.

Šim uzaicinājumam atsaucās arī Mērsraga vidusskolas skolniece Anete Āboliņa – Ābola. lasīt vairāk/ >>

 

 

 

14.06.2012.

Lai nepietrūkst drosmes paklausīt savai sirdij!

 

 

 9.jūnijā Mērsraga Tautas namā notika 9.klases izlaidums. Tā bija gan ļoti priecīga, gan mazliet skumīga diena. Taču ikviena absolventa sejā bija lasāma svētku sajūta, prieks par padarīto, atvieglojums, ka skolas solā veiksmīgi aizvadīti jau 9 gadi, kā arī nepacietība par to kā tiks pavadīts vasaras brīvlaiks. lasīt vairāk/ >>

 

 

12.06.2012.

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2015