SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

 

PII Dārta ziņas

 

Pasaka-cilvēka dvēseles valoda

 

,,Bieži cilvēki jautā, ko darīt, kā rīkoties…palasi pasakas! Tās savā būtībā ir tēlos apslēpta dzīves gudrība. Visu, kas notiek ap mums, mēs varam atrast pasakās un mācīties no tām!,,

Arī PII,,Dārta,, šogad atzīmējot starptautisko valodas dienu,26.februārī rīkoja pasaku rītu. Katras grupiņas bērni kopā ar audzinātājām un auklītēm bija sagatavojušas rādīšanai vienu pasaku.

Pasakas lasot, klausoties, var iegūt spēku dzīvei, jo tās parasti ir emocionālas, harmoniskas, izraisa bērnos mīlestību, interesi un ziņkāri par dzīvi. Jau no seniem laikiem pasakas ir izmantotas kā audzināšanas metode. Ar metaforu palīdzību ir iespējams rotaļīgi, bez piespiešanas un moralizēšanas, nodot bērnam zināšanas par dzīvi. Tās attīsta bērna valodu, izraisa interesi par lasīšanu, māca tautas kultūru un tradīcijas, attīsta bērna emocionālo pasauli. Dzīvojot līdzi pasaku varoņiem, bērni sevī attīta dažādas jūtas un prasmi tās izpaust.

,,Pīlādzīšu,, grupiņas bērni ar pasaku par kukulīti parādīja, ka dzīvē tālu var tikt ar gudrību, bet tajā pašā laikā lika padomāt, cik viltīga ir lapsa un vai tas ir labi, vai slikti kā izrīkojās lapsa…

,,Kastanīšu,, grupas bērni iejutās pelīšu, skudriņas lomās un pārējiem bērniem ļoti uzskatāmi parādīja, ka visas gudrības ir ,,Lielajā grāmatā”. Lasīsim pasakas, saka mazie ,,kastanīši,,!

,,Zīļuku ,, grupas bērni pasakā par zaķi, kurš devās mežā pēc āboliem savai ģimenei, un kuram bija dažādi pārbaudījumi ceļā, uzskatāmi bērniem parādīja tās cildenās cilvēciskās īpašības kā, piemēram, labsirdību, žēlsirdību, izpalīdzību, un ka pasakās beigās vienmēr uzvar labais!

,,Sprīdīšu,grupas bērni ar pasaku par pazudušo cimdiņu, iemēģināja balsis operetes variantā un visu pasakas sižetu izdziedāja un izdancoja, radot skatītājos jautrību un līdzdarbošanos.

Pasaku rītā viesojās arī ,,Pasaku Feja”, kura noskatoties bērnu veikumu, katrai grupiņai uzdāvināja pasaku grāmatu.

Pasakas vienotā pavedienā saista bijušās un nākošās paaudzes, veco un jauno paaudzi un tāpēc tik ļoti interesanti un mīļi izpaudās audzinātāju un auklīšu līdzdarbošanās pasaku iestudēšanā. Lai pasaku lasīšana sagādā prieku mums visiem, gan lieliem, gan maziem, lai katru dienu ikvienā mājā skan vārdi-lūdzu ,pastāsti man pasaciņu!

 

                                           

    <<Fotogalerija>>

 

To visu redzēja, dzirdēja un vārdos kopā salika

Gastonmamma(logopēde Mārīte) un Gastoniņš.

                                                                                                                                      29.02.2016.

 

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016