SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

 

PII Dārta ziņas

 

Dārtā ieskandina Lieldienas

 

Kad gadskārtā saule ir pakāpusies debesu kalnā tik augstu, ka dienas garums sāk pārspēt nakti, tad par godu šim notikumam mūsu senči svinējuši Lielo dienu jeb Lieldienu.

Kā jau uz katriem svētkiem, arī uz šiem tika veikti nozīmīgākie priekšdarbi: telpu dekorēšana, asnu diedzēšana, zaru plaucēšana, tautas dziesmu un dažādu rituālu apgūšana un arī pats atbildīgākais darbs - olu krāsošana.

Un tad, ceturtdienas rītā zaķa pēdiņas visus aizveda uz Lieldienu rīta stāstu. Stāstu par to, kā Mazais Zaķēns gribēja kļūt tāpat kā tētis-par slavenu Lieldienu Zaķi. Vai tas bija tik vienkārši – kļūt par Lieldienu Zaķi? Protams, ka nē! Tāpat kā mazam bērnam - arī mazam zaķēnam - visu gribas ātri un uzreiz. Un tad nu bija tā, ka zaķu bērns izbaudīja to, kā iet, kad neieklausās tēva padomos un steidz visu darīt pa savam. Te viņu pārsteidz vistu kūtiņas uzticamais sargs Suns, te uzklūp vistu bara saimnieks Gailis. Bet viss tas - varēja izpalikt, ja vien... ja vien Mazais Zaķēns būtu ieklausījies tēva gudrajos padomos: paņēmis kauliņu Sunītim, bet vistiņām graudiņus. Protams, ka viss beidzās labi un Mazais Zaķēns tika gan pie oliņām, gan iemācījās tās izraibināt, lai varētu kopā ar savu tēti iet mācīties apgūt olu slēpšanas noslēpumus. Pat lielā pļāpa Žagata nespēja izjaukt svētku prieku, jo labajam vienmēr ir jāuzvar. Tāpat kā gaismai, kura pārņem grožus savās rokās, lai turpinātu savu ceļu uz pavasari un piedzīvotu savu triumfu vasaras saulgriežos.

Pēc Lieldienu stāsta svētki turpinājās grupiņās, kur bērni varēja piedzīvot olu meklēšanas prieku, olu ripināšanas, dancināšanas sacensību garu, izbaudīt šūpoļu līganumu un iesaistīšanos pavasarīgi jautrās rotaļās. Dārtā Lieldienas ir ieskandinātas. Tās bija raibas un krāsainas. Savā priekā daloties, mēs visiem vēlam: “Saulainus, labām domām un priecīgiem mirkļiem piepildītus šos svētkus!”

                                                             

    <<Fotogalerija>>

 

 

 

 

Svētku priekā dalījās metodiķe TērezijaZondaka

                                                                                                                                      24.03.2016.

 

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016