SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

 

PII Dārta ziņas

 

Ar laimes sajūtu “Sprīdīšos”

 

Jau pienācis jūnijs, un ir pagājis mans pirmais mācību gads, jeb deviņi mēneši kopš uzsāku darbu kā „Sprīdīšu” grupas audzinātāja. Šobrīd mani ir pārņēmis prieks par savas profesijas izvēli, kas sniedz patiesu laimi ieraugot bērnu neviltotos smaidus rīta agrumā. Tajā pašā brīdī pārņem skumjas, atvadoties no „Sprīdīšiem”, kuru ceļš tālāk ved uz skolu.

Savu skolotājas darbu es uzsāku septembrī. Uzsākot strādāt bija satraukums, par to kā tas būs un vai es visu darīšu pareizi. Pirmie mēneši strādājot bija paši grūtākie, nodarbību gatavošanai dažkārt veltīju visu savu brīvo laiku, pati visu pārāk ļoti sarežģījot un uztraucoties par lietām, par kurām patiesībā nemaz nevajadzēja iespringt. Laikam ejot, nodarbību gatavošana jau ir kā daļa no manas dzīves, vairs nesēžu pie galda stundām ilgi domājot ko un, kā labāk izdarīt, nu jau idejas rodas pašas, braucot uz skolu, vai mājām, kā arī darot pavisam ikdienišķas lietas.

Skolotājas darbā ļoti svarīga ir sadarbība ar bērniem, izcīnīt viņu respektu pret tevi kā pieaugušo un viņu skolotāju, kā arī uzticību, kā draugam. Apvienot šīs lietas, neļaujot, pārkāpt robežas ir ļoti grūti. Bet šī gada laikā arī man tas ir izdevies, kopā ar bērniem varam rotaļāties un runāt par pavisam nopietnām lietām.

Šī gada laikā esam aizrautīgi strādājuši, ne tikai nodarbībās, bet arī organizējot un piedaloties dažādos pasākumos, kas veicināja bērnu aktivitāti un prieku. Skolotājs ir ne tikai cilvēks, kurš stāv grupas priekšā un stāsta bērniem par kukaiņiem, gadalaikiem vai jebkuru citu tēmu. Skolotājs ir arī režisors un aktieris, viņam ir jāspēj iejusties gan ļaunā vilka, gan zobu fejas lomā, jo darbā ar bērniem mācīšanās process ir jāpadara pēc iespējas interesantāks. Kā arī jāspēj līdz nepazīšanai pārvērsties dažādos pasākumos, šī gada laikā esmu pārtapusi gan par klaunu, gan lāci un zinu, ka tas ir tikai sākums manām “aktiera” gaitām.

Lielu paldies gribu teikt kolēģēm Vairai un Edītei, kuras vienmēr ir atbalstījušas mani un manas idejas. Neizsakāms paldies arī jāsaka metodiķei Terēzijai, kura vienmēr ir spējusi pārsteigt un iedvesmot ar dažādām idejām. Neiztiktu arī bez vadītājas Lailas, kura ik rītu ienākot grupiņā – ar savu līksmo LABRĪT paceļ noskaņojumu pat vislietainākajā vai drūmākajā rītā, kā arī apjautājas - vai vajadzīga kāda palīdzība vai padoms pie ikdienas darāmajām lietām.

Lai iestaigātā taciņa “Sprīdīšos” turpina plesties plašumā ar mērķtiecīgu virzību jaunu uzdevumu apguvē, radošu izpausmju lidojumā. Lai bagātinās mana darba pieredze atbalstošākajā komandā “Dārta”!

  

<<Fotogalerija>>

 

 

Sava darba atspulgā ielūkojās“Sprīdīšu”

                                                                      grupas  audzinātāja Kristīne Veinberga

                                                                                                                                      23.05.2016.

 

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016