SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

 

PII Dārta ziņas

 

Sniega svētki Dārtā

 

Mērsragu apskauj ziema. Daba ir balta, mazas un lielas sniegpārslas virpuļo un griežas kā neprātīgas puteņa skavās. Pūkains baltums apņem krūmu apaļās galvas, gulstas uz priežu spurainām plaukstām, sniegs glāsta seju, apstājas uz degungala un skropstās, izkūst uz siltā vaiga. Bet zemei ir silti zem biezās, pūkainās segas.

Beidzot, tik ilgi gaidītais brīnums ir noticis! Nu, kas tad tā par ziemu, ja nav sniega? Ja šogad mēs tiekam lutināti ar šo debesu dāvanu, tad rīkojam sniega svētkus, lai šo dabas velti pilnībā izbaudītu. Skatiena attālumā, gandrīz ar roku aizsniedzams ir mūsu iecienītais Pasakkalns, un ticiet, bērniem tas izliekas vareni liels un enerģiski jaudīgs, īpaši šādos sniegainos apstākļos. Un kam tad domātas plēves un vaskadrānas? Protams, ka ekstrēmam nobraucienam no kalna. Brīvdienās izmēģiniet, nenožēlosiet, un bērni jums būs pateicīgi par šādu piedzīvojumu.

Pēdējos gadus tādu īstu ziemu nemaz neesam redzējuši un ziemas sporta veidus varējām vērot tikai TV ekrānos. Bērni vēlas sportot ne tikai telpās, bet dabiskā vidē, tāpēc ikviens ziemas prieku baudītājs šonedēļ varēja piedalīties ziemas sporta stafetēs, atrakcijās un citās savdabīgās disciplīnās.

Fotoreportāžā varat vērot Sniega svētku dienas gaitu un norisi, kurā ikviens lielais vai mazais dalībnieks pārbaudīja savu varēšanu un spējas. Nemanījām nevienu malā stāvošu vērotāju, visi bija ņipri, darīt griboši un aizrautīgi censoņi, kā jau lieliski sportmīļi paveica uzdevumus līdz galam visās piecās stacijās:

1.      Stacija “Drošā roka”

2.      Stacija “Jautrās ragaviņas”

3.      Stacija “Kurmīša labirints”

4.      Stacija “Hokejnieki”

5.      Stacija “Veiklības trase”

Jautājums - vai bija viegli? Domāju, ka nē! Kājas jau pašas sevi ne vienmēr nes, vajadzīgs arī prāta rūdījums. Pietika gan spēka, gan jautrības vēl svētku noslēguma sniega salūtam un visaptverošam jandāliņam jeb “frīstailam” – brīvajām kustībām.

 Paldies par garšīgām spēka maizītēm!

Priecīgu sniegošanos! Sporta skolotāja Lilita.

 

Kustību prieks sniegotā ziemā

Ziema ir īstais laiks smiekliem, līksmām sniega rotaļām un sniegpārslu priekam. Man kopā ar citiem „Dārtas” iemītniekiem bija iespēja piedalīties ziemotā pasākumā „ Sniega prieki”, kuru bija noorganizējusi mūsu sporta skolotāja Lilita Ozola. Pie bērniem ciemojās sniegavīrs – tāds balts un tīrs, kuram ļoti patīk ziema, ziemas prieki un smiekli. Smiekli „Dārtā” ir apmetušies uz palikšanu, jo tie mājo bērnu un pieaugušo sirdīs.

Mēs kopā ar sniegavīru spēlējām ziemas spēles – centāmies ripu ar hokeja nūju iedabūt vārtos. Arī pašiem mazākajiem – „Pīlādzīšiem” tas izdevās tīri labi. Devāmies cauri labirintam, lai piepildīt lielo bļodu ar sniegu, nesot to mazās, baltās glāzītēs. Valdīja liela jautrība, veiksmīgi veicot šķēršļu joslu un vizinoties ar ragaviņām.

Liels PALDIES PII „Dārta” kolektīvam par man sniegto iespēju strādāt tik jaukā vietā kā šī, jo katra diena kopā mazajiem „Kastanīšiem” ir krāsaina un emocijām bagāta.

Īsts, dzīvs prieks mājo kaut kur augstu gaisā, taču vismīļākā vieta tam ir starp cilvēkiem – lieliem un pavisam mazītiņiem, kad aiz loga snieg un pasaule kļūst par vienu baltu sniega piku.

                                                                       

                                       

<<Fotogalerija>>

 

Ance Lagzdiņa, PII „Dārta” grupas „Kastanīši” skolotāja palīgs-auklīte

                                                                                                                                      15.01.2016.

 

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016