SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

 

PII Dārta ziņas

 

Dārtā - atver durvis uz dambretes pasauli

 

Trešdien, 11. maijā, pie vecāko grupu bērniem viesojās Dambretes attīstības biedrības vadītājs Vitauts Budreika, lai atvērtu durvis uz dambretes pasauli. Viņš pastāstīja par dambretes spēles īpatnībām un pieciem spēles galvenajiem noteikumiem. Nodarbība iesākās ar iepazīšanos un īpašu koordinācijas vingrinājumu, pēc kura sekoja pamatprincipu un noteikumu apguve. Tad, kad bērni bija to apguvuši - sekoja neliels vingrinājums atelpai un koncentrēšanās spēju veicināšanai, pēc kura visi sadalījās pāros un pirmais mācību mačs varēja sākties. Tas izrādījās tik aizraujošs un interesants, ka bērni vēl ilgi pēc nodarbības turpināja spēlēt šo spēli, jo katrai grupiņai tika uzdāvināti divi dambretes komplekti.

Kā uzskata V. Budreika, mūsdienu pasaulē, kad bērni kļuvuši ļoti atkarīgi no informācijas tehnoloģijām, tad dambrete ir viens no veidiem, kā no piecu vai sešu gadu vecuma tos ieinteresējot – tā var kļūt par aizraujošo brīvā laika pavadīšanas veidu, kura laikā bērns trenē prātu, kā arī mācās radoši pielietot zināšanas visdažādākajās dzīves situācijās - risināt uzdevumus, kuru paraugi iepriekš mums nemaz nav bijuši zināmi.Spēlējot dambreti paplašinās redzes leņķis, kas savukārt sekmē ātrākas lasītprasmes apguvi, attīstās tēlainā un stratēģiskā domāšana. Turklāt, lai uzsāktu sava prāta trenēšanu ar dambretes spēli, lielas investīcijas nav nepieciešamas, taču atdeve ir ievērojama.

Vecāko grupu bērni nu ir iepazinušies ar dambretes spēles noteikumiem. Redzējuši un sapratuši, cik interesanta var būt šī senā spēle – kas māca analītisko domāšanu, palīdz norūdīt raksturu, kā arī rosina disciplīnas uzlabošanu un veido sportisku garu.

Paldies par prāta rosināšanas  nodarbībām Vitautam Budreikam! Ceru, ka bērniem šī pirmreizējā aizraušanās ar dambreti nebūs īslaicīga!

 

<<Fotogalerija>>

 

Terēzija Zondaka

PII “Dārta” metodiķe

                                                                                                                                      12.05.2016.

 

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016