SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

Aktualitātes

 

Mērsrags Eiropas centrā

 

Pēc ziemas nāk vasara, un to zina ikviens. Kaut gan, šķita, ka daba pēdējos gados bija centusies arī šajā patiesībā veikt kādas izmaiņas, šogad Mērsrags pavasara un vasaras iestāšanos atzīmēja nepārprotami.

Jūra, kuģi un mūsu armija.Tieši šajās dienās Mērsraga ostu apmeklēja Baltijas valstu jūras spēku flotile NATO mācību “Baltic Fortress” ietvaros. Mēs kopā ar saviem jūrniekiem un viesiem pavadījām vairākas skaistas dienas. Mērsragā notika gan starptautiskas militāro jūrnieku sporta sacensības, gan kopā bijām Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncertā, ballē un vēl daudzos saviesīgos pasākumos. Lielu sajūsmu izpelnījās iespēja apskatīt kara kuģus, un šo iespēju izmantoja tūkstošiem Mērsraga un visas Latvijas iedzīvotāju. Mērsragam sen tas viss ir personīgi. Jūra, kuģi un mūsu jūrnieki – kuri strādā un mācās jūrā arī tajās stundās, kad paši mēs snaužam saldā miegā – viņi to dara, lai būtu gatavi aizstāvēt mūs dienā, par kuru ceram, ka tā nekad nepienāks. Vairākām Mērsraga ģimenēm uz šiem kuģiem dien radinieki, viņu (tātad arī mūsu) bērni… Gribu patiekties Latvijas Jūras spēku komandieriem, štāba virsniekiem un visiem, kuri parūpējās, lai šādi viesi jau atkal būtu Mērsragā. Šī iespēja katram mērsradzniekam atkal ļāva sajusties kā pašā Eiropas centrā. Mēs apzināmies, ka ar savu sirsnīgo uzņemšanu esam pielikuši arī savu roku, veidojot mūsu tautu un mūsu aizsardzības spēkus par vienu, nedalāmu veselumu.

Uz atvadām visas kuģu grupas BALTRON komandieris Tadas Jablonskis teica, ka pēdējo reizi ko tik skaistu viņš piedzīvojis pirms gadiem 20 dzimtenē… Tas ir augsts novērtējums mūsu kopējam darbam un vēlos pateikties katram, kurš pielika roku, lai tas mums izdotos. Vēlos pateikties Latvijas Jūras spēku virsniekam Jurim Auzam, kurš, personīgi darīja daudz, lai Mērsrags un Jūras spēku flotile atkal satiktos. Starp citu, nav arī mazsvarīgs fakts, ka mūsu ostas kapteinis Aivars Ušackis daudzus gadus komandēja Latvijas Jūras spēku kuģus un kādi no tagadējiem virsniekiem ir vēl viņa audzināti un veidoti…

Mēs dzīvojam Eiropas centrā. Paldies visiem, kuri ļauj tā sajusties mazajam, bet stiprajam Mērsragam.

 

Patiesā cieņā,

Lauris Karlsons

Mērsraga novada domes priekšsēdētājs

11.05.2016.

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016