SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

Aktualitātes

 

Baltijas valstu Jūras spēku mācības „Baltic Fortress”

 

No 6. līdz 13.maijam Latvijas ūdeņos notiek ikgadējās starptautiskās Baltijas valstu Jūras spēku mācības „Baltic Fortress”, un šogad tajās piedalās Jūras spēku flotiles un Baltijas valstu kuģu eskadras kuģi un personālsastāvs un divas NATO kuģu grupas - NATO 1.pastāvīgā Jūras spēku grupa un NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa (SNMCMG1). Mācībās karavīri trenējas veikt uzdevumu izpildi krīzes operāciju gadījumā, tās dod iespēju trenēt Baltijas valstu militāro kuģu apkalpes un apgūt standarta kaujas procedūras jūrā. Mērsraga ostā notika mācību “Baltic Fortress 2016” krasta fāze.

Pirms pieciem gadiem Mērsraga osta pirmoreiz uzņēma NATO kara kuģus. Arī šogad, tāpat kā pirmoreiz, osta veiksmīgi tika galā ar kara kuģu pieņemšanu. Tika izstrādāts plāns kuģu izvietošanai un secība kuģu pieņemšanai ostā, kas arī tika ievērots. Tika gādāts, lai raiti noritētu kara jūrnieku apgāde un lai Militārā policija varētu sekmīgi veikt savu darbu.

Mācību organizētāji bija domājuši arī par novada iedzīvotāju izklaidēšanu– kuģi bija atvērti visu interesentu apskatei, notika Starptautiskās jūrnieku sporta sacensības, Nacionālo bruņoto spēku orķestra „Big Band” koncerts un balle ar grupu „Apvedceļš”.Mērsraga ostas pārvalde 6.maijā rīkoja pieņemšanu ostas biznesa informācijas centā kuģu un grupas (CTU) komandieriem. Lt Cdv Com Baltron komandieris Tadas Jablonskis ļoti atzinīgi atsaucās par Mērsraga ostas infrastruktūru, kas ļauj uzņemt lielu skaitu kara kuģu. Mērsraga osta ir labākā osta starp Latvijas mazajām ostām šajā ziņā. Tādēļ arī turpmāk Mērsraga ostā ienāks kara kuģi un līdz ar to būs iespēja noorganizēt svētkus Mērsraga iedzīvotājiem.

 

 

<Fotogalerija>

 

 

 

 

 

 

Mērsraga ostas pārvaldnieks

Jānis Budreika

10.05.2016.

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016