SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

Aktualitātes

 

Priecīgi notikumi Mērsraga skolā

 

Mērsraga vidusskolas Gada Lepnums, pēc raksta autores domām, ir Tomasa Toma Dārziņa uzvara ASV valdības sponsorētajā apmaiņas programmas konkursā Latvijas skolu 9. – 10. klašu skolēnu konkurencē (8-10 uzvarētāji valstī), kur viņš ieguva ceļazīmi uz Rosevilli Kansas štatā Amerikas Savienotajās Valstīs.

 Šo programmu atbalsta Izglītības ministrija un Amerikas vēstniecība Latvijā, un tā paredz labākajiem 10.kl. skolēniem no Latvijas mācības ASV 2016./2017. mācību gadā pilnīgi bez maksas. Programma FLEX iedvesmo izglītojamos skatīties uz pasauli plašāk, iemāca kļūt ambicioziem, rada optimismu un ticību saviem spēkiem. FLEX programma piedāvā skolēniem iespēju mācīties par ASV kultūru un cilvēkiem, kā arī mācīt amerikāņiem par savu valsti un sabiedrību, tādējādi iegūstot izpratni un iecietību pret citām kultūrām, piedzīvot pašizaugsmi, iegūstot patstāvību, paškontroli, pašapziņu un atbildību par sevi un citiem. Manuprāt, dzīvošana amerikāņu ģimenē un kopā ar skolnieku no Vācijas Tomasa Toma gadījumā, sniedz iespēju iegūt draugus uz mūžu un izjust valsti līdz kaulam.Šo programmu pilnībā sponsorē Amerikas Savienoto Valstu valdība, un to administrē ASV Izglītības un Kultūras lietu pārvalde (ECA), kas veicina starpkultūru izpratni starp ASV un citu valstu iedzīvotājiem visā pasaulē.

Visus kandidātus vērtēja neatkarīgas komisijas Rīgā un Daugavpilī, kuru sastāvos bija ASV un Latvijas speciālisti izglītības jomā un starptautiskajās attiecībās, finālisti tika atlasīti, balstoties uz skolēnu sasniegumiem pieteikumā, skolotāju atsauksmēm, demonstrēto gatavību piedalīties gadu ilgā apmaiņas programmā, intervijās u.c.

Pirms brauciena Tomasam Tomam jāpiedalās sagatavošanās nometnē Rīgas Biznesa skolā kopā ar citiem konkursa laureātiem, kā arī zēna vecākiem jāapmeklē dažādās informatīvas sanāksmes, un vēl grūts ceļš ejams visu dokumentu un formalitāšu kārtošanā.

Mēs priecājamies, ka Tomass Toms- vienkāršs, draudzīgs, komunikabls, sirdsgudrs un labestīgs zēns no Mērsraga – varēs, gluži kā filmās rāda, izbaudīt čalojošu skolēnu pilnos amerikāņu koledžas gaiteņus, pagalmus un skolas kantīni, iemācīties spēlēt amerikāņu futbolu un iegūt jaunu pieredzi un lieliskus draugus visā pasaulē, bet galvenais- treknu pieturzīmi visam dzīves ritumam.

Kad jautāju, kāpēc zēns pieteicās konkursam, viņš apmulst un saka: “Tas ir grūts jautājums. Pirmkārt, jo gribēju izmēģināt savus spēkus. Otrkārt, skolotāja mudināja, un es padomāju, kāpēc gan nē. Bet es neticēju, ka iekļūšu laureātu vidū, jo pieteicās ļoti daudz kandidātu no visas Latvijas un es vienkārši to darīju sava prieka pēc.” Mūs visus interesē, vai bija jāpiepūlas, lai tiktu tik tālu: “Man bija jāaizpilda informācija par sevi, jāuzraksta 3 esejas par 3 dažādām situācijām, kur atspoguļojas problēmu risinājums dažāda veida ķibelēs no manas personīgās dzīves. Pēc tam sekoja 1 intervija, kurā man uzdeva dažādus jautājumus, kā es reaģētu dažādās situācijās iz dzīves. Es nebiju uztraucies, jo man prāts vēl nespēja aptvert, ka es esmu ticis tik tālu.” Arī pārdzīvojumi zēnam neesot bijuši, jo viņš neesot iesprindzis par gala rezultātu, darījis visu lēnā garā un mierīgi. Tomass stāsta, ka intervijas laikā novērtējis dažas meitenes kā ļoti draudzīgas, citas - enerģiskas, bet tomēr visi sajutušies kā konkurenti. Prieks, ka Mērsraga vidusskolas skolnieks par sevi juties drošs, jo labi pārvalda angļu valodas runāšanas prasmi, kā arī, runājot ar žūrijas locekļiem, centies iedomāties, ka tie ir viņa paziņas, lai fokusētos uz jautājumu, nevis emocijām. Visbeidzot jautāju, ko gan Tomass Toms sagaida no projekta un kādi ir viņa tālākie mērķi: “Es iegūšu jaunus draugus, pieredzi lielajā pasaulē. Pēc projekta es turpināšu izglītošanos Latvijā.”

Tomas Tom, Tev jāzina, ka Mērsraga vidusskola ar Tevi lepojas! Mēs ticam, ka iegūtās zināšanas un pieredzi Tu vēlēsies ieguldīt savā skolā Mērsragā, turpinot izglītību vidusskolā pie mums.

Otrs notikums, kas silda autores sirdi ir projekta pieteikuma Eiropas Savienības ERASMUS+ KA 1 skolu sektorā apstiprinājums (projekta nr.: 2016-1-LV01-KA101-022455), kas paredz izglītot trīs Mērsraga vidusskolas skolotājus, piedaloties starptautiskos pedagogu profesionālās pilnveides kursos Apvienotajā Karalistē 2016. un 2017. gadā. Tādā veidā skolotāji cels savu kvalifikāciju un iegūs plašāku redzējumu un domu spektru attiecībā uz savu mācību priekšmetu un ieguvēji būs izglītojamie, jo plānoto aktivitāšu rezultāti tiks izplatīti mācību darba kvalitātes attīstībā un stiprināšanā Mērsraga vidusskolā.

Kursi paredzēti skolotājiem, kuriem ir prasmes angļu valodā: kursi sākumskolas posmā, pamatskolas posmā saistībā ar jaunāko tehnoloģiju izmantošanu mācību priekšmetos un angļu valodas kursi valodas nostiprināšanai. Kursu ilgums ir viena nedēļa, skolotāji dzīvos viesģimenēs, programmā ietvertas apkārtējās vides un kultūrvēsturisku vietu apskate un sadarbības veicināšana starp Eiropas skolu skolotājiem, visas izmaksas sedz projektā iegūtais finansējums.

Tā nu vasara Mērsragā iegriezusies ar veiksmes un prieka šalti. Lai izdodas mums kalt katram savu laimi tā, lai iegūtu Mērsraga novada iedzīvotāji!

 

P.S. Labu laiciņu pēc raksta uzrakstīšanas atveru jauka cilvēka dāvinātu atziņu krājumu un lasu Vernera fonBrauna citātu: “Es esmu iemācījies būt ļoti piesardzīgs, lietojot vārdu “neiespējami”, pamirkšķinot acu plakstiņus, smaidu.

 

Zane Alkšbirze

09.06.2016.

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016