SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

Aktualitātes

 

Uzvarētājs ir sapņotājs, kas nekad nepadodas

 

 

 

 

„Uzvarētājs ir sapņotājs, kas nekad nepadodas.”

Nelsons Mandela

 

 

 

Vienmēr esmu sajutusi iekšēju spēku un vēlēšanos piesaistīt ES finansējumu un uzrakstīt projektu kultūras, izglītības vai sporta jomā Mērsraga novada pašvaldībā, jo redzu, cik ļoti braucieni uz Dāniju vai citām Eiropas valstīm, kur bijuši mūsu skolēni, iedvesmojuši, pilnveidojuši un iedrošinājuši jauniešus. Gandrīz kā paceldami spārnos, lai lidotu plašākā apvārsnī.

 

Tā arī nokļuvu Briselē ERASMUS + SPORT Infoday seminārā, kur uzzināju pilnīgi visu par Eiropas Parlamenta projektu piedāvājumu un ES naudas apgūšanas iespējām 2016. – 2022. gadam sporta jomā, kas tiek finansēta tikai trešo gadu. Tā kā jautājumu ir vairāk nekā atbilžu, īpaši jau nacionālā līmenī, seminārs bija ļoti vērtīgs un pamācošs. Tajā piedalījās 500 dalībnieki no 49 valstīm, mēs bijām 3 Latvijas pārstāvji: es no Mērsraga un 2 nejauši sastaptas Rīgas Tehniskās universitātes darbinieces.

Semināra laikā bija iespēja izmantot aplikāciju partneru meklēšanā pēc interesējošās sporta jomas, valsts vai vienkārši ieraksta, vēstules vai uzaicinājuma. Nodibināju sakarus ar sporta jomā strādājošiem pārstāvjiem no Apvienotās Karalistes, Rumānijas, Slovēnijas, Itālijas. Jāpiebilst, ka bijušās Padomju Savienības valstis ir daudz atvērtākas sadarbībai ar Latviju, jo diemžēl novērots, ka citas valstis izmanto ES fonda naudu ceļojuma galamērķa vadītas un vilinātas. Protams, varam piesaistīt arī mūsu dāņu draugus sporta projektā. Par ārkārtīgi lielu prieku un iedrošinājumu 2016. gada projekta pieteikumu mērķauditorija ir mazās pašvaldības, tātad mazās skolas, jauniešu organizācijas un tātad arī mazie projekti, kuri popularizēs sportošanu pašvaldībā hobija jeb amatieru līmenī.

Lai arī futbols, florbols un vieglatlētika Mērsraga novada pašvaldībā, manuprāt, ir augstā līmenī, šis teikums par amatieriem man šķita kā kulaks uz acs - jāmēģina, tas ir mums! Tātad tas dod vēl lielāku iedrošinājumu uzdrīkstēties un mēģināt izveidot projektu sporta jomā, ko jau praktizējam vairāku gadu griezumā ar dāņu draugiem, bet par skolas un pašvaldības līdzekļiem. Tagad laiks rīkoties gudrāk. Es ļoti ceru, ka pietiks zināšanu, spēka, atbalsta, lai piepildītu vēl kādu jauniešu ikdienu ar prieku, smiekliem un laimes sajūtu caur vieglām sporta aktivitātēm un spēlēm, iepazīstot citas kultūras, tautas un to tradīcijas. Manuprāt, Eiropa ir ļoti vienota, mēs esam kā vairākas valstis vienā, tikai jāiemācās akceptēt atšķirīgo un sadzīvot.

Dalīties līdzīgajā, bet nosvinēt atšķirīgo - tas ir Mērsraga vidusskolas starptautiskais moto. Protams, vēlos pateikties Mērsraga vidusskolas direktorei Ilzei Indruškevičai personīgi un Mērsraga novada pašvaldībai par atbalstu! Centīšos savas zināšanas un prasmes ieguldīt projekta izveidē sporta jomā 2016. gadā un turpmāk!!!

 

 

 

(Zane Alkšbirze)

09.03.2016.

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016