SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

 

PII Dārta ziņas

 

DĀRTAS vārda dienas ballīte džungļu pasaulē

 

Februāra mēnesis dārteniekiem iesākas ar lustīgu un vēl nebijušu ceļojuma ballīti uz Āfrikas džungļiem par godu DĀRTAS VĀRDA DIENAI. Tā, ka šis Jaunais Pērtiķa gads pēc austrumu kalendāra iesākas 8.februārī un 6.februārī ir Dārtas, tad draiskais Pērtiķis vēlējās Dārtas saimi uzaicināt uz savu džungļu valstību, lai izrādītu dabas krāšņumu, parādīt kustīgumu un izveicību, un piepildīt to ar piesātinātu piedzīvojumu, tāpēc 5.februāra rīts bērniem iesākās ar ceļojuma izpēti, lai nonāktu līdz ballītes vietai. Pie katras grupiņas ciemojās Pērtiķītis, kas atnesa pārsteiguma vēstules, kurās bija doti uzdevumi – bērni kopā ar audzinātājām nedēļas garumā gatavoja maskas, lai iejustos Āfrikas vidē; katrai grupiņai bija jāsaliek džungļu kartes puzle, lai zinātu kurp doties meklēt Dārtu. Un tad katra grupiņa ķērās pie Āfrikas dzīvnieka tēliem, kas bija radoši jāizdaiļo, lai kopīgi tiktu veidota Āfrikas gleznu bilde – apsveikums.

Pēc džungļu grāmatas iepazīšanas un dažādo uzdevumu labirintu izpildes Pērtiķītis visiem deva atļauju iekļūšanai džungļu istabā, kur viņus sagaidīja pati gaviļniece Dārta ar saviem draugiem zilonīti un tīģerīti. DĀRTAS VĀRDA dienas ballīte varēja sākties. Visi dziedāja vārda dienas sumināšanās dziesmiņu un katra grupiņa atrādīja maskas, staigājot pa „modes mēli” un prezentējot sevi, kādas īpašības jāpiemīt džungļu dzīvniekiem, tos atdarinot – viltīgs, izveicīgs, mazliet nerātns, jokains, piemīlīgs, draudīgs, krāšņs utt. Un tad varēja sākties īsta draiskošanās Āfrikas ritmos – dejas, spēles un rotaļas, kur katrs varēja parādīt savu atraktivitāti – bija jānotur bumba starp vēderiem, pleciem un muguru pāru dejā; ātri jānokļūst savos mitekļos; gan veiklības rotaļā ar cepurēm, kas jāpadod uz kociņa. Pēc prieka aktivitātēm Dārta un zilonītis apbalvoja katru grupiņu ar diplomiem kā krāšņāko masku darinātājiem, kā atraktīvākajiem masku atdarinātājiem, kā asprātīgāko masku demonstrētājiem. Pērtiķītis ar Dārtu cienāja ar vitamīnu gardumu - veselīgo banānu un bērniem piešķīra īpašās džungļu caurlaides. Dārtas diena atzīmēta krāšņi un bērniem nepierastā veidā, kas radīja neaizmirstamu sajūtu esot mazliet savādākiem nekā ierasts.

Lai šis ceļojuma ballītes pozitīvo emociju salūts piepilda bērnu sirdis ar dzīvesprieku un bagātina iztēli ar radošumu un darboties gribu!

 Varam ielūkoties bilžu fotogalerijā un redzēt Dārtas vārda dienas ballītes aizkulises…

       

Muzikālās audzinātājas Ineses ( Tīģera veidolā) sirsnīgs Paldies visiem Dārtas vārda ballītes organizētājiem:

Audzinātājas un auklītes bija ļoti labi pacentušās izpildot uzdotos mājas darbus. Izvēlētie džungļu tēli: zilonis, pērtiķis emocionāli labi iekļāvās svētku scenārijā. Kad uzdevu jautājumu bērniem, kas vislabāk paticis no Dārtas ballītes, tad vairāki bērni atbildēja: „vislabāk paticis demonstrēt savas veidotās maskas”.

Atraktīvi bērni iesaistījās rotaļās gan ar bumbām, gan ar apļiem uz grīdas, gan cepurēm. Visgrūtāk uz kociņa padot cepures bija pašiem mazākajiem bērniem, taču auklītes un audzinātājas palīdzēja.

Prieks ir veidot un radīt bērniem svētkus, ja ir tik atsaucīgas un darbu darošas kolēģes. Dārtai vārda dienas ballīte notika džungļos. Tā kā bērni nezina, kas ir džungļi, tad – katrai grupai tika iedots mājas darbs, kas jāpaveic nedēļas garumā. Un liels Paldies audzinātājām par ieguldīto darbu:

1)      iepazīstināja bērnus ar džungļu iemītniekiem,

2)      uztaisīja bērniem galvas maskas,

3)      radoši izkrāsoja džungļu zvērus un izveidoja vienu lielu kopēju „Āfrikas gleznu”,

4)      un bija gatavas doties uz dzimšanas dienas ballīti, staigāt pa „modes mēli” un izstāstīt šo zvēru labākās īpašības un nodemonstrēt tās.

Paldies metodiķei Terēzijai par darba organizēšanu, lai svētki izdotos.

                                           

    <<Fotogalerija>>

 

 

    Dārtas ballītes džungļos viesojās

                                                                                                       PII „Dārta” vadītāja L.Štāle

                                                                                                                                      08.02.2016.

 

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016