SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

 

PII Dārta ziņas

 

Krāsainākie mirkļi “Pīlādzīšos”

 

 

„Viens mazs dzintara gabaliņš

Izlēma: gribu mirdzēt!

Lai mirdzētu, dzintara gabaliņam

Jājūt, ka tuvumā tētis.

 Lai mirdzētu, dzintara gabaliņam

Jāzina: blakus ir mamma

Neviens dzintara gabaliņš

Neuzmirdz savādāk!

Lai mirdzētu, dzintara gabaliņam

Jāsajūt, ka ir mīlēts,- Tad dzintara gabaliņš atļauj

Sevi gan veidot, gan slīpēt.”

                      /Maija Laukmane/

 

Ir Maija sākums, milzu soļiem ir aizskrējis laiks- pagājuši 4 mēneši kopš esmu “Pīlādzīšu” grupas audzinātāja. Man ir patiess prieks, ka pieņēmu šo aicinājumu darīt darbu, kas man patīk, liek priecāties par ikdienas sīkumiem un vienmēr censties būt smaidīgai un pozitīvi noskaņotai. Un dienas vislabākie mirkļi ir tad, kad bērns velta man patiesu smaidu, vai nosauc par mammu, jo zinu, ka tas ir no sirds un tas man dod gandarījumu par to, ko es daru.

Šajā laikā arī esam čakli darbojušies un otrais mācību pusgads “Pīlādzīšos” bija piepildīts ar dažādiem pasākumiem, un līdz ar to bērniem bija iespēja atklāt vēl jaunas nezināmas lietas, pētīt un vērot apkārtējo dabu, kā arī radoši darboties.

Janvārī kopīgi priecājāmies un baudījām ziemas priekus “Dārtas” rīkotajā “Sniega dienā”! Pētījām sniegu, vizinājāmies ar ragaviņām un kopīgiem spēkiem pieveicām sniega šķēršļu taku.

Februāris ir sveču mēnesis, svece ir siltuma un gaismas simbols. Tādēļ mūsu grupiņā rīkojām sveču izstādi. Izstāde priecēja mūs gan ar krāšņām un smaržīgām, gan neparastām svecēm.

Martā pie mums viesojās mazais cālēns, kurš iepazīstināja bērnus ar Lieldienām, pastāstīja par tradīcijām. Tā mazie Pīlādži braši gatavojās svētkiem- rotāja grupiņu, krāsoja olas un devas tās meklēt.

Mēneša pēdējā nedēļā rīkojām “Atvērto durvju dienas”. Vecākiem tika dota šī brīnišķīgā iespēja atnākt un izbaudīt vienu dienu kopā ar savu bērnu, paraudzītos, kāds ir dienas ritms, kādā veidā un ko dara viņu bērni, vai vienkārši aprunātos ar audzinātājām un citiem darbiniekiem par viņus interesējošiem jautājumiem. Paldies Letīcijas un Jāņa mammām par atsaucību un piedalīšanos šajā pasākumā.

 Aprīlī līdz ar pavasara atnākšanu mēs izveidojām savu mazdārziņu uz palodzes vērojām kā dīgst asniņi un aug lociņi. Plaucējām bērzu zariņus, meklējām pirmos pavasara vēstnešus, gaidījām atgriežamies gājputnus. Veidojām krāsainus darbiņus, krāsojām putnu būrīšus un kļuvām par mazajiem putnu pētniekiem.

Ar krāsainām dienām, bērnu smiekliem, asarām, prieku ir aizritējuši šie bagātīgi piepildītie četri mēneši “Pīlādzīšos”. Un man vienai tas nebūtu izdevies tāpēc vēlos teikt paldies arī savai izpalīdzīgajai un vienmēr atsaucīgajai auklītei Ausmai, kura atbalsta katru ideju un aktīvi iesaistās mācību procesā un ikdienas darbos.

 Kā arī lielu, jo lielu paldies vēlos teikt metodiķei Terēzei. Viņa šajā laikā man ir bijusi vislielākais atbalsts. Terēze allaž steidz palīgā ar padomiem, kopīgi meklēt risinājumus un iedrošina saskatīt sevī vēl neatklāto, kā arī spēt paveikt vairāk.

            Lielu paldies vēlos arī teikt “Pīlādzīšu” grupas vecākiem par atbalstu, sapratni un sadarbību. Tā pateicoties Jums mūsu spēļu laukumiņu rotās skaistie, pašu darinātie putnu būri. Kā arī paldies Adrijas mammai par pašdarinātajām pirkstiņu lellēm un Melīnas māsai par “Brīnumu kasti”, kas lieliski noder gan mācoties, gan rotaļājoties.

 Izglītības process vienmēr ir komandas darbs, kura rezultāts ir atkarīgs no iesaistīto pušu intereses un atsaucības. Lai mums ziedošas, saulainas un radošiem darbiem piepildītas dienas!

                                                             

      <<Fotogalerija>>

 

 

 Uz savu darba ritējumu atskatījās “Pīlādzīšu”

grupas audzinātāja Sindija

                                                                                                                                      06.05.2016.

 

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016