SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

Aktualitātes

 

Sapnis piepildās

 

Tuvojās Ziemassvētki un Jaunais gads, un mazā Ieva rakstīja vēstuli Salavecim: “Mīļo Salavecīti, es ļoti gribētu aizbraukt ar visu ģimeni ceļojumā ar kuģi uz Stokholmu.”  ( Ievas tētis strādā Somijā un reti tiek mājās ).

Arī man bija tāds pat sapnis, taču es vēlējos aizbraukt kopā ar saviem audzēkņiem tieši koncertceļojumā. Tikai es nerakstīju vēstuli Salavecim, bet sakontaktējos ar prāmja Tallink vadību un devos pie Mērsraga Domes priekšsēdetāja Laura Karlsona, kuram esam ļoti pateicīgi par finansiālo atbalstu. Un tad arī sākās mūsu lielā gatavošanās šim ceļojumam. Mūsu skoliņu uz kuģa pārstāvēt devās manas klavieru klases audzēknes Elēna Kniploka un Ieva Estere Kraģe, kā arī flautas skolotājas Jutas Frēlihas audzēknes Sanija Luīze Šcebrova un Līga Fiņķe. Palīdzēt un atbalstīt mūs piekrita mākslas skolotāja Larisa Avota-Avotiņa. Programmas dažādībai uzaicinājām līdzi arī Tukuma Mūzikas skolas audzēkņus Artūru Dakšu, Česlavu Volkovu ( abi spēlē eifoniju ) un Māru Kroņkalni ( trompetes klases audzēkni ), ka arī manu mīļāko kolēģi Normundu Krūmiņu, ar kuru kopā esam jau tik daudz muzicējuši.

28.decembrī visi priecīgi,ar instrumentiem rokās, satikāmies Rīgas Pasažieru ostā, no kurienes tad arī sākās mūsu Sapņu ceļojums. Iekārtojāmies skaistajās kajītēs ar logiem un devāmies uz mēģinājumu. Mums bija paredzēti divi koncerti -  viens turpceļā un otrs nākamajā vakarā atpakaļceļā. Tā arī bijām sagatavojuši divas 30 minūšu garas koncertprogrammas. Kā vēlāk izrādījās, šeit vienmēr ir muzicējušas popgrupas un dejotāji, bet bērni ar klasiskās mūzikas programmu šeit uzstājās pirmo reizi. Reklāma  patiešām par abām skoliņām bija milzīga, jo vairakas reizes pa kuģa radio tika paziņota vakara programma, kurā tika reklamēti arī mūsu koncerti! Protams, ka to dzirdot, mūsu sirsniņas sāka pukstēt straujāk un arī uztraukums bija milzīgs. Pirmajā vakarā mūsu koncertu apmeklēja daudz cilvēku, bet otrajā jau ļoti, ļoti daudz cilvēku!

Arī otrajā vakarā programmas vadītāja paziņoja, ka uz prāmja ceļo 2000 pasažieri...

Visi mūsu audzēkņi un pedagogi muzicēja ar lielu atbildības sajūtu. Mums bija neizsakāms prieks, ka tiešraidē skaipā kāds sirms ārzemju kungs rādīja mūsu koncertu savai ģimenei, kā muzicē bērni Latvijā! Kā arī , gaidot pieturā autobusu Stokholmā, garāmejot cilvēki teica ļoti labus vārdus par mums gan latviešu, gan zviedru, gan angļu valodās.

Vēl bijām priecīgi pārsteigti, kad otrajā vakarā programmas vadītāja prasīja, vai nevaram spēlēt ilgāk? Bet es koncerprogrammas biju izveidojusi precīzi pat uz sekundēm līdz 30 minūtēm, kā bija norunāts.

Esmu pateicīga gan saviem audzēkņiem, gan arī pedagogiem, kuri piekrita kopā muziēt. Koncertu atklāja Mērsraga  Mūzikas un mākslas skolas skolotāja Juta Frēliha duetā ar Tukuma Mūzikas skolas skolotāju Normundu Krūmiņu. Tas, manuprāt, ir nenovērtējami, ja pedagogs spēlē gan pats, gan kopā ar audzēkņiem. Skolotāja Juta muzicēja arī flautu ansamblī kopā ar savām meitenēm.

Man ir liels prieks par to, ka mēs visi 20 cilvēku liela komanda šīs 3 dienas pavadījam kā viena liela un draudzīga ģimene. Varbūt kāds, kam nebija jāuzstājas, gribēja vairāk pastaigāt pa Stokholmu, taču laiks bija ierobežots un vajadzēja atgriezties uz kuģa uz mēģinājumu.  Un atgriezās pilnīgi visi!

Vēlos lielu paldies pateikt Ievas mammai Indrai Kraģei par profesionālu programmas vadīšanu un jauko stastījumu par Mērsragu gan dzimtajā, gan angļu valodās.

Katrs, kas neuzstājās, bija ļoti noderīgs tiem, kam bija jāuzstājas. Paldies Elēnas tētim! Viņš ir fantastisks tētis! Kā viņš rūpējās par Elēnu! Citi par tādu tēti Elēnu vienkarši var apskaust...

Paldies manai kolēģei Natālijai no Tukuma Mūzikas skolas par nošu turēšanu un šķiršanu! To var novērtēt un saprast var tikai tie, kas paši ir saskārušies ar to, kā ir, ja jāspēlē uz sveša instrumenta, kuram nav pat nošu pults!

Paldies Normunda Krūmiņa jaukajai sieviņai Mairitai par milzīgo atbalstu un izturību! Viņai patiešām nebija viegli.

Paldies Artūra mammai Inesei par rupēšanos gan par mani, gan par bērniem, lai visi būtu paēduši un apģērbušies.

Paldies skolotājai Larisai par atbalstu, jo viņa kā ēna mums sekoja pilnīgi visur, izņemot skatuvi.

Un, protams, milzīgs, vārdos neizsakāms paldies mūsu Domes priekšsēdētajam Laurim Karlsonam! Mēs visi viņu tik daudz reižu pieminējām!

Novēlu visiem laimīgu Jauno 2016. gadu! Un nebaidieties sapņot arī lielus sapņus! Cilvēkam, kas grib kaut ko sasniegt ir jābūt Sapnim! Un izrādās, ka piepildās arī lielie sapņi. Par Ievas vēstuli Salavecim uzzināju ,tikai nokāpjot no kuģa Latvijā...

Šie mazie bērni izaugs lieli, dosies ceļojumos, bet šis ceļojums paliks viņu sirsniņās uz visu mūžu!

Esmu laimīga, ka uzticējāties un nebaidījāties kopā ar mani doties šajā Sapņu ceļojumā! Un laikam mūs ceļojumā pavadīja arī eņģeļi, jo kuģis nedaudz pašūpojās tikai atpakaļceļā.

 

<<Fotogalerija>>

 

Inguna Grīnvalde,

Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas skolotāja

04.01.2016.

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016