SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

Aktualitātes

 

Sadraudzībai ar Hvalso skolu jau 15 gadi

 

Jau 15. gadu norit sadraudzība starp Mērsraga vidusskolu un Hvalso skolu. Tā arī šogad nedēļu aprīļa sākumā 14 astotās klases skolēni un trīs pedagogi viesojās Hvalso skolā Dānijā.

Sākumā mēs visi bijām drusku uztraukušies par šo braucienu. Daži pat beigās negribēja braukt. Bet, kas bija, tas bija. Lidojot visi bija sajūsmā un domājām par dāņu draudziņiem. Atbraucot mūs sagaidīja ar atplestām rokām un ar plakātu. Skolā mūs ATKAL gaidīja draudzīgi sveicieni un plakāts. Tur ēdām dažādus ēdienus un paspējam iedraudzēties, kā arī spēlējām spēles, kur varējām viens otru labāk iepazīt. Beidzot devāmies uz mājām, lai iepazītu ģimenes un dotos pie nakts miera. No rīta bija agri jāceļas, jo nebijām pieraduši pie viņu laika. Pabrokastojām un devāmies uz staciju. Tālāk mūs ceļš veda uz “Eksperimentarium” Kopenhāgenā. Tur mēs spēlējām dažādas aktivitāšu pilnas spēles un izklaidējāmies, varējām arī vairāk izzināt fiziku. Tad devāmies uz vecpilsētu, kur mūs sadalīja grupās vai arī paši varējām izveidot savu grupiņu un doties pastaigā pa Kopenhāgenas ielām. Atbraucot atpakaļ, bijām ļoti noguruši, tāpēc bija laiks doties uz tobrīd jau ļoti mīļo gultu. Nākamajā rītā cēlāmies, lai dotos uz skolu: šoreiz veicām dažādus eksperimentus paši. Bija raķetes un dažādi interesanti vielu salikumi. Pēcpusdienā braucām ar vilcienu uz Roskildi, kur apskatījām Doma baznīcu. Mums atkal bija brīvais laiks, tāpēc nolēmām vēlreiz paklaiņot pa vecpilsētas ielām. Apstaigājot lielo Domu, mums kājas bija piekusušas, jo neesam pieraduši pie lielas staigāšanas, bet skats un vietas bija apbrīnojamas. Vakaru pavadījām sarunās un pārdomās par aizvadīto dienu. Pamostoties no rīta, nebija diez ko viegli, jo šī bija pēdējā diena kopā ar šiem apbrīnojamiem cilvēkiem, bet ar smaidu gājām un darījām visu, ko vajadzēja. Sākām gatavoties noslēguma vakaram, kas noritēja gludi. Īstenībā pat apbrīnojami: izdejojāmies, parunājāmies, paēdām un, pats galvenais, izsmējāmies un izballējamies no sirds! Pēdējā diena. Cēlāmies ĻOTI agri un strauji devāmies uz vilcienu. Lidostā mīļi apskāvām katru dāņu draugu un pat uztaisījām lielo grupas apskāvienu. Bija grūti atvadīties, bet atkal gaidīsim viņus ciemos pie mums vasarā. Ar apskāvieniem un plakātiem. Un šīs ir mūsu klases atsauksmes:

ü  Šis brauciens bija ļoti interesants. Ģimenes un paši mūsu dāņu draugi ir ļoti draudzīgi un pretimnākoši. Pieņēma mūs ļoti laipni. Šis brauciens ir neaizmirstams! Bija ļoti jautri. No šīs nedēļas mūsu klase ir noteikti satuvinājusies. Esam kļuvuši mīļāki pret viens otru. Mūsu jaunais sauklis: “Who is the best?! – we are the best!” ( Marijeta)

ü  Tā bija brīnišķīga pieredze, brauciens arī mums iemācīja to,  ka jābūt šai savstarpējai saiknei, jo mēs – klases - taču esam viens vesels. Ar nepacietību gaidu vasaru! <3 (Klinta)

ü  Bija ļoti labi cilvēki, bija īpaši laipni un sirsnīgi, ļoti skaista pilsēta. (Lūcija)

ü  Man patika, ka dāņi ir ļoti draudzīgi. Man patika pilnīgi viss. Vnk  <3.(Nora)

ü  Dānija uz mani atstāja ļoti labu iespaidu, ieguvu daudz draugu, iepazinu viņu ikdienu, varbūt daļu no ikdienas. Patika runāt ar viņiem par neparastām lietām vai mācīt kaut ko no latviešu vārdiem. Dienas pagāja ātri, bet superīgas atmiņas paliks ilgi.( Ivanda)

ü  Dānijā bija jautri, sākumā bija bik (drusku) kautrīgi, bet pēc tam bija jautri un tgd (tagad) ir daudz draugu, ar ko sazināties. Ģimenes bija ļoti jaukas un palīdzēja, ja kko (kaut ko) vajadzēja. (Jānis K.)

ü  Manas atziņas par Dāniju ir kopumā labas, pat nav lietu, kas man nepatiktu.  Es jau biju pieradis pie dāņu draugiem, pie kuriem es dzīvoju, viņi bija tādi paši parasti bērni kā mēs, tāpēc  ar viņiem bija viegli kontaktēties. Noslēguma pasākumā bija mazliet skumīgi apzināties,  ka drīz būs jāatvadās un ilgi vairs netiksimies, bet tas neliedza mums izbaudīt pēdējo dienu no visas sirds: tur visi bija tik atklāti, tik forši, ka pat tad,  kad piektdien bija jābrauc prom, man negribējās braukt… Taču, galvenais, ko es esmu ievērojis - šis brauciens ir mums devis, ir tas, ka mēs Dānijā redzējām, cik draudzīgi viņi ir viens pret otru, un tagad pat mūsu klase ir palikusi tik draudzīga, ka man prieks par to, un tieši šo es visvairāk novērtēju. Kopumā BRAUCIENS BIJA SUPERĪGS! ( Jānis S.)

ü  Man tas bija ļoti labs brauciens. Kopenhāgenā un Roskildē bija ļoti interesanti. Gan Domā, gan zinātnes muzejā. Skolā bija ļoti labi iespaidi. Beigās šis brauciens bija ļoti aizraujošs. (Armands)

ü  Tur bija draudzīgi dāņu draugi, un viss bija moderns. (Gustavs)

ü  Man ļoti patika, es tur vēlētos palikt vēl kādu nedēļu. (Nils)

ü  Man Dānijā bija ļoti interesanti, man tur patika viss, un, ja būtu iespēja, varētu mēs ilgāk palikt Dānijā. (Roberts)

ü  Man ļoti patika. Kaut arī sākumā man bija drusku bail, ka es nevienam nepatikšu, bet īstenībā es ieguvu daudz jaunu draugu un vienu ļoti labu draudzeni Idu. Viņa bija pati pirmā, ar kuru es normāli varēju parunāt. Mums arī ir daudz kas kopīgs un arī atšķirīgs. Beigu ballītē es paspēju arī iepazīt citus un arī sadraudzēties. (Marta <3)

ü  Šis brauciens bija ļoti interesants un aizraujošs. Dāņi bija ļoti atvērti un draudzīgi. Bija iespēja uzzināt dažādas jaunas lietas, kuras noteikti noderēs vēlāk. (Gabriēla)

Tagad gaidām dāņu draugus augustā Mērsragā, lai uzņemtu viņus tikpat sirsnīgi un mīļi kā viņi mūs. Esam iecerējuši organizēt vasaras nometni, kur dejosim latviešu dančus, apgleznosim T kreklus, veidosim virtuves piederumus no koka, iepazīsim Engures ezera Dabas parku, apskatīsim tuvāko apkārtni un vienkārši draudzēsimies.

 

 

 

 

 

 

 

Marta Beatrise Kukle

02.05.2016.

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016