SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

 

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

bullet

Mērsraga novada dome

bullet

SIA "Mērsraga ūdens"

bullet

Mērsraga ostas pārvalde

bullet

Izglītības iestādes

bullet

Kultūras iestādes

bullet

Informācijas centrs

bullet

Pašvaldības policija

bullet

Bāriņtiesa 

bullet

Sociālais dienests 

bullet

Brīvā laika pavadīšanas centrs

 

 

 

Pašvaldības policija ziņo

 
 
bullet

Jaunumi un aktualitātes

bullet

Arhīvs

bullet

Kontakti

 

 

Pašvaldības policija ziņo

 

Pagājušajā nedēļā pašvaldības policijā saņemti vairāki zvani no satrauktiem Mērsraga iedzīvotājiem par iespējamiem personas sensitīvo datu izkrāpšanas gadījumiem mūsu novadā.

Veicot pārbaudi, tika konstatēts, ka šobrīd satraukumam nav īpaša pamata - notikušajā vainojama likumu nezināšana un pārlieku liela centība, kura, kā tautā saka, izraisa pārcentību.

 Tomēr, izmantojot gadījumu, vēlos atgādināt, ka tas, kam un ko jūs stāstāt par sevi, ir tikai un vienīgi jūsu pašu atbildība. Nedaudz citēšu Fizisko personu datu aizsardzības likumu:

[…6.pants. Ikvienai fiziskajai personai ir tiesības uz savu personas datu aizsardzību.

7.pants. Personas datu apstrāde ir atļauta tikai tad, ja likumā nav noteikts citādi un ja ir vismaz viens no šādiem nosacījumiem:

1) ir datu subjekta (fiziskā persona, kuru var tieši vai netieši identificēt)  piekrišana;

2) datu apstrāde izriet no datu subjekta līgumsaistībām vai, ievērojot datu subjekta lūgumu, datu apstrāde nepieciešama, lai noslēgtu attiecīgu līgumu;…]

 

Tātad, ja jūs pēc brīvas gribas mutiski vai rakstveidā nododiet kādai jums zināmai vai nezināmai personai savu personas kodu, dzīvesvietas adresi, pases numuru, dzīvesvietas adresi utt., likums nav pārkāpts.

Tomēr vēlos vērst iedzīvotāju uzmanību uz faktu, ka ar šādiem datiem, ja tie nonāk negodīgās rokās, var veikt darbības, kuras jau uzskatāmas par  likumpārkāpumu. Mērsraga novadā ir bijis ne viens vien gadījums, kad, izmantojot uzticēšanos vai personas reibuma stāvokli, tiek iegūta attiecīgā informācija, lai cita persona paņemtu tā saucamos “ātros kredītus”. Un tur atkal jāvaino sevi, jo datu nodošana notikusi ar cietušās personas piekrišanu. Šos gadījumus izmeklē valsts policija, bet vainas pierādīšanas procedūra nav no vieglākajām. Tādēļ, saudzējot savus nervus un makus, domājiet, pirms dariet.

Runājot par populārākajiem krāpšanas  veidiem, vēlos vērst Jūsu uzmanību zvaniem no nezināmiem ārzemju numuriem. Tukuma novadā kāda sieviete bija atzvanījusi uz zvanu no Slovēnijas, un tas viņai izmaksāja vairāk kā 80 eiro. Šie zvani (“pīkstinātāji”) tiek modificēti ar datora palīdzību, reāla cilvēka tur nav, bet naudu par šādu atzvanīšanu noņem reālu. Ja nevēlaties riskēt ar lielām naudas summām, maksājot telefona rēķinus, neatzvaniet uz nezināmiem numuriem.

Tāpat neielaidiet bez pārbaudes savos dzīvokļos personas, kuri uzdodas par sociālā dienesta darbiniekiem, valsts institūciju pārstāvjiem, gāzes vai elektrības dienestu pārstāvjiem. Ja nepazīstat viņus personīgi, lūdziet uzrādīt apliecību. Atcerieties arī, ka šie darbinieki nenāks brīvdienās vai pēc darba laika. Ja rodas šaubas par personas patiesajiem nolūkiem, ziņojiet pašvaldības policijai vai Valsts policijai.

 

Mērsraga novada

 pašvaldības policijas

 vecākais inspektors

 Egīls Bolmanis

 mob.tel. 20703443

01.03.2016.

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016