SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

Aktualitātes

 

Iespēja MAN

 

Cilvēki jau no mazotnes domā par savu nākotnes profesiju. Ja bērnam jautāsi, par  ko viņš vēlas nākotnē strādāt, tad viņa atbilde būs mainīga: te vienu dienu policists, te citā dienā– kasieris. Bērna fantāzija ir nepārspējama un domas neizdibināmas. Taču tāda ir dzīve, un bērni ir mūžīgos sevis meklējumos, tāpēc sevis izzināšana ir viena no svarīgākajām zinātnēm skolas gados.

Jā, Ēnu diena ir tā diena, kad tiek dota iespēja būt TUR, darīt tieši TO, ko izvēlas skolēns,  kad nav tikai jānoskatās pa gabalu, bet var iejusties kādā no izvēlētajām profesijām un pabūt cieši klāt šī darba darītājam.  Tā teikt - mīt viņam  uz papēžiem – būt par  ĒNU. Šāda iespēja ir tikai reizi gadā, tā jāizmanto!

ĒNU DIENA norisinās visā  Latvijā, protams, arī Mērsragā.  Tieši, trešdien,  10. februārī arī Mērsraga novada pašvaldības iestādēm un uzņēmumiem šogad sekoja 50 ēnotāji no Mērsraga vidusskolas, kuri naski ieradās norunātajā vietā un laikā. Kā jau citus gadus arī šogad tika piedāvāts ēnot šādās iestādēs/uzņēmumos, individuālajos uzņēmumos:  PII ”Dārta”,  Mērsraga ostā, veikalā „Top”, bibliotēkā, kafejnīcās „Vētrasputns” un „Kreses”, pašvaldības policijā, arī frizētavā pie frizieres Simonas.

Audzināšanas stundās ik gadu tiek pārrunāti iespaidi, atklāsmes, iespējas, novērojumi... Pieredze viennozīmīgi ir svarīga, lai skolēns/jaunietis varētu sevi izzināt. Vissvarīgākais ir darīt pašam -  mēģināt, pieredzēt, izbaudīt un saprast, vai tas ir  vai nav domāts man. Vislielākā laime ir, kad vari iet uz darbu ar prieku un veikt savus darba pienākumus ar vislielāko atbildības sajūtu. Šādi laimīgi darbinieki veido  lieliskas, stipras ģimenes, kuras vēlāk stiprinās mūsu novadu.

 Aicinājums,  nākamgad vecākajiem skolēniem,  izmantot vairāk portāla enudiena.lv  vakanču vai meklēt tās pašiem (kaut vai ar skolotāju palīdzību).

Paldies par atsaucību  Ēnu devējiem un ceru uz turpmāku, tikpat veiksmīgu sadarbību citos gados!

 

 

 

 

 

 

 

Lita Grudkina

01.03.2016.

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016