SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

Ostas ziņas

 

Ostas kalendāru konkurss

 

Gada skaistāko svētku priekšvakarā Mērsragā dzimusi jauna tradīcija – ostas kalendāru konkurss, kurā piedalījās mūsu jaunie mākslinieki – Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas vizuāli telpiskās mākslas nodaļas audzēkņi.

Zīmējumus konkursam iesniedza desmit jaunie mākslinieki. Visi darbi bija ļoti interesanti, jaunie mākslinieki bija izmantojuši dažādas tehnikas un zīmējuši to, kas katram saistās ar ostu – kuģus, molus, kaijas, romantiskus saulrietus un saullēktus visās varavīksnes krāsās…

Žūrijai nebija viegli izvēlēties uzvārētāju, jo katrs iesniegtais darbs likās īpašs. MMMS pedagogiem vislabāk patika 7.kursa audzēknes Zandas Dakstiņas darbs, kalendāra izgatavotājiem – poligrāfijas aģentūrai STUDIA vissirsnīgākais un mīļākais likās pirmā kursa audzēknes Emīlijas Līnas Kreicbergas zīmējums, savukārt ostas pārvaldes administrācijas domas dalījās – vīriem ļoti patika 5.kursa audzēkņa Reiņa Rubeņa grafiski precīzām līnijām zīmētais kara kuģis ar romantiski krāsainu sauli fonā, bet sieviešu “flangs” par vizuāli skaistāko sauca 7.kursa audzēknes Amandas Andersones zīmējumu ar zvejas kuģi “Kate” kaiju ielenkumā. Visi darbi tika atzīti par netipiski profesionāliem šāda vecuma māksliniekiem, par ko liels paldies viņu pedagogiem!

 

E.Putiķe

 

 

A.Andersone

 

A.E.Kraģe

 

 

D.Jonaite

                                                 

E.L.Kreicberga

 

M.Zvejniece

 

                              

   

P.Karlsons

                                    

R.Rubenis

 

S.Jakušenoka

 

        

   

Z.Dakstiņa

 

        Pēc karstiem strīdiem un pēc katra darbiņa novērtēšanas no iespieddarba specifikas viedokļa, tika izveidoti trīs kalendāra maketi – Emīlijas Līnas Kreicbergas ostā ienākošais zvejas kuģis ar romantiskiem zilu viļņu virpuļiem, 4.kursa audzēknes Monas Zvejnieces burvīgais saullēkts ostā ar romantisku laiviņu centrā, un Endijas Putiķes darbs –sārto toņu krāsu bagātībā attēlots saulriets ar zvejas kuģīti tālumā.  Balsojot par šiem trim maketiem, uzvarēja Endijas darbs, kurā mākslinieks bija atradis Latvijas karoga sārto toni un, to izceļot, noformējis kalendāru patriotiskā noskaņā.

Konkursa uzvarētāju ostas pārvaldnieks Jānis Budreika sveica MMMS Ziemassvētku koncertā, sakot arī lielu paldies katram dalībniekam, kā arī skolas direktorei un pedagogiem. Uzvarētājas darbs ir nodrukāts uz kalendāriem 100 eksemplāru tirāžā, un kalendārus kā ostas reklāmu aktīvi dāvinām visiem sadarbības partneriem, ostas valdes locekļiem un pārvaldes darbiniekiem, dažādu iestāžu un organizāciju pārstāvjiem. Katrs no konkursa dalībniekiem saņēma pateicības rakstu, kura noformēšanā bija izmantoti pašu jauno mākslinieku darbiņi.

Tā kā šis bija pirmais sadarbības gads, esam sapratuši, kas ir darāms labāk, bet pavisam noteikti šis konkurss kļūs par tradīciju, un ir ieceres arī citiem sadarbības veidiem, lai jaunajiem māksliniekiem būtu iespēja publiskot savus darbus, un lai ostas pārvalde savukārt saviem reklāmas materiāliem iegūtu augsti profesionālus mākslas darbus ar svaigu redzējumu uz ikdienas lietām. Liels paldies visiem, kas piedalījās un atbalstīja!

 

Liāna Lukse

Mērsraga ostas pārvaldes sekretāre

23.12.2015.

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2015