SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

Kultūras iestādes

 

Mērsraga novada tautas nams

Adrese

Lielā iela 25, Mērsrags,

Mērsraga novads,

LV-3284

Tel. 63237699, 28354154

e-pasts: tautasnams@mersrags.lv

 

 

bullet

Par tautas namu

bullet

Kultūras jaunumi

bullet

Pakalpojumi

bullet

Pasākumi

bullet

Aktuālās izstādes

bullet

Nodarbību grafiks

bullet

Fotogalerija

 

 

bullet

Arhīvs

 

Korķīšu vākšanas akcija Mērsragā

( No 23.marta līdz 16.aprīlim )

 

Lielās Talkas ietvaros notiks korķu vākšanas akcija. Latvijas Radio 2 uzsāks savu izglītojošo kampaņu ar aicinājumu iedzīvotājus šķirot atkritumus. Ieplānotajā akcijā dalību var ņemt ikviens Latvijas iedzīvotājs. Uzdevums ir sekojošs – krāt plastmasas pudeļu korķus, kurus pēc tam jānogādā Rīgā un no tiem Talkas dienā tiks veidota pasaules karte – ar mērķi uztaisīt rekordlielu korķu karti un pēc tam uztaisīt tādu kā atklātnīti ar šo karti un sveicienu visām pārējam pasaules valstīm, kurās šogad notiks Lielā Talka.

Aicinu ikvienu Mērsraga iedzīvotāju aktīvi iesaistīties šajā akcijā.

Korķus iespējams nodot:

•Tautas namā

•Mērsraga vidusskolā

•Veikalā „mini TOP”

•Mērsraga domē

•PII „Dārta”

Ja sakrāto korķīšu ir daudz, tad lieciet tos maisiņos – klāt pievienojot savu vārdu, uzvārdu, tel. numuru, korķīšu skaitu un tie, kas būs savākuši visvairāk – saņems balvas!!!

 

Nāc un pievienojies!

 

Uzsākot Tautas nama rudens sezonu, ir atsākta jauktā kora „Liedags” darbība. Ar lielu sparu sākām gatavoties 2013.gada Dziesmu un Deju svētkiem. Diemžēl ar nožēlu jāatdzīst, ka neskatoties uz vairākkārtējiem lūgumiem un aicinājumiem....tikai divi stipro dzimumu pārstāvji izrādīja interesi par dziedāšanu. Tas ir krietni par maz , lai mūs pilnvērtīgi varētu dēvēt par jaukto kori. Dziesmu svētku koru dalībnieku repertuārs nebūt nav no tiem vieglākajiem, bet tas mūs neattur no vēlmes dziedāt! Savā un kora vadītājas vārdā, aicinām jaunas dalībnieces pievienoties sieviešu kora sastāvam. Turpināsim aizsākto!

Kora mēģinājumi notiek katru trešdienu no pl.17:30- 19:00 Mērsraga Tautas namā.

Vadītāja: Daiga Lagzdiņa.

 

Mīļas rokdarbnieces!!!

 

Rokdarbnieču klubiņš Mērsragā?! Un kāpēc gan ne?!

Aicinu pieteikties dalībnieces , kuras ar saviem vaļaspriekiem neatteiktos apvienoties domubiedru grupā, izveidojot  interešu klubiņu Mērsragā. Tas būtu lielisks veids kā padalīties pieredzē, iegūt jaunas idejas un radoši pavadīt brīvo laiku. Pieteikties pie Tautas nama vadītājas personīgi vai zvanot: 63237699, mob:28386203

 

Tautas nama vadītāja Linda Straumere

28.03.2012.

Par cirka izrādi...

 

   29. novembrī Tautas namā ciemojās Ukraiņu liliputu cirks. Mākslinieku programma noritēja sirsnīgā , jautrā un atraktīvā gaisotnē. Skatītājiem tika dota iespēja izbaudīt gan žonglieru veiklā meistarība, gan akrobātu pārdrošie numuri, burvju mākslinieku triki un komisko klaunu izdarības.

   Pavisam negaidīti kļuvām par lieciniekiem - neparastām laulībām, kas izpelnījās lielas skatītāju ovācijas.

   Pēc cirka izrādes ikviens apmeklētājs uz mājām devās ar smaidu un labestību sirdī!

L.Straumere

30.11.2011.

Mārtiņdienai veltītā izstāde tirdziņš

 

Svētdien, 6.novembrī plkst.14:00 Tautas namā notika Mārtiņdienai veltītā izstāde tirdziņš.

     Kopumā aktīvu dalību ņēma 13 vietējie amatnieki/savu arodu meistari.Personīgu paldies vēlos pateikt katram dalībniekam: Bronei Kviesei, Valdai Zvirgzdiņai, Anželikai Balodei, Aijai Štreinertei-Roļai, Līgai Birzniecei, Lāsmai Straumerei, Gunitai Ikšelei Krovalkai, Gaļinai Džeriņai , Anitai Dilānei, Zinaīdai Katkovskai, Leldei Rozenštengelei, Guntai Enzelei un Skaidrītei Mežzīlei .Paldies vēlos pateikt arī Ausmai Kiršteinei kura gan klātienē nepiedalījās, bet toties izstādei bija atvēlējusi savu rokdarbu darinājumu.

     Piedāvājuma klāsts apmierināja ikvienu izstādes-tirdziņa apmeklētāju.

Kā jau īstā Mārtiņdienas tirdziņā, neizpalika arī budēļnieku  apmeklējums. Atraktīvā veidā tika paķircināta gan nama saimniece, gan dalībnieki.

     Šajā vietā vēlos likt daudzpunktu......jo turpinājums noteikti sekos!

 

07.11.2011.

 

Popiela Mērsraga tautas namā

 Piektdien, 21.oktobrī Mērsraga Tautas namā norisinājās muzikālais konkurss POPIELA. Pasākuma vadītāju lomā iejutās Laura Laukšteina un Krista Paula Petere, bet konkursantu sniegumu vērtēja žūrija: domes priekšsēdētājs Lauris Karlsons, uzņēmēja, vienmēr elegantā Silva Štreinerte un šarmantā, vienmēr optimistiskā Laura Reinfelde /lasīt vairāk/ >>

26.10.2011

Neaizmirstams baudījums „Dabas koncertzāle” Mērsraga kāpās

 

 Tie ļaužu tūkstoši, kuri 13. augusta pilnmēness vakarā plūdu gar jūras krastu uz Mērsraga Baltajiem kalniem pie Mērsraga bākas, kur dabiskā kāpu amfiteātrī notika projekta „Dabas koncertzāle” koncerts, noteikti nevīlās /lasīt vairāk/ >>

www.kasjauns.lv

16.08.2011

 Īsziņas

Lija pirms un lija pēc, bet sestdienas vakars Dabas koncertzālei bija kā pasūtīts. Klausītāji, tuvi un tāli, straumēm vien plūda gar bāku uz pasākuma vietu. Kāpa bija kā dabīgs amfiteātris, kur ērti varēja izvietoties skatītāju tūkstoši. Šāds ļaužu pieplūdums Mērsragā nebija piedzīvots. Un bija jau arī ko redzēt un dzirdēt, par mūsu jūru un tās iemītniekiem. Protams, ka visa kulminācija bija pats koncerts ar savdabīgu kopējo noskaņu un brīnišķīgo mūziku. Liels paldies Ingum Ulmanim ar domu biedriem par šo tiešām vienreizējo notikumu. Paldies arī Verneram, Dainim, Jānim, Mārtiņam un pārējiem, kas bija labi noorganizējuši auto stāvvietas un pārējo, kas šādās reizēs nepieciešams.

Andris Klēvers

Mērsraga novada preses sekretārs.

15.08.2011.

Izmetam enkuru Mērsragā


  Mērsraga novads savus svētkus svin pirmo reizi un ar lielu blīkšķi, jo tie sakrīt ar NATO karakuģu  militāro operāciju "Spirit Open 2011," kas notiek katru gadu vienā no Baltijas valstīm un ir saistīta ar reālu sprādzienbīstamu objektu atrašanu un iznīcināšanu Baltijas jūrā. Šogad tas notiks Irbes šaurumā. Bet pirms tam svinēsim. Jau 19.augustā sagaidīsim karakuģus Mērsraga ostā, lai vakarā kopā ar jūrniekiem ballētos Jēgerlejā. 20.augustā notiks plaša preses konference, tad plkst.13.00 dosimies kopīgā parādes gājienā ar pūtēju orķestri un 11 NATO valstu karogiem priekšgalā.
Pēc kaimiņu novadu vadītāju uzrunām un apsveikumiem Jēgerlejā sāksies plašs tautas deju kolektīvu un folkloras ansambļa koncerts.
 Vienlaicīgi ostā būs vienreizēja iespēja apskatīt kara kuģus.
 Nelielo pauzi līdz vakara pasākumiem varēsim izmantot, baudot jūras un saules jaukumus, vai uzkožot armēņu virtuves gardumus. Īpaši domāts par bērnu atrakcijām un radošo izpausmju iespējām.
Plkst.18.00 sāksies vakara koncerts ar Ievas Kerēvicas un Dukuru ģimenes piedalīšanos, kurā dzirdēsim jūrnieku dziesmas un pasaules hītus, bet 21.00 sāksies balle ar populāro grupu "Klaidonis."
21.augusts būs veltīts sporta aktivitātēm. Dažādos sporta veidos sacentīsies jūrnieku komandas, bet vakaru varēsim pavadīt diskoritmos Jēgerlejā. 22.augustā karakuģi atstās Mērsraga ostu, lai pēc operācijas 2.septembrī vēlreiz iegrieztos Mērsragā.

Andris Klēvers
Mērsraga novada preses sekretārs.
01.08.2011.

Ingus Ulmanis rada simfonisko stāstu par ķinķēziņiem!

Ar ko šī gada projekta Dabas koncertzāle muzikālais materiāls atšķirsies no iepriekšējo sešu gadu muzikālā veikuma? „Kā katru gadu, arī šogad Dabas koncertzāles mūzikas pamatu veido viens galvenais tēls”, skaidro  Dabas koncertzāles muzikālais diriģents Ingus Ulmanis, un tie, kas seko līdzi Dabas koncertzālei gadu no gada, ļoti labi dzirdēšot atšķirības /lasīt vairāk/ >>

Andris Klēvers
Mērsraga novada preses sekretārs.
01.08.2011.

 Īsziņas

Ar skaistu koncertu Tautas namā 14.augustā savu vasaras nometni noslēdza jaunie dejotāji no Saldus, Mālpils un Talsiem. Pedagoga A.Aļošina vadībā viņi ne tikai pilnveidoja dejot prasmi, bet arī sportoja, peldējās jūrā, atpūtās, kā jau tas vasarā pienākas. Bija patīkami vērot jauniešu stalto stāju un izveicīgos dejas soļus.
 Valsis, tango, fokstrots,- gandrīz aizmirsti vārdi, bet cik labi, ja to prot. Bija arī pārsteigums - baroka laikmeta dejas. Paldies dejotājiem par skaistumu!

Andris Klēvers
Mērsraga novada preses sekretārs.

15.08.2011

Projekta Dabas koncertzāle šī gada galvenais varonis – Pūšļu fuks

 

 Pērn dibināta biedrība “Dabas koncertzāle” izziņojusi šī gada zinātnes, mūzikas, dzejas un vizuālās mākslas pasākuma Dabas koncertzāle galveno varoni! Iepazīstieties - Pūšļu fuks!

 

Šī gada Dabas koncertzāles pasākumos Latvijas zinātnieki un mūziķi nu jau sesto gadu pēc kārtas populārā veidā stāstīs, rādīs un dziedās par Latvijas dabu, īpašu uzmanību veltot šī gada tēmai – Baltijas jūrai un tajā mītošajam pūšļu fukam (fucus vesiculosus). Pūšļa fuks ir Baltijas jūrā izplatīta brūna daudzgadīga aļģe, kas aug vidēji 1 līdz 6 metru dziļumā uz cietas, akmeņainas pamatnes, bet var augt pat līdz 15 m dziļi. Pūšļu fuka audzes dod patvērumu lielam skaitam dažādu sīku organismu.

 

Pasākuma režisors Robert Rubīns sola pārsteigt ar neierastu skatījumu par jūras tēmu, ļaujot apmeklētājiem ienirt Baltijas jūras dzelmē, sēžot uz līdzpaņemtajām segām un piejūrā baudot latviešu oriģinālmūzikas kompozīcijas, veltītas dabai.

Ieeja pasākumā par 2 gliemežvākiem! Līdzi jāņem sega sēdēšanai uz zemes un kabatas lukturītis atpakaļceļam. Omulībai - pīrādziņi, tēja, kafija. Arī šogad īpaši noderēs kāds pretodu līdzeklis.

28.07.2011

 

Brauksim jūriņā!

Laiciņš vienkārši super, īsti piemērots izbraucieniem pa jūru. Šķiet, ka drīz vien būsim pilnībā okupējuši igauņiem piederošo Roņu salu. Jahta "Palsa" uz turieni jau tradicionāli brauc regulāri, bet šorīt arī "Sīga", kas ieguvusi jaunu nojumi pasažieriem, uz Roņiem aizvizināja tūristu grupu. Būs vien jāatzīst, ka tūrisms Mērsragā attīstās.

A.Klēvers

01.08.2011

Nedēļas nogale Mērsraga novadā


 

 Nedēļas nogale Mērsraga novadā bija notikumiem piesātināta. Izrādās, ka burukuģu laiks mūsdienās nebūt nav pagājis. Pēdējā mēneša laikā mūsu jahtu ostu apmeklēja jau trešais divmastu burinieks, šoreiz tas bija atburājis no Stokholmas. Protams, ka svarīgākais pasākums bija referendums par Saeimas atlaišanu. Novada iedzīvotāji straumēm vien plūda uz Tautas namu, lai izteiktu savu nostāju šajā tik nozīmīgajā jautājumā. Aktivitāte tiešām bija neparasti liela. Savukārt vakars daudziem mērsradzniekiem un novada viesiem pagāja "Jēgerlejā", dzīvojot līdzi Lope de Vegas komēdijas "Apķērīgā mīlniece" varoņu mīlas un greizsirdības peripetijām teātra "Skatuve" uzvedumā. Paldies par atsaucību! Ceru, ka visiem viss kārtībā, neskatoties uz pēkšņi uznākušo aukstumu.

Andris Klēvers
Mērsraga novada preses sekretārs.

24.07.2011

Popgrupas  „TU un ES” brauciens  „Nošu  Bānītī”

Ieskandinot  vasaras brīvdienas, Mērsraga tautas nama popgrupas ”Tu un Es”(vad.L.Lagzdiņa) jaunākā un vecākā  grupa ,š.g.3.jūnijā  piedalījās Kurzemes novada bērnu un jauniešu popgrupu festivālā „Nošu bānītis” Stendē. Festivālā piedalījās dalībnieki no Valdgales, Sabiles, Balgales, Lībagiem, Talsu PII ”Pīlādzītis”, Vandzenes, Stendes un Tukuma /lasīt vairāk/ >>

 

Jauku un interesantu vasaru vēlot,  skolotāja Laila.

 

„...Laid lai iet...”

  Ar šādu nosaukumu 28.maijā Laidzē tika svinēti pagasta svētki, kuros savu dalību ņēma arī mūsu dāmu deju kolektīvs SILVA. Izbraucām jau pašā rīta agrumā, jo mūsu dejotājām bija paredzēta uzstāšanās visas dienas garumā un dažādās vietās. Pirmā piestāšanas vieta bija Zvirgzdos, kur kopā ar Laidzes teātrmīļiem SILVA priecēja skatītājus laukumā starp dzīvojamām mājām /lasīt vairāk/ >>

30.05.2011.

Mērsraga Tautas nama vadītāja Modrīte Katkovska

Vasarai vārti vaļā

     Pie mums Mērsragā parasti teica tā: „Vasara sākas ar Jāņiem un beidzas ar Jūras svētkiem.” Nekā nebija! Laika ritējums jau pierādījis, ka mums gribas svinēties un ballēties brīvdabā ne tikai šajos svētkos vien. Tad kādēļ gan, lai šovasar tas būtu savādāk ?! Tad nu laicīgi jāgatavojas, lai svētki mūs nepārsteigtu nesagatavotus... Ko šovasar svinēsim?  /lasīt vairāk/ >>

 

Tautas nama vadītāja Modrīte Katkovska

22.05.2011.

Īsziņas

 

Neatkarības svētki Mērsragā izskanēja ar grupas "Baltie lāči" labi apmeklētu koncertu.

Varēja gan izdziedāties, gan gūt pozitīvas emocijas.

A.Klēvers.

05.05.2011

Īsziņas

 

  Saulainās Lieldienu brīvdienas noslēdzās ar Annas Eižvertiņas teātra "Skatuve" viesizrādi Mērsraga Tautas namā. Režisors Ivars Lūsis un aktrise Jūlija Ļaha mums parādīja vienkāršu, pat skopu, bet īpaši iedarbīgu monoizrādi "Miskastes bērns" pēc angļu rakstnieces Žaklīnas Vilsones darba motīviem. Aktrise darbojās patiesi un dabīgi, bez jebkādas uzspēles. Tas bija godīgs stāsts, kurš aizkustināja un pārliecināja.

Mērsraga novada preses sekretārs Andris Klēvers.

26.04.2011

DO RE MI

     Ar populāro, tāda paša nosaukuma, melodiju no kinofilmas „Mūzikas skaņas” 19.marta novakarē namā iesākās mērsradznieku muzikālo talantu konkurss un runājot dziesmas vārdiem: „Ja sākums labs, viss ir labs”, var droši apgalvot, Mērsragā talantu netrūkst /lasīt vairāk/ >>

Tautas nama vadītāja

Modrīte Katkovska

23.03.2011.

 Mēs tikāmies martā...”

 

      5.marts Tautas nama vokālajam ansamblim „Pērles” iezīmējās ar nopietnu pārbaudījumu, jo Lubes tautas namā uz skati tikās Talsu, Rojas, Mērsraga un Dundagas novadu vokālie ansambļi. Nopietns pārbaudījums mūsu dziedātājām tas bija ne tikai tādēļ, ka dalību skatei bija pieteikuši 16 kolektīvi, bet arī tādēļ, ka vērtēšanas kritēriji bija ļoti nopietni /lasīt vairāk/ >>

 

Tautas nama vadītāja

Modrīte Katkovska

08.03.2011.

SPALVAS PA GAISU”

     Šis nosaukums pilnā mērā ataino to, kas notika Tautas namā 18.februārī. Te bija sapulcējušies Mērsraga talantīgākie jaunieši, lai parādītu savu izpratni par nepieradināto modi skatē – šovā – konkursā un demonstrētu to skatītājiem uz īpaši sagatavotas „mēles”! /lasīt vairāk/ >>>

 

 

 

22.02.2011.

..Vajag tikai rakt...

     Februāris kultūras darbiniekiem ir mēnesis, kad pabeigti visi iepriekšējā gada darbi, saskaitīti skaitļi, veiktas atskaites un analīzes, zināmi jaunā darba cēliena virzieni un tad... tad ir laiks cunftes svētkiem! Un tā, 16.februārī Talsu, Rojas, Dundagas un Mērsraga novadu kultūras lauka racēji tikās Talsu Tautas namā, lai atskatītos uz pagājušā gada veiksmēm un godinātu čaklākos /lasīt vairāk/ >>>

 

 

 

21.02.2011

 

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2011-2015