SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

 

Jaunākās ziņasSporta ziņasKultūras ziņasVidusskolas ziņasPII Dārta ziņas

Pasākumi novadāPasākumi sportāPasākumi kultūrāPasākumi vidusskolāPasākumi PII Dārta

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

Mērsraga centrs

 

Mērsraga estrāde

 

Mērsraga jahtu osta

 

 

Kultūras iestādes

 

Mērsraga novada tautas nams

Adrese

Lielā iela 25, Mērsrags,

Mērsraga novads,

LV-3284

Tel. 63237699, 28354154

e-pasts: tautasnams@mersrags.lv

 

 

bullet

Par tautas namu

bullet

Kultūras jaunumi

bullet

Pakalpojumi

bullet

Pasākumi

bullet

Aktuālās izstādes

bullet

Nodarbību grafiks

bullet

Fotogalerija

 

 

bullet

Arhīvs

Jaunumi tautas namā

Labdarības koncerts

04. decembrī kultūras namā notika jau sesto gadu pēc kārtas Labdarības pasākums, kuras mērķis ir atbalstīt mūsu novada bērnus. Jau ceturto gadu pēc kārtas Sociālais dienests kopā ar Mērsraga vidusskolu un jau bijušajiem absolventiem rīko Labdarības koncertu, katru gadu mēģinot pārsteigt koncerta apmeklētājus ar kādu jaunu priekšnesumu.

 

 /lasīt vairāk/ >

07.12.2015

Deju kopu „Silva" startē Starptautiskajā sieviešu deju kopu festivālā

20. un 21. jūnijā Rēzeknes novada Gaigalavas pagastā notika 1. Starptautiskais sieviešu deju kopu festivāls, kuru organizēja Latvijas Senioru apvienība. Pirmajā pasākuma dienā notika festivāla atklāšanas koncerts "Spīganu dejas ezera atspulgā" ūdenstūrisma attīstības centra "Bāka" teritorijā pie Lubānas ezera. Atklāšanas pasākumā mūsu deju kopa "Silva" vienojās kopdejās ar pārējiem kolektīviem. Savukārt, nākamajā dienā Gaigalavas kultūras namā notika jaunrades deju koncerts, kurā katrs kolektīvs uzstājās atsevišķi un izpildīja 2 dejas.

 /lasīt vairāk/ >

26.06.2015

Ģimenes diena

 14.maijā plkst. 17.30 Mērsraga Tautas namā Mērsraga vidusskola organizēs Ģimenes dienas koncertu, taču viss nebeigsies ar koncertu...Lai popularizētu mājturību, Mērsraga rokdarbnieču klubiņš sadarbībā ar Mērsraga vidusskolu, rīko konkursu radu saimēm „Jaukais svētdienas rīts”. Konkurss notiks ceturtdien, 14. maijā, pēc svētku koncerta, Mērsraga Tautas namā.

 

 /lasīt vairāk/ >

08.05.2015

Publiskā adīšanas diena

Šogad, atšķirībā no citiem gadiem, publiskā adīšanas diena tiek atzīmēta tikai vienu dienu – 13. jūnijā!

Par godu šai dienai, Mērsraga rokdarbnieču klubiņš aicina ikvienu, kuram nav slinkums, līdz 1. jūnijam noadīt vai notamborēt jebkāda izmēra četrstūri – rakstainu vai vienkrāsainu – tas jūsu ziņā, tikai aicinām izvairīties no melnas un brūnas krāsas dzijām. Uzadītos četrstūrus nesiet uz ziedu kiosku vai Mērsraga Tautas namu.

 

 

 /lasīt vairāk/ >>

23.04.2015

Deju kopas „Silva” pavasara aktivitātes

Kā jau ierasts, Mērsraga Tautas nama deju kopas „Silva” dalībnieces ir ļoti aktīvas un radošām idejām bagātas.

11. aprīlī deju kopa ciemojās Engurē, lai palīdzētu izkrāsot pavasari ar deju palīdzību. Koncertā kopā ar mērsradzniecēm piedalījās arī senioru deju kolektīvi no Rojas, Tukuma, Balgales, Alsungas, Pūres un, protams, Engures. Katrs kolektīvs varēja ne tikai parādīt savas prasmes dejot, bet arī sadraudzēties un gūt jaunu pieredzi!

 /lasīt vairāk/ >>

18.04.2015

Ansamblis „Kaprīze” startē vokālo ansambļu skatē

11. aprīlī Lubes Tautas namā notika Talsu novada vokālo ansambļu skate, kurā pēc ilga laika piedalījās arī Mērsraga Tautas nama vokālais ansamblis „Kaprīze”.

Žūrijas komisijas vērtējumam dziedājumu sniedza 18 vokālie ansambļi no Laidzes, Lībagiem, Lubes, Ķūļciema, Spāres, Stendes, Pastendes, Talsiem, Tiņģeres un Valdemārpils, kā arī Rojas un Mērsraga,  senioru, sieviešu, un jauktā ansambļa grupās.

 

 

 

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >>

16.04.2015

Tautas namā līdz aprīļa beigām apskatāma izstāde „Dažādas tautas – kopīga pieredze”

Sadarbojoties ar Latvijas Okupācijas muzeju Mērsraga Tautas namā (1. un 2. stāvā) divas nedēļas apskatāma izstāde "Dažādas tautas - kopīga pieredze". 

Izstādes pamatā ir ideja, ka Baltijas jūras reģiona valstis – Latviju, Igauniju, Somiju un Zviedriju gadsimtiem ilgi ir vienojusi kopēja jūra, līdzīgs klimats un kopēja vēsture, bet vienota Baltijas jūras valstu attīstība ir pārtrūkusi, vairāk nekā pirms 50 gadiem, vardarbīgi sadalot Eiropu un nošķirot valstis ar Dzelzs priekškaru.

 /lasīt vairāk/ >>

08.04.2015

Mērsraga Tautas nams piedalīsies projektā „Satiec savu meistaru!”

„Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs.

Šogad pasākums visā Latvijā norisināsies no 2015. gada 27. līdz 29. martam.

 /lasīt vairāk/ >>

02.03.2015

2015. gada raibumi

Vai tiešām janvāris paskrējis un februāris jau pusē!? Laiks skrien nemanot, bet tas laikam tāpēc, ka katra diena atnes līdzi ko jaunu. Tik tiešām jaunais gads kultūras dzīvē iesācies ļoti aktīvi.

17. janvārī Tautas namā pašmāju amatierkolektīvi priecēja un smīdināja skatītājus pirmajā 2015. gada koncertā. Mazliet atmiņas par aizvadīto, mazliet ierasto priekšnesumu un liela daļa humora, jo dziedātāji šoreiz spēlēja teātri, teātrinieki dejoja, dejotāji rādīja modes skati, savukārt, rokdarbnieki izpaudās kādā skaistā Viktora Lapčenoka dziesmā. Lustīgā noskaņā aizvadījām pirmo koncertu un ceram, ka visu turpmāko gadu.

Runājot par jauno gadu, lieta, kas paliek nemainīga, valstij nozīmīgo svētku atcere. Šoreiz 20. janvārī nelielā pulciņā atcerējāmies 1991. gada barikāžu dienas notikumus Rīgā. Paldies vēlos teikt Raitim Neilandam un Miervaldim Birzniekam, kuri dalījās savās atmiņās par piedzīvoto toreiz un pārdomās par to, kādā laikā dzīvojam šobrīd. Ikviens varam pie sevis padomāt, kā būtu, ja ko tādu piedzīvotu šodien. Vai mēs spētu būt tik vienoti?!

 /lasīt vairāk/ >>

11.02.2015

Viena lappuse pāršķirta

Tuvojas rudens, tāpēc pienācis laiks atskatīties, kā vasara pagājusi kultūras dzīvē. Vasaras sezonu iesākām ar dejām un dziesmām, no jauna iedzīvinot arī vokālo ansambļu festivāla „Sveika, jūra!” tradīciju, kas kopā pulcēja dziedātājus gan no Talsu novada, gan Engures, Lapmežciema. Līgo vakarā ar aktiera talantiem mūs pārsteidza vietējie iedzīvotāji, kurus nu jau oficiāli varam saukt par Mērsraga amatierkolektīva dalībniekiem, kas paspējuši uzstāties arī ārpus Mērsraga. Savukārt, vasaras lielākajos svētkos – Jūras svētkos un Mērsraga novada svētkos, iedzīvotājiem centāmies piedāvāt programmu, kurā ko interesantu atrastu gan liels, gan mazs.

 /lasīt vairāk/ >>

03.09.2014

Mērsraga dejotāji iegūst pirmo pakāpi starpnovadu skatē

14. martā Talsu tautas namā notika starpnovadu skolēnu tautu deju kolektīvu skate, kas rīkota, lai gatavotos 2015. gada Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Skatē piedalījās 22 dažāda vecuma tautas deju kolektīvi no Talsu, Dundagas un Mērsraga novadiem. Katram kolektīvam bija jādejo divas dejas.

 /lasīt vairāk/ >>

17.03.2014

Deju kopa „Silva” atzīmē piecu gadu jubileju

22. februārī Mērsraga Tautas namā viesojās kolektīvi no Engures, Talsiem un pat Aizkraukles, lai kopā atzīmētu deju kopas „Silva” piekto pastāvēšanas gadu.

Neskatoties uz to, ka deju kopa „Silva” bija jubilāru godā, tieši šis kolektīvs bija visbiežāk redzams darbībā uz skatuves. Dažāda rakstura dejas, tērpi, rekvizīti un pats galvenais – smaids dejotāju sejās, priecēja skatītājus.

 /lasīt vairāk/ >>

12.03.2014

Aktualitātes kultūras dzīvē

Gada sākums kultūras dzīvē iesācies ar nelielu ceļošanu. Vispirms trīs meitenes – Endija, Doratija, Nora devās uz Roju, lai kopā ar citiem jauniešiem no Kolkas un Rojas piedalītos Popielā. Prieks par meiteņu uzdrīkstēšanos un drosmi aizstāvēt Mērsraga vārdu plašākā mērogā. Ja arī tu vēlies redzēt kādu priekšnesumu meitenes bija sagatavojušas, tad nāc 14. februārī uz Tautas namu, jo tur plkst. 19.00 notiks „Modīgā Popiela”, kur būs redzamas vēl daudz kas cits.  /lasīt vairāk/ >>

11.02.2014

Viņi to spēj

   23. februārī Mērsraga Tautas namā tika izdzīvots kāds stāsts… Stāsts par divu cilvēku attiecībām, kuras pakļautas kādam pārbaudījumam…

 „Derīgs dienestam!” - divi vārdi, kas izmainījuši daudzu cilvēku dzīves… Arī mūsu varoņi atceras, kā cietuši, baidījušies un ilgojušies, jo neviens nebija drošs par atkal satikšanos. Tomēr viņi satikās un kavējās atmiņās, lai pastāstītu to arī citiem. /lasīt vairāk/ >>

24.02.2013.

Mazliet dziesmas, mazliet dejas, mazliet teātra…

 

…var teikt, ka tieši tādās noskaņās tiek aizvadīts februāra mēnesis Mērsraga kultūras dzīvē. Esam paspējuši paciemoties kaimiņu novados un arī paši uzņemt ciemiņus Mērsraga Tautas namā. Piedzīvota krāšņa emociju gamma, kas ļauj turpināt jau iesāktos darbus un sniedz iedvesmu jauniem projektiem. Tā kā ar pozitīvām lietām ir jādalās, tad vēlos sniegt nelielu atskatu uz aizvadītajiem notikumiem. /lasīt vairāk/ >>

 

20.02.2013.

 

 

Hei, mērsradznieki!

 

    26. janvārī plkst. 14.00 Mērsraga Tautas namā notika pirmā tikšanās folkloras pulciņam. Kaut kā jauna sākšana nekad nav viegls process ne vadītājam, ne dalībniekiem, tāpēc, lai vairāk informētu par šo aktivitāti, esmu jums sagatavojusi nelielu informatīvu ieskatu, lai iepazīstinātu, kas tad būs šī folklora, ko tā sevī ietvers un piedāvās.  /lasīt vairāk/ >>

30.01.2013.

„Mīlestība nedod nekā cita kā vien pati no sevis un neņem nekā cita kā vien pati no sevis!”

(Halīls Džibrāns „Pravietis”)

 

Libāniešu rakstniekam Halīlam Džibrānam (1883.¬ 1931.) pasaules slavu atnesa filozofiskais darbs „Pravietis”. Tajā katra rinda ir aforisms, dzīves gudrība, iedvesmas avots.  . Savienojot mūziku ar Džibrāna „Pravieti” rodas patiesi dvēseliskas sajūtas. 16.decembrī Mērsraga Tautas namā , tie, kas nenobijās no biezajām kupenām un sniega vērpetēm, šīs sajūtas varēja baudīt muzikāli poētiskajā tēlojumā „Pravietis”.  /lasīt vairāk/ >>

 

 

 18.12.2012.

Būsim kā iedegtas sveces!

 

14.decembrī ,kā balta puteņa spārni, pie mums nolaidās dzeja, pateicoties Dacei Sadakai. Dotais un vēl daudzi, daudzi citi dzejoļi ir  Daces  lolojums, ar kuru viņa vēlējās padalīties ar ikvienu mērsradznieku! Pasākumu kuplināja Aija Barovska ar ģitāras spēli un vijoli, Karīna Ansberga ar dzidrajām flautas skaņām, Ilze Mosa ar ģitāras spēli un skanīgi balsi, kā arī Ziemassvētku ceļojumā ar dziesmām aizveda vokālais ansamblis „Kaprīze”. /lasīt vairāk/ >>

 

 

 15.12.2012.

Lielā egle iedegta!

 

  9.decembra novakarē lieli un mazi mērsradznieki sapulcējās uz Lielās egles iedegšanas pasākumu, lai par soli tuvāk pietuvotos gada sirsnīgākajiem un mīļākajiem svētkiem!

Pie iedegtā ugunskura sanākušie varēja ne tikai sildīties, bet arī tam apkārt vilkt bluķi, tādejādi atbrīvojoties no sliktām domām un emocijām. Bluķi sadedzinot, tam līdzi sadeg visa gada neveiksmes, ļaunumi un bēdas – tāpēc arī iepriekš minētais bluķis, tika sadedzināts! /lasīt vairāk/ >>

 <<galerija>>

 

 

 

 

 10.12.2012.

Mārtiņdienas tirdziņš Mērsraga Tautas namā

 

10. novembrī Mērsraga Tautas namā norisinājās Mārtiņdienas tirdziņš. Tajā ikviens varēja iegādāties gan kārumus, gan dažādus ievārījumus, marinējumus un citus mājās gatavotus produktus, tāpat arī tamborējumus, apgleznotus koka fragmentus, turklāt ikvienam bija iespēja iegādāties uz vietas uzņemtas un izgatavotas fotogrāfijas. Dažu tirgotāju sagādātais tika izpirkts nemanot. /lasīt vairāk/ >>

 

 

 

 

 

 

 

 15.11.2012. 

Guntas Andersones izstāde „Uguns un Ūdens” Mērsraga Tautas namā

 

    Ja kādam ir radies jautājums, kas ir tā sieviete, kas pēdējā laikā redzama ar fotoaparātu visos novada nozīmīgākos pasākumos, tad varu atklāt, ka tā ir Gunta Andersone. Dzīvespriecīga, atraktīva un atsaucīga foto māksliniece, kas 12. oktobra vakarā atklāja savu darbu izstādi Mērsraga Tautas namā!

 „Guntas Andersones fotogrāfijās var saskatīt, kā dabas mirklis iekļauts mākslinieka radītajā mirklī – izvēloties precīzas kompozīcijas, ar dažādo raksturu un gleznieciski izjusto gaismas spēli. /lasīt vairāk/ >>

 

 

 

 

 

 17.10.2012. 

Bibliotēkā valda „košums”

 

     Ir rudens. Košās vasaras krāsas nomaina pasteļkrāsas toņi, tikai vietām kļavas uzdzirkstī sarkanīgos toņos. Turpretī Mērsraga bibliotēkā valda vasarīgas krāsas- uz palodzēm satupušas un savus dažādu nokrāsu sarkanos sānus, zibina dažāda lieluma un formu krūzītes. Visu oktobra mēnesi, Mērsraga bibliotēkā, būs apskatāma- MARITAS KAPENIECES kolekcionēto krūzīšu, ar magoņu attēliem-izstāde /lasīt vairāk/ >>

 

 

 11.10.2012. 

25. augustā Seno ugunskuru nakts

 

Augusta pēdējā sestdienā, 25.augustā, notiks Seno ugunskuru nakts, kad Baltijas jūras valstu piekrastes iedzīvotāji jūras krastā iedegs ugunskurus, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru un atvadoties no vasaras. Arī Mērsraga novada iedzīvotāji 25. augustā plkst. 21.00 pludmalē pie Bākas tiek aicināti satikties jūras krastā, lai kopā ar citu valstu iedzīvotājiem vienotos ugunskuru ķēdē! lasīt vairāk/ >>

 

22.08.2012.

 

Ielikt deju prātā, sirdī un kājās

 

Jau 3.gadu Eksotisko deju centrs „Alegria” izvēlējies Mērsragu par vietu, kur rīkot vasaras nometni. Nometnes ietvaros centrs piedāvā vasaras koncertus brīvdabas estrādē „Jēgerleja”. Pirmais koncerts flamenko ritmos notika 28.jūlijā, savukārt 3.augusta koncertā varēsim vērot indiešu klasiskās dejas, flamenko un vēderdejas lasīt vairāk/ >>

 

 

30.07.2012.

 
 

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2015