SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

 

 

 

 

 

 

 

 

LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

bullet

Mērsraga novada dome

bullet

SIA "Mērsraga ūdens"

bullet

Mērsraga ostas pārvalde

bullet

Izglītības iestādes

bullet

Kultūras iestādes

bullet

Informācijas centrs

bullet

Pašvaldības policija

bullet

Bāriņtiesa 

bullet

Sociālais dienests 

bullet

Brīvā laika pavadīšanas centrs

 

 

  Mērsraga novada pašvaldības iestādes

Mērsraga novada pašvaldības policija

  
bullet

Jaunumi un aktualitātes

bullet

Arhīvs

bullet

Kontakti

 

 

Jaunumi un aktualitātes

 

 

Joprojām aktuāli un bīstami

Vēlos atgādināt lasītājam par tēmu, kura likās jau zaudējusi aktualitāti un kļuvusi vēsturiska: šodien, 8.augustā, privātmājas teritorijā Mērsragā, aizvācot gadu desmitiem neaiztiktus būvmateriālus, tika atrasti vairāki sprādzienbīstami priekšmeti: 2.pasaules kara laikā Vācijā ražota rokas granāta “M-24” un karabīnes patronas. Ļoti labi, ka atradēji savlaicīgi noreaģēja un nekavējoties par notikušo ziņoja pašvaldības policijai. Tika izsaukti sapieri un atrastie spridzekļi aizvākti un neitralizēti.

 

 

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

08.08.2016

Atkārtots uzaicinājums

Ņemot vērā šīs vasaras pēdējo mēnešu notikumus – Upesgrīvā uz peldmatračiem jūrā ieskaloti divi cilvēki, Bērzciema mežā pazudis puisēns, kaimiņu novados sēņojot nomaldījušies sirmgalvji,  Mērsraga novada pašvaldības policija ATKĀRTOTI vēlas apzināt tos, kuri būtu gatavi sniegt palīdzību cilvēku glābšanā.

Īpaši vēršos pie laivu, kuteru, jahtu īpašniekiem kuri būtu gatavi nekavējoties doties jūrā vai ezerā, it sevišķi tiem, kuru peldlīdzekļi jau atrodas jūras, ezera krastā. Atcerēsimies, tuvākais glābšanas dienests atrodas Rojā, un ierasties notikuma vietā viņi var ne ātrāk kā divdesmit minūtēs. Šīs minūtes var būt izšķirošās.

 /lasīt vairāk/ >

02.08.2016

Mērsraga novada pašvaldības policija ziņo

Ar šā gada 1. jūniju pašvaldības policijā ir notikušas izmaiņas: pateicoties Mērsraga novada domes un izpilddirektores Agneses Kreicbergas atbalstam, MPP personālsastāvu papildinājuši divi policijas kārtībnieki, un turpmāk tiks nodrošināta izsaukumu apkalpošana diennakts režīmā. Dežurējošais pašvaldības policijas kārtībnieks ieradīsies uz Jūsu izsaukumu 20 minūšu laikā (protams, atkarībā no izsaukuma atrašanās vietas). Tas būtiski uzlabos situāciju salīdzinājumā ar to laiku, kad novadu 24 stundas diennaktī apkalpoja tikai viens pašvaldības policists.

 

 /lasīt vairāk/ >

08.06.2016

Talsu novada sporta spēles otro gadu pēc kārtas

 

Pašvaldības policija ziņo

Pagājušajā nedēļā pašvaldības policijā saņemti vairāki zvani no satrauktiem Mērsraga iedzīvotājiem par iespējamiem personas sensitīvo datu izkrāpšanas gadījumiem mūsu novadā.

Veicot pārbaudi, tika konstatēts, ka šobrīd satraukumam nav īpaša pamata - notikušajā vainojama likumu nezināšana un pārlieku liela centība, kura, kā tautā saka, izraisa pārcentību.

 Tomēr, izmantojot gadījumu, vēlos atgādināt, ka tas, kam un ko jūs stāstāt par sevi, ir tikai un vienīgi jūsu pašu atbildība.

/lasīt vairāk/ >

01.03.2016

Mājdzīvnieku īpašnieku ievērībai

Mērsraga novada pašvaldības policija paziņo, ka sakarā ar saņemtajām iedzīvotāju sūdzībām laika posmā no 18. līdz 29. janvārim Mērsraga novadā ir ieplānoti vairāki reidi, kuros tiks pārbaudīta mājdzīvnieku labturības noteikumu ievērošana, kā arī tiks izķerti klaiņojošie suņi un kaķi. Noķertie mājdzīvnieki  tiks nogādāti dzīvnieku patversmē, tiem tiks veikta medicīniskā apskate,  kā arī nepieciešamības gadījumā - ārstniecība.

 

/lasīt vairāk/ >

14.01.2016

Pašvaldības policijas aktualitātes

Atgādinājums iedzīvotājiem

Ir iestājies silts un saulains laiks, un visā Latvijā sākas pērnās kūlas dedzināšanas aktivitātes. Šajā sakarā vēlos Mērsraga novada iedzīvotājiem un viesiem atgādināt, ka KŪLU DEDZINĀT IR AIZLIEGTS. Šajā jautājumā varētu ilgi, gari un emocionāli rakstīt par sadegušajiem kukaiņiem, putniem, nodegušajām mājām un mežiem, pat cilvēkiem… Bet domāju, ka tas visiem jau tāpat ir skaidrs, tādēļ teikšu vienkārši –kūlas dedzināšana ir aizliegta ar likumu, un par to draud bargs sods.

 /lasīt vairāk/ >>

11.03.2015

Pašvaldības policijas aktualitātes

Rudens Latvijā un Mērsragā atnācis ar ierastajām problēmām un pienākumiem. Patīkami redzēt, ka mūsu novadā sākusies pļaujas sezona. Protams, vēlu, bet tomēr notiek. Tiek izpļauti kūlas slānī sagūlušie lauki, pļavas un apbūves gabali. Tiek novērsti topošās kūlas aizdegšanās draudi, kas perspektīvā var apdraudēt ne tikai pašu īpašumu, bet arī kaimiņos atrodošās celtnes un mežu masīvus.

/lasīt vairāk/ >>

30.09.2014

Pašvaldības policijas atgādinājums

Atgādinu visiem ēku, ēku daļu, būvju un zemes gabalu īpašniekiem, valdītājiem un lietotājiem – Jūsu pienākums ir regulāri  veikt zālāju appļaušanu sev piederošajās, kā arī valdījumā vai lietošanā esošajās zemes platībās!

 /lasīt vairāk/ >>

10.06.2014

Policijas aktualitātes

Sveicināti, Mērsraga novada iedzīvotāji un viesi! Ir noslēdzies šā gada pirmais ceturksnis, un es vēlos īsumā atskaitīties par paveikto, kā arī pastāstīt par gada tālākajiem plāniem.

Ziema ar sniegu un salu nebija bagāta, un tāpēc nekādi īpaši aizrādījumi par ietvju un ceļu tīrīšanu no sniega nav bijuši. Ar trijiem zemes gabalu īpašniekiem tikušas veiktas pārrunas par nepieciešamo darbu veikšanu, un, tā kā pēc tam pārkāpumi tika novērsti, nekādas soda sankcijas netika piemērotas.

 /lasīt vairāk/ >>

08.04.2014

Nedaudz par zināmo, bet labi aizmirsto

  Ir sācies jauns gads, bet joprojām tupinās vecās problēmas, ar kurām Mērsraga novada iedzīvotāji saskārušies visus iepriekšējos gadus, proti, joprojām ir atkritumu jautājums.

Pagājušajā vasarā vairākus mēnešus notika līgumu slēgšana ar jauno Mērsraga novadu apkalpojošo atkritumu apsaimniekotāju – SIA ”EcoBaltia Vide”. /lasīt vairāk/ >>

30.01.2014.

KŪLAS DEDZINĀŠANA LATVIJĀ IR AIZLIEGTA AR LIKUMU

  Latvijā ir sācies kūlas dedzināšanas laiks. Gluži kā pa Ziemassvētkiem un Līgo vakarā mūsu bāleliņi un tautumeitas pavasarī ķeras pie sērkociņiem, lai tiktu galā ar sava iepriekšējā gada neizdarības sekām. Visā Latvijā deg kūla, sadeg pērnā zāle, kukaiņi, bezmugurkaulnieki, mežu iemītnieki, putni, kā arī paši dedzinātāji, īpašumi un nejauši garāmgājēji.

 /lasīt vairāk/ >>

19.03.2013.

Par ikdienas darbu un atkritumiem

  Janvāris pašvaldības policijā ir pagājis samērā mierīgi, darot ikdienas darbu: dzīvesvietās nogādāti četri līdz mājām nenokļuvuši un ceļmalā iemiguši, cīņā ar zaļo pūķi noguruši cīnītāji, veikta sadarbība ar Valsts policijas Nepilngadīgo lietu inspekciju, Ceļu policiju, Mērsraga novada sociālo dienestu. Par sabiedriskās kārtības traucēšanu sastādīts viens administratīvā pārkāpuma protokols un pārkāpējam par skaļas mūzikas klausīšanos nāksies šķirties no 50 latiem.

/lasīt vairāk/ >>

 06.02.2013.

Novembris pašvaldības policijā 

Mērsraga novada pašvaldības policija novembrī ir strādājusi ierastajā ritmā – veikts ikdienas operatīvais darbs, reaģējot uz iedzīvotāju izsaukumiem, kopā ar novada sociālo dienestu, Valsts policiju un novada vadību tikuši apsekoti dažādi objekti, veikti reidi pa novada teritoriju gan dienas, gan nakts laikā. No iedzīvotājiem saņemti 12 iesniegumi, no kuriem daļa pārsūtīti izskatīšanai citām atbildīgajām institūcijām, bet par pārējiem uzsāktas administratīvās lietas, kas pēc veiktās izmeklēšanas nodotas novada Administratīvajai komisijai lemt par soda piemērošanu.

/lasīt vairāk/ >>

 04.12.2012.

Pašvaldības policija ziņo, brīdina un informē 

    Pašvaldības policijā oktobris daudz neatšķīrās no iepriekšējā mēneša. Tāpat kā iepriekš, ir veikti apsekošanas reidi ar Valsts policiju, novada sociālo dienestu un ceļu policiju.

Joprojām nākas konstatēt, ka alkohols ir spēcīgāks par aizliegumu reibumā sēsties pie stūres. Pat lai pievārētu nepilnu kilometru līdz tuvākajam veikalam, cilvēki ir gatavi riskēt ar lielu naudas sodu un palikšanu bez vadītāja apliecības uz vairākiem gadiem..

/lasīt vairāk/ >>

 08.11.2012. 

Pašvaldības policija atgādina 

Cienījamie mūsu novada zemesgabalu īpašnieki! Paldies visiem, kuri savlaicīgi appļāvuši sev piederošās teritorijas un veikuši to sakopšanu. Tomēr ir arī tādi, kuri, neskatoties uz vairākkārtējiem atgādinājumiem, ar saviem pienākumiem nav vēlējušies tikt galā. Vasaras laikā par pāraugušas zāles savlaicīgu nenopļaušanu ir administratīvi brīdināti 39 cilvēki, sastādīti 13 administratīvo pārkāpumu protokoli. Pēc Mērsraga novada saistošajiem noteikumiem šie pārkāpēji sodīti ar naudas sodu no 5-50 latu apmērā.  /lasīt vairāk/ >>

 10.10.2012. 

Augusts pašvaldības policijā

Augustā pašvaldības policijā darba apjoms turpinājis palielināties. Gribētos to izskaidrot ar aizejošās vasaras atpūtnieku „gulbja dziesmu”, bet fakti diemžēl ir pretēji.

Aizvien vairāk uz ielām atrodas savās kājās sapinušies vietējie alkohola lietotāji, un aizvien biežāk pašmāju jaunieši cenšas pievērst sev sabiedrības uzmanību ar nelieliem, bet hroniskiem pārkāpumiem. Daudziem ir izteikti mutiski brīdinājumi, izskaidrotas iespējamās šo sīko „nedarbu” sekas, bet ir skumji, ka ar brīdinājumi lielākoties netiek ņemti vērā… lasīt vairāk/ >>

04.09.2012.

 Jūlijs pašvaldības policijā 

2012. gada jūlijs Mērsraga pašvaldības policijā ir pagājis bez īpašiem starpgadījumiem. Ir konstatēti gan parastie administratīvie pārkāpumi, gan lietas, kuras lēmuma pieņemšanai pārsūtītas kriminālpolicijai. Sastādīti septiņi administratīvo pārkāpumu protokoli, kurus izskatīs dažādas instances, sākot ar Mērsraga novada Administratīvo komisiju, beidzot ar Talsu tiesu lasīt vairāk/ >>

 

06.08.2012.

Atgādinājums suņu saimniekiem 

Ir sākusies peldsezona, jūras krastā aizvien biežāk redz smiltīs spēlējošos bērnus, sauli un ūdens veldzi baudošus atpūtniekus, kā arī sportiski noskaņotus ļaudis, kas, dažādu motīvu vadīti, skrien gar jūras krastu. Jaunieši trenē savu sportisko formu, savukārt pusmūža vīri un sievas savā nodabā bēg no infarkta un liekā svara.

Skumji, ka reizēm viņi bēg ne tikai no infarkta, bet arī no pastaigāties izvestiem suņiem. Jo, kā mums visiem zināms, tāda nu reiz ir suņa daba – ja kāds bēg, suns dzenas pakaļ lasīt vairāk/ >>

18.07.2012

 Jūnijs pašvaldības policijā 

Jūnija mēnesī Mērsraga novada pašvaldības policijā darba apjoms palielinājies. Saistībā ar silto laiku ielās parādījušies motobraucēji,  biežāk krūmājos atrod alkohola nogurdinātos cīnītājus, un pāri visam vējā līgo nenopļautā zāle. Kopumā šajā mēnesi par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 10 administratīvo pārkāpumu protokoli, par piederošās teritorijas neuzturēšanu kārtībā brīdināti 21 zemes gabalu īpašnieks, veikta sadarbība ar valsts policiju, būvvaldi, neatliekamo medicīnisko palīdzību, Mērsraga novada sociālo dienestu un klaiņojošo suņu ķērājiem

lasīt vairāk/ >>

03.07.2012.

Paziņojums mājdzīvnieku īpašniekiem

   19.jūnija saulainajā dienā Mērsraga ielās varēja vērot dīvainu procesiju. Aiz pašvaldības policijas auto lēnām pārvietojās neliela kravas mašīna ar nopietniem vīriem. Iemesls? Pavisam prozaisks - ievērojot Mērsraga novada domes saistošos noteikumus PAR SUŅU UN KAĶU TURĒŠANU MĒRSRAGA NOVADĀ, tika veikta bez uzraudzības atstāto mājdzīvnieku ķeršana un nogādāšana dzīvnieku patversmē  lasīt vairāk/ >>

20.06.2012.

Maijs pašvaldības policijā 

   Maija mēnesī pašvaldības policija ir apzinīgi veikusi savu ikdienas darbu: notikuši pieci reidi diennakts tumšajā laikā, ir strādāts kopā ar Valsts policiju, neatliekamo medicīnisko dienestu, novada sociālo dienestu, kā arī ar Pārtikas un veterināro dienestu. Mēneša laikā sastādīti vairāki administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā gan par nelikumīgu pieslēgumu elektrotīkliem, gan par pasu režīma pārkāpšanu. Tomēr pārsvarā tie bijuši tradicionālie - savas piemājas zemes vai piederošā īpašuma neuzturēšanu kārtībā. Šajā sakarā atgādinu, ka, ja paši objektīvu iemeslu dēļ nevarat sakopt sev piederošo teritoriju, pastāv iespēja slēgt līgumu ar pašvaldību par jums piederošā īpašuma sakopšanu par attiecīgu samaksu. lasīt vairāk/ >>

06.06.2012.

Aprīlis pašvaldības policijā 

Pašvaldības policijā aizvadīts jau ceturtais šī gada mēnesis. Īsi par tajā paveikto:

Mērsraga skolā ir notikušas pārrunas ar iekšējās kārtības noteikumu pārkāpējiem. Tā kā atkārtoti izsaukumi uz skolu nav bijuši, tad gribētos domāt, ka ne jau sodīšana ir galvenais. Arī saruna var atrisināt ļoti daudz.

Vēlā vakara stundā kāds vīrietis nebija varējis saviem spēkiem sasniegt mājas un izlēmis pagulēt ielas nomalē. Paldies garāmbraucējiem, kuri paziņoja par šo kungu, jo 10 grādu salā gulētājs varēja nepamosties. Vīrietis tika nogādāts dzīvesvietā lasīt vairāk/ >>

03.05.2012.

Pašvaldības policija ziņo 

02.03.12. saņemts ziņojums par pašnāvības mēģinājumu Mērsragā. Ierodoties norādītajā adresē kopā ar medicīnas darbinieku, tika konstatēts, ka tur jau atrodas ātrā medicīniskā palīdzība, un kopējiem spēkiem šī cilvēka dzīvība tika glābta. Izsaku pateicību cilvēkam, kurš pirmais ziņoja par negadījumu, jo tā sekas varēja būt letālas.

06.03.12. saņemts izsaukums par agresīvu autobraucēju Bākas ielas stāvlaukumā. Ierodoties notikuma vietā, ne pārkāpējs, ne ziņotājs netika konstatēti. Izsaucot policiju saistībā ar agresīviem braucējiem, lūdzu, centieties iegaumēt automašīnas marku un valsts numuru, lai kaut daļēji palīdzētu atklāt vaininieku lasīt vairāk/ >>

09.04.2012

Informācija daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem 

Mūsu sabiedrībā pastāv uzskats, ka, ja dzīvoju daudzdzīvokļu mājā, tad atbildu tikai par savu dzīvokli... Nu, labākajā gadījumā, izslauku kāpņutelpu pēc kopīgi ar kaimiņiem sastādītā grafika. Tā nu gluži nav... Katrs dzīvoklis ir privātīpašums, kas sastāv no mājas domājamās daļas, un no tādas pašas domājamās daļas no zemesgabala, uz kura tā atrodas.

Šim kopīpašumā esošajam zemesgabalam jābūt tikpat sakoptam kā individuālo dzīvojamo māju piegulošā teritorija.

Mērsragā pārsvarā daudzdzīvokļu māju apkārtne ir sakopta. Iedzīvotāji savu apkaimi uzkopj vai nu paši, vai arī tiek algoti sētnieki, kuri savu darba uzdevumu pilda pēc labākās sirdsapziņas. Tiešām prieks, ka Mērsraga centrs ir skaists un tīrs!  lasīt vairāk/ >>

01.04.2012

Par cieņu

Gan dzirdot, gan lasot vārdu “Gaismiņonkulis”, gandrīz visu Mērsradznieku sejās iezogas nostaļģisks smaids. Atmiņā nāk laiki, kad vidusskolas atestātu nevarēja saņemt, ja nebija pakaitināts šis vīrs, paklaudzinot pa viņa slēģiem un mūkot, lai slēptu savu nodarījumu. Bija adrenalīns, pakaļdzīšanās, azarts... Noķers vai nenoķers? /lasīt vairāk/ >>

 

 

16.03.2012

Pašvaldības policija informē

Šī gada otrais mēnesis Mērsraga pagastā pagājis samērā mierīgi. Joprojām aktuāla ir bez uzraudzības atstāto suņu problēma, bet jūtams, ka to īpašnieki ir sapratuši savu atbildību līdzpilsoņu un likuma priekšā, un mājas mīluļu uz ielām ir kļuvis mazāk lasīt vairāk/ >>

 

 

 

06.03.2012

Cienījamie Mērsraga iedzīvotāji 

Tuvojoties pavasarim, arvien aktuālāka Mērsragā kļūst klaiņojošo suņu problēma. Bēdīgs ir fakts, ka tie ir nevis klaiņojoši bezsaimnieka dzīvnieki, bet gan saimnieku nepietiekami pieskatīti mājas mīluļi.

Vēlos atgādināt, ka ir būtiski ievērot: ja cilvēks kļūst par dzīvnieka īpašnieku, viņš uzņemas saistības un atbildību arī likuma priekšā. Saskaņā ar Dzīvnieku aizsardzības likumu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku tiek atzīta arī tā atstāšana bez aprūpes un bezpalīdzīgā stāvoklī – tātad par tādu ir uzskatāma arī situācija, kad dzīvnieks nepieskatīts klaiņo ārpus saimnieka pagalma /lasīt vairāk/>>

20.02.2012.

Sveiciens no Mērsraga novada pašvaldības policijas

Mērsraga novada pašvaldības policija visiem novada iedzīvotājiem novēl laimīgu Jauno 2012.gadu, pārticību un saticību ģimenēs, veiksmi un izturību šajos visai latviešu tautai grūtajos laikos

 /lasīt vairāk/ >>

 

 

 

04.01.2012.

INFORMĀCIJAI

 Sakarā ar to ka ir saņemta sūdzība no Lielās ielas 43 nama iedzīvotāja, par to ka vēlās vakara stundās jaunieši klauvējot pa ēkas slēģiem un līdz ar to traucējot iedzīvotāju naktsmieru, vēlos Jūs informēt, ka atbildība par šādām darbībām ir paredzēta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.pantā. Sīkais huligānisms.

 

Mērsraga novada pašvaldības

policijas inspektors D. Briedis

03.06.2011

 

 

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016