SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    .

 

 

 

 

 

Mērsraga novada pašvaldības izglītības iestādes

 

  Pirmsskolas izglītības iestāde Dārta

Adrese
Lielā iela 3, Mērsrags,
Mērsraga novads,
LV-3284
Tel./fax – 63235651 (vadītāja)

Tel. – 63235865 (saimn.daļa)
e-pasts: darta@mersrags.lv

 

bullet

Jaunumi un aktualitātes

bullet

Arhīvs

bullet

Pasākumi

bullet

Par mums

bullet

Dienas gaitu plānojums

bullet

Mazie prātnieki

bullet

Fotogalerija

 

 Arhīvs
 

Mārtiņsvētki kā nodarbība...

 Laikā, kad raža ir novākta un apdarīti lauku darbi, tiek svinēti senie gadskārtu svētki – Mārtiņi, izdzīvojot senās tradīcijas, veicot atbilstošus rituālus un apgūstot rotaļas. Mārtiņi senlatviešiem saistījās ar saimnieciskā gada noslēgumu /lasīt vairāk/ >>

17.11.2011

 

Dzīve „Dārtiņā” no Miķeļiem līdz Mārtiņiem...

 

 Dzīve pirmsskolas izglītības iestādē „Dārta” ir aktivitātēm un notikumiem bagāta kā mazajiem tā lielajiem Dārteniekiem. Mācību process mijas ar atpūtu un svētkiem.

 29. septembrī svinējām rudens saulgriežus jeb ražas svētkus ar kārtīgu Miķeļdienas gadatirgu, kurā notika andele uz nebēdu /lasīt vairāk/ >>

02.11.2011

 

Pasākums PII Dārta

 

Oktobra nogalē bērnudārzā pirmo reizi notika pasākums, kura laikā ik viens varēja  izrādīt vai pastāstīt pārējiem par saviem vaļaspriekiem. Sarīkotajā izstādē bija apskatāmi dažādi rokdarbi  - no pašdarinātas segas līdz vissmalkākajai tamborētajai puķītei.  Citi iepazīstināja ar savām kolekcijām – dzintariem, ežiem, krūzītēm, žurnālu izgriezumiem. Kopā pasēdēšanu skanīgāku padarīja jaukais audzinātāju ansamblis. Bet noslēgumā katrs varēja izgatavot savu organzas ziedu.

Kopumā pasākums izvērtās ļoti jauks un sirsnīgs. Ļoti gribas cerēt, kas šī nebūs pirmā un vienīgā šāda kopā sanākšana, bet kļūs par tradīciju.

Liels paldies bērnudārza kolektīvam par interesanti pavadīto vakaru!

 

Patrīcijas mamma

01.11.2011.

PII „Dārta” noslēdzies projekts „Nāk draugi izkrāsot bērnību!”

 

28. septembra rītā Pirmsskolas izglītības iestādē „Dārta” bija jaušama īpaša gaisotne, jo tika organizēts noslēguma pasākums projektam „Nāk draugi izkrāsot bērnību!” Tajā piedalījās visas šajā projektā iesaistītās puses: apdares materiālu ražotājs Caparol ar sadarbības partneriem – būvniecības namu Kurši, kuru pārstāvēja Ildze Švarte un reklāmas aģentūras Brand Storm pārstāvi Simonu Kalniņu, Mērsraga domes priekšsēdētāju Lauri Karlsonu un visiem lielajiem un mazajiem „Dārteniekiem”  /lasīt vairāk/ >>

Terēzija Zondaka

04.10.2011.

Cienījamie PII ”Dārta ” vecāki!


 Informējam par izmaiņām bērnu ēdināšanas izmaksām ar šā gada 01.septembri. Turpmāk par bērna uzturu būs jāmaksā Ls 1,20 dienā. Aicinu savlaicīgi norēķināties par kavētajiem maksājumiem.
 Iepriekš pateicos par sapratni.

 Ar cieņu,
 Mērsraga pirmsskolas izglītības iestādes „Dārta” vadītāja Laila Štāle
 Tālr. 63235651, mob. 29283821, e-pasts: laila.stale@mersrags.lv

 

Gaišums maz pamazām atgriežas bērnudārza telpās, jo PII „Dārta” jau veselu mēnesi notiek projekta „Nāk draugi izkrāsot bērnību!” īstenošana. Sākotnēji, iecerētais darba apjoms izrādījās mazāks nekā patiesībā, jo zem tapetēm atklājās daudzi nepatīkami pārsteigumi, kuri tur snauduši līdz šo darbu uzsākšanas brīdim  /lasīt vairāk/ >>

 

Terēzija Zondaka

02.08.2011

Nāk draugi izkrāsot bērnību!


 Pateicoties Terēzijas Zondakas iniciatīvai, apņēmībai un pacietībai, mūsu "Dārtiņa" ir viena no 16 Latvijas pirmskolas iestādēm, kas ir iekļautas Latvijas bērnudārzu atjaunošanas projektā "Nāk draugi izkrāsot bērnību!".
 Konkursa ietvaros ir piešķirti būvniecības līdzekļi (krāsas, špakteļi u.c. materiāli), lai mūsu "Dārtiņa" kļūtu krāšņāka.
 Sakarā ar šo unikālo iespēju PII ''Dārta'' vecāku padome aicina pielikt palīdzīgo roku arī Jums vecāki, draugi, radi, un nākt palīgā izkrāsot bērnību.


 P.S. Nebūsim pasīvi un slinki! Izmantosim šo doto iespēju un būsim atsaucīgi un čakli. Pieteikumu bija iesnieguši 141 konkursanti un tikai 16 ir ieguvuši atbalstu. Mērsradznieki visi, visi iesim un darīsim!
 
Laipni aicināti pieteikties pie būvdarbu vadītāja Raimonda. Tel: 26361716

PII "Dārta" Vecāku padome
01.07.2011.

Ielīgošanas svētki  „Dārtiņā”

Kopjot vasaras saulgriežu latviskās tradīcijas , „Dārtā” 22. jūnijā notika ielīgošanas pasākums. Tas ir laiks, kad pļavas ir ziedu pilnas, bet dienas garas, gaišas un saulainas, un saule ir tik dāsna, ka neskopojas ar zeltainajiem stariem un lej tos par visu pasauli /lasīt vairāk/ >>

Terēzija Zondaka

24.06.2011.

PII Dārtas vecākās grupiņas izlaidums
 

28.maijā Tautas namā notika PII "Dārta" vecākās grupiņas "Sprīdīši" izlaiduma pasākums. Gan pedagogi, gan audzēkņi tam bija nopietni gatavojušies un kuplā skaitā sanākušos apsveicēju iepriecināja ar interesanti izdomātu un labi sagatavotu svētku programmu.

Gaviļniekus apsveica kolēģi no jaunākām grupiņām. Ziedi un silti pateicības vārdi tika visām "Dārtas" darbiniecēm. Savs, īpašs apsveikums bija novada domes priekšsēdētājam Laurim Karlsonam.

Šādās reizēs labi var redzēt, cik daudzpusīgas iemaņas bērnu dārzā gūst mazie un talantīgie Mērsraga bērni.

Andris Klēvers 
Mērsraga novada preses sekretārs.
30.05.2011.

Īsziņas

 PII "Dārta" audzēkņi savu talantīgo un izdomas bagāto pedagogu vadībā allaž izcēlušies ar jaukām svētku programmām. Izņēmums nebija arī 6.maija Mātes dienai veltītais koncerts, kura satvaru veidoja Sarkangalvīte, Vilks un Vecmāmiņa, bet bērndārznieki sirsnīgi dziedāja un dancoja.


Andris Klēvers.

07.05.2011

PII „Dārta” „Dziesmu skolas” sadziedāšanās svētkos Talsos 3.maijā

          Ilgi gaidītais pasākums mūsu pirmsskolniekiem klāt. No janvāra mēneša cītīgi gatavojām Daigas Rūtenbergas dziesmiņas, lai 3. maijā Talsu sporta hallē pirmo reizi kopā sadziedātos. Daigas Rūtenbergas un Baibas Veismanes muzikālais projekts „Dziesmu skolas” sadziedāšanās svētki pirmo reizi kopā pulcēja 700 pirmsskolas vecuma bērnus no Kurzemes, vai 19 pirmsskolas iestādes. Bērniem  tika dota iespēja attīstīt savas muzikālās prasmes un iemaņas dziedot, skandējot tekstu, ritmizējot un spēlējot dažādus mūzikas instrumentus.

/lasīt vairāk/ >>

Mūzikas skolotāja Inguna.

07.05.2011.

Apkārtnes uzpošanas darbi „Dārtiņā”

Katru gadu lielie un mazie Dārtenieki piedalās apkārtnes uzpošanas darbos.  Mazajiem tā tiek likti pamati vides saudzēšanā un uzturēšanā kārtībā. Bērniem veidojas izpratne par labu un sliktu rīcību, kā izskatās, kad neapdomīgi cilvēki nomet zemē it visu kas pagadās un kāds paveras skats pēc sakopšanas. Visi bērni viennozīmīgi atzīst, ka tagad viss izskatās daudz glītāk. Interese par bērnudārza apkārtni ir daļa no intereses par plašāku vidi. Labi izveidota pirmsskolas iestādes apkārtne plašākai sabiedrībai liecina par šīs iestādes morālo seju un vērtībām, tāpēc mēs rūpējamies par vides labiekārtošanu, jo sakārtota vide ir daļa no iestādes vizītkartes.  Ir svarīgi, lai bērni gūtu pēc iespējas lielāku garīgu stimulu, gandarījumu un lepnumu par savu dārziņu- es arī piedalījos talkā! Mēs visu saposām pa tīro!

 Apkārtnes uzpošanas kulminācija bija 30. aprīlī, kad visi lielie Dārtenieki ierādās uz Lielo talku, lai pieliktu punktu daudzajiem vides sakārtošanas darbiem. Šajā dienā tika savākti astoņi maisi ar dažādiem nedegošiem atkritumiem PII „Dārta” apkārtnē un attīrīts no zariem un citiem dabas atkritumiem Sporta aktivitāšu parks. Visi strādāja ar lielu degsmi un pašatdevi.

Noslēdzot Lielo talkošanu, visi pie maltītes kopīgi atskatījās uz dienā paveikto un  gandarīti baudīja padarīta darba augļus. Labs darbs, kas padarīts!

Uz Lielo talkas dienu atskatījās

 PII „Dārta” metodiķe Terēzija Zonadaka

03.05.2011

„Sprīdīšu” grupa Sporta svētkos Talsos


         Katru pavasari Talsu sporta hallē tiek rīkoti sporta svētki bērniem, kuri rudenī uzsāks skola gaitas. Arī „Dārtas” lielie „Sprīdīši” devās uz šo pasākumu – šoreiz ar devīzi:


         *„Esam „Dārtas” meitenes un zēni*
         *Tā kā brašie sienāzēni.*
         *Vēlam visiem tādiem būt,*
         *Tā par sportistiem var kļūt!*
         * Hip –hip urā!* ”


Bērniem bija iespēja piedalīties vairāk kā 10 sporta aktivitātēs. Prieks, sajūsma un azarts! Pēc sportošanas visi ēdām Lācīša dāvināto saldējumu un lepni ar iegūto zelta kausu devāmies mājup.

         „Sprīdīšu” grupas skolotāja Vaira Vārpiņa

21.04.2011.

Lieldienas „Dārtiņā”

 

Kaut arī svētki gadu no gada ir līdzīgi, un to pamatidejas nemainīgas, tomēr katru gadu tie tiek svinēti nedaudz citādi. Vienmēr tiek padomāts par to, kā šogad tiks rotātas telpas, kāds būs svētku norises plāns, kāds būs šī gada svētku galvenais motīvs. Visu nedēļu bērni nodarbībās apgūst pavasara lielāko svētku ticējumus, rotaļas, dziesmas, prasmi krāsot raibas olas, gatavot dekorus un kopā ar vecākiem veidot Lieldienu kompozīcijas, lai vēlāk to visu mācētu pielietot gan ģimenē, gan pasākumā /lasīt vairāk/ >>

Lieldienu pasākumu īsumā pārstāstīja

PII „Dārta” metodiķe: Terēzija Zondaka.

26.04.2011.

 

Pašgatavoto materiālu skate

  29. martā PII „Dārta” notika ikgadējā pašgatavoto materiālu skate – prezentācija, kurā  katra skolotāja rādīja savu veikumu. Šī gada tēma ir „Latviskās identitātes apzināšanas veicināšana mācību un audzināšanas darba procesā”, tāpēc katrs bija padomājis par šīs tēmas iekļaušanu savā darbā. Man liels prieks par kolēģu veikumu, jo katrs bija padomājis, kas nu kuram vairāk nepieciešams darbā ar bērniem

/lasīt vairāk/ >>

11.04.2011.

Stikla pūtēju nodarbība „Dārtā”

  5. aprīlī PII „Dārta” viesojās stikla pūtēji ar izglītojošu nodarbību, kuras laikā bērni varēja uzzināt daudz jauna un interesanta par tik pazīstamu materiālu kā stikls. Izrādās, ka tas var kļūt tik mīksts kā košļājamā gumija vai tik tievs kā diedziņš, ka no tā var uzpūst balonu un to vienā mirklī pārvērst pārsliņās. Tomēr vislielākais prieks bija par to, ka tika dota iespēja pašiem izmēģināt izpūst visskaistāko bumbu. Neiztika arī bez eksāmena. Vajadzēja atbildēt uz jautājumiem par nodarbības laikā dzirdēto un redzēto. Balvā par pareizu atbildi – stikla kuloniņš. Pasākuma izskaņā visi priecājās par dažādiem stikla izstrādājumiem, kurus varēja arī iegādāties. Tā bija izzinoša un vērtīga nodarbība.

 

Metodiķe Terēzija Zondaka

11.04.2011.

 

  Jauno vokālo izpildītāju konkursā Talsos – 2011. gada 5. martā

 

   Anna Vārpiņa un Daniels Karlsons pirmajā rindā no kreisās puses kopā ar pārējiem konkursantiem vokālo izpildītāju konkursā Talsos„Gailis”

Liels paldies mūzikas skolotājai Ingunai Laurei un bērnu vecākiem par atbalstu un nerimstošu degsmi motivēt bērnus kļūt par aktīviem un dziedāt gribošiem jaunajiem talantiem.

Neviltots prieks par Annu un Danielu, kuri, cenšoties nomākt uztraukumu, parādīja, cik liela ir viņu mīlestība uz dziesmu.

Vēlu mūsu māksliniekiem neapstāties, turpināt mīlēt dziesmu kā līdz šim un lai veicas turpmākajās skatuves gaitās!

PII „Dārta” metodiķe Terēzija

08.03.2011

Meteņi  „Dārtiņā”

Sen gaidījām to dieniņu, kad svinēt Metenīšus. Tā, nu sanāca, ka lielisko ieceri svinēt svētkus brīvā dabā, lielā Meteņsala dēļ,  vajadzēja vairakkārt pārcelt. Lai nu kā, bet februāra pēdējā dienā, tomēr visi, kam bija vēlme izzināt senlatviešu tradīcijas, bija sapulcējušies „Dārtiņā”, lai kopā iemācītos rituālus mošķu un dažādu kukaiņu aizgaiņāšanai no saviem sakņu dārziem, lai apgūtu deju soļus /lasīt vairāk/ >>

26.02.2011

 Ielūkosimies pieklājības nedēļā  „Sprīdīšu” grupā

 

Marta pirmā nedēļa „Sprīdīšos” veltīta labām uzvedības manierēm un pieklājībai. Bērni apguva „Smalkas uzvedības” iemaņas. Atklājām, ka labi uzvesties jāprot ļoti daudzās vietās un dzīves situācijās: ne tikai teātrī, kultūras namā vai autobusā, bet arī mājās, uz ielas un pie galda.

Trešdien visi devāmies uz improvizēto restorānu. Zēni mācījās pie galda džentelmeņa manieres – meiteni eleganti apsēdināt pie galda. Apguvām prasmi rīkoties ar nazi un dakšiņu. Pašu audzēto sīpolloku maizītes gatavojām kā īsti profesionāli pavāri! Un izrādījās, ka tās ir ļoti garšīgas!

       Novēlam visiem lasītājiem ēst daudz dabīgus vitamīnus un ātrāk sagaidīt pavasari!

„Sprīdīšu” grupas audzinātāja Vaira Vārpiņa

02.03.2011

             

„Mazo mērsradznieku interešu skoliņa” Mērsraga tautas namā

 

                                            Es zinu tik maz un pasaule šķiet tik liela

                                            Kā sils un mana ciema garā iela

                                            Mana pasaule skan, vītero un dudina

                                            Atklāt visu jauno mani mudina.

 

Sākot ar 3.martu  Mērsraga tautas namā katru otrdienu un ceturtdienu no 16 30 – 18 00 Dace un Ingūna gaidīs   Tevi ....  /lasīt vairāk/ >>

26.02.2011

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2015