v.6.0

 Novada pašvaldība

 Mērsraga novads

 Mērsraga Avīze Iestādes

>>> Mērsraga vidusskola

>>> PII Dārta

>>> Tautas nams

>>> Sociālais dienests

>>> Bāriņtiesa

>>> Bibliotēka

>>> Informācijas centrs

 Kultūras pasākumi Sporta pasākumi

 Aktivitātes Mērsragā 2011

 Sports Mērsragā

 Mērsraga ostas ziņas

 Biedrības un NVO

 Tūrisms un atpūta

 Novada vēsture Fotogalerijas Sludinājumi

 e-pasts

 Rakstu arhīvs

 Atpakaļ pie aktualitātēm

 

 

 

 

 

 

 

 

    .

 Apskates objekti

 Viesu nami, telšu vietas Muzejs "Saieta nams" Laivu bāzes Kafejnīcas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Mērsraga novada pašvaldības iestādes

  Bibliotēka

Bibliotēkas vēsture   Projekti   Pasākumi  Izstādes Fotogalerija  Pastāvīgā izstāde „Reti izdevumi” Sākums

 Jaunās grāmatas bibliotēkā

 

Daiļliteratūras cienītājiem: Dž. Kolinsas „Nabaga mazā maita” . Filipsas S. E. „Medussmēnesis” un „Sarauj, mīļā”, M.Džonsones „Pārmaiņu vējš” K. Rīdas „Puse no sirds”, A.Blandijas „Oligarha sieva”,Dž. Greivsas „Kāzas Vegasā”, Dž. Krūzijas „Agnese”, B. Brāntas „Laimes spēle” ,M. Neitanas „Augšupceļš”, M. Hillas „Zem citām zvaigznēm” un N. Robertsas pastāvīgajām cienītājām „Svētlaimes sala”

     Kultūrvēsturisku romānu lasītājiem – F.Gregorijas „Henrija VIII meitas” , T.Noksa „Kaina zīmes” un A. Heniņa „Velnakmens veļas”.

    Gan vēsturisku gan asa sižeta gabalu lasītājiem T. Hārpera „Slepenā māksla”. Vēsturiska grāmata V. Hermaņa „Mani talismani”.

    Māksliniecisku vērtību cienītājiem ir iznākusi jauna grāmata par maestro R. Paulu- tātad A.Remess „Maestro Raimonds Pauls” un vēl T. Fasta izvirza jautājumus par J. Podnueka patiesajiem bojāejas patiesajiem apstākļiem grāmatā „Juris Podnieks: Vai viegli būt elkam?”

     Jaunajiem vecākiem četras viņiem adresētas grāmatiņas-„Bērnu slimības; ātri pazīt un pareizi ārstēt”, „Zīdaiņu masāža: patīkama, veselīga, nomierinoša”, „Bērnu miegs: miers visas nakts garumā” un „Kustības un rotaļas bērna attīstībai”.

      Mazākajiem bibliotēkas apmeklētājiem J.Vīslanderes „Mūmammas pavasara tīrīšana”, I. L. Muižzemnieces „Kaķu meitene”

      Jauniešiem no sērijas „Skolas romāns” – F.Gēmas „Tusiņbučas”.

      Noderīga grāmata krustvārdu mīklu risinātājiem būs M.Grīnvalda „Lielā ģeogrāfijas enciklopēdija”- izdevums aptver ļoti plašu pasaules un Latvijas ģeogrāfijas nozīmīgāko objektu enciklopēdisko aprakstu, ziņas par visiem kontinentiem un pasaules daļām.

Bibliotēkas vadītāja

M.Petere

11.03.2011

 

 Jaunumi Mērsraga bibliotēka

 

Mērsraga novada bibliotēkā 2. februārī notika jauno grāmatu pēcpusdiena, kurā jebkurš interesents varēja iepazīties ar bibliotēkas jaunieguvumiem. Vēlos detalizētāk informēt kādas jaunas grāmatas, tagad ir pieejamas bibliotēkā. Tuvojas 25. marts un atkal aktuāla kļūs informācija par deportētajiem iedzīvotājiem. Tagad jebkurš varēs iepazīties ar izvesto iedzīvotāju sarakstiem, jo bibliotēkai uzdāvinātas 3 biezas grāmatas („AIZVESTIE”) , kurās apkopoti visi no Latvijas izvesto iedzīvotāju saraksti; arī no Mersraga un Upesgrīvas.

    Vēsturisku grāmatu cienītājiem ir pieejamas M. Lindes „Pēdējais cietoksnis”, „Asins dzīres”, kurās stāstīts par maz zināmiem notikumiem 2. pasaules kara laikā.

    Populārzinātnisku darbu mīļotājiem- Dž. O. Farela „Tutanhamona noslēpums”, Š. Endrūzas „Lemurija un Atlantīda” un K.Skotas Klārkas „Dzintara istaba”.

    Kultūrvēstursiko romānu lasītājiem: Dž. Kalogridisa „Ugunīgā grāfiene” un V. Fleišhauers „ Purpura līnija”

     Asa sižeta romānu cienītājiem -  B. Heiga „Starpnieks”, T.Keins „Misija”, V. Jangs „Būda”

     Daiļliteratūras lasītājiem- I. Freimanes „Viršu medus”, D. Morjē „Stikla pūtēji”, K.Makkalovas „Rēgs”, E. Gilbertas „Ēd, lūdzies, mīli” un divas P.Koelju grāmatas „Nelabais un senjorita Prima”, „Ceļavārdi  Gaismas Bruņiniekam”.Biogrāfisks darbs par krokodilu mednieku S. Ērvingu „Kopā ar Stīvu”, kuru sarakstījusi viņa sieva.

    No nozaru literatūras J. Foranta „Projekta menedžments” ,K.Bikše „Lūdzu, skolātāj…” 3 daļās., „Domāšanas māksla ikvienam jeb kā domāt ar prieku un azartu”, „Narkotiku lietošana izklaides vietās”, „Sirds  veselības veicināšanas ieteikumi”, „Ilgspējīga nākotne mūsu rokās”

     Gribu vērst jebkura interneta lietotāja uzmanību, ka, lai uzzinātu vai viņu interesējošā grāmata atrodas Mērsraga bibliotēkā nav nepieciešams speciāli doties uz bibliotēku . To var noskaidrot neizejot laukā no mājas. Jāieiet tikai interneta adresē http://talsi.biblioteka.lv/Alise/alise3i.asp.

Vai arī var rīkoties šādi: jāieraksta Googles meklētājlogā: Kurzemes kopkatalogs, tad atverot šo mājas lapu kreisajā pusē jāatrod Talsu, Dundagas , Rojas, Mērsraga novadu kopkatalogs un uzspiežot uz šā uzraksta atveras šis kopkatalogs, kurā informāciju par interesējošo grāmatu var meklēt pēc dažādiem laukiem- autora, nosaukuma un citiem parametriem. Ja kādam rodas kādas neskaidrības droši var nākt uz bibliotēku jautāt vai piezvanīt pa tālruni 63265783

     Visi lasītāji laipni gaidīti bibliotēkā, jo grāmatas, žurnāli guļ plauktos, un gaidīt gaida savus lietotājus!

 

Bibliotēkas vadītāja: Maira Petere

Tel: 63235783

e-pasts: biblioteka@mersrags.lv

 

 

MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2011

Izstrādātājs un uzturētājs VV