SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

 

 

 

 

bullet

Mērsraga novada dome

bullet

SIA "Mērsraga ūdens"

bullet

Mērsraga ostas pārvalde

bullet

Izglītības iestādes

bullet

Kultūras iestādes

bullet

Informācijas centrs

bullet

Pašvaldības policija

bullet

Bāriņtiesa 

bullet

Sociālais dienests 

bullet

Brīvā laika pavadīšanas centrs

 

 

 

 

 

 

 

  Mērsraga novada pašvaldības iestādes

 

  Bibliotēka

 
bullet

Par bibliotēku

bullet

Jaunās grāmatas

bullet

Projekti

bullet

Pasākumi

bullet

Izstādes

bullet

Retie izdevumi

bullet

Bibliotēkas vēsture

bullet

Fotogalerija

 

 

Dāvinātās grāmatas Mērsraga bibliotēkā

 

    Pagājušā gada nogalē Talsu Galvenā bibliotēka iesaistījās projektā „Lielākais dārgums- laba bibliotēka” , kuru īstenoja Valsts Kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā „Grāmatu iepirkums publiskajām bibliotēkām”. Šī projekta rezultātā Mērsraga novada bibliotēka saņēmusi 26 grāmatas par 162,55 latiem.

Lai Mērsraga bibliotēkas apmeklētāji būtu informēti, kādas tieši grāmatas tagad ir pieejamas bibliotēkā, tad jaunieguvumu apskats:/lasīt vairāk/ >>

05.02.2013

Jauno grāmatu apskats Mērsraga bibliotēkā

 

 

Šoreiz jaunākās literatūras klāstā, plaši pārstāvētas bibliotēkas apmeklētāju tik iemīļotās, romantiskās literatūras darbi. Dāmu iecienītās autores S. Montefjores romāns „Sirdspuksti tālumā” - aizraujoši romantisks stāsts, ticami un skaisti uzrakstīts /lasīt vairāk/ >>

 

22.03.2012

 

Jaunieguvumi Mērsraga bibliotēkā

 

   Šobrīd, septembra nogalē, Mērsraga novada bibliotēkā ir pieejamas grāmatas, kuras esam saņēmuši no „Lauku bibliotēku atbalsta biedrības” un citu dāvinātāju ziedotās grāmatas.

     „Lata romānu” cienītājiem: M. Cākinas „Rīt viss būs citādi” un M.Grietēnas „Kas notika ar Marutu”. Kriminālliteratūras lasītājiem: A.Mariņinas „Personīgie motīvi” 1.daļa. Daiļliteratūras mīļotājiem: „Lietuviešu zelta stāsti” un J. Rīdera „Jāņos būsim mājās”.

     Tiem, kam tuva dzeja: M.Laukmanes „Nošalko gaiss” un A.Skrjabes „Upes audeklā”.

     Lasītājiem, kuriem patīk pašizziņas process interesanta šķitīs: „Pašdiagnostika”.

    Pedagogiem jaunas ierosmes dos: I. Vedina „Mācīšanas māksla”.

    Šajā laikā daudziem šķitīs aktuāla A. Marianisa „2012 Apokalipse”.

    Tiem, kuri interesējas par kora mūziku - A.Mellupes „Kamēr…Māris Sirmais un Latvija dzied”

    Vēl dāvinājumā esam saņēmuši divus „Teātra Vēstneša” numurus un  „Lībiešu folkloras” grāmatu.

    Papildinājumu esam ieguvuši sabiedriski politiskās literatūras jomā: J.Urbanoviča „Nakotnes melnraksti”, H. Demakovas „Nepamanīs. Latvijas laikmetīgā māksla un starptautiskais konteksts”, I.Šulcas „Tepat Eiropa”.

    Kādam varbūt palīdzēs grāmatas: „Kā nosargāt sava bērna dzīvību”, „Darba likums ar komentāriem” un „Tūrisms Kurzemē”.

   Pašvaldība par saviem līdzekļiem ir iegādājusies A.Bērza „Sarkanie burbuļi”- pretvalstisko sabiedrisko aktivitāšu hronika 1988-1998. g. A.Bērza grāmatā savāktās liecības un dokumenti ļauj ieskatīties cilvēku darbībā un ir brīdinājums latviešiem, neatdot savas iekarotās pozīcijas. Lasītājs var izsekot gan krievu kopienas un militāro pensionāru, gan Interfrontes dibinātāju un tā saucamo antihitleriskās koalīcijas cīnītāju aktivitātēm. Pievienotie dokumenti aptver visu pretvalstisko un B.Jeļcina varai opozicionāro organizāciju darbībā līdz laikam kad Krievijā pie varas nāk V.Putins. Daļēji ir piepildījušies A .Rubika 1991.gadā teiktie vārdi: „Mēs atgriezīsimies parlamentārā ceļā”.

 Laipni gaidīti visi interesenti!

                                                         Mērsraga bibliotēkas vadītāja:

                                                                            Maira Petere ,tālr.: 63235783

28.09.2011

 

Jaunās grāmatas

 

  Piektdien, 10.jūnijā,  bibliotēkā notika jauno grāmatu pēcpusdiena, kura šoreiz bija labi apmeklēta. Interesenti varēja apskatīt, iepazīties un novērtēt bibliotēkas jauno grāmatu klāstu.

   Tātad bibliotēkas jaunieguvumi. Romantisku un sievišķīgu romānu lasītājām: K. Hāgenas „Ābolu sēkliņu garša”, K. Robārdsas „Aušīgā lēdija”, Dž. Menselas „Kā no zila gaisa” un „Mīlestības loterija”, A. Pārksas „Mirāža”, E. Džeimsas „ Dzeguzes nams”, Š.Linkas „Un mīla nebeidzas” un beidzot F. Mejas „Zem Toskānas saules”, kura ir savdabīga atzīšanās mīlestībā Itālijai. Tagad bibliotēka arī  pieejamas televīzijā plaši reklamētās grāmatas: L. Keitas „Eņģeļu nakts” un K. Garsijas „Daiļās būtnes”, kuras ir ar fantastisku sižetu un varētu patikt „Krēslas”  sērijas romānu cienītājiem. Tie kas ir iepazinušies ar S. Kolinsas triloģijas „Bada spēles” pirmo daļu, tagad ir iespējams izlasīt arī otro un trešo daļu „Spēles ar uguni” un „Zobgaļsīlis”.

    Piedzīvojumu un kriminālromānu žanra cienītājiem pieejami šādi darbi: A. Mariņinas „Dzīve pēc dzīves” ( izmeklēšanu vada Kamenska) D. Korecka „Antikillers 3”, G. Lindsas „Zelta bibliotēka”, M. Konelija „Putnubiedēklis” un D. Gibinsa „Krustnešu zelts”.

    Kultūrvēsturisko romānu mīļotājiem: O. Ozola „Latvieši ir visur” (cits skatījums uz vēsturi, zāles latviešu pašapziņas celšanai ) un K. V. Gortnera „Kastīlijas mantojums”.

     Vēstures interesentiem V. Lāča „Kurzeme (1944-1945)”

     Psiholoģisko un populārzinātnisko darbu cienītājiem: A. Volkova „Dzīves paradoksi” un „Dzīves noslēpumi”, D. Franka „Rezonanses likums”, S. Godina „Veiksmes stratēģija” (kā neatlaidīgi tiekties uz savu mērķi”, M.Bakingema „6 soļi uz izciliem rezultātiem” (nosaki savas stiprās puses un liec tām strādāt).

   Aktuāla grāmata daudzām daiļā dzimuma pārstāvēm A. Karra „Kā viegli nomest lieko svaru”.

    Rokdarbnieces ieinteresējoša grāmata „Adījumi visai ģimenei”.

    Skolu jauniešiem, ko palasīt vasaras brīvdienās: G. Kreslēnere „Šarlotes sapnis”, B.Blobela „Skolotājā iemīlēties nedrīkst”, E. Blaitona „Otrā klase Melorija torņos” un V. M. Kota „Krēsla” (Filmas „Krēsla” ilustratīvs ceļvedis).

     Pašiem mazākajiem lasītājiem: „Dzīvnieku ārste”, „Šreks: ilgi un laimīgi” un S.Bēe „Troļļu grāmata”.

     Dāvinātās grāmatas : L.Lapsa „Kas ir Lembergs” un „Tūrisma un viesmīlības terminu skaidrojošā vārdnīca”.

    Visi interesenti ir mīļi gaidīti Mērsraga bibliotēkā!

 

Bibliotēkas vadītāja: Maira Petere

Tel: 63235783

e-pasts: biblioteka@mersrags.lv

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2013