SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

bullet Mērsraga vidusskolas ziņu arhīvs
bullet Mērsraga vidusskolas ziņas
bullet PII "Dārta" ziņu arhīvs
bullet PII "Dārta" ziņas
bullet Tautas nama ziņu arhīvs
bullet Tautas nama ziņas
bullet Sporta ziņu arhīvs
bullet Sporta jaunumi
bullet Ostas ziņu arhīvs
bullet Ostas ziņas
bullet Projektu arhīvs
bullet Jaunākie projekti
bullet Policijas ziņu arhīvs
bullet Policijas ziņas

 

 

 

Mērsraga novada pašvaldības ziņu arhīvs

 

Raksti 2016.gads

 

 

Vecāku atbalsta grupas BEA

Apmācību programma “Bērnu emocionālā audzināšana” jeb BEA ir īpaši izstrādāta nodarbību cikls pirmskolas vecuma bērnu vecākiem. Programma ir radīta, aprobēta un guvusi lieliskus panākumus Kanādā. Tās autore ir bērnu psiholoģe Sāra Lendija (SarahLandy).  Latvijā programma adaptēta un tulkota 2004. gadā.

Mērsraga Sociālā dienestā no 2016. gada 19. marta līdz 27. maijam vecāki apmeklēja apmācību programmu pirmskolas vecuma bērnu vecākiem “Bērnu emocionālā audzināšana”.

 

 

 /lasīt vairāk/ >

10.06.2016

Spītējot  vējam

9. jūnijā, spītējot vējam, Dienas centra bērni ar riteņiem devās ekspedīcijā uz jūru pie bākas. Veiksmīgi nokļuvuši pie bākas, secinājām,  ka, pie jūras vējš ir ļoti stiprs un mūsu uzdevumu lapa gandrīz tika iepūsta jūrā !

Mūsu uzdevums bija "nomedīt" dažādus priekšmetus vai augus.

Atpakaļceļā uzkāpām skatu tornī, no kura redzējām gulbjus. Piestājām "Saules kempingā", lai iedzertu siltu tēju un iestiprinātos, kā arī uzspēlējām  spēli UNO. Cīņa šoreiz nebija sīva, jo visu raundus vinnēja Sindija.

                                                ar sveicieniem Sandija, Marks, Tomass un Sindija

10.06.2016

Mērsraga novadā piedāvās jaunus sociālos pakalpojumus

Mērsraga novada pašvaldība ir noslēgusi sadarbības līgumu ar Kurzemes plānošanas reģionu par sadarbību projekta “Kurzeme visiem” ieviešanā ar mērķi uzlabot esošos un ieviest jaunus sociālos pakalpojumus Mērsraga novadā.

 

Sadarbība projektā ilgs līdz 2022.gadam, tās laikā pakāpeniski ieviešot virkni aktivitāšu, kuras pamatā būs vērstas uz 4 sabiedrības grupām jeb projekta mērķa grupām:

bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, un viņu ģimenēm;

pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem;

ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem un jauniešiem līdz 17 gadu vecumam;

potenciālajiem aizbildņiem, adoptētājiem, audžuģimenēm.

 /lasīt vairāk/ >

10.06.2016

Priecīgi notikumi Mērsraga skolā

Mērsraga vidusskolas Gada Lepnums, pēc raksta autores domām, ir Tomasa Toma Dārziņa uzvara ASV valdības sponsorētajā apmaiņas programmas konkursā Latvijas skolu 9. – 10. klašu skolēnu konkurencē (8-10 uzvarētāji valstī), kur viņš ieguva ceļazīmi uz Rosevilli Kansas štatā Amerikas Savienotajās Valstīs.

 Šo programmu atbalsta Izglītības ministrija un Amerikas vēstniecība Latvijā, un tā paredz labākajiem 10.kl. skolēniem no Latvijas mācības ASV 2016./2017. mācību gadā pilnīgi bez maksas. Programma FLEX iedvesmo izglītojamos skatīties uz pasauli plašāk, iemāca kļūt ambicioziem, rada optimismu un ticību saviem spēkiem.

 

 

 /lasīt vairāk/ >

09.06.2016

Mērsraga novada pašvaldības policija ziņo

Ar šā gada 1. jūniju pašvaldības policijā ir notikušas izmaiņas: pateicoties Mērsraga novada domes un izpilddirektores Agneses Kreicbergas atbalstam, MPP personālsastāvu papildinājuši divi policijas kārtībnieki, un turpmāk tiks nodrošināta izsaukumu apkalpošana diennakts režīmā. Dežurējošais pašvaldības policijas kārtībnieks ieradīsies uz Jūsu izsaukumu 20 minūšu laikā (protams, atkarībā no izsaukuma atrašanās vietas). Tas būtiski uzlabos situāciju salīdzinājumā ar to laiku, kad novadu 24 stundas diennaktī apkalpoja tikai viens pašvaldības policists.

 

 

 /lasīt vairāk/ >

08.06.2016

Talsu novada sporta spēles otro gadu pēc kārtas uzvar Mērsrags

4. jūnijā Valdemārpilī pie Sasmakas ezera notika Talsu novada sporta spēļu noslēguma – vasaras posms. Talsu novada sporta spēlēs piedalās labākie sportisti no Talsu novada pārvaldēm , kā arī uzaicināti blakus novadi – Rojas, Dundagas un Mērsraga novadi. Sporta spēles sadalītas divos posmos – ziemas posmā un vasaras posmā.

Ziemas posmā Mērsraga komanda izcīnīja pirmo vietu un pirms vasaras posma saglabāja labas izredzes uzvarēt arī visa gada kopvērtējumā.

 /lasīt vairāk/ >

07.06.2016

Bērnam laimīga ik diena

Kā ik gadu 1. jūnijs ir Starptautiskā bērnu aizsardzības diena un pirmā skolēnu vasaras brīvlaika diena, kad pieaugušos vēlreiz aicina aizdomāties par to, kādu pasauli veidojam un ko varam darīt, lai katra maza dvēselīte augtu drošā un siltā vidē. Sagaidot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, tā mērķis ir ļaut mums - pieaugušajiem saskatīt sava bērna, jaunieša - jūtu pasauli. Šai svētku dienai  jākļūst par drošo ikdienu.

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

02.06.2016

Mērsraga novads Veselības nedēļā

No 23. maija līdz 29. maijam, visas nedēļas garumā, Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA) sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām organizēja Veselības Nedēļu, kuras ietvaros visā Latvijas teritorijā notika dažādi fizisko aktivitāšu pasākumi.

Veselības Nedēļa tika organizēta jau piekto gadu, lai parādītu, ka ir daudzi vienkārši un visiem pieejami veidi, kā ikdienā nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, kas vērstas uz cilvēka veselības uzlabošanu, piemēram, soļošana, skriešana, nūjošana, dažādas spēles, pārgājieni u.c. aktivitātes.

 

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

01.06.2016

Caur “Sprīdīšu” septiņkrāsu tiltu

Mērsraga tautas namā 27.maijā gaisā virmoja dažnedažādas svētku smaržas un gaišā noskaņā gavilēja Dārtas bērnu tuvinieki, draugi un radi, jo tās dienas saulītes staros rotaļājās “Sprīdīšu” grupas bērni, jo viņiem svētki mazajā bērnības zemē – šie maigie ziedu pumpuriņi ir sasmēlušies mīļas un siltas lietas, kuriem spīdot būs tālāk dzīve jāpiesilda.

Bija svētsvinīgi vērot skaisti un glīti sapostas meitenes un zēnus. Neliels samulsums, aizmirstot daudzas reizes atkārtotā dzejoļa rindiņas. Acis meklēja audzinātāju un auklīti, kas draudzīgi uzsmaidīja. Rūpīgi sagatavotais priekšnesums kā mīļa atvadu dāvana – tā ir izlaiduma laika neatkārtojams mirklis.

 /lasīt vairāk/ >

31.05.2016

Sadarbība un jaunas iespējas

25. maijā, pēc Upesgrīvas internātpamatskolas iniciatīvas, PII “Dārta” notika tikšanās ar sociālpedagoģiskā atbalsta centra vadītāju Mariku Rožkalni, sociālo pedagogu Ligitu Mežaku un maģistri psiholoģijā un veselības aprūpes mākslas terapeiti Jolantu Leinarti, kuras laikā tika pārrunāti jautājumi par aktuālām problēmām bērnu audzināšanas un aprūpes jomā un par iespējām sniegt metodisku atbalstu tiem izglītojamiem ar speciālām vajadzībām, kuri integrēti vispārējās izglītības iestādēs, kā arī viņu vecākiem un pedagogiem.

 

 

 /lasīt vairāk/ >

30.05.2016

„Zīļuki” jau ar vienu soli vasarā

Liela vēja ātrumā ir pagājis mācību gads un klāt ir vasara. Viens mācību gads ir pavadīts kopā ar šiem bērniņiem, kuri atnāca uz „Zīļuku” grupiņu rudenī. Bērni - katrs ar savu raksturu, katrs ar savu pieredzi, no dažādām ģimenēm, sabira mūsu grupiņā, kā mazas krāsainas podziņas lādītē.

Kopā mums šis gads ir bijis dažādiem notikumiem bagāts – svinējām gadskārtu svētkus – Miķeļus – kopā ar diviem nerātniem zaķiem un saimnieci. Mārtiņos ieradās gailis ar savu sievu vistu. Ziemassvētkos mēs pārtapām par zaķēnu un vāverēnu ģimeni, Lieldienās visiem bērniem bija jāiet uz zaķa skolu.

 /lasīt vairāk/ >

30.05.2016

Ar laimes sajūtu “Sprīdīšos”

Jau pienācis jūnijs, un ir pagājis mans pirmais mācību gads, jeb deviņi mēneši kopš uzsāku darbu kā „Sprīdīšu” grupas audzinātāja. Šobrīd mani ir pārņēmis prieks par savas profesijas izvēli, kas sniedz patiesu laimi ieraugot bērnu neviltotos smaidus rīta agrumā. Tajā pašā brīdī pārņem skumjas, atvadoties no „Sprīdīšiem”, kuru ceļš tālāk ved uz skolu.

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

23.05.2016

NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) turpina darba devēju pieteikumu pieņemšanu dalībai ESF projektā "Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem" Nr.9.1.1.1/15/I/001pasākumā "Pasākums noteiktām personu grupām", kas tiek īstenots Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" ietvaros.

 

 /lasīt vairāk/ >

23.05.2016

Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas absolventu izlaidums

Izlaidums. Pārmaiņu laiks. Kāda posma noslēgums un jauna posma sākums. Aizkustinājums bija ikvienā cilvēkā, kas atnāca apsveikt un vienkārši būt kopā ar absolventēm un pedagogiem šajā skaistajā svētku brīdī! Ziedi, dāvanas, skaisti, sirsnīgi un iedrošinoši apsveikumu vārdi izskanēja no katra sveicēja!

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

17.05.2016

Dārtā - atver durvis uz dambretes pasauli

Trešdien, 11. maijā, pie vecāko grupu bērniem viesojās Dambretes attīstības biedrības vadītājs Vitauts Budreika, lai atvērtu durvis uz dambretes pasauli. Viņš pastāstīja par dambretes spēles īpatnībām un pieciem spēles galvenajiem noteikumiem. Nodarbība iesākās ar iepazīšanos un īpašu koordinācijas vingrinājumu, pēc kura sekoja pamatprincipu un noteikumu apguve.

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

12.05.2016

Mērsrags Eiropas centrā

Pēc ziemas nāk vasara, un to zina ikviens. Kaut gan, šķita, ka daba pēdējos gados bija centusies arī šajā patiesībā veikt kādas izmaiņas, šogad Mērsrags pavasara un vasaras iestāšanos atzīmēja nepārprotami.

Jūra, kuģi un mūsu armija.Tieši šajās dienās Mērsraga ostu apmeklēja Baltijas valstu jūras spēku flotile NATO mācību “Baltic Fortress” ietvaros. Mēs kopā ar saviem jūrniekiem un viesiem pavadījām vairākas skaistas dienas. Mērsragā notika gan starptautiskas militāro jūrnieku sporta sacensības, gan kopā bijām Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestra koncertā, ballē un vēl daudzos saviesīgos pasākumos.

/lasīt vairāk/ >

11.05.2016

Baltijas valstu Jūras spēku mācības „Baltic Fortress”

No 6. līdz 13.maijam Latvijas ūdeņos notiek ikgadējās starptautiskās Baltijas valstu Jūras spēku mācības „Baltic Fortress”, un šogad tajās piedalās Jūras spēku flotiles un Baltijas valstu kuģu eskadras kuģi un personālsastāvs un divas NATO kuģu grupas - NATO 1.pastāvīgā Jūras spēku grupa un NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa (SNMCMG1).

 

 

 /lasīt vairāk/ >

10.05.2016

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprina izmaiņas sadales sistēmas pakalpojumu tarifos

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 5.maijā apstiprinājusi AS “Sadales tīkls” iesniegto elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifu (sadales tarifu) līdzsvarošanas projektu. Plānots, ka līdzsvarotie tarifi varētu stāties spēkā ar 2016. gada 1. augustu, tādējādi pirmos rēķinus atbilstoši SPRK pieņemtajam tarifu projektam klienti no elektrības tirgotājiem saņems septembra sākumā.

 

 /lasīt vairāk/ >

10.05.2016

Dziesmotais veltījums vecākiem

Muzikālā audzinātāja Inese ar saviem “Dārtas” ansambļa bērniem 5.maija pēcpusdienā sagādāja pavasarīgi saulaini dziesmotu sveicienu ansambļa bērnu vecākiem. Ar skanīgām, jautrām dziesmām un ilustratīvu pasaku priecēja vecāku sirdis. Priekšnesumā tika izdziedāti bērnu mīļākie un tīkamākie skaņdarbi par putniem, pavasara varavīksni, puķēm, saulīti un kaķiem,kā arī attēlota zemūdens valstība.

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

09.05.2016

Krāsainākie mirkļi “Pīlādzīšos”

Ir Maija sākums, milzu soļiem ir aizskrējis laiks- pagājuši 4 mēneši kopš esmu “Pīlādzīšu” grupas audzinātāja. Man ir patiess prieks, ka pieņēmu šo aicinājumu darīt darbu, kas man patīk, liek priecāties par ikdienas sīkumiem un vienmēr censties būt smaidīgai un pozitīvi noskaņotai. Un dienas vislabākie mirkļi ir tad, kad bērns velta man patiesu smaidu, vai nosauc par mammu, jo zinu, ka tas ir no sirds un tas man dod gandarījumu par to, ko es daru.

 /lasīt vairāk/ >

06.05.2016

Pavisam nedaudz dienu līdz makulatūras vākšanas konkursa noslēguma pasākumam

Kā ir gadus, arī šajā mācību gadā aktīvi norisinās makulatūras vākšanas konkurss „Palīdzēsim kokiem!” Konkursā čakli piedalās Jūrmalas pilsētas, Tukuma, Jaunpils, Engures, Kandavas, Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadu izglītības iestādes.

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

03.05.2016

Sadraudzībai ar Hvalso skolu jau 15 gadi

Jau 15. gadu norit sadraudzība starp Mērsraga vidusskolu un Hvalso skolu. Tā arī šogad nedēļu aprīļa sākumā 14 astotās klases skolēni un trīs pedagogi viesojās Hvalso skolā Dānijā.

Sākumā mēs visi bijām drusku uztraukušies par šo braucienu. Daži pat beigās negribēja braukt. Bet, kas bija, tas bija. Lidojot visi bija sajūsmā un domājām par dāņu draudziņiem. Atbraucot mūs sagaidīja ar atplestām rokām un ar plakātu. Skolā mūs ATKAL gaidīja draudzīgi sveicieni un plakāts. Tur ēdām dažādus ēdienus un paspējam iedraudzēties, kā arī spēlējām spēles, kur varējām viens otru labāk iepazīt.

 /lasīt vairāk/ >

02.05.2016

Mērsraga Invalīdu Atbalsta Centrs saņem pateicību

Nodarbinātības valsts aģentūra ir viena no valsts iestādēm ar kuru Mērsraga Invalīdu Atbalsta Centrs aktīvi sadarbojas jau kopš 2011.gada un tās darbu pārrauga Labklājības ministrija.

Sadarbībā ar NVA, Mērsraga Invalīdu Atbalsta Centrs tika realizēti projekti.

 

 

 /lasīt vairāk/ >

27.04.2016

Projekts “Sociālās palīdzības sniegšana”

Mērsraga Invalīdu Atbalsta Centrs 2016. gada 1. martā parakstīja līgumu Nr. 7.5/LVM/16/59  ar nodibinājumu Fonds “Ziedot.lv”, lai kopīgi atbalstītu  projektu “ Sociālās palīdzības sniegšana”. Projektu finansē A/S “ Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programma, ko administrē Ziedot.lv. Projekta būtība ir rast iespēju pilnveidot un attīstīt savas prasmes un iemaņas tādos rokdarbu veidos kā: zīda apgleznošana, pērlīšu pinumi, kā arī iepazīt jaunu rokdarbu tehniku –atlasa lentu rotas kanzasi tehnikā.

 

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

21.04.2016

Veselības nedēļa Mērsragā

No 23 – 29. maijam Latvijā tiek organizēta Veselības nedēļa, kuras ietvaros visi tiek aicināti iesaistīties fiziskās aktivitātēs. Arī Mērsraga novada iedzīvotājiem ir iespēja atbalstīt šo pasākumu un ikkatram vienam ar aktīvu līdzdalību veicināt savu un visa novada fizisko sagatavotību un veselību.

Aicinu Mērsraga novada uzņēmumus un iestādes Veselības nedēļas ietvaros savos kolektīvos izveidot dažāda rakstura fiziskās aktivitātes, reģistrēt tās un katras dienas noslēgumā pievienot informāciju novada kopējām aktivitātēm. Veselības nedēļā ir aicināti piedalīties visi iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma, dzimuma un sportiskās gatavības.

 

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

19.04.2016

Mērsraga ostas pārvalde veic kārtējo kvalitātes vadības sistēmas pārsertifikāciju

2016.gada 29. martā “Bureau Veritas” auditori veica Mērsraga ostas pārvaldes kvalitātes vadība sistēmas pārsertfikācijas auditu ar mērķi noteikt ostas pārvaldības sistēmas atbilstību audita kritērijiem, pārvaldības sistēmas spēju nodrošināt, ka osta izpilda līgumsaistības, normatīvās un uzraudzības institūcijas prasības un ostas pārvaldības sistēmas efektivitāti, kas sekmē ostas izvirzīto mērķu sasniegšanu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

18.04.2016

Metodiskā diena PII “Dārta” –impulss radošam darbam turpmāk

Ceturtdien, 14. aprīlī, PII “Dārta” valdīja neparasta rosība, jo pie mums uz pieredzes apmaiņu ierādās 26 pirmsskolas izglītības skolotāji.Kursa tēmas saturs pamatojās uz praksē balstītu vispārējo kompetenču pilnveidi – labās prakses piemēriem pirmsskolā. Katrā iestādē strādā radoši pedagogi, bet metodiskās dienas ir iespēja klātienē pavērot, kā strādā kolēģi citās pirmsskolas iestādēs, gūstot jaunas pedagoģiskās atziņas vai atsvaidzinot atmiņā kādu piemirstu metodi. Ja citkārt mēs devāmies pie citiem, tad šoreiz ciemiņus uzņemt bija mūsu kārta.

 

 /lasīt vairāk/ >

15.04.2016

Labākā dāvana - dzīvot Mērsragā

Kāda jaunu un progresīvu rīdzinieku ģimene ar trīs bērniem dažas nedēļas nogales viesojās Mērsragā, meklējot iespēju iegādāties mājokli savai ģimenes ligzdai ārpus Rīgas. Ar lielu mūsu pašu mērsradznieku iesaistīšanos, tika atrastas un apskatītas dažādās mūsu iespējas. Kāda no vietām viņiem iepatikās un tika apsvērta doma tieši šo mājokli arī iegādāties. Bet tad sekoja interesantu notikumu virkne. Tuvojoties dzimšanas dienai, viena no jaunākajām meitām mammai lūdza vienīgo dzimšanas dienas dāvanu – pārcelties uz dzīvi Mērsragā, sakot, ka tā būtu pati labākā dāvana un viņai neko citu nevajadzētu. Tajā pašā laikā, vecākā meita savā Rīgas skolā visiem klasesbiedriem lepni paziņoja, ka nākamgad ar viņiem kopā vairs nemācīsies, jo pārceļas uz dzīvi Mērsragā!

 /lasīt vairāk/ >

13.04.2016

Sportojam ar prieku sporta spēlēs Talsos

Kā ierasts, katru gadu visi topošie skolnieki (6-7 g. v. bērni) pulcējās Talsu sporta hallē, lai piedalītos pavasara sporta spēlēs, apliecinātu savu varēšanu un spējas dažādās sporta disciplīnās un stafetēs, kuras izvietojās 11 stacijās, bet vienā no tām bija iespēja “atvilkt elpu” un izveidot kopīgu grupas foto.

Šajā reizē visus mazos sportistus sagaidīja lieliskais, nepārspējamais un enerģiskais Blīkšķu Bannijs ar savu zaķu brigādi – tiesnešu komandu un kolorītais misters Doks – Talsu novada domes priekšsēdētāja personā.

 

 

 /lasīt vairāk/ >

12.04.2016

Apstiprināta biedrības „Talsu rajona partnerība” Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģija 2015. – 2020.gadam

Biedrība „Talsu rajona partnerība” 11.04.2016. ir saņēmusi Zemkopības ministrijas lēmumu par „Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015. – 2020.gadam” apstiprināšanu un atbalsta piešķiršanu stratēģijas īstenošanai.

Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstam piešķirts finansējums 1 570 493,38 eiro apmērā.

Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) atbalstam piešķirts finansējums 1 404 401041 eiro apmērā.

 /lasīt vairāk/ >

12.04.2016

Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu kameransambļu konkurss – festivāls Nīcā

23. martā Nīcas kultūras nama Baltajā zālē notika mazo kameransambļu konkurss. Konkursā piedalījās ansambļi no daudzām Latvijas mūzikas skolām.

Mērsraga Mūzikas un mākslas skolu konkursā pārstāvēja 2. flautas spēles klases ansamblis – Laura Rolanda Indruškeviča, Viktorija Poremska un Krists Brinkmanis. Ansamblis spēlēja pārliecinoši, tehniski labi un muzikāli. Liels gandarījums par iegūto 3. vietu gan skolotājai, gan audzēkņiem. Paldies, Lauras mammai, Viktorijas omītei un Krista mammai par skaistajiem tērpiem.

Paldies Mērsraga pašvaldībai par atvēlēto transportu un mūsu šoferītim Jānim Kaļiņičenko, kurš mūs vēlā vakarā visus aizveda mājās.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/lasīt vairāk/ >

05.04.2016

Dārtas bišu stropā iezummē pavasari

Ar mazi lieliem soļiem ir atnācis pavasaris. Tas ir laiks, kad no ziemas miega mostas dzīvnieki un no zemes savu skaistumu rādīt steidz dažādi pavasara ziedi. Arī bitītes ir pamodušās un bija ieradušās pie mums „Dārtā”, lai iezumminātu pavasari. To palīdzēt steidza arī bērni ar savām ģimenēm „Bišu stropa dziesmās”. Tika dziedāts gan par  ģimenes mīlestību tik stipru kā “piešūta podziņa”, gan puteklīšiem un protams arīpar dzīvi pie jūras. Neizpalika arī ansambļa sagatavotā dziesmiņa.

 

 

/lasīt vairāk/ >

31.03.2016

Vokālā pedagoga Marikas Gavronas un pianistu klases pedagoģes Ingunas Grīnvaldes audzēkņu koncerts „Jau gaisā smaržo pavasars!”

Ieskandinot tik lēni tuvojošos pavasari, 22.martā Mērsraga Tautas namu pieskandināja Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi.  Šāds koncerts tika organizēts, lai ikviens audzēknis varētu izbaudīt, ka uzstāšanās uz lielākas skatuves ir pavisam kas cits, kas muzicēt klasē, kur tevi klausās tikai pedagogs. Kā zināms, lielajos semestru noslēguma koncertos, ne viemēr visiem ir iespēja uzstāties. Līdz ar to, šis koncerts notika šaurā klausītāju lokā, kas bija paši tuvākie ģimenes locekļi, draugi un, protams, arī pedagogi.

 

/lasīt vairāk/ >

29.03.2016

Jauno vokālistu konkurss „Deviņu pakalnu balsis 2016” Talsos

Nu jau katru pavasari Talsos norisinās jauno vokālistu konkurss „Deviņu pakalnu balsis ‘’, kur gan pirmsskolas, gan skolas vecuma bērni līdz 12 gadu vecumam var parādīt savas vokālās prasmes. Šogad 19. martā arī Mērsaga Mūzikas un mākslas skolas jaunās vokālistes Loreta Grieze un Marta Mišele Ķevle piedalījās šajā konkursā. Abas meitenes atbildīgi gatavojās kokursam, lai parādītu to labāko, ko spēj!

 

 

 

 

 

/lasīt vairāk/ >

29.03.2016

Dārtā ieskandina Lieldienas

Kad gadskārtā saule ir pakāpusies debesu kalnā tik augstu, ka dienas garums sāk pārspēt nakti, tad par godu šim notikumam mūsu senči svinējuši Lielo dienu jeb Lieldienu.

Kā jau uz katriem svētkiem, arī uz šiem tika veikti nozīmīgākie priekšdarbi: telpu dekorēšana, asnu diedzēšana, zaru plaucēšana, tautas dziesmu un dažādu rituālu apgūšana un arī pats atbildīgākais darbs - olu krāsošana.

 

 

/lasīt vairāk/ >

24.03.2016

Dārtas saime saka Paldies un lepojas

Šajās tautasdziesmas rindās lasām par ļoti labiem sava darba veicējiem, darītājiem, kas savu darba tikumu spēj izcelt ar lielu atbildības sajūtu, ar godpilnu sapratni pret darāmo darbu. Arī mūsu Dārtā ir ne mazums šādu darbinieku, bet šajā reizē godināsim mūsu metodiķi Terēziju Zondaku, kurai 18.martā Talsu starpnovadu pirmsskolas konferencē pasniedza apbalvojumu – par ilggadīgu un apzinīgu darbu pirmsskolā 40 gadu garumā.

 

 

/lasīt vairāk/ >

22.03.2016

Tiek plānoti jauni sociālie pakalpojumi un atbalsta iespējas Kurzemē

Kopš pagājušā gada nogales Latvijā ir uzsākts deinstucionalizācijas (DI) process ar mērķi ilgtermiņā radīt tādu sociālo pakalpojumu un atbalsta sistēmu, kas sniedz sabiedrībā balstītus pakalpojumus un maksimāli samazina ilgstošas aprūpes iestādēs esošo personu skaitu. DI Kurzmē tiek īstenots ar ESF līdzfinansējuma palīdzību Kurzemes plānošanas reģiona (KPR) projekta “Kurzeme visiem” ietvaros. Projektu ievieš sadarbībā ar 22 partneriem – 19 Kurzemes pašvaldībām, tai skaitā Mērsraga pašvaldību, VSAC “Kurzeme” un 4 bērnu namiem. Projekta “Kurzeme visiem” finansējums un tā ietvaros atbalsts pašvaldībām un mērķgrupām būs pieejams līdz 2022. gadam.

/lasīt vairāk/ >

22.03.2016

Konkurss Saldū

9. martā Saldū notika XI Kurzemes un Žemaitijas reģionu mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu audzēkņu konkurss un kā vienmēr mūs laipni sagaidīja Saldus Mūzikas skolas direktors Artūrs Maculēvičs un ierādīja mēģinājuma telpas.

Konkursā piedalījās jaunie flautisti no Liepājas, Tukuma, Kuldīgas, Ugāles, Talsiem, Engures, Grobiņas, Nīcas un Možeiķiem. Mūsu skolu konkursā pārstāvēja Laura Rolanda Indruškeviča un viņai nācās sacensties savā vecuma grupā ar 12 flautistiem.

/lasīt vairāk/ >

21.03.2016

Atvērto durvju dienas „Kastanīšos”

Pavasaris atver savas durvis visam dzīvajam un neparastajam. Mums pašiem labprāt gribas doties ciemos, un tāpat gribas ciemiņus uzņemt pie sevis. Marta sākumā Dārtā „Kastanīšu” grupas bērni gaidīja ciemos savus vecākus uz „Atvērto durvju dienu”. Ik vecāks tika mīļi gaidīts paviesoties vidē, kurā viņa bērns pavada lielāko dienas daļu. Paldies vecākiem, kuri bija klātesoši un apmeklēja kaut vienu no abām piedāvātajām dienām. Ikdiena bērnudārzā ir pilna dažādu noskaņu notikumiem – priecīgiem, zinātkāriem, domājošiem, neparedzamiem, un visiem notikumiem te ir vieta, visas situācijas top piepildītas.

/lasīt vairāk/ >

14.03.2016

Mazie sapņi kļūst dzīvi

Mazo bērnu pasaule ir krāsaina. Tajā dzīvo simtiem sīku sapnīšu, kas reizi pa reizi atdzīvojas un top piepildīti.

„Kastanīšu” grupas bērni labprāt muzicē ne tikai mūzikas nodarbībās. Dažādi mūzikas instrumenti, arī pašu gatavoti tiek izmantoti citās nodarbībās.

Sakām mīļu paldies Annas mammai Gundegai, kas uz mūsu grupiņu atnesa dāvaniņu, kuras iegādē piedalījušies vairāki labi cilvēki. Tagad mums ir savs mūzikas instrumentu komplektiņš, kas ļauj mūsu pasaulei skanēt dažādos toņos un to nokrāsās.

/lasīt vairāk/ >

11.03.2016

Uzvarētājs ir sapņotājs, kas nekad nepadodas

Vienmēr esmu sajutusi iekšēju spēku un vēlēšanos piesaistīt ES finansējumu un uzrakstīt projektu kultūras, izglītības vai sporta jomā Mērsraga novada pašvaldībā, jo redzu, cik ļoti braucieni uz Dāniju vai citām Eiropas valstīm, kur bijuši mūsu skolēni, iedvesmojuši, pilnveidojuši un iedrošinājuši jauniešus. Gandrīz kā paceldami spārnos, lai lidotu plašākā apvārsnī.

Tā arī nokļuvu Briselē ERASMUS + SPORT Infoday seminārā, kur uzzināju pilnīgi visu par Eiropas Parlamenta projektu piedāvājumu un ES naudas apgūšanas iespējām 2016. – 2022.

/lasīt vairāk/ >

09.03.2016

(At) Ieskats pagātnē

Gribas teikt paldies cilvēkiem, kuri uzskata par svarīgu dot jauniešiem šādu iespēju – jau vairākus gadus, pateicoties domes finansiālajam atbalstam, vecāko klašu skolēniem ir iespēja reizi gadā, neuztraucoties par transporta izmaksām, doties mācību ekskursijā uz Rīgu, lai uzzinātu vairāk. Ne tikai par vēsturi, kā Čekas pagrabiem vai seno Rīgu, bet arī, piemēram, par Eduardu Smiļģi, Gaismas pili, Dzejas dienām vai Dainu skapi. Vienkārši – vairāk… pieredzes, emociju, dzīves gudrības, arī laba teātra. Visa tā, kas mūs padara par cilvēkiem un latviešiem.

/lasīt vairāk/ >

07.03.2016

Iespēja MAN

Cilvēki jau no mazotnes domā par savu nākotnes profesiju. Ja bērnam jautāsi, par  ko viņš vēlas nākotnē strādāt, tad viņa atbilde būs mainīga: te vienu dienu policists, te citā dienā– kasieris. Bērna fantāzija ir nepārspējama un domas neizdibināmas. Taču tāda ir dzīve, un bērni ir mūžīgos sevis meklējumos, tāpēc sevis izzināšana ir viena no svarīgākajām zinātnēm skolas gados.

Jā, Ēnu diena ir tā diena, kad tiek dota iespēja būt TUR, darīt tieši TO, ko izvēlas skolēns,  kad nav tikai jānoskatās pa gabalu, bet var iejusties kādā no izvēlētajām profesijām un pabūt cieši klāt šī darba darītājam.  Tā teikt - mīt viņam  uz papēžiem – būt par  ĒNU. Šāda iespēja ir tikai reizi gadā, tā jāizmanto!

/lasīt vairāk/ >

01.03.2016

Pašvaldības policija ziņo

Pagājušajā nedēļā pašvaldības policijā saņemti vairāki zvani no satrauktiem Mērsraga iedzīvotājiem par iespējamiem personas sensitīvo datu izkrāpšanas gadījumiem mūsu novadā.

Veicot pārbaudi, tika konstatēts, ka šobrīd satraukumam nav īpaša pamata - notikušajā vainojama likumu nezināšana un pārlieku liela centība, kura, kā tautā saka, izraisa pārcentību.

 Tomēr, izmantojot gadījumu, vēlos atgādināt, ka tas, kam un ko jūs stāstāt par sevi, ir tikai un vienīgi jūsu pašu atbildība.

/lasīt vairāk/ >

01.03.2016

Pasaka-cilvēka dvēseles valoda

,Bieži cilvēki jautā, ko darīt, kā rīkoties…palasi pasakas! Tās savā būtībā ir tēlos apslēpta dzīves gudrība. Visu, kas notiek ap mums, mēs varam atrast pasakās un mācīties no tām!,,

Arī PII,,Dārta,, šogad atzīmējot starptautisko valodas dienu,26.februārī rīkoja pasaku rītu. Katras grupiņas bērni kopā ar audzinātājām un auklītēm bija sagatavojušas rādīšanai vienu pasaku.

Pasakas lasot, klausoties, var iegūt spēku dzīvei, jo tās parasti ir emocionālas, harmoniskas, izraisa bērnos mīlestību, interesi un ziņkāri par dzīvi. Jau no seniem laikiem pasakas ir izmantotas kā audzināšanas metode.

/lasīt vairāk/ >

29.02.2016

Mazie pianisti Ventspilī

Trešdien, 17.februārī Ventspilī notika Kurzemes reģiona Mūzikas skolu pianistu konkurss ,,No prelūdijas līdz…”, kurā piedalījās arī mūsu skolas audzēknes Elēna Kniploka ( 2.klase, skolotāja I.Grīnvalde) un Krista Beāte Dārziņa ( 3.klase, skolotāja D.Krugaļauža ). Konkursā konkurence abām meitenēm bija milzīga, jo kopā pa A un B grupām, kurā spēlēja mūsu meitenes, piedalījās pavisam 24 audzēkņi no Ventspils, Kuldīgas, Talsiem, Liepājas, Kandavas ,Skrundas un Rojas mūzikas skolām. Konkursā vajadzēja atskaņot divus dažāda rakstura skaņdarbus, no kuriem vienam vajadzēja būt miniatūrai.

/lasīt vairāk/ >

22.02.2016

Mērsrags – novads, kura otrais vārds ir aktīvais

Mīļie Mērsraga novada iedzīvotāji, vēlos mūs sveikt ar jaunu sākumu un jaunām iespējām. Esam teicami noslēguši iepriekšējā budžeta gadu, pat nedaudz uzkrājot un veidojot naudas līdzekļu atlikumu, esam apstiprinājuši piesardzīgu, bet optimistisku 2016. gada budžetu ar ievērojamu ienākumu kāpumu Mērsragam.

Mērsragam vēji pūš labvēlīgi. Rakstu jums priecīgā dienā – šodien mūsu pagastmāja ir pilna ar jauniešiem. Tie ir mūsu ēnotāji, mūsu pašu bērni un jaunieši, kuri vēlas iepazīt pašvaldības darbu un izprast, kā pārvaldīt pašiem savu novadu.

/lasīt vairāk/ >

12.02.2016

Sirsnīgā svečošanās „Kastanīšos”

Ziema, kad savu balto sniega mētelīti nomainījusi pret aizvējā dusošu pasaules plaukstu, mēs dedzinām gaismu logos un svinam mīļuma dienu.

Pie mums ciemojās kurmītis Žanis, kas bija pazaudējis savu svecīti. Īstais laiks sniegt palīdzīgu roku, meklējot pazudušo gaismeklīti, pastāstīt kurmītim par savām svecītēm, ko bērni kopā ar vecākiem bija atnesuši no mājām uz savu bērnudārzu.

Mazu gabaliņu no savas sirds bērni ielika lielajā svecē, lai tā dotu siltu gaismu un pati kļūtu mazliet neparastāka. Noslēgumā kopā ar kurmīti bērni no vaska plāksnītēm tina katrs savu svecīti, kas smaržoja ziemas vidū pēc vasaras un medus.

/lasīt vairāk/ >

12.02.2016

Deportācijas. Vēstures lapaspuse, kuru vajadzētu atcerēties

Es nebiju par to domājusi, vispār nevarēju iedomāties, ka ir bijis tik grūti…

Es sapratu, mums ir jānovērtē tas, ka mums ir ko ēst, jo toreiz tā nebija…

Es ceru, ka mums tas nekad nebūs jāpiedzīvo…

Tās ir tikai dažas no atziņām, kuras pauda Mērsraga vidusskolas skolēni pēc sarunas ar mērsradznieci Ināru Neilandi.

Ināras kundze tika izsūtīta 1949. gadā, būdama pavisam maziņa. Viņa atceras, kā mamma, braucot vilcienā, šuva maisiņus, kuros sadalīt līdzi esošo naudu, ja nu ģimene tiktu izšķirta. Par laimi, tas nenotika, tomēr deportācijas šķīra no citiem radiem un jaunākās māsas. Ināras kundze dalījās gan sāpīgās atmiņās, gan izstāstīja dažādus kuriozus gadījumus, piemēram, kā tika izēstas ogas, kuras mamma bija salasījusi, lai izvārītu ievārījumu nākamajam gadam.

 

 

 

 

/lasīt vairāk/ >

10.02.2016

Pie atceres ugunskura

20. janvāra rīts Mērsraga vidusskolā mūs sasildīja ar pārdomātu un sirsnīgu Barikāžu atceres pasākumu. Kāju pirkstus durstošais sals torīt nenokļuva līdz sirdij, jo atmiņu ugunskurs gaiši tika iededzināts ne tikai skolas pagalmā. Šis bija viens no sirsnīgākajiem pēdējā laika brīžiem. Manuprāt, ļoti samērīgi šajā pasākumā bija apvienoti gan 1991. gada janvāra fakti, gan emocionāli priekšnesumi. Kopā visu cieši saturēja 9. klases audzēkņi un viņu skolotāja Eva.

/lasīt vairāk/ >

10.02.2016

Ostas ziņas

Mērsraga osta strādā ierastā režīmā, tradicionāli izmantojot savas mazajai ostai raksturīgās priekšrocības attiecībā pret citām Latvijas ostām. Viens no mazo ostu “trumpjiem” ir salīdzinoši zemās ostas maksas, bet pats galvenais – mazajās ostās spējam nodrošināt individuālu attieksmi pret katru no kravu īpašniekiem.

Tā, piemēram, pielāgojoties skaidu granulu ražotājam “SBE Latvija”, ostā tika apkalpots mūsu apstākļiem netradicionāli liels kuģis – barža WARSAW tandēmā ar velkoni PROTON. Baržas parametri ir iespaidīgi – garums 138 m, platums 21 m, iegrime 6,5 m, bruto tonnāža 7543 t.

/lasīt vairāk/ >

10.02.2016

DĀRTAS vārda dienas ballīte džungļu pasaulē

Februāra mēnesis dārteniekiem iesākas ar lustīgu un vēl nebijušu ceļojuma ballīti uz Āfrikas džungļiem par godu DĀRTAS VĀRDA DIENAI. Tā, ka šis Jaunais Pērtiķa gads pēc austrumu kalendāra iesākas 8.februārī un 6.februārī ir Dārtas, tad draiskais Pērtiķis vēlējās Dārtas saimi uzaicināt uz savu džungļu valstību, lai izrādītu dabas krāšņumu, parādīt kustīgumu un izveicību, un piepildīt to ar piesātinātu piedzīvojumu, tāpēc 5.februāra rīts bērniem iesākās ar ceļojuma izpēti, lai nonāktu līdz ballītes vietai.

/lasīt vairāk/ >

08.02.2016

Mērsraga gads

Mīļie, mērsradznieki – atļaujiet man šo mazo vaļību - Jūs šādi uzrunāt pēc kopīgā darbā pavadītajiem nu jau 5 gadiem. Esam kopīgi daudz piedzīvojuši un daudz paveikuši. Kopā esam piedzīvojuši gan spožus mirkļus, gan arī klusībā izdzīvotas šaubas un nedrošību. Kopā izdzīvoti zaudējumi un jauni sākumi – tāda ir mūsu kopīgā dzīve pie jūras gaišajā un vienlaikus sūrajā Mērsragā. Aizvadītais gads bijis gan vētrains, gan arī, šķiet veldzi nesošs – gluži kā jūra, pie kuras mēs visi dzīvojam un, bez kuras mēs nevaram…

/lasīt vairāk/ >

13.01.2016

Mazie izgudrotāji no Dārtas

No 18. līdz 22. janvārim Dārtā notika liela rosība, jo gan lieli, gan mazi tās iemītnieki bija kļuvuši par izgudrotājiem. Gudrojamās nedēļas ietvaros visās grupiņās notika aktivitātes, kurās akcents tika likts uz bērnu radošas darbības un iztēles veicināšanu, tāpēc visas audzinātājas bija īpaši piedomājušas pie motivējošas atmosfēras un atbilstošas vides izveidošanas, lai audzēkņus stimulētu un pievērstu kreatīvai pašizpausmei.

 

/lasīt vairāk/ >

28.01.2016

Elektrum ziņas

Vēlamies atgādināt: atbalstu norēķiniem par elektrību šogad var saņemt arī cilvēki ar 1. grupas invaliditāti un ģimenes ar bērniem invalīdiem. Tāpat kā trūcīgas un maznodrošinātas personas, arī šie cilvēki par pirmajām 100 mēnesī izlietotajām kilovatstundām var maksāt mazāk.

 

/lasīt vairāk/ >

27.01.2016

Uzsākta sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2014. – 2020.gadam sabiedriskā apspriešana

Biedrība „Talsu rajona partnerība” uzsāk Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas (SVVA) publisko apspriešanu no 25.01.2016. līdz 04.02/2016.

Priekšlikumu iesniegšanas beigu termiņš ir 04.02.2016.

 

 

 

 

 

/lasīt vairāk/ >

27.01.2016

Sniega svētki Dārtā

Mērsragu apskauj ziema. Daba ir balta, mazas un lielas sniegpārslas virpuļo un griežas kā neprātīgas puteņa skavās. Pūkains baltums apņem krūmu apaļās galvas, gulstas uz priežu spurainām plaukstām, sniegs glāsta seju, apstājas uz degungala un skropstās, izkūst uz siltā vaiga. Bet zemei ir silti zem biezās, pūkainās segas.

 

 

/lasīt vairāk/ >

15.01.2016

Mājdzīvnieku īpašnieku ievērībai

Mērsraga novada pašvaldības policija paziņo, ka sakarā ar saņemtajām iedzīvotāju sūdzībām laika posmā no 18. līdz 29. janvārim Mērsraga novadā ir ieplānoti vairāki reidi, kuros tiks pārbaudīta mājdzīvnieku labturības noteikumu ievērošana, kā arī tiks izķerti klaiņojošie suņi un kaķi. Noķertie mājdzīvnieki  tiks nogādāti dzīvnieku patversmē, tiem tiks veikta medicīniskā apskate,  kā arī nepieciešamības gadījumā - ārstniecība.

 

/lasīt vairāk/ >

14.01.2016

Sapnis piepildās

Tuvojās Ziemassvētki un Jaunais gads, un mazā Ieva rakstīja vēstuli Salavecim: “Mīļo Salavecīti, es ļoti gribētu aizbraukt ar visu ģimeni ceļojumā ar kuģi uz Stokholmu.” ( Ievas tētis strādā Somijā un reti tiek mājās ).

Arī man bija tāds pat sapnis, taču es vēlējos aizbraukt kopā ar saviem audzēkņiem tieši koncertceļojumā. Tikai es nerakstīju vēstuli Salavecim, bet sakontaktējos ar prāmja Tallink vadību un devos pie Mērsraga Domes priekšsēdetāja Laura Karlsona, kuram esam ļoti pateicīgi par finansiālo atbalstu. Un tad arī sākās mūsu lielā gatavošanās šim ceļojumam.

/lasīt vairāk/ >

04.01.2016

 

 

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2016