SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

bullet Mērsraga vidusskolas ziņu arhīvs
bullet Mērsraga vidusskolas ziņas
bullet PII "Dārta" ziņu arhīvs
bullet PII "Dārta" ziņas
bullet Tautas nama ziņu arhīvs
bullet Tautas nama ziņas
bullet Sporta ziņu arhīvs
bullet Sporta jaunumi
bullet Ostas ziņu arhīvs
bullet Ostas ziņas
bullet Projektu arhīvs
bullet Jaunākie projekti
bullet Policijas ziņu arhīvs
bullet Policijas ziņas

 

 

 

Mērsraga novada pašvaldības ziņu arhīvs

 

Raksti 2015.gads

 

Ziemassvētku laiks ir brīnumu laiks

Ziemassvētku laiks ir brīnumu laiks. Mērsraga novads piedalījās labdarības akcijā “Ziemassvētku namiņš”, kura bija sadarbībā ar A/S Laima un Ziedot lv. Novembra mēnesī deviņpadsmit bērni gatavoja vēlmju kartiņas. Kartiņas virspusē bija jāuzzīmē Ziemassvētku tematika, bet kartiņas iekšpusē jāuzraksta sava kvēlākā vēlme un neliels apraksts par sevi un savu ģimeni. Pirms Ziemassvētkiem 22. decembrī pie katra bērna bija ciemos Ziemassvētku palīgi ar labdarības akcijā sarūpētām dāvanām.

 

/lasīt vairāk/ >

29.12.2015

Ostas kalendāru konkurss

Gada skaistāko svētku priekšvakarā Mērsragā dzimusi jauna tradīcija – ostas kalendāru konkurss, kurā piedalījās mūsu jaunie mākslinieki – Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas vizuāli telpiskās mākslas nodaļas audzēkņi.

Zīmējumus konkursam iesniedza desmit jaunie mākslinieki. Visi darbi bija ļoti interesanti, jaunie mākslinieki bija izmantojuši dažādas tehnikas un zīmējuši to, kas katram saistās ar ostu – kuģus, molus, kaijas, romantiskus saulrietus un saullēktus visās varavīksnes krāsās…

/lasīt vairāk/ >

23.12.2015

Ziemassvētku laiks Mērsraga Mūzikas un mākslas skolā

Ziemassvētku laiks Mērsraga Mūzikas un mākslas skolā izskanēja muzikālas pasakas skaņās. Katrs jaunais mūziķis īpaši gatavojās šim pasākumam, lai ieliktu tajā arī savu muzikāli radošā gara artavu. Pasakas stāstīšanu bagātināja ne tikai muzikālie priekšnesumi, bet arī trīs jaukas meitenes – Amanda, Gabriēla un Marta, kuras labprāt iejutās pasakas galvenajos tēlos – trusītī Sārtacītī, Runcī un rūķī Krunkulī.

/lasīt vairāk/ >

23.12.2015

Brīnumu brīnums

Svētki atnāk un aiziet, bet ir lietas, kas paliek sirdī, ko cilvēks neaizliedz savai dvēselei mācot būt baltai un paturēt patieso prieku par dzīves vērtībām, kas ir kā mazi brīnuma gabaliņi ikdienas ritējumā.

 Šajā pasaulē ir tik daudz brīnumainu lietu. Taču dažreiz, kad tās pastāvīgi atrodas mūsu acu priekšā, mēs tās uztveram par pašsaprotamām. Mēs skatāmies, taču īstenībā neredzam; mēs klausāmies, taču īstenībā nedzirdam.

 Mēs gaidām un gaidām, ka brīnumu īstenos kāds cits... ka brīnums būs kāds cits.

 

/lasīt vairāk/ >

21.12.2015

Ziemassvētku pasaka „Zīļukos”

Tuvojas Ziemassvētki, un visās bērnudārza „Dārta” grupiņās notiek liela rosība. Neatpaliek arī „Zīļuki”, viņi cītīgi gatavo savu ludziņu, mācās dzejoļus, lai iepriecinātu vecākus un sasauktu Ziemassvētku vecīti. Kad sen gaidītais vakars ir klāt, grupiņas bērni pārtop par zaķēniem un vāverēniem. Telpā skan mūzika un vecāki prieka satraukti gaida bērnu priekšnesumu. Arī bērnos ir liels saviļņojums, jo spēļu laukumiņā bija redzējuši staigājam Ziemassvētku vecīti, kurš pēc dziesmu skaņām, piparkūku un piena smaržu meklē, uz kuru grupiņu viņam šovakar jādodas.

/lasīt vairāk/ >

21.12.2015

„Pīlādzīšu” rūķu darbnīcā

Šogad pie mazajiem Pīlādzīšiem un viņu vecākiem ciemos bija atnākuši trīs rūķi un arī lielais rūķis Ziemassvētku vecīša galvenais palīgs.

Bērnus, vecākus un citus tuviniekus sagaidīja rūķi, tie lūdza papildināt lielā rūķa sūtīto vēstuli ar savu zīmējumu vai aplikāciju.  Rūķi ļoti vēlas bērnus iepazīstināt arī ar savu darbu rūķu darbnīcās - kāds rūķis prot gatavot Ziemassvētku rotājumus, cits bišu vaska sveces rullēt, bet cits piparkūkas dekorēt. Ruķīši aicina no maisiņa izvilkt, kurā darbnīcā katrs bērniņš ar savu vecāku darbosies, bet, brīnumi, visiem izvilktas kartītes ar sniegpārsliņu.

/lasīt vairāk/ >

18.12.2015

Paldies

Paldies, paldies par brīnišķīgi noorganizēto ceļojumu pretī Ziemassvētku sajūtām tiekoties ar Rūķupes Rūķiem un Ziemassvētku vecīti Ziemupē, par sirsnīgu kopā būšanu. Mazus un lielus brīnumus ceļojuma laikā bija sarūpējušas „Kastanīšu” grupas audzinātājas Dace un Eva, auklīte Sindija un mūzikas skolotāja Inese. Mums vecākiem un bērniem tika radīta brīnumaina svētku sajūta. Mīļš paldies par piepildīto „dāvanu maisu” ar labām, jaukām emocijām.

 

/lasīt vairāk/ >

18.12.2015

Ziemassvētki – ņiperīgo rūķīšu laiks “Kastanīšos”

Ziemassvētku pēdiņas, atstātas sniegā, ir gluži nemanāmas, maigas un tikko jaušamas. Ziemassvētku smarža  dejo pāri pasaulei un iespraucas katrā mazā namiņā, logu spraugā, durvju ailē. Pa atslēgas caurumu tā iesprūk visskumjākā rūķa namiņā, vistālākajā meža nostūrī.

 

 

/lasīt vairāk/ >

18.12.2015

Vislielākā vērtība

Reiz kādā mazā, necilā pilsētiņā dzīvoja kurpnieks Aleksandrs. Viņš viens pats audzināja savu meitu, un viņi dzīvoja diezgan trūcīgi. Aleksandrs nebija tik vecs, kā izskatījās. Iespējams, tas bija tāpēc, ka viņam bija līka mugura un, staigājot, viņš pievilka vienu kāju. Jaunā meitene bieži dusmojās uz savu tēvu un iekšēji turēja rūgtumu, jo viņa nevarēja, kā citas meitenes, doties ar savu tēvu uz saviesīgiem pasākumiem, vai vienkārši lepni zem viņa rokas doties pa mazajām bruģētajām ielām. Meitene dusmojās, ka viņai bija jādzīvo tik trūcīgos apstākļos, kaut arī viņa vēlējās posties, vilkt skaistas kleitas, tāpat kā citas meitenes pilsētā.

 /lasīt vairāk/ >

17.12.2015

Rosīgā Sprīdīšu rūķošanās

Klāt Adventa laiks – Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Gaismas atgriešanās laiks. Caur tumsu ejot, mums ir bijusi iespēja atskatīties un novērtēt. Kas pagūts, kas ne. Ko vērts paturēt? Kas ciešāks un tuvāk pie sirds jāglabā – savu bērnu augšanas brīnums, dienas, stundas, minūtes, kas nekad otro reizi pie mums vairs neatgriezīsies. Bet vai nav tā, ka bieži vien jaukāka par pašiem svētkiem ir to gaidīšana un gatavošanās tiem?

 

 /lasīt vairāk/ >

17.12.2015

Labdarības koncerts

04. decembrī kultūras namā notika jau sesto gadu pēc kārtas Labdarības pasākums, kuras mērķis ir atbalstīt mūsu novada bērnus. Jau ceturto gadu pēc kārtas Sociālais dienests kopā ar Mērsraga vidusskolu un jau bijušajiem absolventiem rīko Labdarības koncertu, katru gadu mēģinot pārsteigt koncerta apmeklētājus ar kādu jaunu priekšnesumu.

 

 /lasīt vairāk/ >

07.12.2015

Toreiz + tagad = vienmēr? 

Cik tad mēs patiesībā zinām par dzīvi pirms mums? Mūsu pasaule sākas ar mūsu piedzimšanu un nereti ap mums pašiem tikai vien riņķo. Tāpēc ļoti vajadzīga ir katra iespēja paplašināt loku ap sevi: ne tikai redzesloku, bet sajūtu, atziņu, interešu apvārsni. Katra šāda reize ļauj mums pakāpties augstāk savas dzīves pieredzes kalnā un nonākt tuvāk gan Patiesībai un Iecietībai, gan izpratnei, ka šajā dzīvē mainās ļoti maz. Arī pirms mums bērni mācījās un reizēm nemaz negribēja mācīties skolā, arī senāk vecāki centās viņus audzināt par labiem cilvēkiem, paši savam darbam atdodami gan spēku, gan, cerams, arī sirdi.

 /lasīt vairāk/ >

04.12.2015

Esmu lepns dzīvot Latvijā

Tāds nosaukums laikam pirms Valsts svētkiem bija dots Mērsraga vidusskolas “mazajā galā”. Lai ar kaut ko patiesi lepotos, tas jāiepazīst, tāpēc jau kuro gadu sākumskolas skolotājas saviem audzēkņiem bija sagatavojušas ļoti dažādas un radošas iespējas, kā iepazīt savu zemi tuvāk.

Nedēļa pirms Lāčplēša dienas mazajiem sākās ar skatuves runas konkursu katrā klasē “Mana dzimtene, mana Latvija”, kura laikā ikviens skolēns skandēja kādu paša izvēlētu patriotisku dzejoli. Primārā nebija sacensība, bet iespēja piedalīties katram.

 

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

04.12.2015

Dārtas egles svētku diena

Laika vīriņš parūpējies, lai Ziemassvētku noskaņas un gaišas domas sarosās mūsu prātos un sajūtās līdz ar spožu zvaigžņu iemirdzēšanos pie debesu juma, ar sarmas seģeni pārklātu zemi rīta agrumā un kādu jaušamu saules staru starp koku kailajiem zariem. Ar cerīgu noskaņu varam ļauties Ziemassvētku brīnumu gaidām, jo jau novembra pēdējās nedēļas nogalē sākās Adventa laiks.

Atzīmējot Ziemassvētku gaidīšanas laiku – pirmo adventi, tika iedegta Dārtas lielā egle, kuru varētu nodēvēt arī par Labo domu egli.

 /lasīt vairāk/ >

03.12.2015

Dārtas „mazputniņš” sadziedās draudzības festivālā Talsos

Talsu PII „Pīlādzītis” 25. novembrī organizēja sadziedāšanas festivālu „Mazputniņš”. Tajā dalību ņēma arī Mērsraga PII „Dārta” sagatavošanas grupas dziedātāja Marta – Mišele Ķevle. Šajā festivālā piedalījās 12 bērnudārzu skanīgākie dziedātāji no Rojas, Rojupes, Talsiem, Pastendes, Dižstendes, Valdemārpils, Pūņām u.c.

 

 

 /lasīt vairāk/ >

30.11.2015

Lekcija "Lifta prezentācija"

Šoreiz Mērsraga vidusskolas audzēkņiem notika pamācoša lekcija par produktu pārdošanu ļoti īsā laikā.

Šo lekciju pasniedza Dr Ph Claudio Rivera, par Rīgas Biznesa Augstskolas darbību pastāstīja Rolands Indruškevičs. Lekcijā skolēniem tika paskaidrots, kas īsti ir lifta prezentācija un pašiem bija iespēja izmēģināt pārliecināt citus, kā 2 minūšu laikā (atrodoties liftā) var pārliecināt investoru ieguldīt naudu skolēna biznesa idejas finansiālā atbalstīšanā.

 /lasīt vairāk/ >

30.11.2015

Ventspils reģiona mūzikas skolu klavierspēles audzēkņu festivāls

Sestdien, 21.novembrī Ventspils Mūzikas vidusskolā notika Ventspils reģiona mūzikas skolu klavierspēles audzēkņu festivāls, kura piedalījās arī 4 manas audzēknes- Elena Kniploka (2. klase), Ieva Loreta Kraģe (3.klase), LĪga Annija Indruškeviča (3.klase) un Loreta Gūtšmite (4.klase).

 

 

 /lasīt vairāk/ >

27.11.2015

Dārtā - ziedam, dziedam savai Latvijai

Dārtā 17.novembra rīts bija pacilājošās sajūtās, jo kā dzimšanas dienās esam lepni un prieka pilni, jo godinājām savu Latviju – dzimteni, kurā dzīvojam, mācamies un svētki šajā reizē gadu no gada ir svinīgāki ar lielāku nozīmi. Bērniem jau no mazotnes tiek mācīts, ka esam savas tēvzemes sargātāji ar savu darbīgumu, mīļumu un draudzīgu attieksmi nesam Latvijas vārdu ar dziesmām, rotaļām, ar savu mazo sirsniņu spējam radīt degsmi par Dzimtenes svētību.

 /lasīt vairāk/ >

24.11.2015

Liels paldies Borisam un Inārai Tetereviem

Sadarbībā ar “Borisa un Ināras Teterevu fondu” un “Talsu novada fondu”  Mērsragā  25 vientuļos pensionārus Sociālais dienests varēja iepriecināt uz Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu ar svētku paciņām. Liels paldies Borisam un Inārai Tetereviem par prieka radīšanu vientuļiem pensionāriem.

Sociālā dienesta vadītāja – Gunta Fībiga

 

24.11.2015

ES ESMU LATVIJA

  No sirds sveicu brīvos mērsradzniekus brīvajā Latvijā! Latvijas valsts dzimšanas diena ir mūsu kopīgie, bet arī katras latviešu ģimenes personīgie svētki. Latvijas dzimšanas diena, mūsu brīvības simbols un atgādinājums – tas ir kaut kas personisks ikvienam. Latvijas brīvība sniedz mums katram savu brīvību– brīvību domāt un paust savas domas, brīvību rīkoties un atbildēt par savu rīcību, brīvību celties un aiziet, arī brīvību izvēlēties un palikt.

 /lasīt vairāk/ >

11.11.2015

18. novembrī sveiksim

Tituls „Goda mērsradznieks” piešķirts Arnoldam Šteinbergam  par mūža ieguldījumu zvejniecības un jūrniecības attīstībā Mērsragā.

 

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

11.11.2015

Labi darbi pasauli dara dzīvu

Sirsnīgi liels Paldies Pauliņas tētim Jānim un mammītei Olgai Budreikiem par lielisko dāvanu PII „Dārta” mazajiem ķipariem. Jaunās attīstošās rotaļlietas dos iespēju bērniem apgūt pasaules noslēpumus, spēlējot aizraujošas un krāsainas spēles. Prieks par spēlēm un rotaļlietām būs ne tikai Paulas draugiem „Kastanīšu” grupā, bet arī bērnudārza pārējo grupu bērniem, jo mantas bija dažāda vecuma posmiem.

 

 /lasīt vairāk/ >

16.11.2015

Andis Kraučs startēs Eiropas čempionātā pauerliftingā

 Laika posmā no 24.11. līdz 28.11., Ungārijas sporta epicentrā – Egerā, norisināsies Eiropas čempionāts pauerliftingā, kurā piedalīsies arī pārstāvis no Latvijas – Andis Kraučs. Viņš uz sacensībām dosies ar savu treneri un profesionālo balstu – paralimpieti, Pekinas 2008.gada Paralimpisko spēļu dalībnieku Aigaru Višņevski.

Andis Kraučs, kurš pārstāv Latvijas Invalīdu sporta federāciju (turpmāk –LISF), sacensībās startēs kategorijā līdz 107kg, kur viņam nāksies spēkoties ar Eiropas spēcīgākajiem sportistiem no Vācijas, Lielbritānijas, Beļģijas un Spānijas. 

 

 

 

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

16.11.2015

Dārtenieku Mārtiņdiena – ļekatā, ķekatā

Mārtiņi latviešu gadskārtu paražās ir svinama diena, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Visjautrākā un skaistākā Mārtiņu ieraža ir maskotie gājieni, kuri turpinās līdz pat Ziemassvētkiem un beidzās Meteņos. No Mārtiņiem līdz Ziemassvētkiem jāstāsta pasakas un jāmin mīklas.

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

11.11.2015

Kā mēs braucām mākslu lūkoties

 23.oktobrī Mērsraga Mūzikas un mākslas skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgas muzejiem.

Turpceļā apmeklējām Jūrmalas Mākslas skolu, jo šobrīd tur apskatāma talantīgas ukraiņu skolnieces( 8. klase) Daniellas Bilogrivas ceļojošā grafiku izstāde ”Harmonija”. Meitene papildina savus lodīšu pildspalvas tehnikā zīmētos darbus ar nelieliem literāriem sacerējumiem, miniatūrām, kas pauž viņas pārdomas saistībā ar konkrēto zīmējumu. Daniellas darbu saturs ir cilvēku savstarpējās attiecības, daba, dzīvnieki. Cerams, izstāde rosinās mūsu skolēnus radošām izpausmēm. Domājam šo skolu apciemot arī pavasarī, jo bērnus interesēja, kā tur norisinās mācību darbs.

 /lasīt vairāk/ >

10.11.2015

Saņemts apstiprinājums 2014.-2020.gada plānošanas perioda Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas izstrādei.

Biedrība „Talsu rajona partnerība” ir saņēmusi Zemkopības ministrijas lēmumu par atbalsta saņemšanu 2014. – 2020.gadam Latvijas Lauku attīstības programmas pasākumā „Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstība)” un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020.gadam pasākumā „Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana”. Atbalsts Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas (SVVA) ieviešanai paredzēts gan no Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA), gan no Eiropas jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) finanšu līdzekļiem.

 /lasīt vairāk/ >

06.11.2015

Dārtas audzēkņu darbu izstāde Mērsraga TIC

“No svītriņas līdz rudens krāsu varavīksnei...”

Bērnība ir bērna visskaistākais un visradošākais laiks! Skolotājs iedod ideju, bet bērns, ļaujot vaļu fantāzijai, var izveidot visu tā, kā tikai viņš spēj iztēloties! Bet, lai fantāzija raisītos – ir jāapgūst dažas zīmēšanas tehnikas: otu un spiedogu nospiedumi, gleznojumi uz sausas pamatnes, krāsu pludinājumi, skrāpējumi un vēl citi paņēmieni.

Bērns allaž bijis izdomas bagāts. Jaunā apgūšana izraisa attiecīgu aktivitāti – jaunapgūtās prasmes likt lietā – izmēģināt šīs prasmes, pielietot jaunos mākslinieciskās izpausmes veidos. Bērnu aizrauj pats radīšanas process, kur viņš variē ar jaunapgūto tehniku un savu ideju.

 /lasīt vairāk/ >

04.11.2015

Tukuma kamermūzikas festivāls "Rudens krāsas mūzikā"

Piektdien, 23. oktobrī, Tukuma Mūzikas skolā un Durbes pilī norisinājās 2. Tukuma kamermūzikas festivāls "Rudens krāsas mūzikā". Tā iniciatore Tukuma Mūzikas skolas direktore Ligita Zemniece stāstīja, ka krāšņo lapu laiks ir īstais mirklis, kad aicināt ciemos draugus un ļaut skanēt tikpat krāšņiem mūzikas instrumentiem - klavierēm, vijolēm, klarnetēm, flautām un citiem, kā arī skaistai mūzikai. Festivālā piedalījās Tukuma Mūzikas skolas jaunāko klašu vijolnieku ansamblis, instrumentālais trio Noskaņa, kokļu ansamblis un klarnešu ansamblis, Olaines Mākslas un mūzikas skolas jauktais ansamblis, Babītes Mūzikas skolas vijoļu ansamblis un čellu kvartets, Birzgales Mūzikas skolas pūšaminstrumentu ansamblis, Engures Mūzikas un mākslas skolas klavieru ansamblis, Ventspils Mūzikas vidusskolas jauktais ansamblis, Auces Mūzikas skolas instrumentālais ansamblis un Šauļu 1. Mūzikas skolas vijoļu ansamblis "Fiori musicali" kā arī mūsu-Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas flautu ansamblis, kurā spēlēja 4.klases audzēknes Sanija Luīze Ščebrova un Līga Fiņķe.

 /lasīt vairāk/ >

02.11.2015

''Zīļuku" rudens

Tāds ir „Zīļuku” ik rīta skaitām pants uzsākot ikdienas gaitas grupiņā. Šis mācību gads „Zīļukiem” ir sācies ļoti aktīvi. Jau mācību gada sākumā mēs kopā ar saviem draugiem „Sprīdīšiem ” devāmies uz Talsu kultūras namu skatīties Liepājas leļļu teātra izrādi „Pifs”. Teātris bija ļoti jauks, ar dziesmām un jokiem - bērniem patika. Par šo braucienu mēs sakām paldies auklītei Edītei, jo viņa bija tā iniciatore.   Bet jau nākamajā dienā mēs atkal kopā ar „Sprīdīšiem” devāmies Tautas namu Mērsragā, kur tika organizēts pasākums – dzejas dienas mazajiem. Tautas namā mūs sagaidīja bibliotekāre Maira, kura iepazīstināja bērnus ar Raiņa un Aspāzijas grāmatām, kā arī nedaudz pastāstīja par autoriem.

 /lasīt vairāk/ >

23.10.2015

Dārtas ''Sprīdīšiem'' - profesiju nedēļa

''Sprīdīšu'' grupa laikā no 12. – 16. oktobrim iepazinās ar dažādām ikdienas profesijām. Nedēļu sākām ar pavāra profesiju. Pie mums grupiņā viesojās mūsu pašu mīļā pavārīte-Baiba. Bērni noklausījās Baibas stāstīto par šo īpaši atbildīgo, bet garšīgo profesiju un bērni ar interesi izjautāja, kā top viņiem gatavotais ēdiens.

Nākamajā dienā mūsu ceļš veda ārpus bērnudārza robežām. Devāmies uz zivju apstrādes cehu ''IMS''. Tur mūs laipni sagaidīja galvenā meistarīte - Dace Sergeta. Pirms iekļūšanas ceha telpās visi pārtapām par skaisti baltiem gulbjiem, jo tīrība un kārtība ir ļoti svarīga šajā nozarē. Bērni nepārprotami ar lielu interesi klausījās stāstītajā un uzmanīgi skatījās ražošanas procesā.

 /lasīt vairāk/ >

21.10.2015

Pēcpusdiena kopā ar tētiem un vectētiņiem Dārtas

„Kastanīšos”

Kādā jaukā rudens dienā Mērsraga PII „Dārta” grupas “Kastanīši” bērnu tētiem un opīšiem tika sarīkots īpašs kopā būšanas pasākums. Bērni bija sagatavojuši dziesmas un priekšnesumus, kuros arī tētiem un opīšiem bija iespējams piedalīties. Drosmīgākie bērni aicināja tētus uz sacensībām salasīt pupiņas zupai vai salikt veco labo gaļasmašīnu.

Bērnu vidū bija iemaldījušies Karlsons un brālītis, kuri pavēstīja, ka katram vīram dzīves laikā ir jāiestāda koks, jāuzceļ māja un jāizaudzina labi bērni. Tā nu vīri ķērās pie zīmuļiem un papīra, lai uzzīmētu koku. Visi mākslas darbi atrada vietu pie guļamistabas sienas, lai kādu laiku priecētu bērnu acis, kad viņi dodas diendusā.

 /lasīt vairāk/ >

16.10.2015

Ar pozitīvu emociju bagāžu no Skrundas

Katru gadu oktobrī PII „Dārta” kolektīvam par tradīciju kļuvuši pieredzes apmaiņas braucieni Skolotāju dienas ietvaros uz kādu no pirmsskolas izglītības iestādēm citos Latvijas novados. Šoreiz devāmies uz Skrundas PII "Liepziediņš”.

 Priecājamies, ka mums bija iespēja doties ekskursijā pa novadu, kurā mūs kā gide pavadīja PII “Liepziediņš” vadītāja Dzintra Eglīte. Vispirms viesojāmies bērnudārzā, kura pirmsākumi meklējami tālajā 1951. gadā, bet pašreizējā ēkā iestāde darbu uzsāka 1977. gadā ar sešām bērnudārza grupām. Pašreiz iestādi apmeklē 132 mazie audzēkņi. Par bērnu trūkumu Skrundā nevar sūdzēties, jo visas grupiņas ir pārpildītas.

 /lasīt vairāk/ >

15.10.2015

Mērsraga termokoks – izstādē Norvēģijā

No 14. līdz 17.oktobrim Norvēģijā, Lillestrom izstāžu zālē notiek “Bygg Reis Deg 2015” jeb Celtniecības izstāde. Izstāžu komplekss sastāv no 5 lielām hallēm, kurā piedalās vairāk kā 540 celniecības un ar celtniecību saistītas kompānijas. Izstādē ir pārstāvētas 16 valstis, un plānotais apmeklētāju skaits ir virs 50 000.

Arī uzņēmums “Nordtraders”, kas Mērsragā ražo termokoku, piedalās izstādē ar savu atsevišķu stendu. Zīmīgi, ka jau izstādes pirmajās stundās Arņa Anspoka projektētais stends guva lielu atsauksmi ne vien no viesiem, bet arī no citiem dalībniekiem.

 /lasīt vairāk/ >

15.10.2015

Dārtā vienmēr atvērti jaunām idejām un iniciatīvām

Kā vēja spārniem ir aizskrējis pirmais šī mācību gada mēnesis. Iesākums padevies varen spraigs – dažādām aktivitātēm un jauniem izaicinājumiem bagāts (spilgtākās no tām atspoguļotas Mērsraga novada mājas lapā). Viena no šī mācību gada prioritātēm ir bērna valodas un runas attīstība stiprinot bērnos nacionālās piederības izjūtu un patriotisko audzināšanu, organizējot audzēkņu pieredzē balstītu jēgpilnu mācību procesu, veicinot mācību satura integrāciju un dzīvesdarbības prasmju attīstību.

 /lasīt vairāk/ >

07.10.2015

Aktualitātes

3. oktobrī pie Mērsraga Informācijas centra notika Mērsraga Tautas nama organizētais Miķeļdienas tirdziņš, kur varēja iegādāties dažādus pašgatavotus un paštaisītus labumus.

2. oktobrī, ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola devās vizītē uz Enguri, Mērsraga un Roju. Vizītes mērķis – tikties ar pašvaldību vadītājiem, iepazīties ar novadu uzņēmējiem un uzņēmumu darbību. Mērsragā ministre apmeklēja uzņēmumu SIA “Sabiedrība IMS”, Mērsraga ostu, Jahtu centru, laivu un jahtu darbnīcu, kā arī SIA “Mežmaļi M”.

 /lasīt vairāk/ >

06.10.2015

„Dārtas” Miķeļos gaiss smaržoja bagātīgi

Līdzīgi citiem saulgriežiem latviešu gadskārtā, arī Miķeļi tiek atzīmēti ar svinībām, jo visa rudens raža novākta un varam dižoties ar dārza bagātībām, un tā 29.septembrī Miķeļdienā Dārtā notika īsts tirgošanās bums. Mazie dārtenieki kopā ar vecākiem bija sagatavojuši tradicionālus un ne tik zināmus saldumu cienastus. Arī paši lielie Dārtas saimes darbinieki no savām pagrabu krātuvēm bija sagatavojuši dažādus ECO gardumus. …un lielā andele varēja sākties.

 /lasīt vairāk/ >

02.10.2015

”Dārtas” sportiskā nedēļa

Septembra mēnesī dabas māte ir dāsna un pietiekami ilgi dāvā saules gaismu un siltumu, spirgtu gaisu, vieglu vēsmu un ja neesam kūtri un slinki, tad iespējas kustēties vai sportot ir gana plašas.

Ir labi atbalstīt vērtīgas idejas un organizētus pasākumus, bet vēl labāk ir tajos iesaistīties. Tāpēc Eiropas sporta nedēļas ( 07.09-13.09.) ietvaros Dārtas mazie un lielie iemītnieki kustējās uz nebēdu visas nedēļas garumā. Pirmdienas lietainais rīts gan iztraucēja plānoto pārgājienu, bet tāda iespēja bija nedēļas vidū.

 /lasīt vairāk/ >

15.09.2015

Kad laiki mijas

Septembris vienmēr radījis īpašas izjūtas. Agrāk tas saistījās ar skolas atsākšanos, bet pēdējos četrus gadus ar kaut kā īpaša noslēgšanos. Pagājusi kārtējā darbīgā vasara, kuru par karstu šoreiz var nosaukt tikai pasākumu ziņā. Šovasar brīvdabas pasākumiem pievienojās un atzinību guva arī Bākas ielas svētki, kuri noteikti kļūs par jaunu un jauku tradīciju arī turpmāk. Gribas pačukstēt, ka Mērsraga ielu svētku kustība nākamgad varētu kļūt pat plašāka, jo ir vēl kādi iedzīvotāji, kuri labprāt sarīkotu ko nebijuši savas ielas garumā! Kā šī iecere realizēsies, to rādīs laiks.

 /lasīt vairāk/ >

10.09.2015

1. septembris – Zinību diena – tie ir svētki pirms jauna darba cēliena

1. septembris – Zinību diena – tie ir svētki pirms jauna darba cēliena, tas ir jauns sākums un jaunas apņemšanās. Mācību gads ir kārtējais atskaites posms ne tikai tiem, kas mācās, bet arī tiem, kas dod zināšanas, un tiem, kas gādā, lai mūsu audzēkņi mācītos.

 

 

 /lasīt vairāk/ >

09.09.2015

„Jo ir labāk iegūt gudrību nekā sudrabu, un tās augļi ir vērtīgāki par zeltu. Tā ir cildenāka par pērlēm, un viss, ko tu varētu vēlēties, nav salīdzināms ar to.”

 Šos vārdus pirms vairākiem tūkstošiem gadu teicis viens no varenākajiem un bagātākajiem valdniekiem pasaulē. Tie ir aktuāli arī šodien. Novēlu ieklausīties tajā, kas izturējis laika un laikmetu pārbaudījumu. Novēlu ikvienam tiekties pēc jauniem apvāršņiem zinību kalnos un kļūt gudriem savas Latvijas dēliem un meitām. Mūsu skolotājiem, audzinātājiem un daudzajiem labajiem darba rūķiem, kuri velta savu dzīvi mūsu jauno atvašu aprūpē – daudz spēka izturības un mīlestības, lai atkal no jauna ar mūsu mazajiem un jau gandrīz lielajiem šo zinību ceļu ietu kā pirmoreiz – ar milzu degsmi un pārliecību, spraužot visaugstākos mērķus un tos sasniedzot!

 

 

 /lasīt vairāk/ >

09.09.2015

08.09.2015

Zaļais karogs

Par panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē, starptautisko zaļo karogu saņem Mērsraga vidusskola. Tagad zaļais karogs plīvos pie skolas.

 

Paldies skolotājām

IVETAI GRĪNBERGAI- ZAĻKALNEI, INGAI KAULIŅAI, ekopadomei, skolēniem, pedagogiem un darbiniekiem.

03.09.2015

1.septembris ” Dārtas” sētiņā

Ar uzkrātiem vasaras priekiem, sapņiem, maziem nedarbiem, lieliem piedzīvojumiem mūs kopā sapulcinājis mūžam nemainīgais 1.septembris, svētki – Zinību diena, kura nāk ar gladiolu un asteru pušķiem, jaunām iecerēm, draugiem un negaidītiem pārsteigumiem, bet galvenais vaininieks šajā dienā ir aizsākt apgūt gudrības. Mums visiem mazliet bija sasārtuši vaigi, gribētos vēl ar saules zaķēniem skrieties, bet putni debesīs zīmē burtus, ciparus un ik pa brīdim veido jautras gaisa dejas, bet zīmes dabā dažkārt var maldināt, tomēr laika skaitītājs kalendārs ir precīzs un mēs gatavojamies jaunam startam – darbīgam, radošam mācību laika cēlienam.

 /lasīt vairāk/ >

02.09.2015

Bez atlīdzības

Mērsraga novada pašvaldības policija vēlas apzināt Mērsraga novadā dzīvojošo iedzīvotāju vēlmi brīvprātīgi un bez atlīdzības piedalīties:

1) maluzvejniecības izskaušanā Engures ezera un Baltijas jūras līča piekrastes ūdeņos–ziņot par konstatētiem pārkāpumiem, piedalīties reidos kopā ar pašvaldības policiju,

2) apzināt laivu un kuteru īpašniekus/vadītājus, kuri būtu gatavi sniegt palīdzību cilvēku meklēšanā un glābšanā nelaimes gadījumos uz ūdens jūrā un ezerā,

3) apzināt brīvprātīgos, kuri būtu gatavi piedalīties mežā noklīdušu cilvēku meklēšanā,

4) apzināt brīvprātīgos, kuriem rūp sabiedriskās kārtības uzturēšana Mērsraga novadā un kuri būtu gatavi bez atlīdzības piedalīties reidos kopā ar pašvaldības policiju.

 /lasīt vairāk/ >

02.09.2015

Aktīvs, saulains un neaizmirstams projekts „Mellene”

 Viss, kas ir par velti, ir visvērtīgākais un skaistākais. Tā arī mellenes jūlijā vari iet un lasīt mežā, cik tik uziet: vari tās saēsties ar zilu muti, vari sasaldēt un ēst ziemā kā karamelizētas konfektes, vari cept kēksus un kūkas, vari vārīt zapti vai melleņu klimpas, pagatavot debesmannu: tik daudz iespēju no vienkāršās zili lillā ogas. Mellenes ir veselīgas: tās satur vitamīnus, uzlabo redzi, tās satur vienu no ogās visretāk sastopamajām skābēm - dzintarskābi, kam ir svarīga loma procesos, kuri nodrošina asinsvadu sieniņu elastību. Tumšajās ogās ir arī augsts šķiedrvielu un aminoskābju saturs. Mellenes novērš acu nogurumu un uzlabo redzi naktī. Un pats galvenais, ka mellene ir garšīga!

 /lasīt vairāk/ >

28.08.2015

Kad veidojas vēsture...

 Mīļie mērsradznieki, vēlos mūs visus sveikt mūsu lielajos svētkos! Mērsraga novadam šogad ir 5 gadu jubileja, bet Mērsraga vārdam – 520! Iespējams, ka tas arī ir iemesls, kāpēc mēs tik stipri stāvam. Mums ir ļoti sena un bagāta vēsture, mūsu saknes ir zvejnieku dzimtas, kuģu būvētāji un jūrnieki – gan slaveni kapteiņi, gan meistarīgi buru meistari, matroži un vēl daudzi citi. Tā ir daļa no mūsu vēstures, daļa no mums arī šodien. Šajā sestdienā, 8.augustā būsim atkal visi kopā, kā viens vesels, kā viena ģimene, kā viens novads - viena stipra un sena cilts. Būsim kopā svētku gājienā, kurš raksturo mūs un mūsu katra varēšanu un katra atsevišķa cilvēka svarīgumu mūsu kopējā novada dzīvē. Būsim kopā arī Jēgerlejā, kur mums sagatavots kāds pārsteigums mūsu ļoti nozīmīgajā svētku reizē.

 /lasīt vairāk/ >

05.08.2015

Gada mērsradzniece - Terēzija Zondaka

Mērsraga novada pašvaldības izsludinātajā aptaujā par goda nosaukuma piešķiršanu nominācijā „Gada mērsradznieks”, iedzīvotāji lēmuši, ka goda nosaukums jāpiešķir Terēzijai Zondakai! Aptaujas anketās par T. Zondaku rakstīts: „ Terēzija nesavtīgi rūpējas par mazo Dārtenieku labklājību, prieku, zināšanām daudzu gadu garumā.” „Daudzu gadu garumā ir ļoti pašaizliedzīgi rūpējusies par Mērsraga visjaunāko paaudzi.” „Terēzija ir ieguldījusi visu savu sirdi un dvēseli savā darbā.” „Terēzija vienmēr visu zina par to, kas notiek PII „Dārta”, viņa ir šīs iestādes sirds un dvēsele.

 

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

05.08.2015

Mērsrags... Kad atpūtai laika nepietiek

Kad Mērsrags kļūst par piemēru. Cienījamie Mērsraga novada iedzīvotāji, mēs kopā esam sagaidījuši vasaru –pašu gaišāko laiku mūsu dzīvēs. Kopīgi svinēsim Jūras svētkus un gatavojamies Mērsraga 5 gadu jubilejas svinībām augustā. Šis ir skaists laiks mums visiem un dod mums iespēju lepoties ar mūsu novadu, pieminēt un izcelt mūsu izcilos cilvēkus un, gluži vienkārši pabūt mums visiem kopā. Mūsu lielās ģimenes kopā būšana ir uzrunājusi arī citus novadus un Mērsrags lielai daļai Vidzemes ir kļuvis par labu piemēru – par to liecina kaut vai tas, ka tieši Mērsraga lielā gājiena bilde ir 6 novadu bukleta pašā centrā.

 /lasīt vairāk/ >

09.07.2015

Ziedi

Jau kuro vasaru Mērsragu rotā dažāda lieluma, formas puķu podi un dobes.  Šogad īpaši krāšņi ir uzziedējušas rozes pie Mērsraga Tautas nama durvīm – īpaši izceļamas ir baltās krūmrozītes, kuras smaržo pēc maijorzītēm. Uz viena kāta var pat saskaitīt 76 ziedpumpurus! Krāšņi sakuplojušas ledenītes,  krustaines, balzamīnes, lobēlijas.

Ziedi un ziedu kompozīcijas priecē mūs visus, tādēļ aicinām ikvienu Mērsraga iedzīvotāju piedalīties akcijā “Ziedu sveiciens Mērsragam”. Ikviens mērsradznieks ir mīļi aicināts atnest 7. augustā , līdz plkst. 14.00 uz ziedu kiosku krāšņos dārza ziedus, lai izveidu ziedu kompozīcijas Mērsraga svētku noformēšanai!

 /lasīt vairāk/ >

16.07.2015

Radošā nedēļa “ Ķer! Ber! Ver!”

 Dienas Centrā ir izskanējusi no 06.07.2015. – 10.07.2015. Neskatoties uz mainīgajiem laikapstākļiem, mēs izdarījām visu plānoto - pirmdien mēs gatavojām pūķus, kurus lidinājām otrdien, neskatoties uz stipro vēju, otrdien krāsojām smiltis un spalvas, trešdien gatavojām mazus sapņu ķērājus, ceturtdien, kad smiltis jau bija izžuvušas – bērām tās pudelēs, bet piektdien, kad bija paredzēts pikniks pie bākas, mainīgo laikapstākļu dēļ, mēs cepām desiņas turpat Dienas Centra pagalmā. Gardi notiesājām tās un kāds turpināja bērt smiltis pudelēs, kāds vēl vēlējās pagatavot sapņu ķērāju.

 /lasīt vairāk/ >

13.07.2015

Piedzīvojumi Dānijā

Kā jau katru vasaru, arī šogad viena no Mērsraga vidusskolas klasēm lidoja uz Dāniju, lai satiktu savus vēstuļu draugus, šogad to darīja 8. klase, un ir gatavi dalīties pieredzē par šo ceļojumu, kas notika no 15. līdz 19. jūnijam.

Skolēni Dānija pavadīja 5 dienas,dzīvoja kopā ar saviem dāņu draugiem viņu mājās, kur viņus sagaidīja jauni piedzīvojumi, jo nācās iepazīties ar vēstuļu drauga ģimeni un pašu vēstuļu draugu, kas sagādāja mazas neērtības, jo bija jāsarunājas tikai angļu valodā, kur noderēja katra skolēna ilgu gadu garumā skolā iegūtās zināšanas, un, pateicoties tām, skolēni varēja ļoti labi un prasmīgi komunicēt ar dāņiem.

 /lasīt vairāk/ >

30.06.2015

Deju kopu „Silva" startē Starptautiskajā sieviešu deju kopu festivālā

20. un 21. jūnijā Rēzeknes novada Gaigalavas pagastā notika 1. Starptautiskais sieviešu deju kopu festivāls, kuru organizēja Latvijas Senioru apvienība. Pirmajā pasākuma dienā notika festivāla atklāšanas koncerts "Spīganu dejas ezera atspulgā" ūdenstūrisma attīstības centra "Bāka" teritorijā pie Lubānas ezera. Atklāšanas pasākumā mūsu deju kopa "Silva" vienojās kopdejās ar pārējiem kolektīviem. Savukārt, nākamajā dienā Gaigalavas kultūras namā notika jaunrades deju koncerts, kurā katrs kolektīvs uzstājās atsevišķi un izpildīja 2 dejas.

 /lasīt vairāk/ >

26.06.2015

Dārtas sportiskā ielīgošana līgo, līgo

Šī gada 19. jūnijā JāņLīgo svētki Dārta bija ar īpašu noskaņu, jo tie tika ielīgoti sportiski, jo svinīgi atklājām sporta laukuma jauno segumu ar jauniem sporta atribūtiem ( basketbola groziem un volejbola tīklu). Ciemos aplīgot bija ieradušies Vinnija Pūka draugi Tīģerēns un Sivēns, kas ar jautrām rotaļdejām un sportisko bumbošanu iepriecināja mazos un lielos Dārtas līgotājus. Neizpalika Jāņu ugunskurs, cienājāmies ar sieru, pīrādziņiem un dzērām stipri spēcīgo Jāņu zāļu tēju, iepazinām Jāņu zāles ziedus un ticējumus

 /lasīt vairāk/ >

19.06.2015

Talsu novada sporta spēles

6. jūnijā Valdemārpilī pie Sasmakas ezera notika Talsu novada sporta spēļu noslēguma – vasaras posms. Talsu novada sporta spēlēs piedalās labākie sportisti no Talsu novada pārvaldēm , kā arī uzaicināti blakus novadi – Rojas, Dundagas un Mērsraga novadi. Sporta spēles sadalītas divos posmos – ziemas posmā un vasaras posmā.

Ziemas posmā Mērsraga komanda izcīnīja pirmo vietu un pirms vasaras posma saglabāja labas izredzes uzvarēt arī visa gada kopvērtējumā.

/lasīt vairāk/ >

11.06.2015

Tā izskanēja Mērsraga MMS mācību gada noslēgums

Mācību gads Mērsraga MMS kā parasti noslēdzas ar skaistu koncertu, kurā muzicē audzēkņi, pedagogi un arī aicināti viesi. Šogad koncerts nebija tikai mācību gada noslēguma atskaites koncerts, bet gan koncerts ar īpašu notikumu – restaurētā flīģeļa atklāšanu! Šis instruments ilgus gadus atradās Mērsraga Tautas nama telpās. Bet nu tas ir restaurēts un novietots Tautas nama zālē un tiek izmantots Mūzikas skolas vajadzībām mācību procesā, kā arī koncertos!

/lasīt vairāk/ >

10.06.2015

BRĪDINA 

Mērsraga novada teritorijai pieguļošajā Rīgas jūras līča piekrastes krasta kāpu aizsargjoslā noteikts ikdienas patrulēšanas režīms.

 Atgādinu,

 Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa57.3 pants. Mehānisko transportlīdzekļu pārvietošanās noteikumu pārkāpšana Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes krasta kāpu aizsargjoslā, pludmalē vai īpaši aizsargājamā dabas teritorijā

Par mehānisko transportlīdzekļu pārvietošanās, tajā skaitā stāvēšanas vai apstāšanās noteikumu pārkāpšanu Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes krasta kāpu aizsargjoslā, pludmalē vai īpaši aizsargājamā dabas teritorijā —

uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no trīsdesmit līdz simt četrdesmit euro.

Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā,—

uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no simt četrdesmit līdz trīssimt piecdesmit euro.

08.06.2015

1.jūnijs – svētki bērniem, hip, hip urā

Gadā ir ļoti daudz svinamu svētku, lieliem un maziem ir gan dzimšanas un vārda dienas, bet 1.jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Šī diena ir kā nemainīga tradīcija, kur bērnu priekam tiek veltīti dažādi pasākumi, radot pacilājošu sajūtu, ka šī diena ir tieši viņu.

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

05.06.2015

No mazas zīles izaug liels koks…

Priecīgi jauks un brīžiem satraucošs notikums Tautas nama zālē bija 29.maijā, kad savu mazi lielo izlaidumu svinēja bērnudārza ”Dārta” „Zīļuku” grupas bērni, viņu vecāki, audzinātājas un viņu pasaku draugi - lācēns Vinnijs Pūks un ēzelītis Iā. Svētku dienā gaviļnieki Zīļuki savā dzīves pavedienā iesēja vēl vienu svarīgu mezgliņu – par draugiem ar kuriem kopā iet laimi meklēt, par sapņiem, kas brīnumus sēs, par mīlestību, kas sargās pašu tuvāko un dārgāko – ģimeni.

 /lasīt vairāk/ >

04.06.2015

Pirms uzsākt ko jaunu jeb ziedi nevēlas noziedēt tukši

Kad visa pasaule ir tinusies vienā krāšņā ziedu rotā un putni kā apreibuši no medaini liegās pavasarīgi zaļās smaržas dzied kā negudri, skaties, kā gribi, bet mācību gads ir aizsteidzies gluži vai septiņjūdžu zābakiem. Liekas vēl nesen bijām mīlīgi saspiedušies, lai pārvarētu neērtības sengaidīto pārvērtību dēļ (lielais remonts)  -  esam ieguvuši siltas telpas un skaistu ārējo veidolu. Visu gadu strādājām SPORTA zīmē. Tika daudz domāts, lai sportiskās aktivitātes kļūtu daudzveidīgākas, interesantākas un bērnus aktivizējošākas. Meklējām jaunas pieejas, apmeklējot kursus, seminārus, metodiskās apvienībās, kur pedagogi dalījās savā pieredzē.

 /lasīt vairāk/ >

02.06.2015

„Kastanīšu” ceļš pretī vasarai

Vasara ir gadalaiks, kuru gan lieli, gan mazi gaida visu gadu - cauri krāsainajam rudenim, maigajai ziemai, spriganajam   pavasarim. Tas ceļš ir bagāts emociju, notikumu un atklājumu.

Esam iepazinuši ciparus, to vietu skaitļu rindā, mums ir priekšstats par burtiem, ka tos kopā saliekot izveidojas vārdi, teikumi, pasakas un stāsti. Ar lupu esam vērojuši mežā apslēptās bagātības, koka mizu, čiekurus un kukainīšus.

Ģimenes dienā kopā ar sev mīļajiem atklājām pasaules krāsas, saules siltuma un mīļuma nozīmi, ko veltām cits citam.

 /lasīt vairāk/ >

02.06.2015

Mērsraga amatierteātris „Etīde” piedalās LabieDarbi.lv projektu konkursā

Mērsraga amatierteātris vēlas iegādāties galvas mikrofonus, kas palīdzētu uzvest kvalitatīvas izrādes, kuras skatītāji bez piepūles varētu sadzirdēt arī brīvdabā. Atbalsti Mērsraga amatierteātri "Etīde" un nobalso:

1) portālā labiedarbi.lv;

2)draugiem.lv

3)inbox.lv

 /lasīt vairāk/ >

02.06.2015

„Sprīdīšu” pavasaris

Pavasaris „Sprīdīšos” atnāca ar pārsteigumu nedēļu. Runājām par to, kas tad ir pārsteigums un kur to meklēt? Izrādās, ka visur un jebkurā laikā. Vajadzīga tikai gribēšana un mazliet izdomas. Par pārsteigumu sev veidojām krāšņus taurenīšus, iemācījāmies smalkas manieres – ēdot, lietot nazi un dakšiņu. Mūs visus patīkami pārsteidza amizantā viesmīle, kas patiesībā bija mūsu auklīte!

Sprīdīšiem ļoti patīk sporta aktivitātes, tāpēc arī organizējām jautro pavasara sportošanu.

 /lasīt vairāk/ >

27.05.2015

Ekoskola aicina – nāc un piedalies

Ir pienācis pavasaris, un Mērsraga Ekoskolai noslēdzas 2. darbības gads. Domāju, ka mūsu darbības laikā esam jau pamanīti: par mums runā un raksta arī medijos, esam aicinājuši balsot par mūsu aktivitātēm un tajās arī aktīvi piedalīties. Esam ļoti lepni par iegūto Zaļo diplomu un Latvijas Ekoskolas nosaukumu, mērķis mums ir doties tālāk – vēlamies iegūt Zaļo karogu.  

Galvenais Ekoskolu programmas darbības mērķis ir iesaistīt pasākumos, kuri saistīti ar vides izglītību un zaļo domāšanu, pēc iespējas lielāku sabiedrības daļu. Vēlamies panākt, lai katrs atsevišķi apzinātos to, kādas sekas šodienas rīcība un attieksme pret vides jautājumiem var radīt nākotnē. Cenšamies par to runāt un stāstīt mūsu skolēniem, kuri šo vēsti tālāk aiznes savām ģimenēm, un nākotnē mums būs zinošāka un vides jautājumus izprotošāka sabiedrība.

 /lasīt vairāk/ >

27.05.2015

Mirklis pirms…

 Kā ierasts maija vidus ir laiks, kad visa skola uz brīdi ievelk elpu, jo nākamajiem absolventiem izskan pēdējais skolas zvans. Tā vairs nebūs nekad. Pēdējais…

Īpaši spēcīgi šo sajūtu atblāzmu varēja lasīt divpadsmito sejās. Arī skolai šo skolēnu, liela daļa no kuriem vienmēr ir bijusi atsaucīga dažādu pasākumu rīkošanā un apmeklēšanā, ļoti pietrūks. Tagad priekšā saspringtais eksāmenu laiks, tāpēc abas izlaiduma klases sveica “Dārtas” pārstāve, atraktīvā Pepija, kuras aizrautīgā darbošanās izsmīdināja ikvienu gan zālē, gan uz improvizētās skatuves. Paši 12tie bija sagatavojuši asprātīgu pateicības un atvainošanās runu kā skolotājiem, tā skolas saimniecei un māsiņai, kurai īpaši tika lūgta piedošana par iztērētajiem “Ibumetīna” krājumiem.

 /lasīt vairāk/ >

22.05.2015

Fiziskās  sagatavotības testēšana  1. - 4. klašu audzēkņiem

18. maijā Mērsraga vidusskolā fizioterapeita Anša Roderta vadībā notika 1. - 4. klašu audzēkņu fiziskās sagatavotības vienkāršota testēšana ar nolūku popularizēt koriģējošās un vispār attīstošās vingrošanas nepieciešamību.

Uz nodarbību vienlaikus ieradās divas klases, un, aptuveni 25 bērni tika sadalīti 4 komandās. Katra komanda cīnījās par punktiem, kurus varēja saņemt par vingrojuma atkārtošanas skaitu vai pozas izturēšanas ilgumu.

 /lasīt vairāk/ >

22.05.2015

Kā mazie "Pīlādzīši" sagaidīja pavasari

 Mazos Pīlādzīšus es iepazinu janvārī, kad sāku strādāt Dārtā. Varētu teikt, ka janvāris mums pagāja lēnām, mierīgi iepazīstot vienam otru. Darbs pirmsskolas izglītības iestādē man ir jauns izaicinājums un piedzīvojums, jo es sevī saskatīju skolotāju, bet dzīves pavērsieni un iespējas ir neparedzamas, un iepazinos ar bērnudārza dzīvi, kas mani ar katru dienu sajūsmināja arvien vairāk un vairāk. Un nepilna pusgada laikā esmu iemīlējusi gan savus mazos audzēkņus, gan kolēģus.

Februārī Pīlādzīši bija sagatavojušies Sirsniņu dienai. Šajā dienā mēs kopīgi ar Sirsniņlāci devāmies iepriecināt visus Dārtiņā ar sirdsdāvaniņu. Iepazināmies ar pasaku tēliem no pasakām „Kukulītis” un „Namiņš”.

 /lasīt vairāk/ >

18.05.2015

Mobilais mamogrāfs

 Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai -Veselības Centrs 4 mobilajā mamogrāfā, kas ieradīsies 7.jūlijā, pie Mērsraga Tautas nama ,Lielā iela 25. Uz mamogrāfa pārbaudi izbrauc TIKAI pēc iepriekšēja pieraksta!!

Sievietēm, kuras ir saņēmušas uzaicinājuma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta Valsts skrīninga programmas ietvaros izmeklējums ir bez maksas (uzaicinājuma vēstule ir derīga 2 gadus kopš iesūtīšanas datuma).

Ar ģimenes ārsta vai ārstējoša ārsta norīkojumu, kuram NAV līgumattiecību ar Nacionālo veselības dienestu - PAR MAKSU.

18.05.2015

Engures atklātais Kjokušinkai karatē turnīrs

 9.maijā Engurē notika 5.Engures atklātais Kjokušinkai karatē turnīrs, kuru organizēja Engures karatē klubs „Šuto”. Turnīrā piedalījās 33 dalībnieki. Dalībnieki bija ieradušies no Tukuma kluba „Samurajs”, Kandavas kluba „Bušido”, Saldus karatē kluba, kā arī Engures – Mērsraga kluba „Šuto”. No Mērsraga karatē turnīrā piedalījās divi sportisti Reini Rubenis un Alekss Fībigs, un abi ieguva pārliecinošas 1.vietas.

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

14.05.2015

Viens par visiem un visi par vienu

6. maijā mēs, 5. klase, braucām uz ZZ čempionātu.

Sākumā mums bija jāiet gājienā, kuram bija sagatavojušās visas klases. To varēja redzēt, jo visiem bija krāšņi karogi, talismani un vienādi krekli. Arī mums bija skaists, liels karogs, kuru bija izšuvusi Lauras Elizabetes Ķiršakmenes mamma. Mūsu talismans bija gaiši brūns zirgs, kuru atveda Guntis. Arī krekli mums bija vienādi. Priekšā tiem bija Mērsraga ģerbonis, bet aizmugurē uzraksts Mērsrags.

 /lasīt vairāk/ >

13.05.2015

Ģimenes diena

 14.maijā plkst. 17.30 Mērsraga Tautas namā Mērsraga vidusskola organizēs Ģimenes dienas koncertu, taču viss nebeigsies ar koncertu...Lai popularizētu mājturību, Mērsraga rokdarbnieču klubiņš sadarbībā ar Mērsraga vidusskolu, rīko konkursu radu saimēm „Jaukais svētdienas rīts”. Konkurss notiks ceturtdien, 14. maijā, pēc svētku koncerta, Mērsraga Tautas namā.

 

 /lasīt vairāk/ >

08.05.2015

Jaunas vēstis no „Zīļukiem”

 Jau vairākus mēnešus „Zīļuku” grupa par sevi nav devusi nekādu ziņu, bet tas nenozīmē, ka mūsu grupiņas dzīve ir apstājusies. Mūsu ikdiena, kā vienmēr ir pārsteigumiem un notikumiem pilna. Mēs esam pilnveidojuši savas zināšanas par dažādiem latviešu gadskārtu svētkiem, piemēram Meteņiem un Lieldienām. Iepazināmies ar Meteņu dienas ticējumiem un zīmi, gājām rotaļās, skaitījām tautasdziesmas. Lieldienās bērni apmeklēja Zaķu skolu, kurā skaitīja zaķu sakrāsotās olas, lasīja ticējumus, minēja mīkas, pilnveidoja savu rakstītprasmi. Kā neiztrūkstošas aktivitātes bija olu krāsošana, ripināšana un kārtīga olu saēšanās, kuras pamatīgi apkaisīja ar sāli, lai nākamajā gadā nav jāmelo.

 /lasīt vairāk/ >

07.05.2015

Mērsraga ostas darbi

Mērsraga ostas pārvalde 2014.gadā ir sekmīgi pildījusi savas funkcijas, apsaimniekojot un pārvaldot Mērsraga ostu un tās infrastruktūru. Ieņēmumi no pamatdarbības 2014.gadā ir sasniegti par 9,1% vairāk nekā bija plānots. Mērsraga ostas pārvalde 2014.gadā izpildīja visas plānotās aizdevumu maksājumu saistības pret a/s „SEB banka”, kā arī pret citiem kreditoriem. 2014.gadā bez neviena kavējuma ir nomaksāta pašvaldībai Likuma par ostām noteiktā daļa no ostas maksām 39’374 EUR  un nekustamā īpašuma nodoklis 11’276 EUR.

 /lasīt vairāk/ >

07.05.2015

Mērsraga komanda stipro skrējienā

Stipro skrējiens ir Baltijā vienīgais ekstremālais masu izturības skrējiens, kur ikviens, pārvarot vairākus desmitus šķēršļu, var mācīties pārvarēt sevi, pārbaudīt savus spēkus, fizisko formu un saprast, ka piedalīšanās pasākumā ir lieliska motivācija pašam sev. Tā ir iespēja citādāk svinēt Neatkarības atjaunošanas gadadienu – skrienot par Latviju!

Stiprs cilvēks ir labsirdīgs cilvēks, tas ir cilvēks, kas neveido intrigas pret citiem un dzīvo ar labām domām. Palīdziet citam dalībniekam un arī Jūs saņemsiet palīdzību, kad tas būs nepieciešams. Stipro skrējiens ir cīņa ar sevi, ne rezultātu vai konkurentu!

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >

06.05.2015

No 2015.gada 1.jūlija plānotas izmaiņas saistībā ar maternitātes, slimības un paternitātes pabalstu piešķiršanas kārtību

 Paredzēts, ka no 2015.gada 1.jūlija, pieprasot slimības vai maternitātes pabalstu, nebūs nepieciešams darba devēja apstiprinājums par darbinieka neierašanos darbā darbnespējas periodā.  Proti, darba devējam nevajadzēs aizpildīt darba ņēmējam izsniegtās darbnespējas lapas B sadaļu „Darba devēja informācija”, informē Labklājības ministrija (LM).

 

 

 /lasīt vairāk/ >>

30.04.2015

Lielā Talka 2015

Pastāvēs, kas pārvērtīsies!

Šogad Lielās Talkas aktivitātēs piedalījušies aptuveni 175 tūkstoši iedzīvotāju visā Latvijā, turklāt aptuveni 40% oficiālo talkas vietu notikusi ne vien atkritumu vākšana, bet arī vides labiekārtošanas darbi. Arī Mērsraga novads šogad varēja lepoties ar salīdzinoši lielu talcinieku skaitu. Paldies par atsaucību! Talkas notika ne tikai 25. aprīlī, sestdienā - oficiālajā Lielās talkas dienā, bet dažas no iestādēm talkoja jau piektdienā. 25.aprīlī gan Mērsragā, gan Upesgrīvā no atkritumiem tika atbrīvota tuvākā apkārtne, sakopta iestāžu un uzņēmumu teritorija, sakoptas piemājas teritorijas, bet bērnu laukumiņā pie daudzdzīvokļu mājas Dzintaru ielā 1 tika atjaunots krāsojums.

 /lasīt vairāk/ >>

29.04.2015

I Vieglās un džeza ansambļu konkursa

 „ Rojas ritmi” atskaņas

Mani iespaidi Rojas ritmos bija ļoti patīkami. Viss bija kārtīgi saplānots un pārdomāts. Bija skaisti noformēta zāle. Bija sabraukušas skolas no visādām vietām un sniedza ļoti aizrautīgus un patīkamus priekšnesumus. Nekādā ziņā nenožēloju, ka mēs aizbraucām. Arī mums tas deva lielāku pieredzi un drosmi piedalīties arī citos konkursos. Tas bija ļoti jauki pavadīts laiks.

 

 /lasīt vairāk/ >>

27.04.2015

Pūš pa deviņ 2015

Kā katrā vietā, kur brauc ir kaut kas jauns. Mēs braucām uz Talsu Mūzikas skolu, kur notika konkurss. Šis konkurss ir noticis daudzas reizes un šis bija viens no tiem. Šinī konkursā es ieguvu jaunas zināšanas par instrumentiem. Kā pieņemsim, ka mazie bērni spēlē bungas, mežragu un pat trompeti. Tas ir brīnums!

 

 

 /lasīt vairāk/ >>

24.04.2015

Publiskā adīšanas diena

Šogad, atšķirībā no citiem gadiem, publiskā adīšanas diena tiek atzīmēta tikai vienu dienu – 13. jūnijā!

Par godu šai dienai, Mērsraga rokdarbnieču klubiņš aicina ikvienu, kuram nav slinkums, līdz 1. jūnijam noadīt vai notamborēt jebkāda izmēra četrstūri – rakstainu vai vienkrāsainu – tas jūsu ziņā, tikai aicinām izvairīties no melnas un brūnas krāsas dzijām. Uzadītos četrstūrus nesiet uz ziedu kiosku vai Mērsraga Tautas namu.

 

 

 /lasīt vairāk/ >>

23.04.2015

Pārtikas preču komplektu izdale visā Latvijā no 5.maija

Labiedrības integrācijas fonds informē, ka Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros 2015. gada aprīlī uzsākta pārtikas preču komplektu piegāde uz vairāk kā 450 atbalsta komplektu izdales vietām visā Latvijā.  Pārtikas preču komplektu izdale mērķa grupai tiks uzsākta ar 2015. gada 5.maiju.

Partnerorganizāciju, kas nodrošinās pārtikas un pamata materiālās palīdzības komplektu izdali un papildpasākumu īstenošanu, saraksts pieejams Sabiedrības integrācijas fonda mājaslapā www.sif.gov.lv sadaļā “Eiropas Atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām”> “Partnerorganizācijas”. Sadaļā “Atbalsta vietas” pakāpeniski tiks publicētas visas izdales vietu adreses un to darba laiki.

 /lasīt vairāk/ >>

22.04.2015

Deju kopas „Silva” pavasara aktivitātes

Kā jau ierasts, Mērsraga Tautas nama deju kopas „Silva” dalībnieces ir ļoti aktīvas un radošām idejām bagātas.

11. aprīlī deju kopa ciemojās Engurē, lai palīdzētu izkrāsot pavasari ar deju palīdzību. Koncertā kopā ar mērsradzniecēm piedalījās arī senioru deju kolektīvi no Rojas, Tukuma, Balgales, Alsungas, Pūres un, protams, Engures. Katrs kolektīvs varēja ne tikai parādīt savas prasmes dejot, bet arī sadraudzēties un gūt jaunu pieredzi!

 /lasīt vairāk/ >>

18.04.2015

Ansamblis „Kaprīze” startē vokālo ansambļu skatē

11. aprīlī Lubes Tautas namā notika Talsu novada vokālo ansambļu skate, kurā pēc ilga laika piedalījās arī Mērsraga Tautas nama vokālais ansamblis „Kaprīze”.

Žūrijas komisijas vērtējumam dziedājumu sniedza 18 vokālie ansambļi no Laidzes, Lībagiem, Lubes, Ķūļciema, Spāres, Stendes, Pastendes, Talsiem, Tiņģeres un Valdemārpils, kā arī Rojas un Mērsraga,  senioru, sieviešu, un jauktā ansambļa grupās.

 

 

 

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >>

16.04.2015

Pavasara sporta diena Talsos

Jau vairāk kā 15 gadus, pateicoties sporta mīļiem, entuziastiem un atbalstītājiem, tiek rīkotas Talsu starpnovadu (Dundagas, Rojas, Mērsraga, Talsu) pavasara sporta spēles pirmsskolu sagatavošanas grupu bērniem ( 6g). Sportiskā valodā varētu teikt, ka “pavasara sportiņš” atkal apskrējis savu gada apli un sprigans ieskrējis pavasarī. Tradīciju norises vietu un laiku mainīt nevar!

 

 /lasīt vairāk/ >>

14.04.2015

Lieldienas Dienas centrā

2. aprīlī, Mērsraga Bērnu Dienas centrā tika sagaidītas Lieldienas. Iepriekšējā dienā krāsojām olas, kuras mums sanāca tumši, tumši zilas – 1. aprīļa joks no Lieldienu zaķa!

Lieldienas sagaidījām, meklējot olas otru pusīti, kuras bija saslēptas Dienas centra telpās.

Tālāk sekoja jautras stafetes komandās, kā arī augstākā torņa salikšana no lego klučiem.

Neiztikām arī bez tradicionālajām Lieldienu atrakcijām – olu kaujām un olu ripināšanas.

 /lasīt vairāk/ >>

13.04.2015

Vecās jūrnieku lādes stāsts

1.aprīlī, Joku dienā mūsu skoliņas četri klavieru klases audzēkņi piedalījās Zemgales reģiona mūzikas skolu profesionālās ievirzes izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēles Klavierspēles 2.klašu audzēkņu festivālā Engures Mākslas un Mūzikas skolā,, Vecās jūrnieku lādes stāsts”. Lai gan tā bija Joku diena, spēlēt vajadzēja pavisam nopietni, jo uz festivālu pavisam bija ieradušies 57 bērni gandrīz no visas Latvijas: Jelgavas, Srīveriem, Dobeles, Auces, Bēnes, Bauskas, Tukuma, Salgales, Ozolniekiem un , protams, ka no pašas Engures arī.

 /lasīt vairāk/ >>

08.04.2015

Tautas namā līdz aprīļa beigām apskatāma izstāde „Dažādas tautas – kopīga pieredze”

Sadarbojoties ar Latvijas Okupācijas muzeju Mērsraga Tautas namā (1. un 2. stāvā) divas nedēļas apskatāma izstāde "Dažādas tautas - kopīga pieredze". 

Izstādes pamatā ir ideja, ka Baltijas jūras reģiona valstis – Latviju, Igauniju, Somiju un Zviedriju gadsimtiem ilgi ir vienojusi kopēja jūra, līdzīgs klimats un kopēja vēsture, bet vienota Baltijas jūras valstu attīstība ir pārtrūkusi, vairāk nekā pirms 50 gadiem, vardarbīgi sadalot Eiropu un nošķirot valstis ar Dzelzs priekškaru.

 /lasīt vairāk/ >>

08.04.2015

Izmanto e-pakalpojumus

Jau kopš portāla izveides www.e-pakalpojumi.lv sākuma tas ir radīts jaunu e-pakalpojumu sniegšanai. Portālā ir izveidoti vairāki integrēti e-pakalpojumi, kuri apkopo datus no Latvijas pašvaldībām, valsts iestādēm un komercsabiedrībām. Pastāv arī iespēja , ka var piereģistrēties un saņemt informāciju par kārtējo NĪN maksājumu: https://www.epakalpojumi.lv/default.aspx

 /lasīt vairāk/ >>

08.04.2015

SIA „Eco Baltia Vide” 13 novadu skolās viesosies ar lekcijām par atkritumu šķirošanu; izsludina konkursus skolēniem

Lai veicinātu bērniem izpratni un zināšanas par atkritumu problemātiku, to šķirošanas nepieciešamību un iespējām, šopavasar vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA „Eco Baltia Vide” speciālisti viesosies 13 novadu skolās. Kopumā līdz mācību gada beigām notiks vairāk nekā 100 nodarbības, kuru laikā skolēni iepazīs, uzzinās, piedalīsies konkursos un diskutēs par atkritumu šķirošanas jautājumiem.

 Tāpat SIA „Eco Baltia Vide” visu 13 novadu skolu skolēnus aicina līdz 1.maijam piedalīties radošajos konkursos. 1.-6.klašu skolēniem izsludināts zīmējumu konkurss „Jautrais stikla konteiners”. 12 labākie zīmējumi tiks izmantoti kā stikla šķirošanas konteineru uzlīmes, un to darbu autori saņems piedzīvojumu parka „Tarzāns” dāvanu karti 50 EUR vērtībā.

 /lasīt vairāk/ >>

03.04.2015

Ostas ziņas

2015.gads iesācies ar čaklu rosību visās trīs Mērsraga ostas komerckuģu piestātnēs. Mūsu stividori – SIA „Fineks MT”, SIA „Metsa Forest Latvia” un SIA „Gamma-Rent” kopīgiem spēkiem šī gada pirmajā ceturksnī pārkrāvuši par 10 procentiem vairāk kravu nekā 2014.gada pirmajos trīs mēnešos. Esam pārsnieguši iepriekšējo rekordu par 12,1 tūkstoti tonnu, un atkal varam lepoties ar absolūto 1.ceturkšņa kravu apgrozījuma rekordu visā ostas pastāvēšanas vēsturē. Ostas pārvalde ar to ļoti lepojas un izsaka pateicību saviem klientiem un sadarbības partneriem. Jāatzīst, ka paldies jāsaka arī pateicīgajiem laika apstākļiem – siltā ziema veicināja rosību ne tikai jūrā, bet arī ostas kravu laukumos un piestātnēs.

 /lasīt vairāk/ >>

02.04.2015

Manas ģimenes ceļš

No  1.aprīļa Labklājības ministrija (LM), Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, SIA "Apgāds Zvaigzne ABC", VAS „Latvijas Valsts ceļi” - Latvijas Ceļu muzejs un A/S "Latvijas Valsts meži" kopā ar portālu www.mammamuntetiem.lv  aicina ikvienu piedalīties fotokonkursā „Manas ģimenes ceļš”.

Rosinām iesūtīt fotogrāfijas, kurās ir iemūžināts ceļš, kas caurvij kādas ģimenes dzīvi vai raisa asociācijas ar ģimenes tēmu pozitīvās emocijās. Savu fotogrāfiju dalībai konkursā no 2015.gada 1. aprīļa līdz 2015.gada 30.aprīlim jāsūta uz portāla www.mammamuntetiem.lv   e-pastu redakcija@mammam.lv vai jāpublicē šeit:  http://www.mammamuntetiem.lv/gallery/?cat=77  (sadaļā „Galerijas”- „Manas ģimenes ceļš”).

 /lasīt vairāk/ >>

02.04.2015

02.04.2015

Vēlies būt aktīvs?

Brīvprātīgais darbs Mērsraga Invalīdu Atbalsta Centrā

Vēlme palīdzēt citiem ir galvenais iemesls, kāpēc kļūt par brīvprātīgo. Un, ja arī Tu vēlies palīdzēt, aicinām brīvprātīgos izmēģināt savas prasmes un talantus gan sabiedrisko attiecību jomā, gan aktivitāšu organizēšanā pasākumos un projektos, veicot brīvprātīgo darbu Mērsraga Invalīdu Atbalsta Centrā.

 /lasīt vairāk/ >>

01.04.2015

Ceļā uz Dārtas sapņa piepildījumu

„Pasākās dzimst cerība un piepildās sapņi...”ar šādu vadmotīvu PII „Dārta” kolektīvs 27. martā pulcējās uz pasaku svētkiem, kas vienlaikus bija arī labdarības pasākums, kura mērķis bija vākt ziedojumus sporta laukuma seguma nomaiņai, lai Dārtas mazie audzēkņi varētu stiprināt savu veselību un attīstīt fiziskās īpašības aktīvi sportojot ārā, svaigā gaisā uz droša laukuma seguma, nebaidoties paklupt un savainoties. Tā nu ir sanācis, ka šī tipa bērnudārzos netika ieprojektēta sporta zāle, tādējādi liedzot bērniem iespēju pilnvērtīgi nodarboties ar fiziskām aktivitātēm. Bērns attīstās aktīvā darbībā, tāpēc ir svarīgs fiziskās attīstības iespēju nodrošinājums ikdienā.

 /lasīt vairāk/ >>

31.03.2015

A/S “ Latvijas valsts meži”

“ Sociālās palīdzības sniegšana”

Mērsraga Invalīdu Atbalsta Centrs 2015. gada 17. martā parakstīja līgumu Nr. 7.5/LVM/15/130 ar nodibinājumu Fonds “ Ziedot.lv”, lai kopīgi atbalstītu  projektu “ Sociālās palīdzības sniegšana”. Projekta mērķis ir ar fizisko aktivitāšu un sporta pasākumu organizēšanu veselības uzlabošanā, veicina sociālo integrāciju sabiedrībā. Projektu finansē par summu 749,00 –eiro. Projekts ilgs no 03.08.015.-24.08.2015.

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >>

31.03.2015

Pieejams finansējums uzņēmēju atbalstam

Sākot ar 2015. gada martu Ventspils un Talsu uzņēmējiem ir pieejams biznesa inkubatora finansējums EUR 313 223,14 apmērā. Aicinām topošos un esošos uzņēmumus, kuri vēlas uzsākt uzņēmējdarbību vai attīstīt esošo biznesu, pieteikties finansējumam.

Biznesa inkubators saviem klientiem piedāvā spēcīgu atbalstu, kas ļauj nodrošināt biznesa idejas straujāku un veiksmīgu attīstību – modernas biroja telpas ar aprīkojumu, sekretariāta pakalpojumus, kā arī plašu pakalpojumu klāstu – sakot no grāmatvedības pakalpojumiem un biznesa plānu izstrādes, līdz mājas lapas un produktu prototipu izveidei.

 /lasīt vairāk/ >>

30.03.2015

Labdarības koncerts

Mūzikas un mākslas skolai šogad rit jau trešais mācību gads. Kaut esam visjaunākā izglītības iestāde Mērsraga novadā, mūsu audzēkņu sniegumu novērtējusi gan starpnovadu, gan valsts mēroga žūrija. Protams vienmēr var vēlēties vairāk, var vēlēties labāk.

Pateicoties Jums, visiem tiem, kuri atbalstīja mūsu skolu klātienē un neklātienē, finansiāli un domās, apmeklējot Labdarības koncertu „ Lai skan ”, mūsu skolas audzēkņiem tiks dota iespēja savas prasmes pilnveidot profesionālākā līmeni – apgūt un izmantot savā radošajā darbībā flīģeli. Tas nebūtu iespējams bez Jums - mūsu atbalstītājiem.

 /lasīt vairāk/ >>

20.03.2015

Dārtas skanīgākā Balstiņa

Talsos 5.martā notika atlase starpnovadu jauno vokālistu konkursam „Deviņu pakalnu balsis 2015”, kur piedalījās pirmsskolas vecuma bērni ( 3-7 gadiem) - grupā Balstiņa un skolas vecuma bērni- grupā Balss. Konkursa mērķis ir atklāt jaunus un talantīgus bērnus, veicinot vokālo un māksliniecisko spēju attīstību, attīstīt bērnu muzikālās prasmes un iemaņas, veicināt un pilnveidot mazo dziedātāju skatuves kultūru un uzstāšanās pieredzi, kā arī veicināt mūzikas pedagogu jaunradi.

 

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >>

18.03.2015

Kino mēnesis 100 Latvijas novados

28. martā Mērsraga Tautas namā plkst. 19.00 sociālās kampaņas par atbildīgu pārtikas patēriņu “Beidz spēlēt pārtikas cirku!” ietvaros tiks demonstrēta dokumentālā filma “Laimes ekonomika”, kuru no 20. marta līdz 25. aprīlim vairāk nekā 100 Latvijas novados varēs noskatīties ikviens interesents.
“Vientuļi cilvēki nekad nav laimīgi, un globalizācija rada ļoti vientuļu planētu,” saka aktīviste un filmas autore Vandana Šiva (Vanda Shiva). Filmas centrālā ass iezīmē mūsdienu globālās krīzes – klimata pārmaiņas, terorismu, finanšu krahu - , savijot tos ar ļoti personīgiem stāstiem, par cilvēkiem, kuri jūtas depresīvi un tukšās patērētāju sabiedrības nomākti.

 /lasīt vairāk/ >>

17.03.2015

Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu sasniegumi

10. martā Mūzikas un mākslas skolas audzēknes – Krista Beāte Dārziņa un Sanija Luīze Ščebrova pārstāvēja mūsu skolu X Kurzemes un Žemaitijas reģionu mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu audzēkņu konkursā Saldū.

Šajā konkursā Krista Beāte Dārziņa ieguva pateicību par piedalīšanos konkursā.

 

 

 

 

 

 /lasīt vairāk/ >>

17.03.2015

Tiek organizēta iedzīvotāju aptauja par cilvēku drošību un glābšanu Kurzemes reģiona piekrastē

Laika posmā no šā gada 16.marta līdz 16.aprīlim ikviens Kurzemes reģiona piekrastes iedzīvotājs tiek aicināts aizpildīt anketu un paust savu viedokli par cilvēku drošību un glābšanu Kurzemes reģiona teritorijas piekrastē.

Kurzemes plānošanas reģions izstrādā Cilvēku drošības un glābšanas plānu Baltijas jūras piekrastei Kurzemes reģionā, un aptauja, šī plāna izstrādes procesa ietvaros, tiek veikta ar mērķi noskaidrot sabiedrības viedokli un informētību par esošo situāciju cilvēku drošības un glābšanas nodrošināšanā piekrastē, kā arī apzināt ierosinājumus nepieciešamajiem uzlabojumiem (infrastruktūras, ekipējuma, sadarbības, sabiedrības informēšanas un izglītošanas jautājumos).

Aptaujas anketas elektroniskā versija:

http://ej.uz/KPR_anketa_Piekraste

 /lasīt vairāk/ >>

16.03.2015

Pašvaldības policijas aktualitātes

Atgādinājums iedzīvotājiem

Ir iestājies silts un saulains laiks, un visā Latvijā sākas pērnās kūlas dedzināšanas aktivitātes. Šajā sakarā vēlos Mērsraga novada iedzīvotājiem un viesiem atgādināt, ka KŪLU DEDZINĀT IR AIZLIEGTS. Šajā jautājumā varētu ilgi, gari un emocionāli rakstīt par sadegušajiem kukaiņiem, putniem, nodegušajām mājām un mežiem, pat cilvēkiem… Bet domāju, ka tas visiem jau tāpat ir skaidrs, tādēļ teikšu vienkārši –kūlas dedzināšana ir aizliegta ar likumu, un par to draud bargs sods.

 /lasīt vairāk/ >>

11.03.2015

„Nepareizā savienojuma” aizkulises

7. martā Mērsraga Tautas namā notika sprādziens! Pavisam nopietns, skaļš un draudīgs. Mēs visi bijām liecinieki Mērsraga amatierteātra „Etīde” pirmizrādei „Nepareizais savienojums”. Nu, protams, tas nebija nekas draudīgs. Skatītāji zālē bija tik daudz, ka mēs, teātra ļaudis, nedaudz sabijāmies, taču beigās, protams, neviltots un liels gandarījums par lielo apmeklētību.

 /lasīt vairāk/ >>

10.03.2015

Mērsragā plānoja jūras turpmāko izmantošanu

Latvijā tiek izstrādāts valsts vēsturē pirmais jūras telpiskais plānojums. Šāds plānojums, nenodarot kaitējumu jūrai, palīdzētu saskaņot dažādu jūras lietotāju intereses. Ir sākušās tikšanās ar vairāku nozaru – pašvaldību, zvejniecības, tūrisma, transporta – pārstāvjiem, lai uzklausītu viedokļus par nākotnes redzējumu resursu izmantošanā. Pirmā šāda tikšanās jau notika Mērsragā. Š.g. 3.martā Mērsraga Tautas namā dažādu nozaru– pašvaldību, zvejniecības, tūrisma, transporta u.c. – pārstāvji diskutēja par to, kā turpmākajos 12 gados izmantojami Baltijas jūras piekrastes zonas ūdeņi.

 /lasīt vairāk/ >>

10.03.2015

Mērsragā viesi no Ukrainas parlamenta

2015.gada 3.martā Mērsraga novadā ieradās pārstāvji no Ukrainas parlamenta. Ukraiņu vizītes mērķis bija gūt priekšstatu par demokrātiskas valsts darbības pamatprincipiem un šo principu realizāciju Mērsraga novadā, lai, iespējams, tuvākā vai tālākā nākotnē, dzirdēto un redzēto izmantotu savas valsts attīstībā. Ukraiņu viesus interesēja daudzi un dažādi jautājumi: gan vispārīgi, piemēram, administratīvais iedalījums Latvijā, nodokļu sistēma, medicīnas sistēma u.c.

 /lasīt vairāk/ >>

04.03.2015

Par mums raksta Austrālijā

Laikraksts „Latvietis” ir Austrālijas pirmais latviešu elektroniskais nedēļas laikraksts  latviešiem pasaulē. 22.februāra numurā lasāms Ainas Gailītes raksts par gūtajiem iespaidiem viesojoties Mērsragā.

 Izlasi: http://www.laikraksts.com/raksti/5130

 

 

04.03.2015

Mērsraga Tautas nams piedalīsies projektā „Satiec savu meistaru!”

„Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā „Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs.

Šogad pasākums visā Latvijā norisināsies no 2015. gada 27. līdz 29. martam.

 /lasīt vairāk/ >>

02.03.2015

Meten’s sporto

Meteņos laiks apmet kūleni un metas uz pavasara pusi! Šāds metiens notiek tieši pusceļā starp ziemas un pavasara saulgriežiem – starp Ziemassvētkiem un Lieldienām. Meteņi ir svarīgākais brīdis dabā visai dzīvai radībai zem saules. Tas ir jaunas dzīvības sākums, kad jūt saulītes silto vaigu. Laiks attīrīties no liekā, mest labus domu metus, lai būtu ražens gads.

 

 

 /lasīt vairāk/ >>

25.02.2015

Skani, skani mana valodiņa

23. februārī PII „Dārta” lieli un mazi svinēja Dzimtās valodas dienu. Bērnu draugs „Gastoniņš” bija sarūpējis dažādus uzdevumus, lai visi varētu paciemoties VALODAS pasaulē. Bija jāsaklausa vārdiem pirmā skaņa, jānosaka burts, jāizlasa vārds. Ar lielu interesi mazie ķipari klausījās pasaku par slinko Džeku, kuru sākumā „Gastoniņš” lika klausīties angļu un krievu valodā, kad pārliecinājāmies, ka neviens no mazajiem dārteniekiem neko nesaprot, atskaņoja pasaku dzimtajā latviešu valodā.

 /lasīt vairāk/ >>

25.02.2015

SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Talsu filiāle turpina veiksmīgi strādāt jaunajā ēkā

SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Talsu filiāles jaunā ēka svinīgi tika atklāta 2014. gada 30.septembrī. Pagājis jau krietns laika sprīdis, kopš Talsu slimnīca visus veselības aprūpes pakalpojumus sniedz jaunajā adresē – Stendes ielā 1.

Talsu slimnīcas ambulatorajā nodaļā pacientus pieņem traumatologs, ķirurgs, endokrinologs, ginekologs un internists-iekšķīgo slimību ārsts. Darbojas arī grūtnieču aprūpes kabinets, kur topošās māmiņas pieņem sertificēta vecmāte Tatjana Neilande.

 /lasīt vairāk/ >>

19.02.2015

Lielās Talkas konkurss pašvaldībām

„Pastāvēs, kas pārvērtīsies”

Lielā Talka par savu šī gada saukli ir izvēlējusies Raiņa atziņu – „Pastāvēs, kas pārvērtīsies” par godu Aspazijas un Raiņa jubilejas gadam. Lielās Talkas mērķis nav seku likvidēšana, kas diemžēl notiek Lielās Talkas dienā, kad tiek vākti atkritumi, bet Lielās Talkas mērķis ir „veikt talku” cilvēku domāšanā; ikdienas paradumos; cilvēku atbildības, apziņas, attieksmes mainīšanā pret vidi. Tikai mums pašiem mainoties un pārvēršoties ir iespējams pastāvēt un būt!

 

 

 /lasīt vairāk/ >>

17.02.2015

2015. gada raibumi

Vai tiešām janvāris paskrējis un februāris jau pusē!? Laiks skrien nemanot, bet tas laikam tāpēc, ka katra diena atnes līdzi ko jaunu. Tik tiešām jaunais gads kultūras dzīvē iesācies ļoti aktīvi.

17. janvārī Tautas namā pašmāju amatierkolektīvi priecēja un smīdināja skatītājus pirmajā 2015. gada koncertā. Mazliet atmiņas par aizvadīto, mazliet ierasto priekšnesumu un liela daļa humora, jo dziedātāji šoreiz spēlēja teātri, teātrinieki dejoja, dejotāji rādīja modes skati, savukārt, rokdarbnieki izpaudās kādā skaistā Viktora Lapčenoka dziesmā. Lustīgā noskaņā aizvadījām pirmo koncertu un ceram, ka visu turpmāko gadu.

Runājot par jauno gadu, lieta, kas paliek nemainīga, valstij nozīmīgo svētku atcere. Šoreiz 20. janvārī nelielā pulciņā atcerējāmies 1991. gada barikāžu dienas notikumus Rīgā. Paldies vēlos teikt Raitim Neilandam un Miervaldim Birzniekam, kuri dalījās savās atmiņās par piedzīvoto toreiz un pārdomās par to, kādā laikā dzīvojam šobrīd. Ikviens varam pie sevis padomāt, kā būtu, ja ko tādu piedzīvotu šodien. Vai mēs spētu būt tik vienoti?!

 /lasīt vairāk/ >>

11.02.2015

PII "Dārta" atver durvis uz prieku

Klāt ir 6.februāris, un viss “Dārtas” kolektīvs zina, ka klāt ir mūsu iestādes skaistā un stiprā Vārda svētki, kurus ik gadu atzīmējam ar nelielu pasākumu. Šoreiz akcents tika likts uz izpratnes veidošanu, ka DĀVANAS  var būt dažādas. Gaviļnieku var pārsteigt, izrotājot telpu, pagatavojot mīļu apsveikumu, nopērkot kādu lietu un uzdāvinot to, bet var būt arī nemateriālas dāvanas, tādas kā mīļš un sirsnīgs muzikāls sveiciens, ko katra grupiņa bija īpaši šim nolūkam sagatavojusi.

 

 /lasīt vairāk/ >>

09.02.2015

“Sprīdīšu” sapņi janvārī

Janvāris Sprīdīšus pārsteidza ar saaukstēšanos un vīrusiem, bet mēs nenobijāmies un droši devāmies uz priekšu, lai veiktu dažādus lielākus un mazākus darbiņus. Lai arī dažas dienas bija tā, ka grupiņā bija tikai viens vai divi bērniņi, mēs tik un tā mācījāmies, pilnveidojāmies, daudz sadarbojāmies ar kaimiņiem “Zīļukiem”.

 

 /lasīt vairāk/ >>

04.02.2015

Jaunā gadā Zīļukos jauni darbi

Ar šādu teikumu iesākās Zīļuku pirmā mācību nedēļa janvārī. Bet, jaunumi un jauni darbi neizpalika visa mēneša garumā. Pirmajā nedēļā pilnveidojām zināšanas par drošību dažādās dzīves situācijas. Piemēram, ko darīt, ja nepieciešama palīdzība? Kam pazvanīt un kas mums palīdzēs? Lai viss labāk paliktu atmiņā, skatījāmies atbilstošas filmiņas, modelējām dažādas situācijas, no papīra izgatavojām glābšanas komandu, kas sargā mūsu ģērbtuvi vēl tagad. Konstruējām glābšanas laivas un pārbaudījām tās, liekot ūdenī. Secinājums – kārtīgai glābšanas laivai ir jābūt stabilai pat milzīgā vētrā!

 /lasīt vairāk/ >>

04.02.2015

Jaunumi Mūzikas un mākslas skolā

14. janvārī Ventspils Mūzikas vidusskolā notika Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas Pūšaminstrumentu spēle

 (koka pūšaminstrumenti un metāla pūšaminstrumenti) audzēkņu Valsts konkursa II kārta.

No Mūzikas un mākslas skolas uz šo konkursu bija izvirzīta 2. flautas spēles klases audzēkne Krista Beāte Dārziņa un 3. flautas spēles klases audzēkne Sanija Luīze Šķebrova.

Konkursā abas meitenes sniedza labu muzikālu priekšnesumu.

Man kā skolotājai prieks, ka Krista un Sanija spēja maksimāli sakoncentrēties un arī pašām meitenēm ir gandarījums par labi paveiktu darbu.

Sirsnīgs paldies Kristas mammai Ivetai par palīdzību, nogādājot meitenes konkursa vietā.

 

 

 /lasīt vairāk/ >>

28.01.2015

Novakars, kam bija sava īpašā dvēseles mūzika

Ar rītu iesākas diena, ar bērnību iesākas cilvēka dzīve. Mazās dzīves pieturas iezīmē ejamo ceļu, un cilvēka paša ziņā paliek izvēle – kuru ceļu mērot, kuru ceļu saukt par savu.

14. janvāra pievakarē mūsu bērnudārzā „Dārta” viesojās psiholoģe Aina Poiša. Viņa ieguvusi profesionālo kvalifikāciju kā sistemātiskā ģimenes psihoterapeite un supervizore, bāzes izglītību psihodrāmā, sociometrijā un grupu terapijā. Uz siltu kopā būšanas mirkli ziemas novakarē tika mīļi aicināti ikviens vecāks, lai ieklausītos, ieskatītos, padomātu par ikdienas dzīves gudrību vērtībām. Vakara tēma bija „Ģimenes musturi”.

 /lasīt vairāk/ >>

19.01.2015

Kravu apjoms Mērsraga ostā 2014.gadā

Mērsraga ostas darba rezultāti ir ļoti labi. Kravu pieaugums 2014.gadā attiecībā pret iepriekšējo gadu ir 23,4 %. Pēc šī rādītāja esam labākā osta Latvijā, un ar to mēs no sirds lepojamies!

2014.gadā mēnešos ostā pārkrauti 483,6 tūkstoši tonnu dažādu importa un eksporta kravu, bet 2013.gadā pārkrauti 391,8 tūkstoši tonnu kravu. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, otas kravu apgrozījums ir pieaudzis par 91,8 tūkst.t jeb 23,4 procentiem. Ostā apkalpoti 127 komerckuģi bez neviena kuģu negadījuma, bet 2013.gadā ostā apkalpoti tikai 108 komerckuģi.

 /lasīt vairāk/ >>

16.01.2015

Mērsraga eņģeļu noslēpums

Mīļie, Mērsraga novada iedzīvotāji, kopīgi piedzīvojot jauno, 2015. gadu, esmu nolēmis atklāt vēl kādu lielu noslēpumu par Mērsragu un dažiem tā iedzīvotājiem. Šis būs raksts par Mērsraga eņģeļiem.

Mērsraga eņģeļi ir ļoti dažādi savās ikdienas gaitās, savās domās un spriedumos. Viņi ir tik dažādi, ka dažreiz ir grūti saprast, kas ir tas lielais spēks, kurš tos vieno. Ikdienā vienam no šiem eņģeļiem ir ūsas un viņš ir diezgan saīdzis, maz runā, bet ļoti daudz strādā – tik daudz, ka pat nenoticēsi tam, cik viņam jau ir gadu...bet eņģeļi taču nenoveco.

 

 

 /lasīt vairāk/ >>

15.01.2015

Dzimtsarakstu nodaļas ziņas

  2014.gadā Mērsraga novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 10 jaundzimušie – 5 meitenītes un 5 puisīši. Diviem zēniem un vienai meitenītei vecāki devuši 2 vārdus.

Reģistrētas  2 laulības.

Reģistrēti 10 mirušie mērsradznieki. Saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra datiem 2014.gadā miruši 22 mērsradznieki. Šobrīd normatīvie akti atļauj dzimušos un mirušos reģistrēt jebkurā Latvijas Dzimtsarakstu nodaļā.

 /lasīt vairāk/ >>

12.01.2015

PII „Dārta” - ar smaidu Mērsraga ielās

Jauno gadu PII „Dārta” gribēja iesākt ar kaut ko jauku, mīļu un gaišu. Idejas bija vairākas, tomēr viena uzrunāja mūs visus - sagādāt iepriecinājumu katram garām gājējam. Bet kā to izdarīt? Vajadzētu kaut ko uzdāvināt, ir taču patīkami saņemt dāvanas! Noderīgas? Negaidītas? Vērtīgas? Visvairāk jau tādas, kuru saņemšanas brīdī jūti - tās nāk no sirds un domātas tieši Tev, jo dāvināšanas prieks taču nav izsakāms dāvanas cenā...

 

 /lasīt vairāk/ >>

12.01.2015

Toreiz sniegs krita no debesu laivām maigāks nekā jelkad citkārt

Tā iesākās stāsts, kas tika izstāstīts 21.decembrī  2014 gadā Laucienas pansionātā. Šo stāstu sastādīja un izstāstīja Dace ar Nadīni, kā arī Silvas dejotājas, dziedātājas „Kaprīzes” un arī Luterāņu draudzes kolektīvs. Lielais paldies jāsaka visiem dalībniekiem, kas šajā svētku laikā spēja iepriecināt pansionāta iedzīvotājus. Pēc koncerta noklausīšanās visi viesi tika cienāti ar gardo mājas cepto torti, ko bija sagādājusi Mērsraga Luterāņu draudze. Liels paldies šoferim Guntim un Mērsraga novada pašvaldībai par sagādātajām Ziemassvētku paciņām.  Vēlreiz paldies dalībniekiem par viņu atsaucību un pacietību.

 /lasīt vairāk/ >>

06.01.2015

 

 

 

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2015