SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

bullet Mērsraga vidusskolas ziņu arhīvs
bullet Mērsraga vidusskolas ziņas
bullet PII "Dārta" ziņu arhīvs
bullet PII "Dārta" ziņas
bullet Tautas nama ziņu arhīvs
bullet Tautas nama ziņas
bullet Sporta ziņu arhīvs
bullet Sporta jaunumi
bullet Ostas ziņu arhīvs
bullet Ostas ziņas
bullet Projektu arhīvs
bullet Jaunākie projekti
bullet Policijas ziņu arhīvs
bullet Policijas ziņas

 

 

 

Mērsraga novada pašvaldības ziņu arhīvs

 

Raksti 2014.gads

 

Dienas centrā Ziemassvētki

Mērsraga novada  brīvā laika pavadīšanas centra bērni 23.12.2014. svinēja Ziemassvētkus. Ar Sandijas skolotājas palīdzību bērni mācījās taisīt puzurus, lēja sveces, gatavoja ēdamos čiekurus. Ak tavu brīnumu - ieradās Ziemassvētku vecītis! Liels paldies Ziemassvētku vecītim, ka apciemoji Mērsraga brīvā laika pavadīšanas centra bērnu, jo visu gadu bērni apguva jaunas prasmes, bija ļoti sportiski.

 /lasīt vairāk/ >>

23.12.2014

Ziemassvētki mūsmājās

Ziemassvētki tas ir īpašs laiks katra cilvēka dzīvē. Tās nav tikai dāvanas, egle, sveces, pīrāgi, lai gan bez visa tā arī šie svētki nav pat iedomājami. Man ik svētki, kas bērnudārza „Kastanīšos” tiek svinēti kopā bērniem ar vecākiem ir svētki ar lielo burtu. Arī šis Ziemassvētku pasākums nebija izņēmums. Ir tik labi sajust sava bērna mazo rociņu savējā, redzēt viņa mirdzošās actiņas, kad visi grupas bērni kopā rādīja mums – vecākiem pusgadā apgūto.

 /lasīt vairāk/ >>

25.12.2014

"Zīļuku" un "Sprīdīšu" grupiņu ziemassvētki

“Zīļuku” grupiņai šogad bija pēdējie Ziemassvētki bērnudārzā, bet šogad tie tika sagaidīti kopā ar “Sprīdīšiem”. Svētki bija ļoti skaisti izdomāti - pasākuma sākumā bērni dziedāja un bija teatralizēts priekšnesums. Bērniem, kā arī audzinātājām un auklītēm bija pagatavotas skaistas maskas, kur izdomas netrūka. Grupiņā bija saskrējuši  dažādi meža zvēriņi – vāveres, zaķīši, pelītes, ezīši, vilks, lapsa un no miega bija pamodināts pat lācis, jo visi gribēja svinēt ziemassvētkus. Un protams kas tie būtu par ziemassvētkiem bez rūķiem un saimnieci, bet teātri vadīja pati meža māte. Pasākuma otrā daļā norisinājās ārā, turpat “Dārtiņas” mežiņā,   kur notika rotaļas, tika dziedātas dziesmiņas un Ziemassvētku vecīša sagaidīšana.

 /lasīt vairāk/ >>

23.12.2014

Ziemassvētku stāsts

Ar zvaniņa skaņām un dziesmu „ Klusa nakts, svēta nakts”, iesākās Ziemassvētku stāsts Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu koncertā 17. decembrī Mērsraga Tautas namā. Audzēkņu izjustā muzicēšanas prasme sagādāja prieku gan vecākiem, gan pedagogiem, gan pašiem audzēkņiem. Koncertā izskanēja dažādu komponistu skaņdarbi, kā arī populārākās Ziemassvētku dziesmas. Stāstu par Ziemassvētku zvaigzni izstāstīja un izspēlēja skolas mūzikas nodaļas audzēkņi, kurus sagatavoja pedagogi – Juta Frēliha, Andrejs Zemturis, Daiga Krugaļauža, Inguna Augsne un Marika Gavrona.

 /lasīt vairāk/ >>

 

 

 

23.12.2014

Radīt gaismu un ziedēšanu sevī

Ir pienācis brīdis, kad beidzot esam noguruši no ikdienas skrējiena un sākam apdomāt, kā un kur piestāt, lai varam lieliski uzmundrināt sevi un citus, tāpēc uzslējām eglīti - dzīvu, zaļu trepīti, pa kuru svecītes augšup skrej, lai paskatītos, paraudzītos visos plašumos ar gaismas staru pakrūtē.

Viss labais, kas sapņots pirms Ziemassvētkiem, pārvērties kā balts, balts puteņa sniegs, un tikai gaisma, gaisma aug un viz, ka mūsu galvās saule kā cerība gaiša zied...

 /lasīt vairāk/ >>

22.12.2014

Darbīgie „Sprīdīši”

„Sprīdīšos” Adventes laiks darbīgs un smaržīgs. Saiņojām dāvanas, gatavojām apsveikumus, mācījāmies dziesmas un dzejoļus.

 Neaizmirsām arī par nopietnākām lietām – burtiem un cipariem. Līdz pavasarim visi burti un cipari būs vēderā…tas ir…galvā!

Meklējot mežā kadiķi, atradām pamatīgi lielu cirsmu un izpētījām, kas tur notiek.

 /lasīt vairāk/ >>

22.12.2014

Mazo "Pīlādzīšu" Ziemassvētki

Mērsraga PII „Dārta” 16.decembris bija īpaša diena mazajiem „Pīlādzīšu” grupiņa bērniem, jo tika svinēti Ziemassvētki.

Katrs bērniņš bija pārtapis par mazu rūķīti un vecākus sagaidīja, paslēpušies zem sniega kupenas. Mazie rūķīši kopā ar vecākiem un rūķu meiteni dziedāja dziesmiņas un piedalījās rotaļās.

 /lasīt vairāk/ >>

19.12.2014

“Zīļuku” aktivitātes

„Zīļukiem” novembra un decembra mēneši ir bijuši aktīvi gan zināšanu un prasmju apguvē, gan dažādu pasākumu organizēšanā. Novembra mēnesī “Zīļuki” vēl aizvien ciemojās “Sprīdīšu” grupiņā, tur viņi kopā sagaidīja Mārtiņdienu, kā arī Latvijas dzimšanas dienu. Pie mums viesojās lielie bērni no skolas, stāstīja par veselīgu dzīvesveidu, rādīja dažādus vitamīniem bagātus kārumus un spēlējām jautras rotaļas.

 /lasīt vairāk/ >>

18.12.2014

Mazu brīdi pirms Ziemassvētki baltā kamolā tīsies

Jau kuro rītu peļķēm pie bērnudārza kāda neredzama roka uzklājusi ledus paladziņus un gaisā tik tikko jaušami jūtama ziemas elpa. Daudz lietu ir paspēts paveikt, daudz labu domu neredzamiem vārdiem ierakstītas mūsu – „Kastanīšu” grupas gadagrāmatā, daudz labu darbu paveikts. Mazliet vien jāapsēžas kādu rītu mums visiem - lielajiem un mazajiem „Kastanīšu” grupas iemītniekiem uz paklāja zem lielās egles grupas nostūrī un jāatšķetina viss labais pa dzītiņai, pa diegu šķeterei vaļā.

 /lasīt vairāk/ >>

18.12.2014

Mērsrags – joprojām līderis

No sirds vēlos sveikt visus mērsradzniekus un no sirds vēlēt gaišus un ģimenes mīlestības pilnus Ziemassvētkus, kā arī – vēlēt darbīgu un labiem notikumiem bagātu jauno 2015. gadu. Vēlos vēl visus mūs aicināt pabūt kopā ne tikai darba solī, bet kopīgi piedzīvot Ziemassvētku brīnumu. Aicinu mūs visus būt kopā mūsu Ziemassvētku sadraudzības koncertā Mērsraga Tautas namā 26. decembrī plkst. 16.00.

Vislielākais prieks un gandarījums ir par to, ka mums, mērsradzniekiem arī šajā gadā ir uz ko atskatīties – uz kopīgi paveikto un ir pēc kā tiekties – garš veicamo uzdevumu saraksts jau nākamajiem gadiem.

 /lasīt vairāk/ >>

17.12.2014

Brauciens uz basketbola spēli

Sākot ar 1.novembri Mērsraga vidusskolā 3 reizes nedēļā notiek basketbola treniņi, kas pašlaik ir balstīti uz bērnu vispārējās fiziskās aktivitātes veicināšanu. Treniņus vada bijušais profesionālais basketbolists, valstsvienības spēlētājs un četrkārtējs Latvijas čempions, tagadējais Mērsraga izpilddirektors Ivars Timermanis.

 /lasīt vairāk/ >>

17.12.2014

Izmaiņas sociālajā jomā 2015.gadā

Īstenojot valsts sociālo politiku darba, sociālās aizsardzības, bērnu tiesību aizsardzības, bērnu un ģimenes lietu, kā arī cilvēku ar invaliditāti vienlīdzīgu iespēju jomā, Labklājības ministrija (LM) informē par vairākām būtiskām izmaiņām, kas stāsies spēkā 2015.gadā.

 No 2015.gada 1.janvāra:

 /lasīt vairāk/ >>

17.12.2014

Dāvana dziesmā - par prieku sev un vecākiem

Ļoti jauku, sirsnīgu un muzikālu dāvanu 10.decembrī mūzikas skolotāja Marika ar saviem ansambļa bērniem bija sagatavojusi vecākiem. Tas bija kā neliels priekšnesums, kurā bērni kopā ar audzinātāju izspēlēja un izdziedāja dažāda rakstura dziesmiņas, kas tika apgūtas no septembra līdz decembrim, sākot ar pašu sevi, tad iekrāsots rudens, izsapņoti sapņi par Latviju un izbaudītas ziemas noskaņas. Tā bija mīļa kopā būšana, redzot, kā bērni dziedot priecājas par vecāku sajūsmu, un vecāki lepojas par sava bērna radošumu.

 /lasīt vairāk/ >>

16.12.2014

Ziemassvētku Labdarības koncerts

Ziemassvētku laikā, 5. decembrī Mērsraga kultūras namā jau piekto gadu pēc kārtas notika Ziemassvētku Labdarības koncerts. Labdarības koncertu jau trešo gadu vadīja Mērsraga vidusskolas absolventes, sadarbībā ar Mērsraga vidusskolas pašpārvaldi. Patiess prieks, ka katru gadu dalībnieku skaits pieaug, kas vēlas radīt prieku citiem.

Labdarības pasākuma mērķis - palīdzēt Mērsraga novadā dzīvojošiem bērniem neatkarīgi no ģimenes statusa. Vismazāk aizsargātie mums ir bērni, tādēļ kopā mēs varam palīdzēt jebkuram bērnam caur Mērsraga ziedojuma kontu - medikamentu iegādei, turpināt terapijas kursu, speciālistu konsultācijas u.c.

 /lasīt vairāk/ >>

08.12.2014

Saulaini muzikāla pēcpusdiena

Šotrešdien, 3. decembra jaukā pēcpusdienā Mērsraga vidusskolas telpās tika aizsākta jauna tradīcija – Draudzības koncerts ar Tukuma Mūzikas skolas audzēkņiem un pedagogiem.

Pasākums izvērās ļoti gaišs, un  ikviens klātesošais izjuta labi izpildītas mūzikas spēku un skaistumu.

Sadraudzības ideju izlolojušas bija Mērsraga Mūzikas skolas skolotājas Inguna Augsne (klavieres, koncertmeistare gan mūsu, gan Tukuma M. skolā) un Juta Frēliha (flauta).

 /lasīt vairāk/ >>

05.12.2014

Ziemassvētki ir ceļā - pasauli sasildīt kopā ar Kevinu

jeb „...atkal viens pats mājās... un Dārtā”…

Es, Kevins, ļoti, ļoti vēlējos ar savu ģimeni paciemoties Latvijā. Bijām jau salikuši ceļasomas, uzlikuši modinātāju, bet, ak, vai! – vecāki tā bija steigušies, ka mani aizmirsa mājās... Eh, vai par to daudz jāskumst? Tas taču ir tik jauki! Nav mammas un tēta, kas mani allaž rāja, ka ēdu čipšus gultā vai izmētāju mantas. Lai cik labi ar nebūtu pabūt vienam, tomēr, kas tie par Ziemassvētkiem bez ģimenes.

 /lasīt vairāk/ >>

04.12.2014

Pasaka par sapņu piepildīšanos

Reiz sensenos laikos, kādā pašvaldībā pie jūras, kādā ēkā meža ielokā jeb PII „Dārta” sienās dzima sapnis, ka šī ēka varētu piedzīvot lielas un ļoti svaigas pārmaiņas. Sapnis bija par to, ka varētu nomainīt jumtu, lai nebūtu jābaidās no lietainām, vējainām un sniegotām dienām; par to, ka varētu ēku siltināt, lai telpas būtu tikpat siltas kā iekšā mītošajām un strādājošajām sirsniņām; par to, lai ēkas ārējais izskats atspoguļotu to, kas ik dienas noris iekšienē; pa to, lai gan lielie, gan paši mazākie justos droši, mājīgi un vienmēr priecīgi. Šis sapnis pa pasauli klejoja gana ilgi līdz rada savu piepildījumu.

 /lasīt vairāk/ >>

03.12.2014

Ostā jaunas kravas

Mērsraga osta turpina strādāt pēc ierastā grafika un darba rezultāti ir ļoti labi. Kravu pieaugums attiecībā pret iepriekšējā gada attiecīgo periodu ir visai pārliecinošs 27,8%. Tas ir labākais radītājs starp visām Latvijas ostām. Mums ir izdevies piesaistīt divas jaunas kravas. Noslēgts līgums par tehniskās sāls ceļu kaisīšanai pārkraušanu Mērsraga ostā. Šā gada novembrī esam jau apkalpojuši pirmo kuģi ar tehnisko sāli. Noslēgts līgums par mazgātās smilts pārkraušanu Mērsraga ostā.

 /lasīt vairāk/ >>

02.12.2014

Kusties vesels – Mērsragā

2014.gada 6.maijā  nevalstiskā organizācija „Mērsraga Invalīdu Atbalsta Centrs”  parakstīja līgumu Nr. 5.2./2014-47 ar nodibinājumu „Borisa un Ināras Teterevu fonds”,  lai realizētu projektu „Kusties vesels- Mērsragā!”.

Projekta mērķis ir apgūt pareizu nūjošanas tehniku un ārstniecisko vingrošanu, lai uzlabotu savu veselību, tā ceļot pašapziņu un dzīves kvalitāti. Iegūtās zināšanas izmantot ne tikai savai un tuvinieku fiziskās veselības uzlabošanai, bet arī apkārtējo līdzcilvēku pozitīvai motivēšanai izkustēties.

 /lasīt vairāk/ >>

30.11.2014

Aktualitātes

Piekrastes pašvaldību apvienības sapulce. Dundagas novadā , 21. novembrī, notika Latvijas Piekrastes pašvaldību apvienības (LPPA) seminārs par sadarbību piekrastes attīstības plānošanā, kurā pašvaldību vadītāji un pārstāvji, arī Mērsraga novada pārstāvji, kā arī ministrijas speciālisti diskutēja par ciešāku pašvaldību un valsts institūciju sadarbību piekrastes attīstībai, sagatavojot un īstenojot uz piekrasti specifiski attiecināmās Eiropas Savienības 2014.–2020. gada fondu aktivitātes un izstrādājot piekrastes publiskās infrastruktūras tematisko plānojumu. Daudz jautājumu radās par Eiropas Savienības pieejamajiem fondiem piekrastes publiskās infrastruktūras attīstībai, projektu atlasi un kritērijiem līdzekļu piešķiršanai.

 /lasīt vairāk/ >>

25.11.2014

Muzejs – un jautri?

Valsts svētku nedēļā 5., 6., un 7. klases skolēni devās iepazīt savu zemi citādi – uz Talsu novada muzeju. Šoreiz mūsu mērķis bija apskatīt seno barona pili, kur šobrīd atrodas muzejs, un atraktīvā veidā iepazīties ar senajiem priekšmetiem, kas ir muzeja krājumā. Nākamreiz ceram doties uz šo krātuvi, jau lai uzzinātu vairāk par jaunlatviešiem vai 20. gs. vēstures satricinājumiem.

Daudzi skolēni atsaucās latviešu valodas skolotāju aicinājumam un – nevīlās. Par to mums ļoti liels gandarījums.

 /lasīt vairāk/ >>

24.11.2014

Ekoskolu Globālās Rīcības dienas Mērsragā

Jau trešo gadu jaunieši un izglītības iestādes visā Latvijā īstenoja aktivitātes Ekoskolu Globālās rīcības dienu ietvaros, kas norisinājās no 3. līdz 9.novembrim. Tā ir akcija, kurā ik gadu piedalās vairāk kā desmit miljoni skolēnu visā pasaulē. Arī Latvijā izglītības iestādes un skolēni piedalās pasākumos un akcijās, ko sagatavojušas katras skolas ekopadomes, tā apliecinot savas rūpes par vidi un iedvesmojot savus līdzcilvēkus rīkoties videi draudzīgi. Rīcības dienas mūsu skolā norisinās jau otro gadu, un arī šogad tās tika plānotas, pakārtojot pasākumus skolas gada tēmai “Veselīgs dzīvesveids”.

 /lasīt vairāk/ >>

24.11.2014

Cienījamie Mērsraga iedzīvotāji

No sirds vēlos Jūs visus sveikt mūsu Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienā. Šie svētki mums nozīmē brīvību, neatkarību un ticību rītdienai. Vēlos pateikties visiem, kuri mums tiekšanos pēc brīvības saglabāja un iznesa cauri okupācijas gadiem un visām grūtībām, ko piedzīvoja mūsu tauta. Vēlos pateikties ikvienam, kurš nenoslāpēja šo tiekšanos, neapraka ikdienas darbā, bet to rūpīgi kopa un glabāja īstajai dienai, kad sauciens pēc neatkarības tika mūsu visu sadzirdēts...

 /lasīt vairāk/ >>

05.11.2014

18.novembrī sveiksim

Ikvienam no Mērsraga novada iedzīvotājiem bija iespēja izteikt savu viedokli par to, kam izteikt īpašu pateicību, uzslavu vai pateikt paldies par dažādiem veikumiem novada labā. 18.novembra pasākumā Mērsraga Tautas namā plkst. 15.00 sveiksim Goda mērsradznieku un Pateicību saņēmējus. Nolemts, ka Titulu „Goda Mērsradznieks” piešķir Gunāram Ozolam par ilgstošu, priekšzīmīgu un panākumiem bagātu darbību Mērsraga novada labā. (Pamatojums: Mērsraga novada apbalvojuma noteikumi, punkts 2.2.) Nolemts, ka ar pateicības rakstiem Valsts svētkos šā gada 18. novembrī apbalvo: (Pamatojums: Mērsraga novada apbalvojuma noteikumi, punkts 4.1.)

 /lasīt vairāk/ >>

 

05.11.2014

No „Dārtas” pūra lādes Latvijai

Šajā svētku reizē bērni kopā ar svētku varoņiem Brālīti un trīs Māsiņām šķetināja pūra lādes saturu, kurā glabājās mūsu senču mantojums: gan garīgās, gan materiālās vērtības. Maz pamazām tika no tās ārā ņemtas gan pastalas, gan tautas dziesmas, tautu meitu vainadziņš, gan pa kādam jestram dancim, dzīves gudrībai un skanīgai dziesmai.

 /lasīt vairāk/ >>

 

19.11.2014

Mērsraga novads aktīvāko novadu vidū Veselības nedēļā

No 29. septembra līdz 5. oktobrim, visas nedēļas garumā, Latvijas Tautas sporta asociācija (LTSA) sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām organizēja Veselības Nedēļu, kuras ietvaros visā Latvijas teritorijā notika dažādi fizisko aktivitāšu pasākumi.
Veselības Nedēļa tika organizēta jau trešo gadu, lai parādītu, ka ir daudzi vienkārši un visiem pieejami veidi, kā ikdienā nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, kas vērstas uz cilvēka veselības uzlabošanu, piemēram, soļošana, skriešana, nūjošana, dažādas spēles, pārgājieni u.c. aktivitātes.

 /lasīt vairāk/ >>

14.11.2014

Brauciens uz Aizputi

Mērsraga Mūzikas un mākslas skola laiku pa laikam organizē saviem skolēniem izglītojošus, emocionālus pieredzes pasākumus un tematiskus izbraucienus. Un tā - 9.novembrī  Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas skolotājas Larisas Avotas - Avotiņas vadībā mēs -   Lūcija Lusija Aukmane , Nora Raude, Nadīna Lūriņa Lūrmane, Santa Neilande, Reinis Rubenis braucām   uz Aizputes Mākslas skolas izstādi un pasākumu programmu pašā Aizputē, kas bija veltīta mūziķa Mārtiņa Freimaņa piemiņai. Šajā izstāde bija izstādīti arī Santas, Keitas un Reiņa darbi. Kopā izstādē bija ap 100 dažādiem mākslas darbiem dažādās tehnikās.

 /lasīt vairāk/ >>

12.11.2014

Sprīdīšu un Zīļuku raibais oktobris

Oktobris mūsu grupiņā pagāja sportiski un veselīgi. Šo divu mēnešu laikā abu grupiņu bērni, skolotājas un auklītes ļoti daudz sadarbojas, protam sadalīt pienākumus, būt draudzīgi, atsaucīgi. Kopīgi izplānojam nedēļas tēmas un organizējam pasākumus. Viens no pirmajiem pasākumiem oktobrī bija “Veselības nedēļa”, kuras laikā mēs daudz runājām par veselīgu uzturu un sportiskām aktivitātēm.

 /lasīt vairāk/ >>

11.11.2014

Mazie "Pīlādzīši" priecājas par rudeni

Ir pagājuši divi mēneši, kopš uzsācies jaunais mācību gads. Grupā "Pīlādzītis" to uzsāka 10 mazi brašuļi. Septembris bērniem ir adaptācijas mēnesis. Viņi šai laikā iepazīstas cits ar citu, apgūst jauno grupas vidi, aprod ar apkārtējo situāciju un pierod pie jaunā dienas režīma. Rotaļnodarbības bērni kopā ar audzinātājām un auklīti uzsāk pakāpeniski, lai bērni pamazām pierastu pie jaunā aktivitāšu ritma.

 /lasīt vairāk/ >>

06.11.2014

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Salacgrīvas novadu

31.oktobrī, kad daudzi bērni devās ciemos pie tuvākiem un tālākiem kaimiņiem, lai piepildītu savas saldumu turzas, Mērsraga novada pašvaldības pārstāvji devās ciemos uz Salacgrīvas novadu, lai gūtu jaunu pieredzi un iespaidus.

Pēc gandrīz četru stundu ilgā ceļa, Salacgrīvas novada domē mērsradzniekus sagaidīja gan priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, gan izpilddirektors Kaspars Ķemers, gan arī Informācijas nodaļas vadītāja Ilga Tiesnese, kura visas dienas garumā rūpējās, lai būtu iespējams Salacgrīvas novadu iepazīt pēc iespējas labāk.

 /lasīt vairāk/ >>

05.11.2014

"Kastanīši" cauri rudenim

Rudens visas lapas jau sabirdinājis vērīgajiem un steidzīgajiem gājējiem pie kājām. Tās čaukst un smaržo vēl pēc vasaras notikumiem un saules, taču šis ir arī jauns sākums, lai iepazītos, lai kopā mācītos dažādas lietas – saskatīt, saklausīt, sajust, atklāt, būt pacietīgam, piedot, būt dāsnam un priecāties. Septembris un oktobris aizsteidzies, taču tajā ierakstīti palikuši daži notikumi no mūsu „ Kastanīšu” grupas dzīves.

 /lasīt vairāk/ >>

04.11.2014

Dārtas kolektīvam godam nopelnīta ATZINĪBA par dalību konkursā „Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2014”

Jau 2 gadus LIZDA rīko konkursu „Pedagogam draudzīga izglītības iestāde”, kuras mērķis ir:

veidot darba devēju lielāku izpratni par cienīgiem darba apstākļiem pedagogiem un veicināt darba vides pilnveidi, lai tā vienlaicīgi kvalitatīvi nodrošinātu pedagogu profesionālo darbību un apmierinātu sabiedrības vajadzības pēc kvalitatīvas izglītības.

Cienīgs darbs – produktīvs un radošs darbs, nodrošina darba pamattiesību ievērošanu, piedāvā sociālo drošību, nodrošina adekvātus ienākumus, ietver sociālo dialogu, apvienošanās, kolektīvo pārrunu un līdzdalības brīvību.

 /lasīt vairāk/ >>

 

31.10.2014

Latvenergo atbalsts

Atbalsts daudzbērnu ģimenēm

Ģimenes, kurās aug trīs vai vairāk nepilngadīgi bērni vai aizbilstamie, pēc pieteikšanās atbalstam no 2015.gada 1.janvāra katru mēnesi par pirmajām 300 izlietotajām kilovatstundām (kWh) varēs norēķināties par cenu, kas atbilst līdzšinējam Starta tarifam*, bet par pārējām – atbilstoši izvēlētajam Elektrum produktam. 

Lai saņemtu atbalstu, būs jāaizpilda pieteikšanās forma, kas būs pieejama portālā e-latvenergo.lv no 1.janvāra. Pēc informācijas pārbaudes atbalsts tiks piešķirts līdz gada beigām. 

Atbalsta saņemšanas periodā nebūs iespējams norēķināties ar Izlīdzināto maksājumu. Katra mēneša pēdējā dienā būs jānodod skaitītāja rādījumi, bet nākamā mēneša sākumā mēs aprēķināsim Jūsu patēriņu, ietverot pienākošos atbalstu, un maksājuma summu  nosūtīsim SMS veidā uz Jūru norādīto mobilo tālruni. 

 /lasīt vairāk/ >>

28.10.2014

Mērsraga novada bāriņtiesa aicina kļūt par audžuģimeni

Mērsraga novada bāriņtiesa aicina pieteikties ģimenes, kuras vēlētos kļūt par audžuģimeni un būt gatavas uzņemties bārenim vai bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpi līdz brīdim, kamēr bērns var atgriezties savā ģimenē vai, ja tas nav iespējams, tiek adoptēts vai viņam nodibināta aizbildnība.  Ģimene ir dabiska bērna attīstības un augšanas vide, un katram bērnam ir tiesības uzaugt ģimenē. Diemžēl nereti nākas pieņemt lēmumu par bērna šķiršanu no ģimenes. Pamatā iemesls bērna šķiršanai no ģimenes ir vardarbība pret bērnu,  bērns atrodas veselībai vai dzīvībai bīstamos apstākļos vecāka vainas dēļ, vecāks ļaunprātīgi izmanto savas tiesības vai nenodrošina bērna aprūpi un uzraudzību, bet  arī gadījumi, kad vecākam ir šķēršļi uz laiku parūpēties par bērnu (veselības stāvokļa dēļ) un arī tad ir nepieciešams bērnam nodrošināt ārpusģimenes aprūpi.

 /lasīt vairāk/ >>

22.10.2014

Seminārs „Jauniešu aktīvas līdzdalības un sadarbības ar pašvaldību veicināšana” Mērsraga novadā

Seminārs notiks 3. novembrī, plkst. 13.00 – 17.30, Mērsraga novada Tautas namā, Lielā iela 25, Mērsragā

Semināra dalībnieki: pašvaldības darbinieki, izglītības iestāžu darbinieki, aktīvi jaunieši vecumā no 16 – 25 gadiem.

Semināru vadīs: biedrības „Izdzīvo ideju” neformālās izglītības trenere Lauma Žubule.

 /lasīt vairāk/ >>

22.10.2014

Dāvana Skolotāju dienā

17.oktobra, piektdienas, rītā Dārtas kolektīvs devās Skolotāju dienai veltītajā pasākumā, kas sevī apvienoja pieredzes apmaiņas braucienu un kultūras programmu. Pirmā pietura mūs aizveda uz Jūrmalas pirmskolas izglītības iestādi „Zvaniņš”, kur kolēģi mūs iepazīstināja ar bērnudārzu, tā tradīcijām, darba specifiku, sadarbību ar vecākiem, problēmām un to risinājumu meklēšanas ceļiem.

 /lasīt vairāk/ >>

21.10.2014

Sveicam logopēdi Mārīti Reinfeldi

40 – tajā darba jubilejā

 /lasīt vairāk/ >>

21.10.2014

Mērsraga skola – Ekoskola

1. oktobris  mūsu skolai  bija vēsturisks  brīdis, jo pirmo reizi tās pastāvēšanas laikā tā ieguva  Zaļo diplomu un Latvijas Ekoskolas nosaukumu. 

Lai  iegūtu šo prestižo balvu, visa iepriekšējā mācību gada laikā  skolēni, skolotāji   un skolas darbinieki   aktīvi darbojās, domājot par  savu veselību, drošu  un tīru vidi gan  skolā, gan  ārpus tās. 

 /lasīt vairāk/ >>

14.10.2014

Vēstures nometne Igaunijā

No šā gada 10. līdz 17. septembrim, norisinājās EUSTORY vēstures nometne Igaunijā un Krievijā, kurā piedalījās jaunieši no 11 dažādām valstīm. Šajā nometnē, mēs veicām daudz un dažādus uzdevumus saistībā ar vēsturi. Visus uzdevumus veicām grupās, un kā saziņas valodu izmantojot tikai angļu valodu, tādā veidā uzlabojot un nostiprinot mūsu angļu valodas zināšanas. Bija ekskursijas pa Igaunijas un Krievijas pilsētām, kuru laikā bija jāveic arī interesanti uzdevumi uzņemot foto attēlus, intervējot cilvēkus, meklējot norādītos vēstures pieminekļus vai objektus.

 /lasīt vairāk/ >>

14.10.2014

Rokdarbnieku klubiņš atzīmē gada jubileju

7. oktobrī Mērsraga bibliotēkā notika rokdarbnieku klubiņa izstādes atklāšana. Lai gan izstāde veltīta klubiņa gada jubilejai, tomēr tajā redzami tikai daži darbi no pēdēja gada laika izstrādātajiem. Vairums darbu bija ilgu laiku nostāvējuši plauktā neviena neredzēti. Tie ir darbi, kas sagādājuši prieku pašām veidotājām un glabā konkrētus stāstus – izšūtas kartiņas, adījumi, tamborējumi, brošas, kaklarotas un pat tautas tērps!

 /lasīt vairāk/ >>

13.10.2014

Nedēļa Dārtā ar devīzi „Esi sveiks un vesels!”

Mums pretī rotājas rudens, kurš ar savu dzestro elpu PII „Dārta” ir atpūtis veselības nedēļu „Esi sveiks un vesels!”. Katru rītu par mūsu mundrumu rūpējās sporta skolotāja Lilita, kura visus aicināja uz lustīgu ievingrināšanos. Tā kā sports ir labas veselības ķīla, trešdien, 8. oktobrī, bērni tikās ar basketbolistu Ivaru Timermani, lai ievingrinātu roku bumbas mešanai grozā. Ar basketbolistu tas veicās sportiskāk un atraktīvāk. Netika aizmirsts arī par drošību, tādēļ, otrdien, 7. oktobrī, pašvaldības policists Egils Bolmanis ar bērniem pārrunāja drošības jautājumus.

 /lasīt vairāk/ >>

10.10.2014

Vēlēšanu rezultāti

2014.gada 4.oktobrī Latvijā notika 12.Saeimas vēlēšanas. Provizoriskie vēlēšanu rezultāti liecina, ka tajās piedalījās 58,8%  balsstiesīgo pilsoņu, bet iekļūšanai parlamentā nepieciešamos ne mazāk kā 5 % no nodoto balsu kopskaita ir ieguvušas sešas partijas un partiju apvienības – „Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija, partija „Vienotība”, Zaļo un Zemnieku savienība, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Latvijas Reģionu Apvienība un No sirds Latvijai. „Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija Saeimā varētu būt pārstāvēta ar 24 mandātiem, partija „Vienotība”– ar 23 mandātiem, Zaļo un Zemnieku savienība – ar 21 mandātu, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”- „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” – ar 17 mandātiem, Latvijas Reģionu Apvienība – ar 8, bet No sirds Latvijai – ar 7 mandātiem.

 /lasīt vairāk/ >>

08.10.2014

Septembris Zīļukos

Visu vasaru bērnu draugs Zīļuks cītīgi strādāja, lai grupiņa taptu krāsaināka, saulaināka un interesantāka. 1. Septembrī bērnus sagaidīja lielais Zīmulis, kurš kopā ar draugu Zīļuku bija sagatavojis bērniem uzdevumu – izgreznot katram savu visskaistāko zīmuli. Viņš arī pastāstīja, ka Zīļuku bērni šogad ir vislielākie bērni Dārtā un nākamgad dosies uz skolu. Tāpēc jau visu septembra mēnesi bērni ļoti aktīvi un čakli strādāja, lai būtu gudri un attapīgi. Nodarbības notika gan iekšā, gan ārā, pētot un iepazīstoties ar dabas objektiem mūsu bērnudārza apkārtnē.

 /lasīt vairāk/ >>

08.10.2014

Pateicība par sadarbību, veidojot TV spēli CIEMOS

4.oktobrī Mērsragā notika TV spēles „CIEMOS” filmēšana. Izpildproducente L. Brežģe vēstulē L. Karlsonam raksta: „ Savā, visas TV spēles „CIEMOS” komandas un VFS Films vārdā vēlos pateikt lielu paldies par atsaucību, atbalstu un entuziasmu, iesaistoties raidījuma filmēšanas organizēšanā un palīdzībā ar cilvēku un vietu kontaktiem! „CIEMOS” septīto raidījumu veiksmīgi esam Mērsragā nofilmējuši, saskaroties ne tikai ar izciliem laikapstākļiem, bet arī ar fantastiskiem Mērsraga un visa novada iedzīvotājiem, kuri palīdzēja gan filmēšanas komandai justies gaidītai, atvieglojot darbošanos visas dienas gaitā, gan arī spēles dalībniekiem, kuriem neviens neatteica palīdzību, risinot uzdevumus.

 /lasīt vairāk/ >>

07.10.2014

Olimpiskā diena Mērsraga vidusskolā

Lai popularizētu Olimpisko kustību, veselīgu dzīvesveidu un godīgas spēles principus sportā, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) katru gadu rīko Olimpisko dienu.

Mērsraga vidusskolā Olimpiskās dienas rīts iesākās ar atklāšanas parādi, kurā katra klase marša pavadībā iesoļoja skolas sporta laukumā.

 /lasīt vairāk/ >>

02.10.2014

Miķeļtirgus Dārtā

Miķeļa diena Dārtiņā bija īpaša diena, jo ikdienas gaitas nomainīja Rudens svētku svinēšana.

Mazos dārteniekus un to vecākus viesmīlīgi sagaidīja Miķeļa saimniece, Zaķis un Vāvere, arī pats Miķelis pievienojās sev veltītajās svinībās. Katra grupiņa bija sagatavojusi dziedošupriekšnesumu Miķelim svētkos.

Tā kā Miķeļdiena ir ne tikai rudens saulgrieži, bet arī ražas svētki, tad neiztikt bez Miķeļdienas tirgošanās.

/lasīt vairāk/ >>

 

 

 

01.10.2014

Pašvaldības policijas aktualitātes

Rudens Latvijā un Mērsragā atnācis ar ierastajām problēmām un pienākumiem. Patīkami redzēt, ka mūsu novadā sākusies pļaujas sezona. Protams, vēlu, bet tomēr notiek. Tiek izpļauti kūlas slānī sagūlušie lauki, pļavas un apbūves gabali. Tiek novērsti topošās kūlas aizdegšanās draudi, kas perspektīvā var apdraudēt ne tikai pašu īpašumu, bet arī kaimiņos atrodošās celtnes un mežu masīvus.

/lasīt vairāk/ >>

30.09.2014

Dzejas dienas J. Petera zīmē

Šogad Dzejas dienu pasākumi skolā tika veltītas dzejniekam Jānim Peteram, jo viņam šovasar bija 75 gadu jubileja.  Dzejas dienas notiek katru gadu par godu dzejniekam Rainim. Skolā  tās notika no 4. līdz 12. septembrim.

Dzejas dienās piedalijās visi skolēni no 1. līdz 12. klasei. Katrai klasei tika uzdots atšķirīgs uzdevums, tāpat  katram skolēnam bija jāiemācās no galvas kāds Jāņa Petera dzejolis.

/lasīt vairāk/ >>

29.09.2014

Iestādi kociņu – vairo mieru

Lai  arī pirmdienas, 22. septembra  rīts  bija  apmācies un līņāja  lietus,  mūsu skolā notika Pasaules miera  dienai  veltīti  pasākumi, kurus  rīkoja  Ekoskola.

1.- 4. klašu  audzēkņi  un viņu skolotājas  savās klasēs  puķu podos  iestādīja  pa  istabas augam, kuri tagad ne tikai rotās klašu telpas, bet  būs  arī pašiem jāaprūpē.

5.- 7. klašu  skolēni   iemācījās  pareizi sagatavot  augsni  puķu podiem  un  tajos iesēja dažādu augu sēkliņas, kā arī iestādīja  neparastus  „bumbuļus”. Interesanti  - vai kādā  podā  izaugs  citronkociņš, valriekstiņš vai vēl  kas neparasts? Skolēniem pašiem  šie augi būs jāaprūpē.  Daudzi  ko tādu darīja pirmo reizi.

/lasīt vairāk/ >>

29.09.2014

30. septembrī notiks Talsu jaunās slimnīcas ēkas svinīgais atklāšanas pasākums, kas iezīmēs veselības aprūpes kvalitātes paaugstināšanos Ziemeļkurzemes iedzīvotājiem.

 Slimnīcas atklāšanas pasākumā piedalīsies Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Gundars Daudze, Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš, Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus, Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, Mērsraga novada domes priekšsēdētājs Lauris Karlsons, Dundagas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns, kā arī Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadība, objekta projektētāji, būvnieki, aprīkotāji un citi viesi.

/lasīt vairāk/ >>

29.09.2014

Ziņo Mērsraga novada domes priekšsēdētājs

Mēs sastopamies brīdī, kad ir iesācies liels pārmaiņu laiks. Jo īpaši šīs pārmaiņas ir pamanāmas dabā, jo īpaši – Mērsragā. Ir iesācies rudens un mūsu platuma grādus pamet putni, kuri devušies uz siltākām zemēm, vairs nemanām arī tauriņu deju, nedzirdam sienāžu dziesmas mūsu pļavās. Aiziet vasara un tās iemītnieki... bet mēs paliekam – mūsu Mērsragā un dodamies pretī rudenim. Šķiet, arī Mērsraga ielas ir palikušas nedaudz klusākas, atpūtnieki un dažādi citi prieku un labumu baudītāji devušies prom, bet mēs paliekam.  

/lasīt vairāk/ >>

10.09.2014

12.Saeimas vēlēšanas 

Mērsraga novada  iecirkņa Nr. 846  darba laiks:

Pirmdien, 29.septembrī: 17.00 - 20.00

Otrdien, 30.septembrī: 8.00 - 11.00

Trešdien, 1.oktobrī: 17.00 - 20.00

Ceturtdien, 2.oktobrī: 9.00 - 12.00

Piektdien, 3.oktobrī: 10.00 - 16.00

Vēlēšanu dienā, 4.oktobrī: 7.00 - 20.00
Atrašanās vieta:

Mērsraga  novada tautas nams, Lielā iela 25.

Tel.63237699

Vēlētāju ievērībai!

No 29.septembra līdz 3.oktobrim vēlēšanu iecirkņos balsošana nenotiek.

1., 2. un 3.oktobrī 61 vēlēšanu iecirknī var nodot balsi glabāšanā. Tuvākā -Talsu tautas nams-Lielā iela 19/21.

 

14.09.2014

„Nāc ieklausies! Viss apkārt ir tik dzīvs”– dzejas ritmi Dārtā

Pasaulē dzīvo tūkstošiem stāstu un kādā no daudzajiem - bija iespēja iedzīvoties arī Dārtas mazajiem audzēkņiem. Tas bija īpašs, dzejas formā tapis, vēstījums par kādu mazu meitenīti Annu, par viņas skaistajām atmiņām par aizgājušo silto vasaru, par lielo kārumu uz zemeņu ievārījumu, par mīlestību pret saviem tuvākajiem, par miega vilcieniņu ar miega pelēm, kas ik vakaru apciemo mazo meitenīti un izstāsta kādu no saviem īpašajiem stāstiem.

/lasīt vairāk/ >>

17.09.2014

Sportojam pasaku mežā

Jā, šodien debestiņa paraudāja un dažas no pēdējām lietus lāsēm trāpīja arī uz mūsu degungaliem, skaļi šķendējāmies par nelabvēlīgo laiku, kas traucēja mūsu iecerētam un jau sagatavotam pasākumam „Pa Dārtas takām”. Par tādu nosodījumu lietus mākoņi droši vien apvainojās un aizgrūstījās uz citu debess pusi un mūs aplaimoja pat silti saules stari. Ko nu vairs prātot – iet vai neiet, ja bērni ar nepacietību gaida. Vēl tikai iesildīšanās rotaļdziesma, ko pasākuma organizators Sprīdītis enerģiski vadīja un diriģēja, tika atgādināti svarīgi drošības noteikumi šķērsojot brauktuvi un kārtības noteikumi pārvietojoties mežā, un tad platu soli liekot devāmies ceļā vadoties pēc norādēm un krāsainām lentēm nomarķētām takām.

/lasīt vairāk/ >>

12.09.2014

Apbalvos Latvijas panākumiem bagātākās Ekoskolas

Jau 1. oktobrī, Latvijas Universitātes Lielajā aulā, no 11:00-15:00 notiks ikgadējais Ekoskolu apbalvošanas pasākums. Šogad jau 98 izglītības iestādes iegūs starptautisko Ekoskolu statusu un Zaļā Karoga balvu, tā apliecinot savus panākumus vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā.

Arī Mērsraga vidusskola, pateicoties aivadītajā mācību gadā ieguldītajam darbam, iegūs Ekoskolas nosaukumu un diplomu. Nākamais dabaszinātņu skolotāju mērķis ir nopelnīt Zaļā karoga balvu, tāpēc ar vidi un veselību saistītas aktivitātes turpināsies.

/lasīt vairāk/ >>

12.09.2014

Mērsraga novadu apmeklē Einārs Cilinskis un Aivars Mičulis

4.septembrī, reģionālās darba vizītes ietvaros Mērsraga novadu apmeklēja VARAM(Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija) parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis un VARAM pašvaldību departamenta juriskonsults Aivars Mičulis. Vizītes ietvaros notika tikšanās ar Mērsraga novada vadību un iestāžu vadītājiem. Tika pārrunāti jautājumi par novada attīstības prioritātēm, par iespēju piedalīties dažādos ES projektos.

 /lasīt vairāk/ >>

08.09.2014

Mērsraga ostas rezultāti 2014.gada astoņos mēnešos

 Neskatoties uz ekonomiskām sankcijām no Krievijas puses un saspīlējumu, Mērsraga ostas turpina strādāt pēc ierastā grafika un darba rezultāti ir ļoti labi.

2014.gada 8 mēnešos ostā pārkrauti 169,3 tūkstoši tonnu apaļkoku, 73,7 tūkstoši tonnu koksnes šķeldas, 36,7 tūkstoši tonnu koksnes granulu, 6,6 tūkstoši tonnu kūdras, 2,9 tūkstoši tonnu svaigo zivju, 20,8 tūkstoši tonnu akmens šķembu un 2,7 asfalta šķembu maisījuma. Kopā tas sastāda 312,7 tūkstošus tonnu dažādu importa un eksporta kravu, bet 2013.gada 8 mēnešos pārkrauti tikai 264,0 tūkstoši tonnu kravu.

 /lasīt vairāk/ >>

09.09.2014

Informācija rokdarbniekiem

 Rokdarbnieku klubiņa pirmais gads nākamajā mēnesī –oktobrī – būs sagaidīts. Un par godu šim notikumam mēs aicinam jūs apmeklēt mūsu radošo darbu izstādi „ Rokdarbi ar stāstu” Mērsraga bibliotēkā. Šī būs mazliet citāda un personiskāka izstāde,nekā mūsu divas iepriekšējas. Šajā gadā esam paspējušas sagatavot mīļas dāvanas gan radošajiem Tautas nama kolektīviem,gan mazajiem mērsradzniekiem,gan skolai 135. gadu jubilejā,kā arī lepojamies ar pērlīšu izšūšanas tehnikā darināto Mērsraga ģērboni.

 /lasīt vairāk/ >>

08.09.2014

Viena lappuse pāršķirta

Tuvojas rudens, tāpēc pienācis laiks atskatīties, kā vasara pagājusi kultūras dzīvē. Vasaras sezonu iesākām ar dejām un dziesmām, no jauna iedzīvinot arī vokālo ansambļu festivāla „Sveika, jūra!” tradīciju, kas kopā pulcēja dziedātājus gan no Talsu novada, gan Engures, Lapmežciema. Līgo vakarā ar aktiera talantiem mūs pārsteidza vietējie iedzīvotāji, kurus nu jau oficiāli varam saukt par Mērsraga amatierkolektīva dalībniekiem, kas paspējuši uzstāties arī ārpus Mērsraga. Savukārt, vasaras lielākajos svētkos – Jūras svētkos un Mērsraga novada svētkos, iedzīvotājiem centāmies piedāvāt programmu, kurā ko interesantu atrastu gan liels, gan mazs.

 /lasīt vairāk/ >>

03.09.2014

Labrīt 1.septembrim- Zinību dienai Dārtā

 Labrīt bērni! Labrīt vecāki, vecvecāki, draugi, ciemiņi! Labrīt Dārtas saime! un šai dienai…Vēl nesen bridām rīta rasā ar basām kājām, saule mūs karsti kutināja, atpūtāmies, spēlējāmies, baudījām dažādu garšu saldējumus, veldzējāmies jūras viļņu krokās – tā sakot vasara savu darbu ir pabeigusi un klāt rīta vēsums, lietutiņš, vējulis, āboli, plūmes, sēnes un šodiena- 1.septembris- diena, kad iesākas savādāks laika ritējums, gada zinošākās dienas atsākšanās, satikšanās un kopā būšanas prieks, jo atkal sākas jauns mācību gads. Mēs visi esam uzkrājuši saules gaišuma enerģiju, lai smaidot ietu pretī jaunu zināšanu iegūšanai, atklāšanai un papildināšanai.

 /lasīt vairāk/ >>

02.09.2014

1.septembris Mērsraga novada izglītības iestādēs

Šogad 1. septembris lutināja ar siltu saulīti, kā minēja arī izglītības iestāžu vadītāji, tad šādi laikapstākļi bija īsta Zinību dienas dāvana. PII „Dārta” kā pirmā iesāka Zinību dienas atzīmēšanu. Plkst. 9.00 gan mazie ķipari, gan viņu vecāki un vecvecāki pulcējās uz svinīgo Zinību dienas pasākumu. Bērnudārzā neiztikt bez dažādiem brīnumiem un pārsteigumiem. Tāpēc gluži saprotams, ka nez no kurienes ciemos ieradās rūķis, kas nolēmis uzsākt mācību gaitas, bet mazliet baidījās no visām piedāvātajam iespējām PII „Dārtā”, kā arī zīmulis, kam bija piemirsies savu vārdu un nodarbošanos. Kopīgiem spēkiem viss tika atrisināts

 /lasīt vairāk/ >>

 

02.09.2014

Novadu diena Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

28. augustā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) telpās visas dienas garumā norisinājās tās atklāšanas nedēļas Novadu diena, kad ikviens interesents ēkā varēja satikties ar gandrīz 500 dalībniekiem, un bibliotēka kļuva par skatuvi katram Latvijas novadam. Katrs Gaismas pils stāvs tika atvēlēts kādam Latvijas novadam: Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Zemgales un Sēlijas novadiem (attiecīgi) tika atvēlēts 2., 3., 4., 5. un 6. stāvs. Katrā stāvā norisinājās ar novadu saistītas izstādes un dažādas aktivitātes. 4. stāvā viesojās arī Mērsraga novads.

 /lasīt vairāk/ >>

02.09.2014

Nometne Camp 34

Jau otro gadu, sadarbojoties Lejres komūnai Dānijā, Mērsragam un Kandavai, norisinājās dāņu- latviešu nometne. Nometnei dots šāds nosaukums tādēļ, ka tā notiek kalendāra 34. nedēļā. Jauniešiem bija lieliska iespēja iegūt jaunus draugus un radoši piedalīties sporta un mākslas aktivitātēs.

 /lasīt vairāk/ >>

25.08.2014

Čaklo rokdarbnieču panākumi

2014. gada Mērsraga rokdarbnieku klubiņš piedalījās žurnāla „ Praktiskie rokdarbi” rīkotajā konkursā „ Šuj kopā ar „ Praktiskajiem rokdarbiem” ” . Šajā konkursā iesniedzām darba aprakstu un fotogrāfijas ar mūsu atstarotājbrošām, par iedvesmu ņemot 2013. gada decembra publikāciju – staro tumsā skaisti! Galvenā balva bija šujmašīna Brother, ko rokdarbnieku klubiņš arī ieguva!

 /lasīt vairāk/ >>

 

 

 

 

 

 

 

22.08.2014

Ziņo Mērsraga novada domes priekšsēdētājs

 Cienījamie Mērsraga novada iedzīvotāji, vēlos mūs visus no sirds sveikt mūsu – Mērsraga novada svētkos. Šie svētki ir kā apliecinājums mūsu spēkam, mūsu neatkarīgajam raksturam un mūsu vēlmei mīlēt un būt mīlētiem. Būt mērsradzniekam ir gods, iespēja un arī pienākums vienam pret otru, lai mums izdodas to visu no sirds realizēt un šajos svētkos visiem atkal kopā būt mūsu kopīgajā gājienā, kuru pavadīs Nacionālo bruņoto spēku orķestris!

 /lasīt vairāk/ >>

 

 

07.08.2014

Jauns pakalpojumu sniedzējs no psihoaktīvām vielām atkarīgiem bērniem

No 2014. gada gada 1.augusta sociālās rehabilitācijas pakalpojumus no psihoaktīvām vielām atkarīgiem bērniem sniegs arī biedrības „Ģimenei un veselībai” struktūrvienība sociālās rehabilitācijas centrs „Upe”.

Līdz ar to sociālo rehabilitāciju no psihoaktīvām vielām (alkohola, narkotiskajām, toksiskajām vai citām apreibinošām vielām) atkarīgiem bērniem un bērniem, kuriem novērota pārmērīga psihoaktīvo vielu lietošana, turpmāk sniegs divi pakalpojumu sniedzēji – Valsts SIA „Straupes narkoloģiskā slimnīca” pusaudžu rehabilitācijas kolektīvs ,,Saulrīti” un biedrības „Ģimenei un veselībai” struktūrvienība sociālās rehabilitācijas centrs „Upe”.

 /lasīt vairāk/ >>

30.07.2014

Paaugstināts valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts cilvēkiem ar invaliditāti

Labklājības ministrija (LM) vērš uzmanību, ka no 2014.gada 1.jūlija Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) pabalstus cilvēkiem ar 1.un 2.grupas invaliditāti, tai skaitā cilvēkiem ar invaliditāti kopš bērnības, izmaksā paaugstinātā apmērā. Savukārt cilvēkiem, kuri saņem invaliditātes pensiju, tā palielināsies 2014.gada 1.oktobrī, kad indeksēs visas valsts pensijas.

Ja pabalsts piešķirts līdz 2014.gada 30.jūnijam un tā izmaksa turpinās pēc 2014.gada 1.jūlija, VSAA pabalstu pārrēķina atbilstoši apmēram, kāds noteikts no 2014.gada 1.jūlija. Pabalsta saņēmējam iesniegums pabalsta pārrēķinam nav jāiesniedz.

 /lasīt vairāk/ >>

31.07.2014

Labie pirāti Mērsraga novadā

26.jūlijs izvērtās karsts gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Diena bija ļoti svelmaina, bet tas netraucēja pulcēties 231 ekipāžai un 1219 dalībniekiem Tūrisma rallijam „Labo pirātu reiss”. Dalībnieki devās izpētīt Kurzemes jūras piekrasti: Engurē, Mērsragā, Rojā, Melnsilā, ,Kolkā, Mazirbē ,Dundagā un Talsos. Tika meklētas kuršu jūras braucēju pēdas, iepazītas senās zvejniecības tradīcijas, izzināta vēsture un aplūkotas lieliskās dabas ainavas.

 /lasīt vairāk/ >>

29.07.2014

Ziņo Mērsraga novada domes priekšsēdētājs

 Cienījamie Mērsraga iedzīvotāji, vēlos visus mūs sveikt ar patiesi karstas vasaras iestāšanos. Pienācis arī viens no mūsu pusē svarīgākajiem notikumiem – Jūras svētki. Aicinu visus būt kopā šajos svētkos, izbaudīt gan plašo svētku programmu, gan arī kopā būšanas prieku gan mūsu sirmajiem, gan arī pavisam vēl mazajiem.

Mērsragā iet karsti. Šis laiks mums ir karsts ne tikai dabā, bet arī mūsu pašu kultūras un sabiedriskajā dzīvē. Tā šogad, kā vēl nekad iepriekš dod iespēju katram iesaistīties savām interesēm atbilstošos notikumos.

 /lasīt vairāk/ >>

 

09.07.2014

Kusties vesels – Mērsragā

2014.gada 6.maijā nevalstiskā organizācija “Mērsraga Invalīdu Atbalsta Centrs” parakstīja līgumu Nr. 5.2./2014-47 ar nodibinājumu „Borisa un Ināras Teterevu fonds”, lai realizētu projektu “Kusties vesels- Mērsragā!”.

Pagājuši jau divi mēneši, kopš projekta uzsākšanas. Jāsaka, ka šajā laikā nesnaudām. Ko esam paspējuši paveikt? Lūk!

Nūjošanas instruktores Lienes Sondores vadībā apguvām nūjošanas pamatus un tehniku. Divas reizes nedēļā turpinām nūjot brīvprātīgās Irēnas Rožkalnes vadībā.

 /lasīt vairāk/ >>

 

 

09.07.2014

Tūrisma rallijs „Labo pirātu reiss” arī Mērsragā

 Tūrisma portāla www.atputasbazes.lv rīkotais vasaras tūrisma rallijs – brīvdienu izbrauciens „Labo pirātu reiss” notiks jau 26. jūlijā. Ap 1000 dažāda vecuma dalībnieku, izmantojot savus personiskos transporta līdzekļus, dosies izpētīt Kurzemes jūras piekrasti. Tiks meklētas kuršu jūras braucēju pēdas, iepazītas senās zvejniecības tradīcijas, izzināta vēsture un aplūkotas lieliskās dabas ainavas.

 /lasīt vairāk/ >>

01.07.2014

Piesakies CIEMOS

 Latvijas jaunatklāšanas raidījuma TE! veidotāju komanda ir apņēmusies radīt jaunu, līdz šim nebijušu TV raidījumu – brīvdabas spēli, kas kopīgā azartā apvienos 3 paaudžu ļaudis no visiem Latvijas lauku novadiem.

Spēle “Ciemos” pamodinās to azartu, kas Latvijas iedzīvotāju starpā dzirkstī brīžos, kad “jāsamizo” kaimiņciems futbola mačā vai jāuzvar cīņā par sakoptāko pagasta sētu.

 /lasīt vairāk/ >>

01.07.2014

Zivju resursu pavairošana Mērsraga novada ūdenstilpnēs

 Engures ezers ir nozīmīga aizsargājama dabas teritorija, gan zvejas un makšķerēšanas vieta Mērsraga novadā. Līdz pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumam, Engures ezers bija slavens ar savu lielo ālantu populāciju, kas pa Mērsraga kanālu migrēja uz Rīgas jūras līci un atpakaļ. Tomēr, nepilnīgas zvejas un makšķerēšanas kontroles rezultātā, un padziļinot Mērsraga ostu, astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmito gadu pirmajā pusē ālantu populācija tika samazināta līdz minimumam un vairs nespēja dabīgi atjaunoties vēlamajā apjomā.  

 /lasīt vairāk/ >>

 

01.07.2014

Līgo saule, Līgo Dārtas sētiņā

 20.jūnija rīta pusē, kaut laukā apmācies  Dārtas saime- lielie un mazie ar vainagiem galvā ielīgoja  Jāņus - bērni iepazinās ar Jāņu zālēm, no kuras tika savīta  Jāņu zāļu vītne un skanot dziesmām appušķoja vārtus, lai svētība valda Dārtas sētiņā. Izspēlējām rotaļas, izdejojām saules danci un debess pamalē parādījās saulīte.

 /lasīt vairāk/ >>

20.06.2014

9. klases absolventu izlaidums

Ir 2014.gada 13.jūnija vēla pēcpusdiena, un Mērsraga Tautas namā atkal smaržo meijas - ir mūsu 9. klases absolventu izlaidums.

Šogad 9. klasi beidz 14 audzēkņi. Tā ieies skolas vēsturē kā klase, kurā mācās zinātkāri, lasīt griboši, mākslinieciski, muzikāli, sportiski un radoši jaunieši.

Kā jau šādā svētku reizē izskanēja gan pateicības vārdi, gan vēlējumi.

 /lasīt vairāk/ >>

19.06.2014

Pašvaldības policijas atgādinājums

Atgādinu visiem ēku, ēku daļu, būvju un zemes gabalu īpašniekiem, valdītājiem un lietotājiem – Jūsu pienākums ir regulāri  veikt zālāju appļaušanu sev piederošajās, kā arī valdījumā vai lietošanā esošajās zemes platībās!

 /lasīt vairāk/ >>

10.06.2014

06.06.2014

Par spīti ikdienišķībai - Uzplaucēt brīnumudzīvē

Tā varētu nosaukt šī gada pasākumu veltītu bērnu aisardzības dienai. Nu jau vairākus gadus pēc kārtas par mācību gada noslēgumu PII  “Dārta” neformāli tiek uzskatīts tieši šis pasākums. Šogad tas bija mums īpašs,  jo oficiāli tika atklāta jaunā lapene, kuras krustmāte un sponsore bija Vija Lapiņa no uzņēmuma “Mežmaļi”. Mīļš un silts paldies viņai par šo lielisko dāvanu.

 /lasīt vairāk/ >>

03.06.2014

Aizlidot līdz savam sapnim no bišu ligzdas Dārtiņā

31.maijā Mērsraga Tautas namu pārņēma īpaša aura, jo savus sapņus izdziedāt un izdejot, izrunāt bija ieradušies bērnudārza „Sprīdīšu” grupas bērni. Tajā dienā bērniem bija svētki – pirmais izlaidums, kuri pārkāpj savu pirmo slieksni, šūpuļa malu savai bērnības zemei un atslēdz daudz plašāku apvāršņa zilo vāku…

 /lasīt vairāk/ >>

03.06.2014

02.06.2014

Fiziskās aktivitātes 2013./2014 mācību gadā PII „Dārta”

Šobrīd Latvijā notiek lielas pārmaiņas, kas saistītas ar ekonomiskās krīzes pārvarēšanu, demogrāfiskā stāvokļa izmaiņām un iedzīvotāju migrāciju, kā arī ar izglītības sistēmas reformu. Tomēr jautājums par bērnu veselību, stāju un fizisko attīstību bija aktuāls kā agrāk, tā arī šajā pārmaiņu laikā.

Kustības ir viena no mūsu organisma iedzimtām vajadzībām. Par to vislabāk var pārliecināties, vērojot mazus bērnus.

 /lasīt vairāk/ >>

29.05.2014

Jauna tradīcija Mērsragā

Pasaulē sākot ar 2005. gadu tiek atzīmēta Vispasaules publiskā adīšanas diena. Kā vēstī Wikipedia, tad šo tradīciju aizsāka Danielle Landes. Lai cilvēki nedomātu, ka adīšana ir domāta tikai vecmāmiņām, tika noorganizēta adītāju kopā sanākšana kādā publiskā vietā.

2005. gadā visā pasaulē tika noorganizēti 25 pasākumi un ar katru gadu pasākumu skaits un dalībvalstu skaits arī pieauga. Latvijā šādas kopā sanākšanas sākās ap 2007.gadu.

 /lasīt vairāk/ >>

29.05.2014

Taisni iekšā pavasarī un jaunā draudzībā

Aprīļa otrajā pusē trīs mūsu skolas zēni – Jānis Kaļiņičenko un Juris Baņģis (12. kl.), kā arī Rolands Indruškēvičs (11. kl.) – jau atkal metās uz galvas iekšā jaunā piedzīvojumā. Ar angļu valodas skolotājas Zanes Alkšbirzes gādību viņiem bija iespēja 2 nedēļu garumā paviesoties mums tik noslēpumainajā Melnkalnē. Šajā asiņaino Dienvidslāvijas sadalīšanos pārcietušajā valstī notika Eiropas Savienības jauniešiem domāta nometne pret vardarbību „Peers, Let’s Spread Culture of Non-violence”.

 /lasīt vairāk/ >>

27.05.2014

Pēdējais zvans

Mērsraga Vidusskolā 16. maijā notika pēdējais zvans mūsu beidzējiem: devītajai un divpadsmitajai klasei.

Pašpārvalde bija sagatavojusi uzdevumu, lai pārbaudītu, cik labi šie skolēni ir mācījušies šo gadu laikā. Skolēniem bija jānosauc alfabēts, ar diezgan lielu domāšanu tomēr abas klases izturēja šo pārbaudījumu. Beidzēji arī vēlējas apsveikt citas klases. Mazākie, kuri tik ļoti viņus nepazina, tik un tā veltīja sirsnīgas dziesmas, kas iepriecināja katru. Lielākas klases arī vēlējās viņus apsveikt un deklamēja skaistus dzejoļus.

 /lasīt vairāk/ >>

27.05.2014

Jaunumi Mērsraga novadā

EZF un LPS viesojas Mērsragā. 15.maijā Latvijas pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis, kā arī Eiropas Zivsaimniecības fonda pārstāvji apmeklēja Mērsraga novadu, lai pārrunātu pašvaldību attīstības iespējas, to raizes un nākotnes ieceres. Apskatītu, kā pēdējo gadu laikā attīstījies Mērsrags, kā arī aplūkot kādi projekti realizēti. Galvenais mērķis –parādīt, ka kaut arī novadi, kas nav definēti kā attīstības centri, spēj paši attīstīties, piesaistīt investīcijas un vēlas pretendēt uz Eiropas Savienības fondu līdzekļiem arī nākamajā plānošanas periodā.

 /lasīt vairāk/ >>

 

23.05.2014

Māmiņ, tētiņ nāc rotaļāties Dārtas pļaviņā

„Visskaistākos vārdus es sacīšu tevim tūlīt” – 15.maija pēcpusdienā „Kastanīšu” grupas bērni ar šo jauko dziesmiņu iepriecināja savas māmiņas, tētus un omītes Ģimenes dienā. Jauka un sirsnības pilna pēcpusdiena. Bērni čakli kā bitītes kopā ar Lielo Bitīti, Pavasari un Taureni parādīja caur dziesmiņām un dejām cik krāšņa ir Dārtiņas pasaule un cik mīļi ir mūsu bērniņi.

 /lasīt vairāk/ >>

 

Makšķernieku ievērībai

1. Makšķerēšana Mērsraga kanālā atļauta tikai ar Mērsraga novada domes izdotām licencēm, vai uzrādot dokumentus kas ļauj makšķerēt bez licences atbilstoši licencētās makšķerēšanas nolikumam.

2. Pēc makšķerēšanas beigām aizpildītas licences jāatstāj tam paredzētajā pasta kastītē vai jānodod izplatītājam.

 /lasīt vairāk/ >>

Māmiņ, tētiņ nāc rotaļāties Dārtas pļaviņā

Veltījums vecākiem

2014.gada 20. maijā plkst. 17.00 Mērsraga Tautas namā, projekta „Ar saknēm Tēvzemē” ietvaros, notiks Valtera Poļakova fotoizstādes „Latvijas bērni” atklāšana.

Valtera Poļakova fotoizstāde „Latvijas bērni” ir turpinājums sabiedrībā plašu rezonansi ieguvušajam fotociklam „Cerību laiks”, kurā mākslinieks portretēja topošās māmiņas. Tagad, ceļojot pa Latvijas novadiem, top jau nākamais cikls „Ar saknēm Tēvzemē”, kas iecerēts kā savdabīgs no bērnu portretiem veidots latviešu nācijas spēku un pamatīguma apliecinošs simbols.

 /lasīt vairāk/ >>

 

19.05.2014

Kusties vesels Mērsragā

Nevalstiskā organizācija “Mērsraga Invalīdu Atbalsta Centrs”  2014.gada 06.maijā  parakstīja līgumu Nr. 5.2./2014-42 ar nodibinājumu “Borisa un  Ināras Teterevu fonds”,  lai realizētu projektu “Kusties vesels -Mērsragā”.

Projekta mērķis ir apgūt pareizu ārstniecisko vingrošanu un nūjošanas tehniku, lai uzlabotu savu veselību, tā ceļot pašapziņu un dzīves kvalitāti. Iegūtās zināšanas izmantot ne tikai savai un tuvinieku fiziskās veselības uzlabošanai, bet arī apkārtējo līdzcilvēku pozitīvai motivēšanai izkustēties.

 /lasīt vairāk/ >>

19.05.2014

Logopēdu konference

Aprīļa mēneša beigās mūsu logopēde – dzīvesgudrā, zinošā un atraktīvā Mārīte Reinfelde bija noorganizējusi lielu satikšanos šīs profesijas pārstāvjiem gan no Rīgas, Bauskas, Tukuma un Talsu, Rojas, Dundagas metodiskām apvienībām. Daudz logopēdu- daudz atziņu, daudz gudru domu un priekšlikumu, daudz jautājumu un atbilžu, daudz pieredzes graudu, kas palīdzes ikdienas darbā.

 /lasīt vairāk/ >>

19.05.2014

Veltījums vecākiem

„No saknītes lazdiņš zied sarkaniem ziediņiem, no sirsniņas es mīlēju savu tēvu, māmuliņu” – 8.maija pēcpusdienā „Sprīdīšu” grupas telpas pieskandināja bērnu balsis, kad tika sarīkots pavasarīgs koncerts ar priekšnesumiem saviem mīļajiem vecākiem. Šoreiz bērni bija iemācījušies latviešu tautasdziesmas par darba tikumu un tēva, mātes mīlestību. Tautasdziesmas papildināja bērnu muzikālais sveiciens – dziesmas un dejas.

 /lasīt vairāk/ >>

13.05.2014

Mērsraga ostas rezultāti vieš optimismu

Neskatoties uz pieaugošo ģeopolitisko saspīlējumu, pašlaik Mērsraga ostas rezultāti ir iepriecinoši un visi ostas uzņēmumi strādā pēc ierastā grafika.

2014.gada 4 mēnešos ostā pārkrauti 71,5 tūkstoši tonnu apaļkoku, 29,2 tūkstoši tonnu koksnes šķeldas, 24,5 tūkstoši tonnu koksnes granulu, 6,6 tūkstoši tonnu kūdras, 2,6 tūkstoši tonnu svaigo zivju un 20,8 tūkstoši tonnu akmens šķembu.

 /lasīt vairāk/ >>

12.05.2014

09.05.2014

Ziņo Mērsraga novada domes priekšsēdētājs

Ģimenei, Mērsragam, Latvijai. Cienījamie Mērsraga novada iedzīvotāji. Vēlos Jūs visus sveikt ar Ģimenes svētkiem. , ka mēs mērsradznieki ģimeni esam spējuši gan pasarMēs Mērsragā jau sen vairs nesvinam tikai ģimenes dienu, mums sanāk tāds kā ģimenes mēnesis. Par to arī man ir vislielākais prieks un lepnumsgāt, gan arī atvēlēt tai pienākošos goda vietu mūsu dzīvēs, kas šajā laikmetā nav nemaz tik vienkārši. Patiesībā jau ar tādu gluži ģimenisku pasākumu esam iesākuši šo pavasara cēlienu.

 /lasīt vairāk/ >>

07.05.2014

Lieldienu pasākums sākumskolai

21.aprīlī ārā pie skolas notika Lieldienu pasākums sākumskolas audzēkņiem.

Bērni kopā piedalījās četrās tradicionālās Lieldienu aktivitātēs. Skolniekiem bija iespēja ņemt dalību olu ripināšanā, kā arī varēja pārbaudīt savu atjautību mīklu minēšanā. Vismākslinieciskākā aktivitāte bija Lieldienu olas krāsošana uz A-3 formāta lapām.

 /lasīt vairāk/ >>

09.05.2014

Dabaszinību nedēļa "Veselīgs dzīvesveids" Mērsraga vidusskolā

No 22. līdz 26. aprīlim Mērsraga vidusskolā norisinājās Dabaszinību nedēļa „Veselīgs dzīvesveids”. Jau tradicionāli 5. – 12. klasēm plānotie pasākumi notika dabaszinību, ķīmijas, fizikas, bioloģijas un matemātikas stundās, kā arī pēc stundām.

Nedēļas iesākumā pie ziņojumu dēļa parādījās intriģējoša afiša – uzmanīgam vērotājam kļuva skaidrs, ka vērību pievērsīsim veselīga dzīvesveida principiem: nepieciešamībai nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, pārdomāt savus ēšanas paradumus, saglabāt sakoptu un tīru vidi utt. Katrā mācību priekšmetā skolotāji sagatavoja informējošu plakātu, kurš vēstīja par to, kas tiks darīts katrā no dabaszinību jomām.

 /lasīt vairāk/ >>

09.05.2014

Diena dabā

Aprīļa beigās visā skolā notika dabaszinībām veltītas nodarbības. Kā ierasts sākumskolas skolotāji bija padomājuši par radošām, interesantām un izzinošām aktivitātēm.

26. aprīlī sākumskolas skolēni 4 jauktās grupās savu skolotāju pavadībā devās taisni iekšā piedzīvojumā — uz Abrinckalnu.

Visu turpceļu skolēni, strādājot ar izdalītajām 4 darba lapām, vēroja, pētīja, smaržoja, garšoja un, cerams, arī iemīlēja dabu.

 /lasīt vairāk/ >>

09.05.2014

Interese un sasniegumu skaits mākslas jomā pieaug

 Šī gada vizuālās mākslas olimpiādē martā 7. klases skolēns Tomass Dārziņš ieguva diplomu par savu darbu apļa kompozīcijā. Tas nozīmē, ka skolēns ir ierindojies tūlīt aiz godalgotajām vietām. Viņa skolotāja, Larisa Avota, piezīmē, ka zēns ir ļoti apdāvināts, īpaši karikatūru zīmēšanā. Par to jau vairākkārt esam pārliecinājušies arī mūsu avīzes slejās. Apsveicam!

 /lasīt vairāk/ >>

09.05.2014

Brauciens uz Roju

Aprīlī 5. klases skolnieki devās uz Roju, lai piedalītos matemātikas pēcpusdienā.

Tur bija 6 komandas. Visu komandu nosaukumi bija interesanti. Mūsējo nosaukums bija “Citroniņi”. Uz Roju bija atbraukuši skolēni no Valdemārpils, Talsiem, Mērsraga. Šajā konkursā piedalījās komanda arī no Rojas skolas.

 /lasīt vairāk/ >>

 

09.05.2014

Mums savs olimpiskais medaļnieks

 Mūsu skolā mācās daudz zinātkāru un apdāvinātu skolēnu. Daļa no viņiem piedalās arī ar mācību priekšmetiem saistītās olimpiādēs un konkursos. Šogad jo īpaši veiksmīgi mūsējie ir bijuši matemātikas, angļu valodas un vizuālās mākslas olimpiādēs. Taču jau otro gadu pēc kārtas viņu vidū īpaši izceļas septītklasnieks Arnolds Luksis, kurš šajā semestrī ar atzīstamiem panākumiem startējis jau trīsreiz.

Februāra otrajā pusē Arnolds piedalījās matemātikas olimpiādē, kur kārtējo reizi apliecināja savas plašās zināšanas un spēju domāt netradicionāli. Matemātikas skolotāja Inga zēnu raksturo: „Ar Arnoldu pirmoreiz tikos 5. klasē, kad sāku mācīt viņa klasei matemātiku.

 /lasīt vairāk/ >>

09.05.2014

Konkursu “Tīrai Latvijai” noslēguma svētki

“Zaļās jostas Izlaidums Brīnumskapī”

2014.gada 01.jūnijā Siguldas pils estrādē plkst. 12:00

Tuvojas noslēgumam kārtējie Zaļās jostas bateriju un makulatūras vākšanas konkursi “Tīrai Latvijai” 2013./2014. mācību gadā.

Arī šogad  ir iecerēts  sumināt konkursa uzvarētājus un pateikties par lielo darbu rūpēs par Tīru Latviju visiem konkursa dalībniekiem noslēguma atpūtas un izklaides pasākumā Siguldā kopā ar muzikālo programmu “Brīnumskapis” un citiem māksliniekiem.

“Zaļās Jostas Izlaidums Brīnumskapī” iecerēts kā muzikāls priekšnesums – izlaidums, kuru vadīs un ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies Kaķītis Laķītis, suminot absolventus - konkursa dalībniekus. Pasākuma dalībniekus gaidīs dažādas radošās un izglītojošās darbnīcas, orientēšanās spēles un citas interesantas, aizraujošas aktivitātes.

Arī  Mērsraga  vidusskola ir uzaicināta  piedalīties  šajā pasākumā . Aktīvākajiem skolas  skolēniem   un skolotājiem   tā būs   balva.

09.05.2014

Eiropas parlamenta vēlēšanas

Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņa 846. komisijas darba laiks no 19.maija līdz 24.maijam:

Pirmdien no plkst. 16.00 līdz plkst. 20.00

Otrdien no plkst. 9.00  līdz plkst. 13. 00

Trešdien no plkst.17.00  līdz plkst. 20.00

Ceturtdien no plkst. 9. 00  līdz plkst. 12 00

Piektdien no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00

Sestdien no plkst. 7.00 līdz plkst. 20.00

Atrašanās vieta

Mērsraga tautas nams, Lielā iela 25, Mērsrags

05.05.2014

Omīt, opīt ciemos nāc

Ceturtdien, 24.aprīlī PII “Dārta” grupā “Kastanīši” tika rīkota diena omītēm un opīšiem, kur tika īpaša uzmanība veltīta bērnu vecvecākiem. Uzskatu, ka vecvecāku dienas pasākums bērnudārzā bija izdevies. Bērni skaisti piedalījās priekšnesumos, kas bija īpaši veltīti mums – vecmāmiņām un vectētiņiem.

 /lasīt vairāk/ >>

28.04.2014

Pūš pa deviņ - 2014

16.aprīlī Talsos notika VI Kurzemes Mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu ansambļu konkurss „ Pūš pa deviņ - 2014”.

 No Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas šajā konkursā piedalījās 2. flautas spēles klases flautu trio - Sanija Luīze Ščebrova, Līga Fiņķe, Marijeta Meta Ozoliņa. Meitenēm konkurence bija liela, jo nācās sacensties ar 20 ansambļiem. Visi koka pūšaminstrumenti tika vērtēti vienā grupā, tādējādi nācās sacensties arī ar vecāko klašu audzēkņiem.

 /lasīt vairāk/ >>

25.04.2014

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) atjauno skolēnu nodarbinātības pasākumu vasaras brīvlaikā

Ar NVA atbalstu vasaras mēnešos strādāt un iegūt darba pamatprasmes, iemaņas un pirmo darba pieredzi varēs jaunieši vecumā no 15 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Pasākums norisināsies no 2.jūnija līdz 29.augustam, viena skolēna dalības ilgums - 1 mēnesis.

 /lasīt vairāk/ >>

25.04.2014

Lieldienu lustes Dārtā

Lieldienu svinībām Dārtiņā visi gatavojās ļoti cītīgi un savlaicīgi. Bērni draudzīgi kopā krāsoja olas, kā arī visas nedēļas garumā tika gatavoti ar bērnu rociņām dažādi dekori, ar ko pēc tam izraibināja grupas, kas liecināja par to, ka vēlamies būt Lieldienu raibumos.

16.aprīļa rītā sākās īstās Lieldienu lustes. Bērnus iepriecināja izrāde, ko bija sagatavojusi „Zīļuku” grupas bērni kopā ar audzinātājām un auklītēm.

 /lasīt vairāk/ >>

24.04.2014

Ciemos pie kandavniekiem

11. aprīlī skolēni no Mērsraga vidusskolas devās uz Kandavu, lai apmeklētu draugus, ar kuriem mēs braucām kopā uz Dāniju.

Kandavnieki mūs sagaidīja ļoti jauki, bet, mums par pārsteigumu, viņi bija ne tikai ceļabiedri braucienā uz Dāniju - mēs ieguvām jaunus draugus.

 /lasīt vairāk/ >>

 

16.04.2014

Klaunu sporta spēles

Kā ierasts, katru gadu Talsos, aprīļa mēnesī, tiek rīkotas sporta spēles četru novadu pirmsskolas izglītības iestāžu sagatavošanas (6gadīgo) grupas bērniem. Šajā gadā 11.aprīlī sporta izpriecās piedalījās „Sprīdīšu” grupas sportot gribētāji. Nu jau tās kļuvušas par tradīciju, un šogad jubilejas gads – 15 reizi! Urrā, urrā, lai dzīvo sporta gars un možums sporta cienītājiem!

 /lasīt vairāk/ >>

15.04.2014

Ziņo Mērsraga novada domes priekšsēdētājs

Šis laiks ir atnācis ar ļoti lielām pārmaiņām gan mūsu mazajā Latvijā, gan visā pasaulē kopumā. Mēs jau bijām piedzīvojuši banku krīzi, nekustamo īpašumu tirgus krīzi, tagad mūsu tuvumā ir nopietna militārā krīze. Kādiem šķitīs, ka mūs tas gandrīz nemaz neietekmē... Viens no lielākajiem Mērsraga ražotājiem aizvadītajā mēnesī uz Krieviju nosūtīja 3 kravas ar produkciju, plānoto 10 vietā, kādam mūsu ostas uzņēmumam uzkāries jau parakstītais līgums par 60 000 m3 kravu ievešanu Latvijā... Tie tikai daži piemēri, ka arī mēs esam iesaistīti pasaules lielajos karos.

 /lasīt vairāk/ >>

09.04.2014

Beidzot iestājies  pavasaris

Pavasarīgajās noskaņās vēlos informēt iedzīvotājus, ka ir jāizmanto iespēja pievienoties centralizētajai kanalizācijas un ūdensvada sistēmai ielās kurās tas ir iespējams. Ieinteresētos klientus laipni gaidām uz konsultācijām darba dienās Dzintaru ielā 1 – 9.

Atgādinājums esošajiem, ka par patērēto ūdens daudzumu vajadzētu godprātīgi  ari  maksāt, jo veidojas starpība starp padoto ūdens daudzumu un patērēto. Pretējā gadījumā būsim spiesti starpību sadalīt uz visiem ūdens patērētājiem (skatīt pielikumā tabulu Nr.1).

 /lasīt vairāk/ >>

09.04.2014

Policijas aktualitātes

Sveicināti, Mērsraga novada iedzīvotāji un viesi! Ir noslēdzies šā gada pirmais ceturksnis, un es vēlos īsumā atskaitīties par paveikto, kā arī pastāstīt par gada tālākajiem plāniem.

Ziema ar sniegu un salu nebija bagāta, un tāpēc nekādi īpaši aizrādījumi par ietvju un ceļu tīrīšanu no sniega nav bijuši. Ar trijiem zemes gabalu īpašniekiem tikušas veiktas pārrunas par nepieciešamo darbu veikšanu, un, tā kā pēc tam pārkāpumi tika novērsti, nekādas soda sankcijas netika piemērotas.

 /lasīt vairāk/ >>

08.04.2014

Jauniešu diena „Iekāp citās kedās”

Kur gan izlikt savus spēkus? Kur likt lietā savas komunikācijas  prasmes? Kur visam notiekošajam pieiet radoši? To var izdarīt Jauniešu dienās, kuras šogad notika 22. martā Talsu sporta hallē. Jauniešu apvienība „TAS.ES”  jau 11 gadu organizē šo aizraujošo pasākumu. Viņi gatavojas Talsu, Rojas, Mērsraga un Dundagas novadu jauniešu dienai, jo tā ir viena diena gadā, kur pulcēties aktīviem jauniešiem, šī ir iespēja satikt draugus un tādus iegūt.

 /lasīt vairāk/ >>

03.04.2014

Vokālajam ansamblim „Kaprīze” – 10

29. martā Mērsraga Tautas namā no jauna izdzīvojām vokālā ansambļa „Kaprīze” aizvadītos desmit pastāvēšanas gadus. Skatoties fotogrāfijās, redzams, ka kolektīva sastāvs šajos gados ir mainījies, tāpat varam teikt par ansambļa vadītājiem.

 /lasīt vairāk/ >>

03.04.2014

25. marts - datums, kurš jāiegaumē ikvienam latvietim 

1949. gada 25. martā no savām mājām un dzimtenes svešumā tika aizvesti daudzi tūkstoši latviešu. Daļa dzimtajā Latvijā vairs neatgriezās, paliekot uz mūžiem Sibīrijas sniegos, daļa - novārga un aizgāja bojā koncentrācijas nometnēs un mūža nocietinājumos, tomēr daļa atgriezās Latvijā. Arī Mērsraga novadā dzīvo cilvēki, kas piedzīvojuši 25. marta izsūtīšanu un arī šogad nolika ziedus un iededza svecīti, lai godinātu represēto upuru piemiņu.

 /lasīt vairāk/ >>

 

 

03.04.2014

Ostas ziņas

Mērsraga ostā 2014.gads sācies visai veiksmīgi – pirmais ceturksnis noslēgts ar iespaidīgu kravu apgrozījuma pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējā gada sākumu. Mūsu stividori ir pārkrāvuši par 28,1 % vairāk kravu nekā attiecīgajā periodā pērn! Vēl vairāk - ir sasniegts absolūtais 1.ceturkšņa kravu rekords visā ostas pastāvēšanas vēsturē. Ostas pārvalde ar to no sirds lepojas un pateicas par labu sadarbību saviem klientiem.

 /lasīt vairāk/ >>

03.04.2014

Dzimtsarakstu nodaļas ziņas

2014.gada 1.ceturksnī Mērsraga novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 4 jaundzimušie – 2 meitenītes un 2 puisīši.

Reģistrēta  1 laulība.

Reģistrēti 4 mirušie mērsradznieki.

2014.gada 3.aprīlī dzīvesvietu Mērsraga novadā deklarējis 1764 iedzīvotājs.

 

 

 

 

 

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja

L.Valdemāre

03.04.2014

Sociālās palīdzības saņemšana

Lai saņemtu sociālo palīdzību, persona vēršas Mērsraga Sociālajā dienestā ar rakstveida vai mutvārdu iesniegumu, kuru darbinieks noformē rakstveidā un klients to paraksta.
L
ai novērtētu ienākumus un materiālo stāvokli, iesniedzējs aizpilda un iesniedz dienestā iztikas līdzekļu deklarāciju, uzrāda personu apliecinošus dokumentus (pasi, bērna dzimšanas apliecību, invaliditātes apliecību u.c.) un iesniedz:

 /lasīt vairāk/ >>

03.04.2014

„Dārtas” bišu stropa dziesmotie notikumi

 Kad Māras diena pagājusi, un no dziļā ziemas miega modusies visa sīkā radībiņa, arī „Dārtas” stropā iedūcās bites. 27. marta ceturtdienas pēcpusdienā visi pulcējāmies kopā, lai zummētu un sanētu dziedošo ģimeņu muzicēšanas svētkos „Bišu stropa dziesmas”, kā arī izvēdinātu savas pūra lādes un ar saviem ziemas laika darinājumiem piedalītos izstādē „Mans vaļasprieks”.

 /lasīt vairāk/ >>

31.03.2014

Kustība – tā ir dzīve

Pavasaris ir laiks, kad cilvēks mostas kopā ar dabu - izlien no savas ziemas čaulas, izstaipās, ir gatavs ieelpot dziļāk un smelt pavasara spirgtumu lielām riekšām, sajūtot sevī dzīvību palojam kā upi.

20.martā Talsu 2.vidusskolā notika Talsu, Rojas, Mērsraga, Dundagas novadu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu konference „Fiziskā izglītība un veselība pirmsskolā”. Pirms konferences bija iespēja apskatīt izstādi „Netradicionālais sporta inventārs”.

 /lasīt vairāk/ >>

 

 

 

25.03.2014

Konkurss

Šā gada 11.,12. martā Saldū notika IX Kurzemes mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu audzēkņu konkurss. No Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas šajā konkursā piedalījās 2. flautas spēles klases audzēkne Sanija Luīze Ščebrova, pedagogs Juta Frēliha.Audzēknei šī bija pirmā lielākā uzstāšanās plašākā mērogā, jo līdz šim viņa bija piedalījusies tikai vietējos koncertos. Šajā konkursā Sanijai Luīzei nācās sacensties ne vien ar lielo mūzikas skolu audzēkņiem kā Liepāja, Ventspils, Kuldīga, Talsi, bet arī audzēkņiem no Lietuvas mūzikas skolas.

 /lasīt vairāk/ >>

 

 

25.03.2014

Baltais ceļojums uz Valsts konkursu Saldū

Neskatoties uz to, ka audzēkņi varētu baudīt pavasara brīvdienas, 17. martā devāmies uz Saldu, kur četras Mūzikas un mākslas skolas audzēknes, divās dažādās vecumu grupās, pārstāvēja mūsu skolu Kurzemes reģiona Latvijas izglītības iestāžu profesionālās ievirzes izglītības mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņu Valsts konkursā. Tēma „ Es. Telpa. Vide.”

Kārtējo reizi daba mūs pārsteidza nesagatavotus, pavadot ceļā ar necaurredzamu sniegputeni. Brīžiem jutāmies kā I.Ziedoņa baltajā pasakā: „Nu viss ir balts. Tik balts, ka nekā nevar atšķirt.” 

 /lasīt vairāk/ >>

24.03.2014

Mērsraga uzņēmums ar savu inovatīvo ražošanu – termokoks, piedalās izstādē Ķīpsalā

Uzņēmums „NordTraders” ir dibināts 2011.gadā un 2012.gadā uzņēmuma ražotnē Mērsragā tika uzstādīta īpaši veidots termo-vakuuma kalts. Termokoksnes ražošanas tehnoloģija balstās uz koksnes karsēšanu 160-220° C temperatūrā (NordTraders kaltē 190 - 200°C temperatūrā) ar tvaika padevi. Termokoka pielietojums var būt gan iekšā, gan ārā. Pateicoties savām īpašībām, materiāls labi der terasēm, māju apšūšanai, āra mēbelēm. Tas var tikt izmantots grīdām un vannas istabās un citām telpās ar augstu mitruma līmeni.

 /lasīt vairāk/ >>

19.03.2014

Paldies par darbu

Mērsraga Mūzikas un mākslas skolas flautas skolotāja Juta Frēliha 7. martā noorganizēja flautas klases skolēnu koncertu, kurā piedalījās visi mazie flautisti. Koncertu skatīties bija atnākuši bērnu vecāki, vecvecāki un citi interesenti. Katrs ģimenes loceklis priecājās par sava bērna sasniegumiem.

 /lasīt vairāk/ >>

 

19.03.2014

Medus smarža „Dārtā”

 Kaut sveču mēnesis ( februāris ) ir pagājis, laukā virmo pavasara smarža un jaušams garāks dienas gaišums, 14.martā Dārtas saimē viesojās sveču liešanas meistare. Bērni varēja iepazīt vienu no sveces liešanas paņēmieniem – no dabīgā bišu vaska izliet savu noslēpumainās formās apslēpto vaska svecīti. Tas bija izbrīnu un pārsteiguma emociju vilnis gan mazo, gan lielo dārtenieku sejās.

 /lasīt vairāk/ >>

17.03.2014

Mērsraga dejotāji iegūst pirmo pakāpi starpnovadu skatē

14. martā Talsu tautas namā notika starpnovadu skolēnu tautu deju kolektīvu skate, kas rīkota, lai gatavotos 2015. gada Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Skatē piedalījās 22 dažāda vecuma tautas deju kolektīvi no Talsu, Dundagas un Mērsraga novadiem. Katram kolektīvam bija jādejo divas dejas.

 /lasīt vairāk/ >>

17.03.2014

Deju kopa „Silva” atzīmē piecu gadu jubileju

22. februārī Mērsraga Tautas namā viesojās kolektīvi no Engures, Talsiem un pat Aizkraukles, lai kopā atzīmētu deju kopas „Silva” piekto pastāvēšanas gadu.

Neskatoties uz to, ka deju kopa „Silva” bija jubilāru godā, tieši šis kolektīvs bija visbiežāk redzams darbībā uz skatuves. Dažāda rakstura dejas, tērpi, rekvizīti un pats galvenais – smaids dejotāju sejās, priecēja skatītājus.

 /lasīt vairāk/ >>

12.03.2014

Mērsraga Brīvā laika pavadīšanas centra bērni piedalījās 2013./2014. gada konkursā "Es dzīvoju pie jūras" (Tēma "Osta")

Konkursā piedalījās bērni un jaunieši no Latvijas, kā arī no Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Honkongas, Kazahstānas, Krievijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas, Rumānijas, Serbijas, Tatarstānas, Turcijas.  

 /lasīt vairāk/ >>

07.03.2014

Mērsraga Mūzikas un mākslas skolai savs logo

Rudens pusē ikviens no Mūzikas un mākslas skolas māksla nodaļas audzēkņiem varēja piedalīties skolas logo veidošanā. Šim aicinājumam atsaucās visi audzēkņi. Darbi tika izstādīti skolā. Par tiem varēja nobalsot ikviens, kurš iegriezās Mūzikas un mākslas skolā. Balsošana noritēja vairākas nedēļas. Pēc tās tika apkopoti rezultāti.

 /lasīt vairāk/ >>

06.03.2014

Meteņi „Dārtā”

 Laikā, kad īsās ziemas dienas sāk stiepties garākas, kad laiks sāk griezties uz pavasara pusi, latvieši svin Meteņus – 7 nedēļas pirms Lieldienām. Senajiem latviešiem Meteņdiena bija bērnu diena, jo nevienos citos svētkos tik liela uzmanība bērniem neesot bijusi veltīta.

Mazie un lielie „Dārtas” iemītnieki šajā dienā bija pārtapuši par „Budēļiem”, gāja ciemos uz tautas namu, zinot, ka sens ticējums vēsta – jo tālāk iesi Meteņos, jo liniņi garāki augs, jo kāposti būs raženi kā Meteņa cepurīte.

 /lasīt vairāk/ >>

06.03.2014

Piekto klašu viktorīna

Mūsu piektie 20. februārī piedalījās mutes veselībai veltītā konkursā “Esi gudrs—būsu vesels!”, ko Talsos organizēja Talsu novada Bērnu un jauniešu centrs, jauniešu apvienība „TAS.ES” un Talsu novada mutes veselības centrs.

Konkursā piedalījās 16 komandas no visiem bijušā Talsu rajona novadiem. Skolēni pildīja uzdevumus par piecām tēmām: zobu kopšanas līdzekļi, zobu grupas un uzdevumi, kaitīgie ieradumi, zobu traumas un mutes veselība un uzturs.

 /lasīt vairāk/ >>

03.03.2014

Zaļā patruļa

Kā katru gadu, arī šogad no 11. – 13. februārim skolā norisinājās Projektu dienas, kuru laikā skolēniem tiek dota iespēju izpausties un iegūt zināšanas viņam pieņemamā formā, ļaujot izvēlēties savu projektu tēmas. Tā kā tuvojas skolas salidojums un šis ir jubilejas gads, daļa skolēnu strādāja ar tematiku, kura saistās ar skolas vēsturi. Daļa skolēnu izvēlējās strādāt ar citiem projektiem, un viens no tiem ir projekts „Zaļā patruļa”, kuru vadīja skolotāja Inga Kauliņa un konsultēja ekoskolu kustības koordinatore skolā Iveta Grīnberga-Zaļkalne.

 /lasīt vairāk/ >>

21.02.2014

Grozījumi bāriņtiesu likumā

Saskaņā ar Bāriņtiesu likuma 61.panta pirmās daļas 1.punkts nosaka: Bāriņtiesa savā darbības teritorijā apliecina darījumu, ja to slēdz attiecīgās bāriņtiesas darbības teritorijas iedzīvotāji savstarpēji un ar citām personām un darījuma summa nepārsniedz„8537 euro ”.

Valsts nodevas par bāriņtiesas pakalpojumiem ieskaita pašvaldības budžetā.

Pamatojoties uz Bāriņtiesu likuma 79.panta pirmo daļu, Bāriņtiesa iekasē šādas valsts nodevas:

 /lasīt vairāk/ >>

18.02.2014

Sveču gaismā par bērnu audzināšanu

13. februāris - ceturtdienas pēcpusdiena „Dārtā”. Sveču gaismas piepildīta telpa un silts, maigs mirdzums no sveču liesmiņu atspīduma pulcēja vecākus uz tikšanos ar lektori – psiholoģi Inesi Āri, lai parunātu par veiksmīgas bērnu audzināšanas noslēpumiem un, ko darīt, ja tomēr gaidītais rezultāts nav tāds, kā sagaidām? Vecākiem un darbiniekiem bija dota iespēja ieklausīties lektores stāstījumā, kas bija balstīts uz spilgtiem no dzīves ņemtiem piemēriem, kā arī uzdot jautājumus par sev tuvu tēmu vai problēmu.

 /lasīt vairāk/ >>

18.02.2014

Mērsraga vidusskolas žetonu vakars „12tie uz viļņa”

Kā jau katru gadu, arī šogad neizpalika šis īpašais pasākums. 7. februārī plkst.18.00 Mērsraga Tautas namā pulcējās šī vakara „vaininieku” ģimenes locekļi, radinieki, draugi, skolotāji, kā arī iedzīvotāji no citām pilsētām. Žetonu vakara pamatdoma bija jūra: kā tā mūs iešūpo dzīves vijumā un nes pa tās līkločiem. Tomēr galvenais - viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no mums pašiem.

 /lasīt vairāk/ >>

13.02.2014

Ziņo Mērsraga novada domes priekšsēdētājs

Kad patiesība svarīgāka. Cienījamie mērsradznieki, tikko mēs kopīgi pārkāpām jaunā gada slieksni, uzšķirot atkal jaunu lappusi mūsu vēl joprojām jaunā novada dzīvē, bet vienlaicīgi laiks tā aizsteidzies, ka, šķiet, tas jau bija tik ļoti sen... Ir tik daudz dažādu notikumu, mūsu lēmumu, apņemšanās, kas nepārprotami parāda, ka laiks un arī Mērsrags nestāv uz vietas. Mērsraga novads ir pieņēmis jauno budžetu. Mūsu kopējie ieņēmumi un izdevumi šajā gadā plānoti gandrīz pusotra miljona Eur apjomā. Šī gada budžetā esam kopīgi pamainījuši uzsvarus, maksimāli cenšoties atbalstīt mūsu bērnus un mūsu mazāk aizsargātos iedzīvotājus.

 /lasīt vairāk/ >>

 

12.02.2014

Dāvana kā pārsteigums

   Ar šiem atziņu vārdiem vēlos pastāstīt par kādu jauku un patīkamu pārsteigumu 7.februāra rītā. Kad jau nosvinēta Dārtas vārda diena, tad kā rūķīši ar lielu, zilu dāvanu maisu pār plecu ieradās rokdarbnieču pulciņa pārstāves – Gundega Karlsone, Anita Bule un Sandija Štreinerte, atnesot noderīgas lietas – skaisti izšūtu burtualfabētu un ciparu komplektu.  

/lasīt vairāk/ >>

 

12.02.2014

Dārtai vārda svētki

Nu, re, atkal gads pagājis... Atkal februāris... Un Dārtai vārda svētki klāt!!! Dārtiņas iemītnieki visi jau labu laiku iepriekš gatavojās vārda svētku svinībām – tika gatavoti priekšnesumi, dāvanas, apsveikumu vārdi! Vārdu sakot, svētku sajūta bija ikvienā sirsniņā!

Pie mums ciemos bija ieradusies pati Dārta ar savu māmiņu un kaķīti Mīci un kopā ar bērniem dalījās priekā šajā svētku dienā. Dārta saņēma visdažādākās dāvanas, pat čiekurus un sniega piku!!! Bērni Dārtu sveica ar skaistiem, muzikāliem priekšnesumiem – dejām un dziesmām. Valdīja prieks un līksmība!

 /lasīt vairāk/ >>

 

 

11.02.2014

Aktualitātes kultūras dzīvē

Gada sākums kultūras dzīvē iesācies ar nelielu ceļošanu. Vispirms trīs meitenes – Endija, Doratija, Nora devās uz Roju, lai kopā ar citiem jauniešiem no Kolkas un Rojas piedalītos Popielā. Prieks par meiteņu uzdrīkstēšanos un drosmi aizstāvēt Mērsraga vārdu plašākā mērogā. Ja arī tu vēlies redzēt kādu priekšnesumu meitenes bija sagatavojušas, tad nāc 14. februārī uz Tautas namu, jo tur plkst. 19.00 notiks „Modīgā Popiela”, kur būs redzamas vēl daudz kas cits.  /lasīt vairāk/ >>

11.02.2014

„Sprīdīšos” rāda kino

Teātris un kino! Mākslas veidi, kuros cilvēks var saņemt visu – emocionālu pārdzīvojumu, garīgas atziņas, mācību, kulturālas uzvedības iemaņu apgūšanu un vēl un vēl. Diemžēl nedzīvojam pilsētā un bērniem šo iestāžu apmeklējums ir ekskluzīva iespēja. Diemžēl.

Tā 4.februārī „Sprīdīšos” sarīkojām paši savu ‘’īstu” kino. Gatavojāmies tam ļoti rūpīgi, ar lielu atbildības sajūtu un patiesu prieku! Izgatavojām afišu, biļetes, rindu un vietu numuriņus un popkorna turziņas. /lasīt vairāk/ >>

10.02.2014

Deju kopa "Silva" iesniegusi pieteikumu „Otrā Elpa” stipendiju konkursam

 Atbalstot sabiedriski aktīvus labdarus un organizācijas,  ik mēnesi “Otrā Elpa” piešķir vienreizēju finansējumu 800 eiro apmērā kādam no projektiem, kuru izvēlas veikala apmeklētāji. Katrs veikala klients pie pirkuma saņem žetonu, ar kuru var balsot par vienu no trim projektiem.

  Katrs no mums var palīdzēt mūsu dejotājām tikt pie jauniem deju apaviem un jostām:

Ja esi Rīgā, dodies uz kādu no „Otras Elpas” veikaliem - Stabu ielā 35 vai Marijas iela 13, 2. stāvs (Berga bazārs). Iegādājies kādu preci (par simbolisku summu), lai pretī saņemtu žetoniņu, kuru iemest balsojuma kastītē.

 Par projektu pieteikumu sīkāka informācija pieejama: http://otraelpa.lv/

Tautas nama vadītāja

Aija Barovska

06.02.2014

Bāriņtiesu kompetencē – arī mantojumu lietas, apliecinājumi un citi uzdevumi

Bāriņtiesa sniedz palīdzību mantojuma lietu kārtošanā, gādā par mantojuma apsardzību, kā arī izdara apliecinājumus un pilda citus uzdevumus, ja novados, novadu pagastos un novadu pilsētās nav notāra. Ierasts, ka bāriņtiesa asociējas ar aizbildnības iestādi, kas rūpējas par bērnu un viņa interesēm. Taču bāriņtiesas kompetencē ir arī citu  funkciju veikšana un vajadzībai vērsties šajā iestādē nebūt nav jābūt saistītai vienīgi ar bērniem. Tiesa, tas attiecas uz pagastiem un novadu pilsētām, kuros nav pieejams notārs. /lasīt vairāk/ >>

02.02.2014

Nedaudz par zināmo, bet labi aizmirsto

Ir sācies jauns gads, bet joprojām tupinās vecās problēmas, ar kurām Mērsraga novada iedzīvotāji saskārušies visus iepriekšējos gadus, proti, joprojām ir atkritumu jautājums.

Pagājušajā vasarā vairākus mēnešus notika līgumu slēgšana ar jauno Mērsraga novadu apkalpojošo atkritumu apsaimniekotāju – SIA ”EcoBaltia Vide”. /lasīt vairāk/ >>

30.01.2014.

Kādā ziemas vakarā

Kad ziema ar savu baltumu apsegusi ik mazo asniņu laukā un visi  sētas stabi tikuši pie jaunas rotas, ir īstais laiks vērt  vaļā vismīļākās pasaku grāmatas un lasīt. Uguns krāsnī mājīgi sprakšķ, laiks tikšķ un pasaka kā kamolīt’s tinas.

 Janvāra pēdējā nedēļa iesākās bērnišķīgu apjausmu un kopā būšanas noskaņā. 27.janvāra pēcpusdienā „Kastanīšu” un „Pīlādzīšu” grupas bērni aicināja savus vecākus palūkoties, kas slēpjas aiz tām durtiņām, ko sauc par „ Vecmāmiņas pasaku grāmatu”.  /lasīt vairāk/ >>

29.01.2014

PII „Dārta” pedagogu darbs bērnu pašatklāsmes priekam

„ Mācamies darot, pētot, atklājot”

Pirmsskolas izglītības iestāde „Dārta” jauno gadu ir sākusi ar atskatu par paveikto pirmajā pusgadā un skatu nākotnē. Ir notikusi Pedagoģiskā sēde, kurā katrs dalījās savā pieredzē un izvirzīja jaunus mērķus savas profesionālās pilnveides jomā. Pedagogi nu jau otro gadu strādā pēc integrētās mācību programmas, kur katra pedagoga pārziņā ir tas, kā un ko darīt, vadoties pēc valsts apstiprinātajām vadlīnijām.  /lasīt vairāk/ >>

28.01.2014

Barikādes pieminot

Barikāžu dalībnieku atceres diena notiek katru gadu skolas priekšā pie ugunskuriem un siltas tējas.

Tāpat katru gadu mēs dzirdam dažādus nostāstus par 1991. gada liktenīgajām dienām, kurās Latvija apvienojās un cīnījās par savu valsti. Protams, vairāki cīnītāji gāja bojā, bet viņus atceras arī pēc divdesmit trim gariem gadiem.   /lasīt vairāk/ >>

24.01.2014

Jau otrais filmu vakars skolā

Pagājušās nedēļas nogalē visi bija laipni gaidīti filmu vakarā, kuru rīko Jauniešu dome.

Filmu vakars ir ļoti aizraujošs pasākums, kur lieliski var pavadīt brīvo laiku, it īpaši tagad, ziemā, kad ārā ir auksts. Filmas parasti tiek demonstrētas sporta zālē: uz lielā ekrāna tiek atskaņota filma un brīvajā zāles daļā iekārtojas skatītāji. Protams, līdzi tiek ņemti visādi našķi, lai filmu skatīšanās būtu daudz interesantāka.  /lasīt vairāk/ >>

24.01.2014

Jauniešu domei apritējis nepilns gads

Jaunais gads ir laiks, kad izvērtējam iepriekš izdarīto visās savas dzīves jomās, izvirzām sev jaunus mērķus, lai izgaismotos tālāk ejamais ceļš. Līdzīgi tas ir arī dažādām organizācijām. Šoreiz aicināju uz sarunu Jauniešu domes pārstāvjus: nu jau bijušo prezidenti Rebeku Rožkalni un viņas vietnieku, Rolandu Indruškeviču.

Sākoties jaunajam gadam, ir mazliet izmainījies domes sastāvs, jo kāds no dalībniekiem ir aizgājis studēt, kāds gatavojas izlaiduma eksāmeniem vidusskolā, vēl kāds varbūt kļuvis kūtrāks un vairs tik aktīvi neiesaistās plānotajās aktivitātēs.  /lasīt vairāk/ >>

21.01.2014

Novadnieks

Ir gada tumšākais laiks. Un tieši pēdējā līkumā pirms Ziemassvētku gaismas ceļa sākuma – Adventes – mēs ar sīkām sirds gaismiņām rokās dodamies apciemot mūsu mīļos to atdusas vietās. Tāpēc gribas pieminēt un neklātienē it kā vēl paspēt aprunāties ar brīnišķīgu mērsradznieku, nesen mūžībā aizgājušo Verneru Veržbilovski, kurš savus talantus, darbu un intereses pilnībā pakārtoja savai dzimtajai vietai. Viņam piemēroti būtu dažādi ierasti skaļi raksturojumi, kā patriots, savas apkārtnes balsts un paraugs, tomēr savā domāšanā un attieksmē pret darbu viņš katram ir tik tuvs, ka visi labie vārdi nemanot satek vienā vistrāpīgākajā – novadnieks. Mūsējais līdz kaulu smadzenēm.  

/lasīt vairāk/ >>

06.01.2014

 

 

 

 

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2014