SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

Ostas ziņas

 

Ostā jaunas kravas

 

Mērsraga osta turpina strādāt pēc ierastā grafika un darba rezultāti ir ļoti labi. Kravu pieaugums attiecībā pret iepriekšējā gada attiecīgo periodu ir visai pārliecinošs 27,8%. Tas ir labākais radītājs starp visām Latvijas ostām. Mums ir izdevies piesaistīt divas jaunas kravas. Noslēgts līgums par tehniskās sāls ceļu kaisīšanai pārkraušanu Mērsraga ostā. Šā gada novembrī esam jau apkalpojuši pirmo kuģi ar tehnisko sāli. Noslēgts līgums par mazgātās smilts pārkraušanu Mērsraga ostā. Oktobrī esam nosūtījuši no Mērsraga ostas divus kuģus ar šo kravu. Vērts pieminēt ļoti interesantu gadījumu, ka  09.10.2014 uz 6. piestātnes vienlaicīgi tika apkalpoti divi kuģi „ Vigoroso” ar skaidu granulu kravu un „ Karl-Erik” ar smilšu kravu.

2014.gada 11 mēnešos ostā pārkrauti 231,6 tūkstoši tonnu apaļkoku, 96,2 tūkstoši tonnu koksnes šķeldas, 62,4 tūkstoši tonnu koksnes granulu, 7,9 tūkstoši tonnu kūdras, 3,9 tūkstoši tonnu svaigo zivju, 20,8 tūkstoši tonnu akmens šķembu , 2,7 asfalta šķembu maisījums,  9,1 tūkstoši tonnu smilts un 3,2 tūkstoši tonnu tehniskās sāls. Kopā tas sastāda 437,8 tūkstošus tonnu dažādu importa un eksporta kravu, bet 2013.gada 11 mēnešos pārkrauti tikai 342,7 tūkstoši tonnu kravu. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, otas kravu apgrozījums ir pieaudzis par 95,1 tūkst.t jeb 27,8% procentiem. Ostā apkalpoti 114 komerckuģi.

Līgumu noslēgšana par iepriekšminēto jauno kravu pārkraušanu Mērsraga ostā bija ļoti ilgs un sarežģīts process līdz rezultāta sasniegšanai. Piemēram, mēģinājumi noorganizēt smilts eksportu caur Mērsraga ostu jau ir ar 11 gadu termiņu, bet sāls importam ir divu gadu termiņš. Gribu pateikt lielu paldies SIA „Fineks MT” un SIA „Gamma-Rent” kompānijām par aktīvu komandas darbu jaunu kravu piesaistei Mērsraga ostai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mērsraga ostas pārvaldnieks

Jānis Budreika

02.12.2014.

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2014