SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

Ostas ziņas

 

Mērsraga osta apkalpo līdz šim lielāko kuģi

 

Mērsraga ostā jauns rekords – esam veiksmīgi apkalpojoši lielāko kuģi, kāds jebkad bijis mūsu ostā! Sauskravas kuģa CSL SHANNON kapteinis Garcia Ronelo B. ir pieredzējis kuģošanas kompānijas V. SHIPS U.K. darbinieks, kas Mērsraga ostā līdz šim nav bijis. Kapteiņa viedoklis ir sekojošs: „Kuģošanas drošības apstākļi Mērsraga ostā ir labi, un ir labi, ka osta piedāvā kuģiem dzeramo ūdeni.”

                Kuģa CSL SHANNON bruto tonnāža ir 7556 tonnas, pilnā kravnesība 11339 tonnas, garums 123 m, platums 20,5 m, maksimālā iegrime ar kravu 9,2 m. Mērsragā tas neveica kravas operācijas, jo mūsu ostas dziļumi šādu izmēru kuģim ir piemēroti tikai ejot balastā, t.i., bez kravas. Kuģis pie mums ienāca apgādes veikšanai - uzpildīja 50 kubikmetrus dzeramā ūdens, kā arī tam pieveda pārtiku jūrnieku vajadzībām.

CSL SHANNON šis bija pirmais reiss tik mazā ostā, un tas ir paveikts sekmīgi: kuģis bez pretenzijām tika apgādāts ar pārtiku un dzeramo ūdeni, un veiksmīgi izgāja no Mērsraga ostas, līdz ar to varam ar lepnumu paziņot, ka pārbaudi esam izturējuši godam! Ceram, ka turpmāk šādas tonnāžas kuģi būs bieži viesi Mērsraga ostā, un ne tikai lai veiktu kuģa apgādi, bet daļēji arī kravu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mērsraga ostas pārvaldnieks

Jānis Budreika

06.10.2013.

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2013