SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

Videogalerijas

 

 

 

    LV   RU   EN

Mērsrags tiešraidē

 

Ostas ziņas

 

Taktiskās mācības „ Līcis 2013” Mērsraga ostā

 

Jau otro gadu pēc kārtas Mērsraga ostā Valsts robežsardzes Ventspils pārvalde sadarbībā ar Mērsraga ostu rīkoja operatīvi taktiskās mācības. Mācības „LĪCIS 2013” notika 1.oktobrī, un tajās piedalījās Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes robežsargi, Mērsraga ostas pārvaldes darbinieki un ostā strādājošo uzņēmumu pārstāvji. Mācību galvenie uzdevumi bija piesaistīto institūciju sadarbības uzlabošana, ISPS kodeksa darbības pārbaude ostas teritorijā un procesuālo līdzekļu piemērošana, aizturot pārkāpējus.

Operatīvi taktiskās mācības tika maksimāli pietuvinātas reāliem apstākļiem. Mācību laikā tika imitēta nelegālo imigrantu aizturēšana. „Imigrantu” grupas centās iekļūt ostā gan pa ūdeni, gan pa sauszemes ceļiem. Mācību mērķi tika sasniegti, un tika sagatavoti ieteikumi un secinājumi konstatēto nepilnību novēršanai.

Operatīvi taktisko mācību ietvaros tika noorganizēta  arī atvērto durvju diena Mērsraga ostā. To apmeklēja liels skaits Mērsraga vidusskolas skolēnu, kuri iepazinās ar VRS Ventspils pārvaldes patruļkuģi RK - 20 „ Rānda”, robežsardzes kuteriem RK - 17 un RK – 18, kā arī apskatīja Jūras robežuzraudzības dienesta Apskates un kontroles nodaļas tehnisko aprīkojumu un speciālo ekipējumu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mērsraga ostas pārvaldnieks

Jānis Budreika

03.10.2013.

 

 

(C) MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2013