SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

 

 

 

 

    LV   RUS   ENG

Mērsrags tiešraidē

 

Mērsraga Novada ziņas

 

Iz vācu burātāju ceļojuma dienasgrāmatas

Beidzot varu braukt no Rīgas uz Mērsragu

Autors:js
Datums, laiks: 05.06.2012. plkst. 16:28:43

Publicēts: Tagebuch der Miss Sophie

Pēc laika ziņām līdz 12: 00 būs D vējš 2- 3 m/sek, pēc tam rimsies, tādēļ beidzot varu doties ceļā. No rīta attauvojos plkst 8: 00 un „MISS SOPHIE” devās ceļā. Es izklaidēju sevi, skatoties debesu attēlus, palasīju mazliet, rūpējos par dažādām tehniskām lietām, mazliet paēdu un tā pamazām pagāja laiks. Tā kā es pavisam neaizsargāts atrodos uz klāja, tad biju iegādājies 50 m garu peldošu virvi, kuru domāju apsiet sev apkārt un vismaz nodrošināties atkal tikt atpakaļ uz klāja, ja pārkristu pāri bortam. Biju rēķinājies ar 9 stundām, lai tiktu līdz Mērsragam, un tā tas arī notika. 18: 30 biju pietauvojies Mērsragā, jaunais vīrietis, kurš vada jahtklubu, mani uzreiz atpazina un es pavisam skaidri zināju, ka  tikšu pie siltām vakariņām. 

Mērsrags – laba vieta

 Autors:js

Datums un laiks: 06.06.2012. plkst. 16:48:50

Publicēts: Tagebuch der Miss Sophie

 Nākamajā rītā uzreiz devos uz jahtu centru, kas man jau pagājušogad iekrita acīs. Tur sarunājos ar vienu jaunu vīrieti, kurš tur strādāja. Viņa angļu valodas zināšanas nebija labas, tādēļ viņš jautāja kā ir ar manām vācu valodas zināšanām. Brīnišķīgi. Skolā mācījos. Es viņam pastāstīju par savu problēmu. Ass rievā viens mazs metāla gabaliņš ieķēries, un tas ir sarūsējis un traucē skrūvei darboties. Vai viņš varētu to atjaunot? Tūlīt viņš gāja uz darbnīcu, ko es varēju vērot no neliela attāluma. Šī mazā detaļa, apmēram 20 mm gara, 3 mm plata un vēl pie tam no abām pusēm ar rievām, tika izveidota no jauna, lēnām pielāgota un iebūvēta, vēl divas lietas ātri salabotas un tas viss par 30 latiem. Es par viņu meistarīgajām spējām esmu tik ļoti pārliecināts, ka izlēmu savu jahtu „MISS SOPHIE” pārdzīt ziemā šeit no Somijas, lai savestu to vēl labākā darba kārtībā. Tā bija laba diena. Laika prognozes solīja sauli un vēju, tātad beidzot veļas diena. Un šodien šeit ir kaut kādas svinības, jo notiek regate. Kamēr es sakarinājis biju savu veļu, ieradās  muzikanti ar savu aprīkojumu. Paskatīsimies, kas te notiks.

 Baltic Open un Engures ezers

Autors:js
Datums un laiks: 07.06.2012. plkst.  16:04:25

Publicēts: Tagebuch der Miss Sophie

“Baltic Open”, kas notiek jūnija 1. nedēļā, sākas šeit Mērsragā un beidzas Rīgā, tādēļ arī visas jahtas šeit pulcējas, un ostā paliek arvien šaurāk. Lai ar sveicieniem sagaidītu regates dalībniekus, es izkāru savā jahtā karodziņu parādi. Apmeklētāji bija maz, kas man šķita savādi. Nu, labi. Tikai jaunieši bija ieinteresēti un palika līdz pat plkst. 3: 00 rītā. Es izdzēru pāris alus, satiku kuģu atjaunotāju un mēs vairāk vai mazāk sarunājām, ka rudenī braukšu šeit, jo jahtas uzglabāšana šeit maksā 1/3 lētāk nekā Rīgā un daudz lētāk nekā Somijā. Un pa ziemu vajag izdarīt pāris svarīgas lietas jahtai. Kad naktī vēl vienu reizi pamodos, bija plkst. 1:00, un šeit vēl joprojām bija gaišs. Gaišās naktis arī šeit iesākušās. Nākamā dienā, kad jahtas bija devušās uz Rīgu, bija paredzēts vēja ātrums 2 m/sek. Pie ostas darbinieka es iznomāju riteni un gribēju braukt uz Engures dabas parku. Tur ir ļoti skaista vieta ar privātmāju, kur var iznomāt laivas. Bet šeit beidzās mans ceļojums. Tas taču ir sapņu ezers! Es ieraudzīju vēl vienu citu ceļu uz R kartē, uz kurieni arī gribēju mīties. Grantētais ceļš, pa kuru vietējie brauc un mani katru reizi ieputina biezā putekļu mākonī. Kaitinoši. Un ezers vēl nav redzams. Kaut kad pēc 6 – 8 km es padevos, jo sapratu, ka ceļš mani ved uz A, tātad prom no ezera. Daba šeit ir vienkārša: bērzu un priežu meži, kurus ik pa laikam šķir pļavas. Pa attālākiem gabaliem pa kādai koka mājiņai. Maz apbūvēta zeme. Daudz dabas skatu. Bet ezers vēl nav redzeslokā. Mājup braucot redzēju mazu vietējo muzeju, kas tiek privāti apsaimniekots, jauki. Atrodas vismaz 1,5 km no autoceļa idilliskā dārzā, kas ir ļoti brīnišķīgi sakopts, un blakus tam atrodas koka namiņš, kuru var izīrēt par 20 Ls dienā. Tik mierīgu un idillisku vietu var reti uz šīs planētas atrast. Ja kāds vēlas uzrakstīt grāmatu vai ko tamlīdzīgu, tad šeit būtu īstā vieta.

 

28.06.2012

 

MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2012

Izstrādātājs un uzturētājs VV

mersrags{at}mersrags.lv

V.6.5.