SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

 

 

 

 
bullet Sports Mērsraga novadā
bullet

Sporta jaunumi

 

    LV   RUS   ENG

Mērsrags tiešraidē

 

bullet

Jaunumi sportā

bullet

Sporta ziņu arhīvs

 

bullet

Zoles klubs

bullet

Makšķerēšana

bullet

Dambrete

bullet

Šahs

bullet

Novuss

bullet

Šautras

bullet

Futbols

bullet

Galda teniss

bullet

Galda hokejs

bullet

Florbols

bullet

Pludmales futbols

bullet

Pludmales volejbols

bullet

Basketbola mīnusi

bullet

Fotogalerija

 

 

Mērsraga novada sporta dzīves jaunumi

 

 

Par spīti lietum!

 

21. jūlijā laivu bāzē „Mazsaliņas” tika dots starts Mērsraga kausa izcīņai spiningošanā 2012. Sacensības notiek trīs posmos – otrais un pēdējais posms startē no laivu bāzes „Bebri”, bet sacensību pirmais posms, no laivu bāzes „Mazsaliņas”, kuras saimnieks ir Artūrs Daugats. Šogad reizē ar Mērsraga kausa izcīņas 1. posma ieskaites vērtējumu tika izcīnīts arī laivu bāzes „Mazsaliņas” kauss. Bāzes saimnieks Artūrs Daugats bija parūpējies par plašu kultūras programmu – koncertu un balli, kā arī tika sarūpēta zivju zupa un garšīgs šašliks.

Ierodoties agrā rītā(3:30) „Mazsaliņās”, visās malās rosījās vīri, kas sparīgi veica pēdējos priekšdarbus un apkopes darbus saviem darbarīkiem. Pēc pieteikumu reģistrēšanas, sacensību atklāšanas uzrunas un mazas sacensību dalībnieku apspriedes, spiningotājiem tiek dots starts un laivas viena pēc otras pazūd Engures ezerā loma meklējumos.

Jau pirms sacensību dienas no ekspertiem tika dzirdētas piesardzīgas prognozes par zivju aktivitāti aukstā un lietainā laika dēļ. Zināmā mērā tas apstiprinājās. Laiks sacensību dienā bija apmācies ar īsiem lietus periodiem. Pārsvarā lomi tika vilkti rīta agrumā. Daži nepacietīgākie makšķernieki krastā atgriezās jau labu laiku pirms noteiktā lomu nodošanas termiņa un viņu iespētais pārsvarā svārstījās no viena līdz trīs kilogramiem.

Par spīti laika apstākļiem , bija arī pieklājīgi lomi, pirmie ar nopietnu pieteikumu uz medaļām apmēram pusstundu pirms finiša ieradās mūsu Dagnis Ķevlis un Jurģis Freimanis – lomā 4,830 kilogrami zivju. Ilgu laiku viņi atradās sacensību vadībā, bet tad ar gandrīz 10 kilogramu lielu asaru lomu ierodas Inguss Dukaļskis ar Egilu Draudiņu un izvirzās sacensību vadībā. Drīz vien arī viņus pārspēj Māris Bumburs ar Gunti Riekstiņu, kuru lomā desmit skaistas līdakas un pāris asaru. Savus lomus jau nodevuši gandrīz visi spiningotāji un strauji tuvojas noteiktais lomu pieņemšanas laika termiņš, bet vēl bāzē nav ieradušies divu pēdējo gadu kausa ieguvēji Romalds Ribuzuls un Mārtiņš Reks. Gaisā jau virmo joki par apmaldīšanos starp trīs niedrēm un konkurenti cerīgi pēta savus pulksteņus, tomēr dažas minūtes pirms sacensību finiša bāzē ierodas arī šī ekipāža. Ieraugot Mārtiņa savaldīto līdaku, kuras svars 7,210 kilogrami un redzot, ka tas nebūt nav viss ko iespējusi šī ekipāža, visiem ir skaidrs Romalds ar Mārtiņu netaisās atdot savu kausa ieguvēju titulu un sniedzas jau pēc trešā kausa pēc kārtas, vai viņiem tas izdosies rādīs otrais un trešais posms. Kopumā spiningotāji Engures ezerā izcēla 88,760 kilogramus zivju!

Sacensību pirmais posms noslēdzies, pirmie punkti ekipāžām izcīnīti un intriga ir radīta- vai izdosies Romaldam ar Mārtiņu izcīnīt trešo kausu pēc kārtas ? Cīņa turpināsies otrajā posmā 11. augustā Mērsraga novada svētku ietvaros – starts no laivu bāzes „Bebri”

 

1. posma sacensību protokols un bildes redzamas sadaļā makšķerēšana.

 

 

23.07.2012.

 

Mērsraga novada sporta organizators

Ivars Indruškevičs
Mērsraga vidusskola - sporta kabinets.

Tel. 26455993

 

 

 

MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2011-2012

Izstrādātājs un uzturētājs VV

mersrags{at}mersrags.lv

V.6.5.