SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

 

 

 

 

    LV   RUS   ENG

Mērsrags tiešraidē

 

bullet

Mērsraga novada dome

bullet

SIA "Mērsraga ūdens"

bullet

Mērsraga ostas pārvalde

bullet

Izglītības iestādes

bullet

Kultūras iestādes

bullet

Informācijas centrs

bullet

Pašvaldības policija

bullet

Bāriņtiesa 

bullet

Sociālais dienests 

bullet

Brīvā laika pavadīšanas centrs

 

 

 

 

Novada ziņas

 

Informācija presei

12.04.2012.

 

Jūras spēku flotiles 20.gadadienas svinības notiks arī Mērsragā

 

15.aprīlī, svinot Jūras spēku flotiles 20.gadadienu, jaunākais no flotiles „Skrundas” klases patruļkuģiem „Cēsis” viesosies Mērsragā.

Mērsraga ostā iedzīvotāji to varēs apskatīt no plkst.11 līdz plkst.13. Savukārt plkst.14 ikviens tiek aicināts uz Nacionālo bruņoto spēku bigbenda svētku koncertu, kas notiks Mērsraga Tautas namā.

Plkst.15 turpat Tautas namā notiks arī Jūras spēku flotilei veltītas filmas pirmizrāde. 

Jau ziņots, ka  no 11. līdz 15.aprīlim, Jūras spēku flotile ar svinīgu stāšanos un jūrnieku apbalvošanu, kuģu parādi Rīgas jūras līcī, Latvijas iedzīvotājiem paredzētu kuģu apskati Liepājā un Rīgā un citiem svinīgiem pasākumiem svin 20.gadadienu.

Svētku laikā 13.aprīlī Rīgas jūras līcī Valsts prezidents, bruņotā spēka augstākais vadonis Andris Bērziņš pieņems kuģu parādi, pēc kuras norisināsies svinīgā ceremonija par godu flotiles 20.gadadienai, kurā Valsts prezidents iedzīs sudraba naglu flotiles karoga kātā.

Savukārt 14.aprīlī Rīgas Doma baznīcā plkst.10 uz ekumēnisko dievkalpojumu, kuru vadīs Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs. Dievkalpojumā tiks kopīgi dziedāta admirāļa Teodora Spādes dziesma, kuru Latvijas kara jūrnieki dziedāja Brāļu kapos 1939.gadā, atzīmējot Latvijas Kara flotes 20.gadadienu.

Pēc dievkalpojuma Doma baznīcā flotiles un ārvalstu kuģu personālsastāvs Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestra pavadībā dosies nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa.

Svētku laikā ikviens iedzīvotājs varēs apmeklēt gan Latvijas, gan ārvalstu Jūras spēku kuģus. Rīgā Pasažieru terminālā 14.aprīlī no plkst.15 līdz 17 un 15.aprīlī no plkst.13 līdz plkst.16 iedzīvotājiem apskatei būs atvērti ārvalstu kuģi, kā arī štāba un apgādes kuģis A-53 „Virsaitis” no Latvijas.

1991.gada 1.oktobrī Liepājas Jūras koledžā izveidoja Jūras spēku mācību centru, kurā mācības uzsāka jūras robežsargi. Tas bija pirmais solis atjaunoto Jūras spēku veidošanā, un tā bija pirmā Jūras spēku apakšvienība. Jau 1992.gada pavasarī Liepājā izveidoja Jūras spēku divizionu, kura sastāvā iekļāva arī Mācību centru.

Pēc Liepājas Jūras spēku diviziona izveidošanas, Jūras spēkiem piešķīra trīs zivju resursu uzraudzības kuģus, kurus piemēroja krasta apsardzības vajadzībām. Vissvarīgākais notikums Jūras spēkos kopš Latvijas Republikas neatkarības atgūšanas bija karoga pacelšana uz pirmā atjaunotās flotes kuģa „Sams” 1992.gada 11.aprīlī. Turpmāk šo dienu uzskata par Jūras spēku atjaunošanas dienu.

Šī gada pavasaris flotiles vēsturē iezīmē jaunu posmu, kad jūrnieku rīcībā nodots jau otrais „Skrundas” klases patruļkuģis P-06 „Cēsis”, bet 11.aprīlī notika jau trešā speciāli bruņoto spēku vajadzībām būvētā patruļkuģa „Viesīte” nolaišana ūdenī Rīgas kuģu būvētavā.

 

Informāciju sagatavojusi:

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļa.

Tālrunis: 67335135, 26435189

E-pasts: prese@mod.gov.lv

 

 

MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2012

Izstrādātājs un uzturētājs VV

mersrags{at}mersrags.lv

V.6.5.