SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

 

 

 

 

    LV   RUS   ENG

Mērsrags tiešraidē

Novada ziņas

 

15.aprīlī Mērsragā viesosies kuģis „Cēsis”

 

Mērsragā, 15.aprīlī plkst.11.00 būs iespēja sagaidīt kuģi „Cēsis”. Līdz plkst.13.00 kuģis būs pieejams apskatei. Plkst. 14.00 Mērsraga Tautas namā muzicēs - „Big Band” . Savukārt, plkst.15.00 pirmizrādi piedzīvos filma par Latvijas jūras spēkiem.

„Cēsis” ir otrais no pieciem kara kuģiem, kas pēc Aizsardzības ministrijas pasūtījuma uzbūvēts tepat Latvijā - Rīgas Kuģu būvētavā. Par kuģa krustmāti iecelta Dace Tabūne, Cēsu Vēstures un Mākslas muzeja galvenā krājumu glabātāja.AM skaidro, ka šis ir otrais SWATH (Small Water Area Twin Hull) tipa militārais kuģis ne vien Eiropā, bet arī pasaulē, un otrais no pieciem jaunajiem patruļkuģiem, kas tiek būvēti bruņoto spēku vajadzībām.

Kuģis tiks izmantots ne tikai militārām vajadzībām, bet arī civiliem mērķiem – cilvēku meklēšanai un glābšanai jūrā. Divkorpusu patruļkuģis veiks patrulēšanas un glābšanas darbus, to varēs aprīkot arī ar naftas seku likvidācijas, mīnu meklēšanas un iznīcināšanas iekārtām, tādējādi pilnveidojot un apgūstot jaunas valsts aizsardzībai un starptautiskajai drošībai nepieciešamās spējas.

Patruļkuģu būve norisinās saskaņā ar AM un RKB krasta apsardzes patruļkuģu būves un piegādes līgumu, kas tika noslēgts 2007.gada 21.decembrī. Līgums paredz, ka visus piecus kuģus AM plānots saņemt līdz 2014.gadam.Patruļkuģiem doti nosaukumi – „Skrunda”, „Cēsis”, „Viesīte”, „Jelgava” un „Rēzekne”, kas ir nozīmīgākās Brīvības cīņu norises vietas Latvijas vēsturiskajos reģionos.

 

Izmantota portālā Delfi pieejamā informācija

10.04.2012.

 

 

MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2012

Izstrādātājs un uzturētājs VV

mersrags{at}mersrags.lv

V.6.5.