v.6.0

 Novada pašvaldība

 Mērsraga novads

 Mērsraga Avīze Iestādes

 Kultūras pasākumi Sporta pasākumi

 Aktivitātes Mērsragā 2011

 Sports Mērsragā

>>> Jaunumi sportā

>>> Zoles klubs

>>> Makšķerēšana

>>> Dambrete

>>> Šahs

>>> Novuss

>>> Šautras

>>> Futbols

>>> Galda teniss

>>> Galda hokejs

>>> Pludmales futbols

>>> Pludmales volejbols

>>> Basketbola mīnusi

>>> Sportistu fotogalerijas

 Mērsraga ostas ziņas

 Biedrības un NVO

 Tūrisms un atpūta

 Novada vēsture Fotogalerijas Sludinājumi

 e-pasts

 Rakstu arhīvs

 Atpakaļ pie aktualitātēm

 

 

 

 

 

 

    .

 Apskates objekti

 Viesu nami, telšu vietas Muzejs "Saieta nams" Laivu bāzes Kafejnīcas Makšķerniekiem

Sporta aktualitātes Mērsragā

Ar pacietību var panākt daudz!

16. jūlijā Ķūļciema kanālā notika Mērsraga kausa izcīņa pludiņmakšķerēšanā meistaru klasē.  Sacensības atšķirībā no tautas klases, kur makšķernieki var brīvi pārvietoties gar ūdenstilpni loma meklējumos atšķiras ar to, ka sportisti makšķerē ierobežotā ūdenstilpnes garumā- 10 metros katrs.

Vieta, jeb sektors tiek izlozēts un atkarībā no izlozētās vietas specifikas makšķerniekam jāparāda visa sava meistarība un jāliek lietā sava pieredze, lai spētu pielāgoties izlozētajai vietai nosakot gan vietas dziļumu, gan straumi, gan citas ūdenstilpnes īpatnības. Sacensības tika organizētas divos posmos, katrs posms ilga divarpus stundas.

 

Agri no rīta pēc pieteikumu iesniegšanas un izlozes sportisti steidza ieņemt savus izlozētos sektorus un veikt visus nepieciešamos priekšdarbus. Cits attīrīja krastu no traucējošajām niedrēm, cits veica gultnes izpētes darbus. Daži pat pamanījās saslapināt kājas un apģērbu, bet neskatoties uz sīkām neveiksmēm visi bija noskaņoti optimistiski un bija pirms starta uztraukuma pārņemti. Īsi pirms starta tiek dota atļauja zivju piebarošanai un katrs sava sektora robežās ūdenī raida pēc sev vien zināmas receptes gatavotas barības bumbas.

 

Tiek dots pirmā posma starts un gaisā dzird makšķerkātu švīkoņu, kas pavada kārtējo ēsmas nogādāšanu ūdenī. Paretam dzirdams kāds priecīgs izsaukums izvelkot lomu, bet pārsvarā visi iegrimuši saspringtā savu makšķerkātu pludiņu hipnozē ar domu tūlīt būs.

 

Pēc pirmā posma makšķernieki nodod savus lomus tiesnešu ziņā un ieturas pie uzklātā galda. Zivis nav pārāk lutinājušas makšķerniekus, bet noskaņojums visiem labs, gaisā virmo specifiski makšķernieku joki un pēc spēku uzņemšanas vīri dodas noslēdzošajā cīņā otrajā posmā.

 

Noslēdzoties sacensībām un nosverot iegūtos lomus noskaidrojas, ka pirmais un Mērsraga kausa ieguvējs ir mūsu Andris Žurakovskis, otrais Igors Kude, bet trešajā vietā Valdis Mols. Jauniešu konkurencē –Artūrs Langenfelds, Janeks Eglītis. Janeks Dvoreckis.

 

Atgādinu, ka spiningošanas otrais posms 13. augustā – laivu bāzē ‘Mazsaliņas’.

 

Sacensību tiesneši Ivars Indruškevičs un Oskars Apsītis visu sacensību dalībnieku vārdā saka paldies par atbalstu Mērsraga novada domei un Artūram Daugatam. Ne asakas!

 

* Rezultātu tabulas

Mērsraga novada sporta organizators Ivars Indruškevičs.

26455993

e-pasts: ivars.indruskevics@mersrags.lv

19.07.2011

 

 

 

MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2011

Izstrādātājs un uzturētājs VV