SākumsNovada pašvaldībaMērsraga novadsMērsraga avīzeIestādesIzglītībaKultūraSportsTūrisms

Aktivitātes Mērsragā

Mērsraga ostas ziņasBiedrības un NVOSludinājumiRakstu arhīvse-pastsFotogalerijas

 

 

 

    LV   RUS   ENG

Mērsrags tiešraidē

 

Mērsraga centrs

 

Mērsraga estrāde

 

Mērsraga jahtu osta

 

 

 

Mērsraga Novada ziņas

 

Mērsraga osta strādā zivsaimniekiem

 

 

           2011.gada 11 mēnešos ostā tika pārkrauti 197,1 tūkstoši tonnu apaļkoku, 102,9 tūkstoši tonnu koksnes šķeldas, 50,9 tūkstoši tonnu koksnes granulu, 8,0 tūkstoš tonnu kūdras, 3,8 tūkstoši tonnu zivju un 0,3 tūkstoši tonnu metāla izstrādājumu, kas kopā sastādīja 363,0 tūkstošus tonnu, bet 2011.gada 11 mēnešos pārkrauti jau 397,1 tūkstoši tonnu dažādu kravu.

 Kravu apgrozījums Mērsraga ostā salīdzinājumā ar 2010.gadu ir palielinājies par 9,4%. Pieaugums radies tādēļ, ka Mērsraga ostā sadarbībā ar Eiropas Zivsaimniecības fondu un Eiropas reģionālas attīstības fondu ir ievērojami uzlabojusies ostas infrastruktūra zvejniekiem un kravas kuģiem. Ir izveidotas divas zvejas kuģu piestātnes un noliktavu telpas zivju kravu uzglabāšanai, ka arī veikta ostas akvatorijas padziļināšana.

Šobrīd ir pieaudzis vietējo zivju pārstrādes uzņēmumu pieprasījums pēc svaigām brētliņām. Tā, piemēram, 2010.gadā ostas teritorijā strādājošie zivju apstrādes uzņēmumi kopā izlietoja 5,2 tūkstošus tonnu svaigo brētliņu, bet 2011.gada 11 mēnešos – par 1000 tonnām vairāk jeb 6,2 tūkst. tonnu. Ņemot vērā to, ka Mērsraga novadā zivju apstrādes uzņēmumu ir neparasti daudz pat piejūras novadam, un ka arī ārpus ostas teritorijas esošās ražotnes čakli apstrādā svaigās brētliņas un reņģes, ostā aktīvi tiek risināti jautājumi par ārzemju zvejas kuģu piesaisti izejvielu piegādei Mērsraga zivju pārstrādes uzņēmumiem.

Jā, zivju pārstrādātājiem ir zināmas problēmas ar svaigo zivju izejvielas iegādi, bet daudzi zivju pārstrādātāji ir atraduši izeju no šim problēmām, iepērkot saldētas zivis pat no ārzemēm, lai varētu strādāt un varētu izpildīt noslēgtos līgumus ar patērētājiem. Tātad var redzēt, ka zivsaimniecība Mērsragā ir, būs un pastāvēs!

 

 

 

Mērsraga ostas pārvaldnieks

Jānis Budreika

19.12.2011.

 

 

 

MĒRSRAGA NOVADA PAŠVALDĪBA, 2011

Izstrādātājs un uzturētājs VV

mersrags{at}mersrags.lv

V.6.5.